Uff, dałem radę naprawić, ale była lekka rozkminka jak to złożyć, żeby za dużo nie rozbierać.
#8258
#lego #niepoprawnelego

Uff, dałem radę naprawić, ale była lekka rozkminka jak to złożyć, żeby za dużo nie rozbierać.
#8258
#lego #niepoprawnelego

Zaloguj się aby komentować
#perfumy #stragan
Krótko, bo zimno i palce zgrabiały :Otwieramy #souk
https://rentry.co/lynx_perfumy
Zapraszam
Gotowe dekanty:
1. Agar Aura Kelantan ~0,8 ml – 55 PLN
2. Areej Le Dore Al Majmua - 1,5 ml - 30 PLN
3. Areej Le Dore Chinese Oud II ~ 0,6 ml – 40 PLN
4. Areej Le Dore Oud Luwak II – 1,5 ml – 55 PLN
5. Areej Le Dore Paradise Soil – 1ml – 35 PLN
6. EO Kinam Cologne ~ 0,8 ml – 50 PLN
7. EO Mozambique EDP ~ 0,8 ml – 35 PLN
8. Hind al Oud Everdeep Barari Parfum – 1,5 ml – 45 PLN
9. Hind al Oud Oud Zayed Attr Parfum – 2,5 ml – 70 PLN
10. Hind al Oud Rebel Parfum – 2,5 ml – 60 PLN
11. Jinkoh Store Sunset in Salalah ~ 0,8 ml – 40 PLN
12. Jogi Kulloo – 1,5 ml – 45 PLN
13. Jogi Raag Neela ExDP ~ 0,7 ml – 40 PLN
14. Khas Oud & Perfumes Ambery – 4,5 ml – 65 PLN
15. Les Indemodables Patchouli Noisette – 1 ml – 15 PLN
16. Mabra Parfums Diyafat – 2,5 ml – 35 PLN
17. Memo African Rose - 4 ml - 70 PLN
18. Meo Fusciuni Little song – 2,5 ml – 20 PLN
19. Nasomatto Pardon - 4 ml - 54 PLN
20. Nishane Wulong Cha – 3 ml – 25 PLN
21. Oud Rain Renier - 5 ml- 42 PLN
22. Perfumer H SMOKE – 3,5 ml – 35 PLN
23. Profumum Roma Ambra Aurea 3 ml – 30 PN
24. Profumum Roma Olibanum – 3 ml – 30 PLN
25. Serge Lutens Fille En Aiguilles 4 ml – 50 PLN
26. Toni Cabal Chocolate Oud – 4 ml – 48 PLN
27. Wald Euphorium Brooklyn - 4 ml - 56 PLN
28. Xerjoff Uden – 2 ml – 20 PLN
Flakony:
I. Areej Le Dore Forbidden Flower – 40/53 – 650 PLN
II. Bortnikoff Oud Maximus – 49/50 ml – 950 PLN
III. Bortnikoff Sayat Nova – 48/50 ml – 950 PLN
IV. Chanel Platinum Egoiste (9404) – 49/50 ml – 280 PLN
V. Hind Al Oud Devotion – 49/50 ml – 1000 PLN
VI. Jinkoh Store Apurikotto Noir – 64/65 ml - 1400 PLN
VII. Les Indemodables Vanille Havane (2309/354) – 49/50 ml – 820 PLN
VIII. Maison Francis Kurkdjian Grand Soir (23262) 69/70 ml – 700 PLN
IX. Salvatore Ferragamo Tuscan Soul Terra Rossa (00672P2) - 74/75 ml – 350 PLN
X. The Woods Collection Timeless Sands – 99/100 ml – 100 PLN
XI. Toni Cabal Chocolate Oud - 30/50 ml – 310 PLN
Attary:
A. Al Haramain Dehnal Oudh Amiri - 3 ml - 180 PLN
B. Al Haramain Dehnal Oudh Seufi - 6 ml - 530 PLN
Zainteresowanym mogę podesłać zdjęcia na priv.
Należy doliczyć koszt Inpost zgodnie z cennikiem.
FLAKONY:
1 ) Areej Le Dore Al Majmua EDP | produkt z pudełkiem, 42/48ml | cena: 666 zł (wysyłka paczkomatem InPost w cenie)
UWAGA: atomizer został wymieniony na nowy oryginalny od producenta.
GOTOWE ODLEWKI:
1 ) Abdul Samad al Qurashi Makan Blend EDP | 8ml | 110,00 zł
2 ) Agar Aura Oud Fougere ExDP | 1,5ml | 70,00 zł
3 ) Byermia Iris Sura ExDP | 2ml-global | 65,00 zł
4 ) Ensar Oud Kam Kyoryo Pure Parfum | 2ml-global | 150,00 zł
5 ) Havenhollow Somersol ExDP | 2ml-global | 40,00 zł
6 ) Maksim Perfume L'Oud Marin ExDP | 2ml | 50,00 zł
7 ) Nicolai Parfumeur Createur New York Intense EDP | 5ml | 30,00 zł
8 ) Rogue Perfumery Bon Monsieur EDT | 2ml | 25,00 zł
9 ) Roja Parfums Chypre Extraordinaire Parfum | 4ml | 85,00 zł
10 ) Roja Parfums Enigma Pour Homme Parfum | 3ml-global | 75,00 zł
11 ) Zestaw odlewek zapachów Sultan Pasha Perfumes:
Irisoir ExDP, Joyeux ExDP, Quintessentially Amber ExDP, Thebes ExDP
każdy po 2ml | 300,00 zł
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Spokój Grabarza - E.Gitary
#dobrechęci #wszystkobędziedobrze
#spokójgrabarza #elektrycznegitary #kubasienkiewicz
Spokój grabarza wszystko będzie dobrze
Siódma dziesięć kwas chlebowy w barze...Pukanie w głowę wszystko będzie dobrze
Dobre chęci, ładne widoki...Spojrzenie w górę wszystko będzie dobrze
Paproch w oku, układ słoneczny...

