Ja bardzo przepraszam, ale mam jeszcze jeden flakon na zbyciu
Lumberman, którego rozbierałem trzy dni temu. 8~9/33ml - 200pln (wysyłka InPost wliczona)
#perfumy

Ja bardzo przepraszam, ale mam jeszcze jeden flakon na zbyciu
Lumberman, którego rozbierałem trzy dni temu. 8~9/33ml - 200pln (wysyłka InPost wliczona)
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
Młody wykazał zainteresowanie terenówką, ale za wolno mu jeździła. Zamówiłem zębatki miejscami, żeby większa napędzała mniejszą. Robiąc 1:1.67. Niestety w piaście nie da się tego zrobić (a przynajmniej nie z częściami, które mam), dlatego jest w niej przełożenie 1:1 zamiast 1:.67:1. Skutek uboczny to soft start
Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca zmian. Na filmiku różnica w obrotach.
#lego #niepoprawnelego #zebatkiboners


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Witajcie w serii #mamotoniesazabawki w której przedstawię wam figurki/zabawki pokemonów + duplikaty. A dzisiaj: Nowego Squirlea mam
Squirtle (Gen. I)
Nie będę wam pi⁎⁎⁎⁎lił specjalnie, bo skłirtla wszyscy znają i wszyscy widzieli. Po prostu mam drugiego. Ot, charakterystyka tego hobby, że są duplikaty. Ale ten jest w innej pozie i całkiem za⁎⁎⁎⁎sty, to nawet sobie zostawię
No i co. Krótko było, ale się skończyło XD



Zaloguj się aby komentować

17 lutego 2026 r. minęło dokładnie 25 lat od chwili, gdy pociągi Kolei Czeskich po raz pierwszy osiągnęły prędkość 160 km/h. To, co w 2001 roku było udziałem zaledwie ośmiu ekspresów dziennie, dziś stało się standardem dla ponad tysiąca połączeń dalekobieżnych i regionalnych.
Od siebie dodam ze...
Szybko poszło, choć i tak trzeba rozebrać. Ale po kolei.
W 4x4 brakowało świateł dachowych. Udało się dobudować choć ostatnie złączki zużyłem (w tym kolorze).
W koparce brakowało jednej czerwonej lampki z tyłu i jednego axla dwójki. No i coś było pomieszane z opuszczaniem przedniej łyżki, ale poprawiłem
W dźwigu brakowało belki ze światłami nad kabiną, bocznej belki nad kołami, belki poprzecznej za kabiną operatora, 3 belek na ramieniu oraz bricka technic, plate'a i paru płaskich klocków. I nadal brakuje kierownicy bo nie mam. Jeden siłownik opuszczanej podstawki się rozłączył. Nawet nie wiedziałem, że się tak da, ale po złożeniu działa. Ogólnie wszystko działa, ale wydłużanie ramienia trochę haczy, a opuszczanie nóżek w dół chodzi bardzo ciężko. Za to dwie belki były w gratisie
A trzeba to wszystko rozebrać bo są mocno zakurzone i przez to mechanizmy się nie spieszą.
#lego #niepoprawnelego



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś chyba jest dzień #niepoprawnelego Dotarły właśnie przesyłki od kolegi z DE a w nich:
#9398 Wóz z napędem 4X4
Obie osie napędzane, wszystkie 4 koła skrętne, światła z przodu. W zestawie jest rzadkie serwo power functions #88004 oraz jak się okazało odbiornik IR V2. Coś na czym nasze polskie janusze chcą się dorobić miliardów. Brakuje belki ze światłami za kabiną - będzie trzeba dorobić. Poza tym działa bez problemu. Zestaw z instrukcją.
#8455 Koparka
Z toną pneumatyki i dwiema pompkami. Zestaw absolutnie klasyczny. Zestaw z instrukcją, ale tylko do modelu A. Z tego co widziałem do modelu B też była dołączana w formie papierowej. Stare czasy lego
#42009 Ruchomy żuraw MK II
Zestaw ma chyba z 5 funkcji sterowanych jednym silnikiem i 4 z 5 osi skrętne (w różnym stopniu). Są to rozsuwanie podpór w poziomie, rozsuwanie w pionie, podnoszenie, rozsuwanie ramienia i podnoszenie ramienia Do tego posiada silnik V8. Dlatego go wybrałem. Na pewno blisko mu do kompletności, ale nie wiem w jakim stopniu. Bez instrukcji, ale trafił się jeden akumulatorek eneloop i nawet się ładuje
Złożę je przed #hejtopiwowarszawa gdyby ktoś chciał zobaczyć
#lego




Zaloguj się aby komentować
Kolejny zestawik (#42030) z listy, upolowany u nazistów. W cenie pudełko i instrukcja, ale niestety brak pilota. Cena 70€ + koszty.
#niepoprawnelego #lego
(spyfoto)

