Krótka historia "JUE 477" czyli pierwszego seryjnego Land Rovera wg Richarda Hammonda (° ͜ʖ °)
#offroad #motoryzacja #landrover #ciekawostki
Krótka historia "JUE 477" czyli pierwszego seryjnego Land Rovera wg Richarda Hammonda (° ͜ʖ °)
#offroad #motoryzacja #landrover #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Hej ktoś z okolic Jaworzna kojarzy gdzie znajduje się ta droga pokazana na filmie?
https://www.youtube.com/watch?v=rMXP5KYy-08
#slask #jaworzno dla atencji #katowice
#offroad
Zaloguj się aby komentować
Z dobrych wiadomości to pojawiły się pierwsze Kanie w tym sezonie. Że złych to urwałem ucho od amortyzatora w ruskiej zemście, a urlop już za tydzień.🤷
#offroad
#podroze
#grzyby
#gownowpis




Zaloguj się aby komentować
Jak wam mija weekend? Ja mam takiego lenia że o 10 wstałem I dopiero skończyłem kawę. Zasta5sie czy rozkładać wędki czy jechać gdzieś dalej...
#podrozujzhejto
#ryby
#offroad


Zaloguj się aby komentować
Niektórzy twierdzą że nie można wjezdzać autem do bagna, rzeki czy jeziora. Można ale trzeba to robić odpowiedzialnie żeby nie wkręcić bobra w przegub bo piszczy( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#offroad

Zaloguj się aby komentować
Jako że mój LR w serwisie, trzeba się trochę ponapierdalać z siebie (° ͜ʖ °)
#landrover #memy #offroad #ciekawostki #heheszki

Zaloguj się aby komentować
na szosowych udało mi sie wgramilić na czubek haldy, czuć olej wiec chyba jutro rozbieram turbo : )
#offroad

Zaloguj się aby komentować
Ah Shit, Here We Go Again ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Tym razem kleje wyprawówkę, Pajero leci na sprzedaż może ktoś chętny? ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#offroad #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Siemka. Oficjalnie moje auto wrocilo do żywych, a to oznacza ze trzeba się gdzieś wybrać na jakieś 3dni w Polskę w celu przetestowania czy wszystko działa i czy moje przeróbki poprawiające jego właściwości terenowe i te umożliwiające spanie i życie w aucie, były właściwe. Dlatego pytanie do was. Czy chce się ktoś podzielić jakimiś fajnymi miejscami gdzie mogę się gdzieś na uboczu przekimac, wypocząć albo tez miejscówki gdzie warto zajechać bo jest tam coś ciekawego do zwiedzenia/zobaczenia a może i spróbowania jakiegoś lokalnego jedzenia? Wszelkie propozycje sobie rozważę. Póki co nie mam jakiegoś konkretnego planu na ten wyjazd. Może pojadę w zapisane już dawno przeze mnie miejsca na moich mapach, a może kupię tarczyna i zobaczę co mi zakrętka podpowie, a może to właśnie wasze propozycje mnie przekonają. Za wszelkie sugestie dziękuje.
#4x4 #offroad #podroze #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Gorąco fhu więc siadam do ruskiej zemsty i robię rekonesans po polach. Znalazłem fajny staw więc rybki na skorkę od chleba też były. #gownowpis #weekend trochę #offroad trochę #ryby




Zaloguj się aby komentować
pod ziemią też można
#offroad #zajebanezreddita

Zaloguj się aby komentować
Pierwszy hejtowy mikro-spot w terenie zaliczony, było dość tłumnie stawiłem się ja i @mbaa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić na kolejny, w przyszły weekend proponuję pojezdzawke po starych terenach kopalnianych w Gliwicach.
Jeśli ktoś chetny proszę dać znać w komentarzu.
W planach ognisko z kiełbaską i potencjalnie grill. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#slask #katowice
#offroad #motoryzacja #hobby

Zaloguj się aby komentować
Siemano,
Jest może na sali ktoś kto ogarnia temat przepisów zw. z dodatkowym oświetleniem?
Mam dość (nie?)typową sprawę, trochę "trudne sprawy" jak to z przepisami w Polsce...
Zamontowałem sobie led bara Hella z przekonaniem, że jest to homologowana lampa do ruchu drogowego jako lampa drogowa. Zamontowałem ją na oddzielny przycisk, ponieważ jest mi potrzebna tylko w "awaryjnych" sytuacjach. Okazuje się jednak, że renomowana firma Hella (albo unijna legislacja, która nie pomyślała, że takie oznaczenie może wprowadzać w błąd) leci w kulki i nie jest to typowe oznaczenie "R" a "10R" (okazuje się że to coś innego, myślałem że to tylko jakaś informacyjna wartość luxów czy coś), które jest tylko spełnieniem standardu zw. z emitowaniem pola elektromagnetycznego.
I teraz pytania:
-Czy samo posiadanie oznaczenia (E9) wystarcza by móc mieć ją zamontowaną z zastrzeżeniem, że nie może być włączona na drogach publicznych?
-Jeżeli nie, to czy wystarczy ją zasłonić, by nie mieć kłopotów z likwidacją szkody/na przeglądach/z bagietami? Umieściłem ją w dość ukryty sposób bo pod tablicą rej. (nie rzuca się w oczy) i mam plan zasłonić plexą, aby manualnie ją odsłaniać w razie potrzeby.
#offroad #motoryzacja #samochody