@vredo albo to Wytrąciłaś mnie
Zaloguj się aby komentować
M1960 - 0,6ml - 70pln
Raag-neela - 1ml(bez smyrniecia rureczka) - 50pln
Elixir ghalia et animalique - 1ml(bez smyrniecia rureczka) - 110pln
Jak ktoś weźmie wszystkie trzy to w gratisie night song i aruha
#perfumy


@DzejZi przyjmujac ze 1ml ma conajmniej 10psikow to 0,6 bedziec miec conajmniej szesc. Ja uzywam najczesciej dwa, wiec starczy na trzy globale. Ale jesli chodzi o takie zapachy jak ten to ja najczescie smyram sama rurka o nadgarstek/przedramie/ramie/itp i sie nimi delektuje; traktuje to jak czytanie ksiazki, ogladanie serialu, sluchanie muzyki itp
Zaloguj się aby komentować
Moja propozycja minikolekcji japońskiej od wielkiej trójki:
Citizen BM7108-14E – znany i lubiany napęd Eco-Drive, czyli zapomnij o bateriach i nakręcaniu. Ten konkretny sikor otworzył moją kolekcję, wybrałem go świadomie gdy kumpel zaraził mnie tym hobby i nigdy tego nie żałowałem. Gdybym dzisiaj musiał zredukować moją kolekcję do jednego zegarka, byłby to ten. Typ GADA - go anywhere, do anything; można założyć zarówno do t-shirta i jeansów, jak i do marynarki (chociaż jeśli ktoś pracuje w krawacie, wziąłby pewnie chętniej typowego garniturowca). Klasyczny nie znaczy jednak nudny, ostre cięcia przy uszach, niejednolita tarcza i błyszcząca koperta nadają mu trochę życia. Nawet wskazówka sekundowa trafia w indeksy, co świadczy o dobrej kontroli jakości. Tylko fabryczny pasek był sztywny i niewygodny, wymieniłem więc na nieprzyzwoicie wygodny (od Fluco).
Casio GW-5000U – z legendarnej serii G-Shock i według mnie jest to ostateczny G. Droższe modele stalowe są za drogie i zbyt błyszczące, żeby je targać w pył i błoto. A tutaj jest stalowa koperta w ikonicznej, prostokątnej osłonie, do tego miękki i wygodny pasek i pełny wypas na pokładzie, łącznie ze zmianą formatu daty #pdk, zasilaniem słonecznym, radiową aktualizacją z zegarem atomowym (dzięki czemu robi za wzorzec dla innych zegarków) i podświetleniem jedi na ruch nadgarstka. Rzecz niezawodna i niezniszczalna, kiedy nie weźmiesz to działa, a jak spadnie z balkonu, to umyjesz pod kranem.