Zaloguj się aby komentować
Dzień 757/757
Z kolejnymi zestawami wracam 16.03.2026.
Liczba elementów 2540
Zestaw z roku 2023
Cena katalogowa 1299,99 zł
#lego #legodamwa #pociagi #orientexpress

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
Takie cóś mi się pokazało, może ktoś skorzysta:
Zaloguj się aby komentować
Witajcie w serii #mamotoniesazabawki w której przedstawię wam figurki/zabawki pokemonów + duplikaty. A dzisiaj: He he, napletun
Appletun (Gen. VIII)
Smok szarlotka. Ewoluuje z pokemona jabłka jak mu dasz słodkie jabłko. Czego to oni teraz nie wymyślą XD
To chyba najstabilniejsza figurka jaką mam, nie wiem, co by się musiało wydarzyć, żeby się wy⁎⁎⁎⁎⁎olił XD. Szeroka baza, nisko osadzony, bo nóżki krótkie, taka mała maczuga XD
Pokemon mi się nie podoba, ale figurka fajna. No i, he he, napletun XD
Mnie śmieszy XD
Pawmi (Gen. IX)
Co to k⁎⁎wa jest? Nie no, autentycznie, cotokurwajestmeme.jpg XD. Jakiś dziwny elektryczny gryzoń, który wygląda całkowicie za niczym. W ogóle mi się nie podoba XD. Jego ewolucje już jakkolwiek wyglądają, ale ten w ogóle do mnie nie trafia. Jakby mi ktoś powiedział, że jest z Palworlda to bym uwierzył XD
No cóż, raz się przegrywa, raz się przegrywa XD
Mieszane zestawy k⁎⁎wa ich mać XD
No i co. Mayo nara
A KURVA, ZAPOMNIAŁEM. Ludzie ze społeczności figurki, chodźta se jakąś grafikę wreszcie ustawimy, wrzućta sugestię to ustawię, bo pusto strasznie XD



Zaloguj się aby komentować
Dzień 756/757
Liczba elementów 1599
Zestaw z roku 2024
Cena katalogowa 659,99 zł
#lego #legodamwa #kosmos

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry się z Państwem,
Dawno nie było żadnego Vectora na tagu. Tęskniliście? Nie? Trudno, i tak się podzielę
Podzielę się aż trzema piórami Parker Vector, z czego jedno jest ciekawe, a dwa pozostałe jeszcze ciekawsze.
Pierwsze pióro to edycja Looney Tunes Lucky Rabbit's Foot Casino. W latach '90, kiedy Lonney Tunes było bardzo popularne Parker wypuścił całą serię Vectorów z postaciami z kreskówek ze stajni Warner Bros. Jeżeli kojarzycie z dzieciństwa Królika Bugsa to znaczy, że... najwyższa pora na kolonoskopię! (pozdrawiam #hejto40plus).
Ale wracając do meritum - piór było kilka (próbuję właśnie ustalić dokładnie ile, żeby je wszystkie zebrać), były w wesołych kolorach i zawierały postacie Królika Bugsa, Kaczora Daffiego, Sylvestra i Tweetiego, Wile E. Kojota i Strusia Pędziwiatra oraz Diabła Tasmańskiego. Takie cukierkowe, dedykowane pewnie dla dzieciaków w podstawówkach (no bo przecież nie do kolekcjonowania, kto normalny kolekcjonowałby Vectory?!). Pomimo że niby Made in UK to najpopularniejsze były na rynku amerykańskim. Wszystkie dostępne obecnie do kupienia egzemplarze, które udało mi się namierzyć nie dość, że jest ich mało to trzeba je ściągać właśnie z USA. Jedynie posiadany przeze mnie wzór wydaje się być dość popularny i jest go najłatwiej zdobyć.
Pozostałe dwa pióra są za to niemałą zagadką, zupełnie jak egzemplarz od kolegi @Rozpierpapierduchacz, o którym pisałem jakiś czas temu tutaj. Do tego, w przeciwieństwie do tamtego z serii African, dla tych dwóch nie jestem w stanie określić nawet przybliżonej daty produkcji, bo albo jestem ślepy (w sumie to trochę jestem) albo brak jest oznaczeń na skuwkach.
Podejrzewam, że pióro pomalowane w "kod kreskowy" pochodzi z serii "Black&White", zwanej gdzieniegdzie "Monochrome". Jednak z tego co się orientuję, to tamte pióra nie miały napisu "series|xx" no i nigdzie nie znalazłem (chociaż na razie nie szukałem jeszcze bardzo dokładnie) zdjęcia pióra z takim wzorem jak to moje.
A pióro ostatnie, w pionowe kolorowe paski, jest już w ogóle kompletną enigmą. Nie dość, że nie pasuje do żadnej znanej mi serii, to również póki co nie znalazłem podobnych piór w sieci. W każdym razie ono z całej tej trójki podoba mi się najbardziej
Opisów piór robił nie będę, bo nie ma to sensu - Vectory jak Vectory, plastik-fantastik, konstrukcja we wszystkich identyczna, różnią się tylko malowaniem. Stalówek i wrażeń z pisania też nie ma sensu robić - tak szczerze, to nawet nie zwróciłem uwagi jakiej grubości są te stalówki xD Ważne, że kolekcja się rozrasta.
#piorawieczne #parkervector #chwalesie





