Jimny 1/24 część pierwsza. Złożyłem podwozie dość proste jakieś 40 elementów ale ładnie oddaje szczegóły. Złożyłem karoserię i poszpachlowalem i pogłębiłem rylcem linie podziału. Jak przejdzie mi gorączka to malujemy
@Suodka_Monia osobowe możesz zamówić w Salonie Suzuki w Lwowie, kupujesz bez vat. Najbardziej wypasione po opłatach obecnie 120k, czas oczekiwania 6-8mc.
W PL jest już dostępna tylko wersja golas jako ciężarowe .
W salonie we Lwowie mowia po polsku.
Gwarancja jest honorowana przez Suzuki PL.
Koszt używanej osobowej w PL to koszt nowego po opłatach z UA.
Jeep Wrangler Rubicon jest skończony. Przed trafieniem do gabloty zostaną nałożone jeszcze suche pastele. W 1 miejscu rozkleila się buda po zderzeniu kotem goniącym własną d⁎⁎ę o 2 w nocy bo nieopatrzenie zostawilem caly majdan na biurku a zapomnialem odstawic krzeslo na noc. Jednakże naprawa nie mozliwq do przeprowadzenia bez niszczenia modelu wiec jak nie chwyci mala kropla superglue to tak zostanie ¯\_(ツ)_/¯
Jeep stoi na podstawce pod Buchankę z poprzednich moich wpisów na tagu, jak widać progres robienia mongolskiego stepu wynosi 1% (jest podstawka)
Na dole ankieta co robimy dalej po skończonym Jeep-ie.
Gówno jest jako tako skończone. Muszę dokleić wycieraczki i zrobić waloryzację suchymi pastelami. Zastanawiam się nad podstawka, chciałem robić jurtę i step ale mam jeszcze kalkomania PTTK Klimczok i może zrobić wersję PL na jakiejś podstawce al'a żwirowa dróżka w Beskidzie?
Byla ankieta i to gówno miało wracać do szafy ale z braku pomysłu na wnetrze patrola "gówno ożylo" i otrzymało już 2 z 3 warstw koloru "stepowe przeczyszczenie" pędzlem.
Dorobię chyba podstawkę al'a mongolski step. Myslalem początkowo o orkach, pralkach i Zetce na dachu ale mam mile wspomnienia z buhankami z dzieciństwa bo jeździłem z wujkiem i tatą ich służbową z naftobudowy więc odpuszczam.
Z ciekawostek czy wiecie że buhanka jak wszystko w CCCP było podjebką? Rosjanie skopiowali Jeep-a model Forward Control. (Zdjęcie ponizej)
Toyota Land Cruiser skończona. Ostatecznie na polskich blachach bo kalka z ukraińskimi została zmoczona przez Pocztę Polską, bez chromu na lusterkach bo mnie to jakoś odrzucało. Upitoliłem progi, przyciemniłem szyby. Szyberdach pokryłem folia fotochrom. Wyszło ładnie i schludnie bardziej ulicznik niż terenówką. Zdjęcia nie w plenerze bo nie ma ani słońca ani pogody wiec ulicznica nie dorobi się nawet porządnej sesji foto tylko wyladowala w trocinach.
Moja pierwsza aukcja charytatywna zakończona. Zebrałem 405 zł. Może nie jest to zbyt dużo, ale jestem zadowolony. Czuję dobrze człowiek, będąc po tej drugiej stronie. Po dwóch aukcjach wygranych przez mnie wraz z dwoma ziomkami, obecnie, to ja jestem wykonawcą i cieszę się jak dziecko. Wygrała Pani z Wawy. Mam zamiar zrobić jej i osobom towarzyszącym super przygodę.
@Klamra Jest w pytę, ja pierwszym razem jak jeszcze nie wystawiałem na Wykopie tylko na Fejsie latałem za 164zł
Na dodatek raz pojechałem na Terenowe Granie do Dąbrowy to akurat waliło deszczem i zebraliśmy w 11 osób niecałe 300zł co dawało oszałamiające 27,30 na łebka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Przed wszystkim masz się dobrze bawić, poznać fajnych ludzi ( mam nadzieje że to Pan Morgan Freeman wygrał @mg78 ? )
Niektórzy mówią że w Polsce nie warto mieć terenówki bo nigdzie nie można jeździć, ale to nie prawda, warto, tylko trzeba jeździć z głową, na tym polega odpowiedzialność.
Bo z wielkimi kołami wiąże się wielka odpowiedzialność
W Polsce jest bardzo dużo imprez off roadowych, LEGALNYCH, na ktorych za pare groszy można się świetnie pobawić, pogadać z zajawkowiczami, obgadać mody, tuningi, plany, awarie itp.
U mnie w okolicy co chwila organizowane są „rajdy” na wynajętym terenie, kilka razy w roku duże imprezy (np przez cały rok 6 imprez z czymś na wzór klasyfikacji generalnej na koniec) i ze 2 razy wyjazd w BIESZCZADY. Tak, nawet w górach można legalnie bobrować w błocie bez straszenia przechodniów, rozjeżdżania pradawnych lasów i płoszenia zajęcy!
