Komentarze (32)

festiwal_otwartego_parasola

cła nałożone na Wyspy Heard i McDonald to wina tamtejszych fok i pingwinów

zuchtomek

@maximilianan Kurde, a przed chwilą się właśnie zastanawiałem jak to przekuć w winę ryżego i nic nie wymyśliłem, a jednak się da xD

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@zuchtomek ciiii, nie mówcie mu kto przez 8 lat rządził w Polsce, bo biedaczek i jego alter ego dostaną dysonansu poznawczego

jajkosadzone

To,ze oni sie zachowuja jak debile to male piwo- oni maja poparcie w okolicach 30%- wolnym Polakom pasuje wiernopoddancza uleglosc wobec suzerena.

Dramat k⁎⁎wa

DirtDiver

@jajkosadzone Polnym Wolakom. Ten odpad humanoidalny z Polakami poza językiem nie ma nic wspólnego.

jajkosadzone

@DirtDiver

nie,po prostu duzo ludzi kocha komune.

Przeciez wszystkie wielkie protesty dotyczy podwyzek cen na podstawowe produkty zywieniowe,a nie z checia zmiany ustroju.

BapitanKomba

@jajkosadzone 40, jeśli i nie 50%. Nie doliczyles Konfederacji.

jajkosadzone

@BapitanKomba

tylko,ze zdecydowanie wiekszosc wyborcow konfy to dzieciarnia co glosuje na zlosc rodzicon

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@jajkosadzone no i to jest problem- te pokolenia po prostu muszą wymrzeć, bo mimo, że się zarzekają jaka to komuna była zła bo kartki i represje i tak dalej, to masa tych ludzi skrycie za tymi czasami tęskni, bo jak się tylko nie narażało władzy, miało gadane i znało kogo trzeba, to można było walić w chuja po całości i żyć na poziomie. A potem ci przyzwyczajeni zderzyli się ze zmianą systemu, gdzie musieli z powrotem wziąć się do roboty i się pojawił pikaczufejs, że kapitan państwo nie jest już taki dobry jak był.

jajkosadzone

@NiebieskiSzpadelNihilizmu

tylko co z tego jak takie wzorce przekazali swoim dzieciom,a one w wiekszosci swoim?

Komuna zniszczyla ten kraj duzo bardziej niz zabory.


A na komune ze stsrych nikt nie narzeka,wiekszosc jest dumna z prl jak to fajnie bylo.

damw

@maximilianan ciekawe kiedy się zacznie kwiczenie na wysokie ceny w sklepach. Skoro mają takie gigantyczne różnice między importem a eksportem, to dużo produktów jednak kupują poza swoim krajem. Teraz dowalając cło myślą, że w dziwny sposób się te produkty zmaterializują u nich na rynku? Przecież samych leków ze Szwajcarii (np Roche) importują za ponad 20 mld USD xD

jajkosadzone

@damw

zwala wine na zachlanne,zagraniczne korpo.

Ragnarokk

@jajkosadzone

Imigrantów/liberałów/murzynów/latynosów/kobiety/LGBT/ludzi wykształconych. Skończy się jak w Kambodży na ludziach z okularami

sawa12721

@jajkosadzone Z tymi zachłannymi korpo to taki problem, że większość z nich nie jest zagraniczna i nawet wielu magowców to wie

poprostumort

> ciekawe kiedy się zacznie kwiczenie na wysokie ceny w sklepach

@damw Jeśli chodzi o ceny w sklepach to dopiero się zacznie - bo same cła to jest pikuś, ale wyjebanie programów wewnętrznych (np. od dopłat do rolnictwa czy innych form wsparcia) wraz z ciężkim ograniczeniem imigracji sprawi że sporo firm po prostu jebnie. Dodaj do tego straty zbrojeniówki (bo przecież zarabiają na tym że świat kupuje ich broń, a USA zaczęło do tego skutecznie zniechęcać), problemy z inflacją (która jest trzymana w ryzach przez petrodolara który zaczyna się chwiać), problemy z przewagą technologiczną (finansowaną w większej części z funduszy publicznych) etc.


To wszystko pcha USA w stronę recesji którą ostatnio widzieli w latach 30. A co ważne, nie wiadomo czy pociąg do recesji dopiero ruszył czy już osiągnął prędkość przy której nie da się wyhamować.


Dla statystycznego Amerykanina problemy dopiero się zaczęły.


A dla nas się otwiera szansa - tylko czy będzie komu ją wykorzystać?

Stashqo

@damw poczekaj aż im ozempic zdrożeje xD

Kaligula_Minus

@damw na leki chyba nie nałożyli

Rozpierpapierduchacz

@maximilianan "mmm, pyszny siur, nie czuć niemcem wcale" ~ PiSowiec ciumkający amerykańskiego żelka za darmo i splunięcie w pysk

JanPapiez2

Pisowcy by wprowadzili ustawę zakazująca podwyższanie cła przed stany i po temacie

viollu

@JanPapiez2 power pointa, to wystarczy

od_bierdolta_sie

@JanPapiez2 trybunał kucharski stwierdziłby, że cła są niezgodne z konstytucją i fajrant

Pstronk

Przyjmijmy że brniemy w tę retorykę. To co mieliśmy zrobić jako Polska? Izrael ściągnął wszystkie cła z amerykańskich towarów a też oberwał.

Felonious_Gru

@Pstronk cła ujemne, przecież to oczywiste

ArkadioMorales

@Pstronk opcja atomowa, 100% podatek na ubery, bolty, tindery, fejsbuki. Ludzie zaczną normalnie się spotykać, gotować i pogonimy pajetów.

30ohm

Sikorski w nagraniach miał co do nich rację. Oni są cały czas na kolanach niekoniecznie w celach modlitwy.

binarna_mlockarnia

@maximilianan przekaz dnia dla debili poszedł

100mph

Chyba przekazu dnia nie dostaje bo Jaki dzisiaj bronil cła USA na Polske xDDDDDD

kodyak

A jakby pan zapobiegł takiemu kryzysowi?

Greyman

@kodyak to bardzo niedobra pytanie jest, to wcale niepodobne, wcale niepodobne

kodyak

@Greyman w sumie można pojechać już klasykiem. "Te pytanie w ogóle nie powinno paść"


Chyba wyszło od jakieś konfederatki

Zaloguj się aby komentować