@AureliaNova generalnie klasyczne Vectory od kilku lat nie są już produkowane, a na pewno nie w UK. Z tego co obserwuję, to wydaje mi się, że mogą być produkowane gdzieś w Indiach na licencji bo dużo tego jest na tamtejszym rynku. A co do jakości tych starych i tych co można obecnie dostać nowych, zapakowanych, pachnących to osobiście nie widzę żadnej różnicy.
Zaloguj się aby komentować
Dzień 755/757
Liczba elementów 292
Zestaw z roku 2025
Cena katalogowa 89,99 zł
Liczba elementów 176
Zestaw z roku 2025
Cena katalogowa 44,99 zł
#lego #legodamwa #onepiece #harrypotter

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Lumberman Nōse
Od dawna szukałem tego pachnidła i kiedy nadarzyła się okazja, to od razu je kupiłem. A dlaczego tak bardzo go chciałem? A dlatego, że jest to jedyny zapach porównywany do bardzo przeze mnie lubianego Oud Zhen od Areej Le Dore.
Ale jak to faktycznie pachnie? Początek jest zgoła inny, bo Zhen jest raczej dymno-skórzany, a Lumberman bardziej leśno-świdrujący za sprawą ziół, drewien i żywic. Po chwili zapachy stają się już bardzo podobne (przynajmniej z pamięci). ALD wydaje się być oparty bardziej na żywicznym rdzeniu, znanym np. z russian oud, a Nōse bardziej opiera się na castoreum i drewnach (choć nie brakuje tu żywic).
Ogólnie dawno nie wąchałem tak dobrego pachnidła, szczególnie w takiej cenie. Dodatkowo bardzo się cieszę, że wreszcie jest jakaś alternatywa dla Oud Zhen, która dodatkowo nie brudzi (zapewne przez brak tak ogromnej dawki żywic), a duża ilość drewienek, mniejsza ilość żywic oraz ogólnie dymu i skóry sprawia, że nie traci tego, co w Oud Zhen kocham.
24pln/ml
Flaszka zakupiona na grupce na FB
Wysyłka Inpost najmniejsza skrytka według cennika
#perfumy
#rozbiorka
#mililitry



Zaloguj się aby komentować
Cześć, na sprzedaż:
- Flakon Loewe Esencia EDP (~96 ml) - 400 ziko. Batchcode podpowiada, że to 2018 r.
- Flakon Chopard Black Incense Malaki (76/80 ml) - 180 ziko
Dekanty (jak ktoś wziąłby wszystkie to za 200 ziko puszczę):
1. Amouage beach hut (~4 ml) - 39 ziko,
2. Xerjoff Fiero (10 ml minus 3 psiki) - 58 ziko,
3. Jazeel Ghala (10ml minus psik) - 52 ziko,
4. Dior Bois d'argent (~6 ml) - 45 ziko,
5. Versace Eros EDP (~4 ml) - 9 ziko,
6. Próbka Montblanc Explorer (7,5 ml) - 15 ziko
FLAKONY:
1 ) Areej Le Dore Al Majmua EDP | produkt z pudełkiem, 42/48ml | cena: 666 zł (wysyłka paczkomatem InPost w cenie)
UWAGA: atomizer został wymieniony na nowy oryginalny od producenta.
GOTOWE ODLEWKI:
1 ) Abdul Samad al Qurashi Makan Blend EDP | 8ml | 110,00 zł
2 ) Agar Aura Oud Fougere ExDP | 1,5ml | 70,00 zł
3 ) Byermia Iris Sura ExDP | 2ml-global | 65,00 zł
4 ) Ensar Oud Kam Kyoryo Pure Parfum | 2ml-global | 150,00 zł
5 ) Havenhollow Somersol ExDP | 2ml-global | 40,00 zł
6 ) Maksim Perfume L'Oud Marin ExDP | 2ml | 50,00 zł
7 ) Nicolai Parfumeur Createur New York Intense EDP | 5ml | 30,00 zł
8 ) Rogue Perfumery Bon Monsieur EDT | 2ml | 25,00 zł
9 ) Roja Parfums Chypre Extraordinaire Parfum | 4ml | 85,00 zł
10 ) Roja Parfums Enigma Pour Homme Parfum | 3ml-global | 75,00 zł
11 ) The Spirit of Dubai Majalis EDP | 2,5ml | 48,00 zł
12 ) Zestaw odlewek zapachów Sultan Pasha Perfumes:
Irisoir ExDP, Joyeux ExDP, Quintessentially Amber ExDP, Thebes ExDP
każdy po 2ml | 280,00 zł
Zaloguj się aby komentować