Seiko SRPK65K1 – tutaj mniej mi idzie o ten konkretny, a bardziej o serię automatów zwaną 5KX, czyli Seiko 5 które zastąpiły popularne SKX. Niektórzy im zarzucają że zniknęła zakręcana koronka i certyfikacja ISO, ale ja rad jestem z wymiany werku na współczesny, ze stop-sekundą i dokręcaniem ręcznym. Pływać z nim nadal można, a nurkować nie mam zamiaru. Występują w różnych wzorach i kolorach, więc każdy wybierze coś pod siebie. Są nieco rębne i dają wrażenie prostoty, ale i solidności, takie gniotsa nie łamiotsa. A przy tym świetnie się noszą na większości nadgarstków, bo są dobrze wyważone, mają przyjazny profil koperty i nieduży rozstaw uszu. Jako automaty mają duszę i charakterek, trzeba się nimi zajmować, nastawiać jak nie były noszone, mierzyć i korygować odchyły dobowe jak ktoś lubi precyzję itp., ale to właśnie daje frajdę z obcowania z analogowym urządzeniem, którego zasadę działania można ogarnąć za pomocą chłopskiego rozumu i fizyki newtonowskiej.
Każdy z powyższych zegarków polecam, tylko uwaga na rozmiar; ja mam duży nadgarstek i zegarki wydają się nieco mniejsze, niż na przeciętnym. Jak ktoś nie ma doświadczenia, to najlepiej pójść do sklepu, przymierzyć kilka i wziąć najfajniejszy. Europejska dystrybucja, solidność, dostępność i obsługa gwarancyjna wciąż przemawiają na korzyść japońskich marek w porównaniu z chińskimi, a ceny – w porównaniu ze szwajcarskimi.
A co wy sądzicie?
#zegarki #kontrolanadgarstkow #modameska #hobby




@xniorvox Seiko troche odlatuje, ale maja lorusa,pulsara i orienta- lorus ma konkurowac z casio, pulsar i orient- z citizenem, seiko ma robic za konkurencje dla swiss brandow typu tissot,certina. No i dwie marki jeszcze lepsze- orient star konkuruje z mid-tier swiss made,a grand seiko,wiadomo- marka luksusowa, na poziomie omegi i rolexa.
Zaloguj się aby komentować
Nowości w #niepoprawnelego
8455, klasyk składający się głownie z siłowników pneumatycznych z jakąś tam ramą dla niepoznaki
42009 - z serii technic było kilka dźwigów tego typu. Wybrałem ten, bo ma najwięcej funkcji sterowanych silniczkiem. Wpadła oferta za 60€ i nie negocjowałem, bo super cena. Możliwe, że jest minimalnie niekompletny, ale przy sprawdzania nie znalazłem dużych braków a ponoć jeszcze jakieś części były w woreczku.
Póki co dotarły do kolegi w Niemczech. Idzie jeszcze jedna paczka. Później nastąpi konsolidacja i wysyłka w Polsce. Miałem też już prawie 2 pociągi 9V z mojej listy braków, ale na niemieckim olx też debili nie brakuje. Jeden okazał się oszustem i jego konto zostało zablokowane, a drugi po złożeniu oferty przysłał wiadomość czy na pewno chcę kupić. Odpisałem, że zapoznałem się ze stanem i chcę. I anulował ofertę a potem jeszcze z fochem o pytanie czemu odpisał, że sprzedał gdzie indziej. I jesz 5 dni musiałem na zwrot kasy czekać
#lego


