Cześć,
Potrzebuję kupić laptop do pracy. Zależy mi na mobilności. Wybrałem dwa modele. Oba osiągają posiadają:
512 GB SSD
16GB RAM
i7-8665U
Czy ktoś z Was z takiego korzystał? Który byście wybrali?

Społeczność
wszystko co związane z komputerami
Cześć,
Potrzebuję kupić laptop do pracy. Zależy mi na mobilności. Wybrałem dwa modele. Oba osiągają posiadają:
512 GB SSD
16GB RAM
i7-8665U
Czy ktoś z Was z takiego korzystał? Który byście wybrali?
Zaloguj się aby komentować
Mam problem z routerem Xiaomi Mi 4c, ogólnie działa stabilnie dopóki nie zacznę wyciągąć maksimum z wifi ok. 40 mbit/s wtedy po kilku minutach zaczyna się pieprzyć na wszystkich urządzeniach i odcina neta.
Da się to jakoś naprawić czy to kwestia taniego routera?
#komputery #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
FUUUUUCK!!!
Padł mi #SSD od #goodram, produkcja listopad 2018r 128GB.
Wg tego co piszą na #elektroda nie ma szans na odzyskanie danych.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3859967.html
Jedyne co bym chciał odzyskać to program do #PLC który pisałem.
Może nie był zbyt skomplikowany ale teraz będę musiał napisać to jeszcze raz.
Tak. Tak, wiem. Ludzi dzielą się na tych co robią backupy i tych co będą robić.

Zaloguj się aby komentować
Ktoś posiada:
https://www.morele.net/wentylator-silentiumpc-fluctus-120-pwm-spc316-5948183/
albo
https://www.morele.net/wentylator-endorfy-fluctus-120-pwm-ey4a001-11788470/ ?
Jak z ich wydajnością i kulturą pracy? Jest między nimi jakakolwiek różnica?
#komputery #technologia #pcmasterrace #pcbuild
Zaloguj się aby komentować
Siema, zobaczyłem na FB w promowanych Asus Radeon RX 560 na x-komie w cenie 699zł i zastanawiam się czy jest sens kupować taką kartę do budżetowego PC w takiej kwocie? W ogóle skąd x-kom ma nowe sztuki tak starej karty XD
#komputery #pcmasterrace #gry
Zaloguj się aby komentować
Hej
Odsłuchując rozmowy w narzędziu Talkdesk przez Chrome, zauważam że jest to wysoce niewygodne. Są to pliki audio (chyba mp3 albo mp4) i wyświetlają się w karcie Chrome jako krótki (na 1/4 ekranu) pasek postępu z przyciskiem play/pauza. Byłoby super dostać jakieś rozszerzenie do Chrome, które uczyni ten pasek postępu dłuższym, doda opcję przewijania rozmowy skrótem klawiszowym oraz umożliwi zmianę tempa odsłuchu.
Ta prostota nie wynika z Talkdeska, bo on tylko używa Chrome jako odtwarzacza nie udostępniając żadnego dodatkowego interfejsu.
Wszystkie te funkcje udostępnia mi wtyczka VLC, ale ona pobiera plik i otwiera go na komputerze przez VLC, a znacznie wygodniej byłoby jakby ten odsłuch pozostawał w Chrome. Macie pomysł jakiego rozszerzenia mógłbym tu użyć?
#informatyka #chrome #programowanie #chrome #internet #komputery #talkdesk #przegladarki
Zaloguj się aby komentować
Jest tu jakiś spec od #komputery i #premierepro ? Stawiam za⁎⁎⁎⁎stą flache jak mi ktoś pomoże ogarnąć gdzie leży problem. Otóż:
Czy Wam też tak muli podczas multicama? Problem pojawia się po 10-15 minutach pracy i z minuty na minutę jest coraz gorzej, podczas multicama po czasie nie da się w ogóle pracować. Po zrestartowaniu programu przez chwilę jest ok a po kilku minutach znów zaczyna mulić coraz bardziej. Zaznaczam, ze dzieje się tak nawet na ultra małych plikach proxy. Zmiana kamery łapie niekiedy po 3 sekundach, oddalanie timeline podczas playbacku też szarpie na maksa, ogólnie jakakolwiek aktywność zaczyna tak mulić, że nie da się używać programu. Komputer mam ok i to na pewno nie wina sprzętu - i7 12700k, 64 gb ram, rtx 3060 ti. Patrzę na wykorzystanie sprzętu podczas playbacku i praktycznie wszystko uzywane jest na kilka procent. Macie jakiś pomysł co to może być? System Win11, raczej czysty, skanowałem różnymi programami. Gry chodzą ok, ogólnie wszystko chodzi ok poza Premiere.
#hardware #adobe #pcmasterrace #montaz
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry Tomki,
Mam problem połączeniem z serwerem w Azure.
Komputery łączą się z siecią wirtualną przez vpna. Co jakiś czas, koło godziny 15:30, wszystkie nasze adresy tracą komunikację z siecią wirtualną (nie wiem na ile - rano działa).
Dostawca usług VPN zapewnia, że problem nie leży po ich stronie.
Jakieś pomysły, gdzie mogę szukać powodu tego problemu?
#windows #informatyka #azure
Zaloguj się aby komentować
#pytanie z dziedziny #komputery #windows #wifi
Mam w biurze wifi. Telefon łączy się bez problemu, natomiast komp wyświetla komunikat "zabezpieczone, brak internetu".
SSID ma dopisek 5G. Sieć jest na routerze Huawei, o ile ma to znaczenie.
Zaloguj się aby komentować
Mam kompa z kartą graficzną RX 580. Po 3 latach zorientowałem się, że była podpięta pod PCIe 3 X4 zamiast x16. Czy mogło to wpływać na wydajność?
Zaloguj się aby komentować
Echhh... roczny zestaw i już red ring of cpu
#komputery #awaria

