
Społeczność
Komputery
wszystko co związane z komputerami

Społeczność
wszystko co związane z komputerami
Zaloguj się aby komentować
Hej,
mój ulubiony 12-letni laptop dostał pierwszej w życiu "czkawki" i przy obciążeniu zaczął sypać kolorowymi znaczkami po ekranie, po czym się wyłącza/restartuje.
W razie jakby serwis nie dał rady go naprawić, mam na wszelki wypadek na oku kilka kandydatów na następców. Zupełnie wypadłem z obiegu, co się dziś kupuje (kupowałem 12 lat temu)...
Macie jakieś rady / sugestie co do moich wyborów? Laptop 15 cali, ma odpalić Wiedźmina 3 i gry podobne technologicznie (niekoniecznie top najnowsze). Budżet 5500 zł. Fajnie jakby przeżył też te 12 lat...
#laptopy #komputery #cokupic
@Bukimi https://www.komputronik.pl/product/748198/msi-katana-gf66-11ue-491xpl-512gb-pcie-1tb-pcie-32gb.html
32GB RAM
RTX 3060
2xSSD jeden 512 drugi 1000gb
Intel Core i7-11800H
____________
5700zł
Może da się gdzieś znaleźć taniej nie wiem.
Zaloguj się aby komentować
Dziękuję Pan Microsoft za wciśnięcie mi dzisiaj w nocy Win11 bez pytania, czy w ogóle chcę.
#komputery #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Byliscie juz w salonie #raspberrypi ?

Zaloguj się aby komentować
Za kilka dni wychodzi Ryzen 7800X3D i z racji tego dobieram sobie zestaw. Zasilacz mam, kartę graficzną mam, chłodzenie, obudowę, zostaje proc, tam i płyta. Jakieś uwagi co do zamieszczonych poniżej? #komputery #pytanie #sprzet #procesory #ryzen #amd #morele

Zaloguj się aby komentować
#pcmasterrace #gry #laptopy
Siemka, chcę sprawić sobie nowego lapka do gierek na którego chcę wydać maks koło 6 tysiaków. Z braku miejsca w hacjendzie klasyczny blaszak odpada. Nie mam zielonego pojęcia o procesorach i kartach graficznych, polecacie coś szczególnego?
Zaloguj się aby komentować
#hardware #komputery #sprzetkomputerowy #gry #grykomputerowe
Musze kupic nowa myszke, czekam na propozycje
TLDR
po 5 latach przyszedl czas na moje g903, doubleclick nie daje mi juz zyc czas kupic nowa myszke
co polecacie, musi miec mozliwosc "luznego scrolla" jak w logitechu i byc względnie smukła a nie masywna
cena nie ma znaczenia, uzywam tego do pracy wiec moge wydac i tysiaka
Zaloguj się aby komentować
Panowie informatycy, sytuacja z moim dyskiem wygląda teraz tak: po odpaleniu deep search testdisk znalazł moją partycje, wiec chyba trzeba spróbować ją przywrócić ale... Jest też komunikat że testdisk znalazł jakiś backup sektor i jest opcja żeby go wczytać. No i nie wiem czy to ścieżka do sukcesu czy raczej jak to zrobię to stracę wszystko. Poradźcie
#komputery #informatyka #linux

@UncleFester powiadomienia mi się nie pokazują. Przywróciłam partycję i dało mi jeszcze komunikat o tym, że bootsector jest wadliwy i zaproponowału przywrócenie z backupu, tak zrobiłam. Dysk widoczny w systemie tak jak kiedyś ale się montuje. Aktualnie odzyskuje pliki za pomocą photorec i dosyć sprawnie to idzie - tyko mi zaraz miejsca zabraknie


Zaloguj się aby komentować
#okazje #komputery #klawiatura
Klawiatura Razer ornata V2 za 195zl w aplikacji X-kom.
Mam, polecam.
Minus to musiałem wymontować blaszki z klawiszy, których jedyną funkcja był irytujący dźwięk klikania.