Zaloguj się aby komentować
Szlif serce, czyli fizyka w służbie symbolu Walentynek
Na pierwszy rzut oka, może paradoks. Dajcie mi jednak szansę, a już wyjaśniam
Szlif serce to modyfikacja szlifu gruszki (albo szlifu łezka, jak kto woli, używa się obu wersji). Jeśli chodzi o ilość faset to idealnie kiedy mamy do czynienia z 57 fasetami (faseta to ta płaska, wypolerowana powierzchnia), lub 58 (zależy czy jest szlifowany kolet czy nie, kolet to ten „czubek” od spodu kamienia, gdzie schodzą się fasety). To by było tyle jeśli chodzi o ilość faset w idealnym szlifie serce, jednak zarówno w życiu i w szlifach, nie zawsze wszystko wychodzi idealnie
Zdecydowanie kluczowe w szlifie serce są proporcje długości do szerokości oraz symetria szlifu, tak żeby lewa strona serca była dokładnie lustrzanym odbiciem tej prawej. Jeśli szlifierz w swojej pracy gdzieś popełni błąd i któraś z faset będzie choćby o ułamek milimetra wyższa lub szersza to światło będzie inaczej się odbijać, co wyłapie nasze oko i będzie mocno wpływać na efekt końcowy (zmiana nachylenia kąta nawet o 0.5 stopnia może „zgasić” kamień).
Najtrudniejsze w sercu ma być wykonanie tego wycięcia na górze w kształcie V, tam powstają największe naprężenia w materiale i jeden zbyt silny docisk, może spowodować, że kamień pęknie i będziemy mieć złamane serce
Nie jestem szlifierzem, tylko złotnikiem, ale moja miłość do tego zawodu zaczęła się od miłości do kamieni.
Korzystając z okazji chciałam się pochwalić jedną moich realizacji, gdzie właśnie kamieniem centralnym był naturalny diament w szlifie serce o masie karatowej 0.70ct, barwie G i czystości SI1 z międzynarodowym certyfikatem GIA. Wokół kamienia centralnego dodatkowe diamenty o średnicy 1.5mm dodawały mu blasku. Całość była wykonana w białym złocie próby 585.
Całą realizację od początku do końca wykonałam tylko tradycyjnymi metodami złotniczymi, bez posiłkowania się modelem 3D i odlewami.
Życzę Wam dużo miłości, zrozumienia i spokoju nie tylko w Walentynki, ale na co dzień…
PS. A kto czekał na Tłusty Czwartek, a nie na Walentynki to smacznego pączka
Po więcej i do kontaktu zapraszam na :
- IG: https://www.instagram.com/totemy.annaruminska/
- FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria
- mail: [email protected]
#ciekawostki #totemybizuteria #bizuteria #diament #pierscionek

@Opornik W gruncie rzeczy to raczej zawód w którym te tradycyjne techniki umierają wraz z Mistrzami. Jest pod dostatkiem ludzi którzy obrabiają odlewy, już z oprawą kamieni jest trochę gorzej. Nie poruszam już kwestii jakości obrabiania bo to temat rzeka, z tym bywa różnie. Nowych twarzy raczej nie widuję. Choć pewnie dziś nie pomagają też ceny kruszców itd. koszty zakupu samych materiałów są przytłaczające więc niektórzy też po latach pracy odchodzą od zawodu. A nowi muszą mieć w sobie dużo wytrwałości żeby w ten zawód wejść.
Zaloguj się aby komentować
Obecnie najnowsze zestawy lego mają numer ~21366, wkrótce będzie zestaw 2137*.
#2137 #nieciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak placiliscie kiedys Paypal to sprawdźcie swoje konto ,ponoć UOKiK nałożł na PP jakąś karę i serwis zwraca kasę za zbyt duże prowizje
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
#perfumy #sprzedam
Zapraszam do zakupu:
Xerjoff erba pura, owoce i piżmo, nowy flakon folia 100ml, 450 zl, kw w cenie (inpost)
Francesca Bianchi the Black Knight, świetny skórzany zapach, ok 94/100ml, 550 zl, kw w cenie (inpost)
Lancome la nuit tresor dentelle de roses, limitowany 2021, roża i czerwone owoce, nowy flakon 50ml x2 (jeden ma delikatnie uszkodzony kartonik pod folia), 350 zl bez uszkodzenia, 300 zl z malym uszkodzeniem, kw w cenie (inpost)
Wszystko na raz: 1500 zl z kw w cenie (inpost)
Platnosc blik.
Zapraszam