Tak więc wszystko zależy od podejścia. W środowisku mocno tępione jest jeżdżenie po polach, nie jeździ się po lasach czy innych parkach, bo i po co. Wkurzanie ludzi spowoduje walke z off roadowcami.
Ja niestety nie biorę udziału bo wybuchł silnik, jest drugi ale nie ma czasu na przeszczep
Kasie i Tomki zostały 22 godziny do końca licytacji w której ktoś z was może przysłużyć się walce z sepsą w ramach 31 finału WOŚP.
Na dodatek licytując masz szansę spędzenia miło czasu podskakując na wertepach i pluskając się w błocie terenówką w towarzystwie kolegi @klamra. Wiele osób może kojarzy poprzednie edycje z #wykop , macie teraz okazję zalicytować jako userzy hejto.
#wosp #offroad #katowice #slask #zabrze #krakow #opole #malopolska #sosnowiec #gliwice i oczywiście #warszawa #gdansk i #poznan i #wroclaw no i oczywiscie #lodz bo na odbiór nagrody jest równe 12mc wiec można przyjechać na wycieczkę po śląsku
Kasie i Tomki zostały 22 godziny do końca licytacji w której ktoś z was może przysłużyć się walce z sepsą w ramach 31 finału WOŚP.
Na dodatek licytując masz szansę spędzenia miło czasu podskakując na wertepach i pluskając się w błocie terenówką w towarzystwie mej skromnej osoby. Wiele osób może kojarzy poprzednie edycje z #wykop , macie teraz okazję zalicytować jako userzy hejto bo tam już nie wracam.
Oczywiście jak co roku przygotowuje także dla wygrywającego posiłek w terenie. W tym roku poza gulaszem mogę także smażyć na żeliwnej patelni steka w ogniu z odrobiną soli i pieprzu ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#wosp #offroad #katowice #slask #zabrze #krakow #opole #malopolska #sosnowiec #gliwice i oczywiście #warszawa #gdansk i #poznan i #wroclaw no i oczywiscie #lodz bo na odbiór nagrody jest równe 12mc wiec można przyjechać na wycieczkę po śląsku
No i #samochody #motoryzacja
Zapraszam też na przejażdżkę Land Roverem która można wylicytować od @Klamra
@SzubiDubiDU Łoo, mój ojciec miał taką i jeździłem za dzieciaka. 2.2 w automacie. Wydawało mi się to statkiem kosmicznym i rakietą na raz, a dzisiaj jak patrzę na dane techniczne i 131 KM i mam takie - "jak to?"
Mordki został 1 dzień do końca licytacji w której ktoś z was może przysłużyć się walce z sepsą w ramach 31 finału WOŚP.
Na dodatek licytując masz szansę spędzenia miło czasu podskakując na wertepach i pluskając się w błocie terenówką.
Oczywiście jak co roku przygotowuje także dla wygrywającego posiłek w terenie. W tym roku poza gulaszem mogę także smażyć na żeliwnej patelni steka w ogniu z odrobiną soli i pieprzu ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#wosp #offroad #katowice #slask #zabrze #krakow #opole #malopolska #sosnowiec #gliwice i oczywiście #warszawa #gdansk i #poznan i #wroclaw no i oczywiscie #lodz bo na odbiór nagrody jest równe 12mc wiec można przyjechać na wycieczkę po śląsku
No i #samochody #motoryzacja
Zapraszam też na przejażdżkę Land Roverem która można wylicytować od @Klamra
@emdet za blisko dysza i zbyt wiele na raz. 2-3 warstwy robią robotę zamiast 1 grubo. Na dodatek ważne jest umycie i odtłuszczenie modelu bo farba potrafi ściekać po odcisku palca na karoserii.
Przed malowaniem wiec tak:
myjesz detergentem
suszysz
nakładasz podkład (dla ciemnych barw bazowych szary, dla jasnych biały)
szlifujesz na mokro papierem 2000-3000
5.myjesz detergentem
suszysz
malujesz 1 warstwę ( nie musi pokrywać kolor w 100%)
malujesz 2 warstwę ( mi zwykle wystarcza)
9 . nanosisz kalkomanie
lakierujesz bezbrarwnym
polerujesz jeśli lubisz lakier błyszczący jak jajca jamnika
@Zly_Tonari o widzisz, o szlifowaniu podkładu to nie słyszałem - brzmi jakby mogło zrobić dużą różnicę. Tylko jak to robisz w jakichś ciasnych zakamarkach? Wszystko ręcznie papierkiem, czy jakiś Dremel czy coś?
@emdet papierem na mokro ale nie za mocno bo podkład musi zostać, bardziej kwestia usunięcia samych nierówności położonej powłoki. Papierem 3000 na mokro. Jak ściągniesz podkład za mocno to będzie widać pod bazowym kolorem przebarwienie.
Skończyłem Toyotę Land Cruiser, miała mieć ukraińskie blachy ale kalki które zamówiłem przyszły zmoczone dzięki Poczcie Polskiej więc auto zostanie zarejestrowane w Dąbrowie Górniczej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najpierw nanoszę kulki z rejestracjami na miedziana blaszkę, potem wykańczam tył na alufelgach jak oryginał i maluje bezbarwnym lakierem. Dzięki podkładowi z blachy można tablice zaginać i trochę zbesztać co czesto czynie w swych miniaturowych terenówkach