#zeglarstwo #statki #morze #gospodarka #ciekawostki
#zeglarstwo #statki #morze #gospodarka #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Praca na morzu to rowniez ciagle szkolenia w czasie „urlopu”.
#barteknamorzu #ciekawostki #statki #marynarz #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Esso Hibernia podczas budowy, Wallsend 1970.
#historia #starszezwoje #statki

Zaloguj się aby komentować
No hej, jak obiecalem tak robie - Ask Me Anything. Zeby sie specjalnie nie rozpisywac to podrzucam kilka filmikow o statku, na ktorym pracuje jako drugi oficer sdpo (senior dynamic positioning officer). W przeszlosci pracowalem na kilku rodzajach statkow:
- masowce
- drobnicowce
- PSV (platform supply vessel)
- jack up (wind installation vessel)
- errv (emergency response & rescue)
- research (badawcze)
- poglebiarka
Dodatkowo szkole rowniez marynarzy i nie tylko w osrodku treningowym.
Pytajcie o co chcecie, nie mam tajemnic zawodowych ;)
Nie wiem co @hejto robi tutaj z ama, ale jak trzeba sie zweryfikowac czy cos to ne ma problema.
#ama #barteknamorzu #technologia #ciekawostki #pracbaza #statki #marynarz
@bartek555
130 osob
Byłeś świadkiem (ew. słyszałeś opowieści) jakiś poważniejszych awantur, burd, konfliktów?
Mam na myśli rzeczy nie zwiazane z pracą, bo wiadomo, że jak się pracuje z ciężkim sprzętem, drogimi maszynami, w niebezpiecznych warunkach, to wkurwy i bluzgi lecą non stop, a minutę potem jest sztama.
Mam na myśli jakieś poważniejsze awantury, w końcu jest to środowisko miedzynarodowe, nawet jeśli siłą rzeczy nastawione na profesjonalistów, gdzie opinia znaczy wszystko.
Dzień dobry @bartek555, rzadko się udzielam, ale fajnie, że jest tu ktoś z branży
Miałeś jakieś trudne zadanie do wykonania które udało się wykonać tuż przed deadline'm?
Obserwuję Cię, ale nie chciałem się za bardzo wychylać, żeby nie robić Ci konkurencji w grzmoceniu.
Dodatkowo, chciałem tylko zaznaczyć, że jeśli potrzebowałbyś kogos z uprawnieniami do robienia filmów lub zdjęć offshore (dokumentowanie pelnej instalacji, inspekcje etc.) to daj znać. Mam duże doświadczenie w pracy onshore i offshore pod wieloma banderami.

@bartek555 Cześć, obserwuje od początku i troche zazdroszczę
Zaloguj się aby komentować
RMS Queen Mary przed wodowaniem, 1934. Fotografia ma klimat wczesnego wyścigu kosmicznego z małą postacią ludzką karlejącą przy potędze przemysłu i ludzkiego umysłu.
#historia #starszezwoje #statki

Zaloguj się aby komentować
Rozbiórka starych statków towarowych w Bangladeszu
W komentarzu ścieżka dźwiękowa, co by embed youtube'a nie przysłonił zdjęcia.
#ciekawostki #fotografia #statki #bangladesz

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #statki #bezpieczenstwonamorzu
poler vs kotwica
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #statki #modelarstwo
tak, stalowy cały



Zaloguj się aby komentować
#statki #morze #statkiboners #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Ludzie naprawdę dzielą się zbyt wieloma informacjami w mediach społecznościowych (nawet na statkach!). To sprawia, że zbyt łatwo jest ich znaleźć i wiedzieć, jakiej technologii używają - nie dziel się zbytnio i nie używaj domyślnych haseł. Nie podłączaj niezabezpieczonych systemów do Internetu,...
Silnik do okrętów typu Victory (masowo produkowane w USA podczas wojny). Około 140 ton wagi, 6,4 m wysokości, 5,8 m wysokości, 20,4 km/h albo 11 węzłów. Ponoć rekordem było wybudowanie takiego statku w 4 dni i 15 godzin.
140-ton – also described as 135-ton – vertical triple-expansion engine of the type used to power WWar II Liberty ships. The engine is 21 feet (6.4 meters) long and 19 feet (5.8 meters) tall and was designed to operate at 76 rpm and propel a Liberty ship at about 11 knots (12.7 mph; 20.4 km/h).
#historia #starszezwoje #statki

Zaloguj się aby komentować
Moja hipoteza #narkotykizawzespoko #zeglarstwo #morze #statki
okazała się dobrym strzałem
Zaloguj się aby komentować
Jak celuje się i jak działają działa okrętu wojennego.
#historia #starszezwoje #statki

Zaloguj się aby komentować
Calkiem ladny ostatni zachod slonca przed zjazdem do domu.
#barteknamorzu #marynarz #pracbaza #fotografia #statki

Zaloguj się aby komentować
”Mierzejowiec” - kategoria okrętów zdolna do przepłynięcia kanałem przez Mierzeję Wiślaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #bekazpisu #statki troszkę #zeglarstwo

Zaloguj się aby komentować
Dzień 465/465
Liczba elementów 745
Zestaw z roku 2015
Cena katalogowa 469,99 zł
#lego #legodamwa #piractwo #statki

@DirtDiver tez mam
https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/1200x900/a117ad746be81d341b1d85a4a343f85b.jpg
https://www.hejto.pl/wpis/dzien-441-441-34-lata-temu-w-sprzedazy-pojawil-sie-jeden-z-najfajniejszych-statk
Zaloguj się aby komentować