Jazeel Ghala - oud+róża w naprawdę dobrym i dość oryginalnym wydaniu, za 572. Obok The Palace, mój ulubiony Jazeel. Spokojnie wart 10zł/ml za jakość składników.
Darmowa wysyłka. Dodatkowo -5% za newsletter. 543,40. Zwiebel . Gdybym nie miał jeszcze ze 25 ml - których nie zużyję przez następnych kilka lat, brałbym. A swojego kupiłem za 840.
Iris Regal Chypre Faizal Privee 34ml bez 5 psikow. Oryginalne kupiony prosto od Faizal'a. Cena 1900 pln (zaplacilem okolo 450euro plus przesylka 25 euro i do tego obsluga celna...) z juz wliczona przesylka wybranego przez kupujacego przewoznika. No ale jak to pachnie? Wyobraz sobie najczystsza esencje irysa (mamy to wiele jego form, w tym jandrozsza zaweirajaca 80% ironow) - zapach to 90% irys w najczystszej postaci - do tegol mam akord ciemnej czekolady, jakies delikatnie zielone elementy i tez jakies delikatnie owocowe - calos jednak ma calkiem chlodny wydzwiek - w bazie mamy umieszczone jakies molekuly (tez irysowe, moze to nawet jakas baza czy akord) ktore wprwaiaja w zycie cala kompozycje i nadaja jej solidnych a nawet bardziej niz solidnych parametrow (na drugi dzien po prysznicu baza tego zapachuu porafila momentami zdominiowac Angeliki od Angelosa, ktore swoja droga tez chyba bede sprzedawac na dniach). A na koniec calosc spaja umiejetnie wplecione pizmo kashmiri (jedno chyba z najbardziej pozadanych pizm) w koncentracji 3% finalnego produktu - czyli ze na jeden flakon przypada ponad 1g czystego pizma. Jesli ktos jest fanem irysa i pachnidel o poteznych parametrach to bedzie w siodmym niebie. Bardzo chcialem pokochac ten zapach szczegolnie przez to pizmo ale jednago ja jestem totalnie nie fanem irysa - robilem juz wiele podejsc i jeszcze sie nie rpzekonalem, myslalem ze moze tym razem bo Luxe od Faizala uwielbiam ale widocznie irys nie jest dla mnie. Jestem rowniez chetny na wymianke z doplata w dwie strony.
Dzień dobry szanownemu pachnącemu państwu, polatałem dzisiaj trochę po lekarzach, dostałem skierowania, poznałem ceny i okazało się że czas najwyższy pożegnać się z chomikowanymi dobrami, także na pierwszy ogień idą widoczne na zdjęciach:
Khas Oud - Ibtasimi (bez pudełka, 300pln)
Bortnikoff - Mysterious Oud (z pudełkami, 700pln)
Przechowywane bez dostępu światła, źródło: hejto
Dla chętnego na oba przesyłka w cenie, w przeciwnym razie standardowe ceny DPD czy InPost. Jak trzeba więcej zdjęć to zapraszam na priv. Okolice Wrocławia mogę podjechać rowerem.
Sprzedam Agar Aura Yellow Kinam (lub wymienię na jakiegoś ciekawego Ensara )
Wyjściowo 25 ml.
Opis ze strony producenta:
"Miodowo-kwiatowy, pikantny, słodko-gorzki, herbaciany i drzewny, chłodzący, pieprzno-korzenny i z odpowiednią dawką mleczno-waniliowej kremowości, ten zapach jest idealnym odzwierciedleniem najbardziej dynamicznego i złożonego kinamu, żółtego."
Pochodzenie: SealedEssence (620 usd w tym wysyłka)
Dzisiaj zaczynamy szybciej tak żeby każdy mógł uczciwie zaraportować #sotd
Pytam więc #conaklaciewariacie ?
U mnie o poranku Al Haramain Safwa , cpo o wyjątkowo przyjemnym zapachu kojarzącym się z syropkiem na kaszel i korzennymi ciastkami, dobrze że nie jest jadalny bo już bym go nie miał takie to dobre 🤤
PS. Flakon z ciętego szkła to absolutna topka, jak ta sama firma może wypuścić coś takiego i detour noir 🤷
@BND kierba, późno już porszem Pana, ale Creme de la Creme siedzi tak pięknie w ten chłodny wieczor na ławce, gdzie czekam na borsuka, bo przechadza się tędy.
Zestaw 6 sampli - Bible Noire, Poème Noir, Chanson Noire, Desir Noir, Soleil Noir, Romance Noire. Desir i Soleil mają trochę uszkodzone atomizery, trzeba się napompować, ale wydobędzie się sok. Więcej o tej serii pisałem tutaj:
Filippo Sorcinelli Notre Dame 15.4.2019 - 7 zł/ml - Mitomani z fragry piszą o wędzonce, spalonych ciałach i spawaniu, podczas gdy ja nic takiego nie czuję, a czuję drzewno-aromatyczne perfumy, jakie nosiła moja mama...