Zaloguj się aby komentować
doskonały content
The Quest for Netflix on Asahi Linux | Blog (vidbuchanan.co.uk)
#drm #macos #linux #aarch64 #arm #technologia #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda PC złożony przez sklep morele
#pcmasterrace #zalesie

@ParisPlatynov No to fachurka jesteś. Ja z ziomkiem składałem i początkowo czarny ekran, choć wszystko dobrze składane. Po czasie odpalił, ale nic w tym przyjemnego. Zwłaszcza jak nie masz dodatkowej płyty do sprawdzenia wszystkiego i nie wiesz w czym problem. Rozkręcanie i skręcanie laptopa, czy konsoli to straszne stresujące zajęcie. Zwłaszcza gdy robisz to pierwszy raz. Tasiemki najgorsze.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj rano odebrałem z paczkomatu myszkę Cherry MW2400 kupioną na Amazon za zawrotne 49,99zł z darmową przesyłką. Wow, ale to jest dobre. Logitechy za 60zł+ nie mają do tego cuda startu.
Zaloguj się aby komentować
Mam bardzo wysokie temperatury w HWMonitor na TMPIN8, AUXTIN2 i AUXTIN4. Ktoś wie może dlaczego?
Płyta: https://www.x-kom.pl/p/709353-plyta-glowna-socket-1700-asus-prime-b660m-a-wifi-ddr4.html
#technologia #pytanie #pcmasterrace #pcbuild

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pytanie z obsługi #word a dokładniej #arkuszegoogle #dokumentygoogle od #google
Mam jakiś tekst na kilkunastu stronach. Występuje w nim pewna fraza, np. "dzień dobry". Czy mogą w jakiś szybki sposób zaznaczyć wszystkie "dzień dobry" w tekście i np. pogrubić?
@kwahu666 to pewnie dopiero wtedy się da, jak to zainstalujesz
https://workspace.google.com/marketplace/app/advanced_find_replace_for_docs/11210842879
Zaloguj się aby komentować
Używam YouTube revanced i nie potrafię znaleźć moich playlist. Gdzie one są? Bo chyba ślepy jestem, i nie potrafię ich znaleźć.
#youtube #revanced
Zaloguj się aby komentować
Jakoś w 1998 miałam identycznie fikuśną klawiaturę i przycisk turbo w pececie. Pamiętam że przycisk zepsuła siostra i zostało na 133mhz xd
#gimbynieznajo #gry #komputery

Zaloguj się aby komentować
audio robi robote
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1631288271379505153/pu/vid/386x720/ARDECdDlvtAAzauV.mp4?tag=12
#pcmasterrace #heheszki
Zaloguj się aby komentować