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłam sobie spierdolinę z dysku o czym pisałam w tym wpisie: https://www.hejto.pl/wpis/kurde-ziomeczki-zalamka-mialam-instalowac-system-i-robilam-sobie-bootowalny-pend System już postawiony ale teraz mnie gryzie czy można jakoś odzyskać dane z tego sformatowanego dysku. Dysk hdd z systemem plików z ntfs a ja niechcący zrobiłam z niego bootowalny pendrive poleceniem dd (linux). Tym to pięknym sposobem zniszczylam 1,5TB danych żeby nagrać 1,5GB. No i przy okazji zmienił się system plików na części dysku. Reszta jest teraz widziana jako nieprzydzielone miejsce. Da się z tym coś zrobić?
#komputery #informatyka #linux
@serotonin_enjoyer pobierasz https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download albo aptget testdisk
ogladasz https://www.youtube.com/watch?v=jhWbSM-630E
czytasz https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
i robisz to co potrzebne
po polsku https://www.youtube.com/results?search_query=obsluga+testdisk
Zaloguj się aby komentować
#komputery #pracait #programowanie
Szukam jak najdłuższych ramion do monitorów, w sensie takich które idzie mocno wyciągnąć, istnieje coś takiego np. z pneumatyką czy nie do końca? Bo to co proponuje internet jest dość małe, ja bym chciał mieć możliwość wyciągnięcia takiego ramiona np. poza biurko.
@Voltage Ja coś takiego mam: https://fibernovelty.pl/product/f80b-solidny-obrotowy-uchwyt-biurkowy-na-sprezynie-gazowej-do-monitorow-lcd-led-17-27/ Sprawdza się, dobra jakość i wystaje sporo poza biurko ale głebokość biurka mam chyba 60cm więc you know.
Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, będę zmieniać dysk ssd w pececie na pojemniejszy ale stary też chcę zostawić. Czy dyski ssd też trzeba jakoś skonfigurawać jak to było z hdd jako primary i tak dalej. Jeśli tak to jak? Jak macie jakieś rady jak całą operację przeprowadzić w miarę szybko i bezboleśnie to będę wdzięczna. Już dawno tego nie robiłam. Aha - system to Debian
#komputery #informatyka #linux
@serotonin_enjoyer Wszystko powinno działać out of the box. Jeśli stary dysk jest magnetyczny, to bym sugerował przenieść "/" na nowy dysk, żeby mieć realne zyski z wydajności. Jeśli oba są SSD, to raczej wszystko jedno.
Tylko bym sugerował upewnić się, że w fstabie jest relatime albo noatime w opcjach mountpointu, aby nie pisać niepotrzebnie non stop.
Zaloguj się aby komentować
Okazja na Morelach jest jeszcze przez kilkanaście godzin gdyby ktoś chciał #morele #zakupy #ssd #dyskissd #komputery #okazje

Zaloguj się aby komentować
Zakupiłem jeden z polecanych przez Was routerów Asusa, mianowicie RT-AX58U. Chcę mu wrzucić to merlin-wrt, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd. Na necie piszą, żeby zresetować, odpiąć USB (i tak nie mam nic podpięte), ale u mnie to nie działa.
Tym bardziej że router świeżo wyciągnięty z pudełka.
Ściągnąłem firmware na nowo, spróbuję jeszcze raz sflashować. I ściągam też betę, ale strasznie wolno idzie.

Zaloguj się aby komentować
Zasrany widget w windows nie odświeża pogody, typowe porady na stronie microsoft czy innych stronach:
sprawdź czy masz włączone widgety (xD)
zaktualizuj system (jakbym miał niezaktualizowany)
przeinstaluj system windows (xD)
co za gówno
#windows #windows11 #komputery

Zaloguj się aby komentować
Dzieńdory hejtery. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego tak prezentuje mi się dysk google'a w dyskach? Różnica prawie 50gb a w google drive nie ma nic więcej niż rzeczone 9.97gb
#pytaniedoeksperta #niewiemjuzcorobicmam #hejtopytanie

Zaloguj się aby komentować
Kurdebele Tomki, ja już nie wiem jak to jest z tym portem 445.
Ostatnia podatność w Outlooku zaleca zablokowanie ruchu przez port 445.
Poczytałem komentarze na reddicie, które się dziwią, że ktoś w ogóle ma otwarty port 445.
Czy rzeczy wiście ten port jest do niczego niepotrzebny?
Mamy całe AD w Azure.
#informatyka #windows #komputery
@WolandWspanialy no i nadal nie wiem. Według "Windows clients and servers require outbound SMB connections in order to apply group policy from domain controllers and for users and applications to access data on file servers" raczej nie powinienem blokowac portu 445. A wszyscy na reddicie mówią, że już nikt tego nie używa.
Edit: już rozumiem xd "Scope (Remote IP Address): <list of domain controller and file server IP addresses>" - nie wiem, jak to wcześniej przeoczyłem, dzięki
Zaloguj się aby komentować
Windows 11 uruchomił się bez pytania w celu zainstalowania aktualizacji akurat gdy coś zapisywałem na pendrive. Pendrive'a szlag trafił, jak ten dziwny program serwisowy z rosyjskiej stronki go nie naprawi to piszę do Microsoftu o odszkodowanie #informatyka #zalesie #gownowpis #linuxlepszy

Zaloguj się aby komentować
Czy jest jakis niedrogi VPN ktory jest bez okresu wypowiedzenia? nord vpn to umowa na 2 lata, ja potrzebuje czegos platnego ale takiego ze za 2 miesiace albo 5 bede mogl zrezygnowac z subskrypcji
#pytanie #internet #vpn
@Sawa3114 ale Nord na miesiąc wychodzi w c⁎⁎j drogo
@highlander https://mullvad.net/pl/ czy to na miesiąc czy ile chcesz zawsze 5 euro
Zaloguj się aby komentować