Zaloguj się aby komentować
Poszukuję odlewek Mancera Red Tobacco oraz Issey Miyake Le Sel D'issey. Ktoś coś?
#perfumy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
5 250 + 450 = 5 700
Prywatny licznik: 24 850 ml
Dzisiaj miałem szczęście, bo 5 minut po mnie przyszła cała klasa młodzieży ze szkoły średniej. Myślę, że jakbym przyszedł po nich, to bym czekał przynajmniej godzinę dłużej.
#oceankrwi #krwiodawstwo #barylkakrwi
---
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Żałosny jesteś w c⁎⁎j dwulicowy nara. Chcesz coś z f-pena?
Atrament na dziś: Diamine Coral
Jego historia w skrócie jest taka, że @Wrzoo pytała czy chcę coś z f-pena, a ja chciałem coś z f-pena. W mniejszym skrócie, to jest to jeden z atramentów, które wrzucił kiedyś nielot pierdolony w d⁎⁎ę j⁎⁎⁎ny aka @pingWIN jako lista kolorów, które manat rozpoznaje (zdjęcie nr.3). Przyjdzie jeszcze taki dzień, że złapię je wszystkie.
Mała butelka Diamine, jak to mała butelka Diamine, jest mała i tania. I jest Diamine.
Sam Coral jest bardzo fajny, jak już się nauczyliśmy przy recenzji Edelsteina Apricot Achat nie jest taki sam jak Apricot Achat, a to dobrze. Jest faktycznie koralowy, bo nie wiem, jak go inaczej opisać. Pomarańcz tak po c⁎⁎ju, różem w sumie też nie zachodzi, no w zasadzie król manat kupił królowej manacinie atrament koloru koralowego. O. Tako rzekłem
Cena: 25 zł/30ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Ta #lego wydra, się mocno zmieniła od konceptu twórcy do produktu.
I w sumie ta zmiana taka se chociaż oryginał też mnie nie powala.
W tym gotowym produkcie na tej wydrzę, leży małą wydra, ale taka ta całość niekształtna, że słabo to widać.
#wyderki #wyderzenia



Zaloguj się aby komentować
Pomylilem fiolki, myslalem ze wzialem taką z rollerem i wylalem na siebie 10ml oleju nieznanego skladu, pachnie wybornie, drewienny oud i rozna, ale 3/4 poszlo w koszulke. Drugi wynalazek, niby 'original arabian ud', gesty i czorny tak, ze nie za bardzo chcial wyplywac z flakonu, albo zgubile, albo mi w hotelu podjebali xD
Ale ogolnie oceniam jakosc ich olejkow, zarowno bazowych, jak i kompozycji - klonow, na calkiem spoko i warte wydaniu paru zl, mi np jeden olej siadl tak bardzo, ze zapomnialem o przywiezionych kourosach, ajmalach itd- cale dnie chodzilem tym namoszczony #perfumy
Zaloguj się aby komentować
Wiem że wczoraj był #souk ale nagle został wytypowany zawodnik do zmiany klubu gdyż jego zużycie u mnie wynosi 1 raz na rok.
Hind Al Oud Sheikh A
50ml
Użyty 3 razy przez 3 lata.
Oddam za 750zl i tyle kosztuje w Dubaju.
Wysyłka w cenie więc nie trzeba latać do Emiratów.
Prawdopodobnie mam do niego to olbrzymie pudło paradne ale głowy nie daje.
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
Taki rodzynek mi się dzisiaj trafił
#kolej #pociagi #lokomotywy


Zaloguj się aby komentować