Sylhouette Parfum Molotov Cocktail - 30zł/ml - Perfumy dla socjopatów. Dobre, gdy chcesz unikać ludzi. Odlewam max 5 ml na osobę, nie więcej niż 20 ml łącznie.
Na tagu dziś posucha, więc trzeba to zmienić - #conaklaciewariacie ?
U mnie nadal testy nowości, dzisiaj wleciał Memo Paris Russian Leather. Chyba pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że perfumy pachną zupełnie przeciwnie, niż nuty by na to wskazywały. Spodziewałem się mocnego leśno - skórzanego zawodnika i faktycznie, początek taki był, ale po czasie przeszedł w klimaty kremowe/barberskie. Coś mi zaczęły przypominać, sprawdzam fragrantice - bingo! - HdP 1725.
Cześć, u mnie zaś dzisiaj wleciał Hermes H24 edp, a później From The Garden od Margieli, oba zapachy mają wspólną cechę, są ,,ogrodowe”, do codziennego użytku wypadają całkiem nieźle, jedyne zastrzeżenie, to te wydajnościowe, mógłby być trochę mocniejsze, ale jak widać, wszystkiego nie można mieć
Majnoon otwiera się jak rytuał porannej inspiracji – intensywną kawą, ale nie w wersji minimalistycznej. To kawa podana w najbardziej zmysłowej odsłonie: gęsta, przyprawiona szafranem, cynamonem i gałką muszkatołową, z lekko owocową nutą granatu. To zapach, który nie tylko pobudza, ale i uzależnia, tworząc iluzję ciepła i przyjemnej dekadencji.
W miarę upływu czasu kompozycja nabiera gęstości. Skóra, tytoń, róża – trzy elementy, które balansują na granicy klasycznej elegancji i niepokornego buntu.
Sprzedam kilka arcy ciekawych zapachów. Dominującą nutą jest egzotyczny kwiat lotosu . Za wyjątkiem Black Zen, który pachnie mi mrocznym, baśniowym lasem;)
Ensar Oud Lily Ghalia oraz Black Zen (komplet) 215 zł
Ensar Oud Blue Kalbar EDP 430 zł (wyjściowo 10 ml)
Tym razem na tapet spróbujemy wziąć Eden (premiera 2025) - najnowsze dzieło Hamida Merati-Kashaniego, twórcy m. in. Laytona, rozbieranego wcześniej South Of 5th (również Adamo Parfum) czy też Opus XV Amouage oraz wielu, wielu innych smakołykow (⌐͡■͜ʖ͡■)
Niestety będzie trochę drożej ale za to otrzymujemy mniej nut w piramidzie zapachowej ( ͡°͜ʖ͡°) Czy będzie przez to nudniej, otóż nie wydaje się... ᕦ(òóˇ)ᕤ
W Uluwatu z czasem kompozycję dominowały kwiaty, które kierowały IMO całość delikatnie w różową stronę. Wg informacji z sieci tutaj ma być odwrotnie - kwiaty to tło dla zapachu, który w otwarciu "atakuje" świeżością soczystego grejpfruta po czym na pierwszy plan wysuwa się śliwka, aczkolwiek nieprzesłodzona. Pachnidło z oceną 4,23/5 na fragrze, do noszenia na co dzień przez okres 3/4 roku - wiosna, lato, jesień.
Eden Adamo Parfum - 9,5 PLN/ml (zamówienie po uzbieraniu chętnych na 70 ml) [RAFINAD]
Dla chcących spróbować pozycji z poprzednich rozbiórek:
ULUWATU Adamo Parfum - 8,0 PLN/ml (ostatnie 5 ml wolne)
Kompozycja unisex IMO skręcająca nieco w damską stronę - z wyraźną, orzeźwiającą nutą herbaty, która nadaje jej cytrusowo-zielony charakter idealny na lato. W miarę rozwoju zapachu pierwsze skrzypce przejmują białe kwiaty.
SOUTH OF 5TH Adamo Parfum - 8,10 PLN/ml
Także unisex - prezentujący świeże, morskie akcenty. Z czasem zapach nabiera kremowo-kwiatowej formy, delikatnie ocieplonej przyprawami, tworząc elegancki,letni, wakacyjny vibe.
Coś tam można dobrać ze skromnej listy - #stragan
Standardowo:
Szkło: 3,0 PLN/szt.
Płatność: Blik/Revo
Wysyłka: dowolny przewoźnik wg cennika (bez OLX czy innych wynalazków)
Na tagomago jest kilka zapachów od Francesci do wzięcia za cenę, której nawet u Lucjana nie było. Da się złapać 30 ml za 220 zł. Co prawda, nie ma najlepszych pozycji z kuchni, ale może kogoś zainteresuje.
@pomidorowazupa ale ujnia ale ja osobiście muszę powiedzieć ze to zależy ewidentnie od miasta,u mnie najlepiej działa inpost,później DHL a DPD to już gdy muszę, DPD u mnie to tragedia,no i odpukać nigdy nie miałem rozwalonej paki przynajmniej swojej zawsze pancerne pakuje bo to co dzieje sie na sortowniach to murzyńskie tango milonga