Czytam i czytam i dochodzę do pewnych dziwnych wniosków:
-warunkiem dopuszczenia akcesorium do użytku jest posiadanie homologacji ECE
-samo oznaczenie E9 to informacja o uzyskaniu homologacji ECE które jest wymagane wg. rozporządzenia ministra (załącznik)
-ECE jest regulowane konkretnymi dyrektywami oznaczonymi "R"
-dyrektywa R10 dotyczy promieniowania elektromagnetycznego XD
-dyrektywa R112 dotyczy użytkowania na drogach publicznych
-wygląda na to że producent spełniając warunki R10 zyskuje możliwość montażu na aucie, bo spełnia jedną z dyrektyw (kompletnie nie związaną z drogami) XD
-przepisy polskie pozwalają na montaż lampy bo ma oznaczenie "E" (pierwszy punkt z załącznika), a rozporządzenie mówi, że lampy drogowe są wykluczone z warunku nieoślepiania.
po⁎⁎⁎⁎na akcja.

Zaloguj się aby komentować
Pozdro ziomeczki z gór Wałbrzyskich. To jest życie. A jak Wam weekend mija. My z juniorem byliśmy już w Bornym, ruską zemstą zdążyła się popsuć ale dojechala szczęśliwie i chillijemy dalej
#offroad #polska #podroze




Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #offroad #ciekawostki
Oglądam właśnie "Co w błocie piszczy?" i chłopaki upalali nowego Ineosa. Ciekawa terenówka. Produkowana we Francji przez brytyjską firmę w fabryce Mercedesa z silnikiem BMW i budą wyciągniętą żywcem z Defendera. Niezła kooperacja

@Lubiepatrzec ciężko wymyślić coś lepszego
@Afrobiker jak dla mnie z zewnątrz to połączenie Gelendy z Defenderem czyli dwóch najbardziej pożądanych "teresuvów". Wygląda trochę jak chińska podróba ale ponoć na komponentach topowych. Myślę że tym zdobędzie rynek jeśli z czasem nie wyjdą jakieś grube wady. Stąd też cena topowa i raczej nie straci. Jedyne co mi nie pasuje na ten moment to silnik i brak wersji rasowej z mocą 400+.
Zaloguj się aby komentować
Czy jest ktoś chętny na pojażdzawkę w terenie połączoną z siedzeniem przy ognisku i jedzeniem gulaszu/curry/chili con carne z kociołka w weekend 03/04.06 lub 10/11.06 ?
Nastała ładna pogoda każdy już jako tako powinien mieć ogarniętego swojego terenowego gruza do stanu jezdnego.
Proponuje zatem ognisko + pojeżdzawkę.
Do wyboru lokalizacje z miejscami ogniskowymi:
-Hałda Murcki z miejscem na ogień w borku sosnowym, sama hałda głównie błoto i głębokie koleiny + kilka zjazdów w tym 3 nowe trudniejsze i strome
-Hałda Gliwice z miejscem na ogień na łące (tyćkę wieje) z ławką z podkładów kolejowych i zróżnicowanym terenem, dużo kałuż, kolein, podjazdów i zjazdów wraz z trawersami. Miejscami łatwo się wkleić w śladach po większym aucie.
Zapewniam kociołek z wkładem, 2kg kiełbasy śląskiej, keczup, termos 1.5l + lipton dla zarządu + opał
Ktoś chętny?
#offroad #motoryzacja #gotujzhejto #katowice #slask





Zaloguj się aby komentować
Mały ale wariat😁 Chciałbym zobaczyć jak robi w terenie. Pozdrowienia dla właściciela🍺
#fiat #cinquecento #offroad

Zaloguj się aby komentować
Wnetrze poskładane czeka na waloryzację.
Zrobiłem dywaniki, polakierowałem deskę.
Dojdzie jeszcze gazetka na siedzenie i jakieś szpeje do bagażnika.
Brakuje mi kalkomanii z logo toyoty na kierownicę więc będę rzeźbił z masy epoksydowej i wklejał bo jakoś tak dziwnie bez.
Wiem że tego i tak nie widać ale denerwuje mnie ów brak ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#modelarstwo I mini #offroad

Zaloguj się aby komentować
Dziś pierwsze zabawy z wnętrzem toyoty rav4. Zrobiłem deskę oraz siedzenia.
Jutro szybka licznika, oraz lakier satynowy a wnetrze żeby "plastik" deski zyskał trochę połysku.
Kładłem stare kalki które źle zareagowały na płyn do kalek Mrs.Hobby ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Jutro dorabiam jeszcze welurowe dywaniki podłogowe z materiałowej taśmy do izolowania kabli i lewarki. Czasy jak robiłem wodotryski typu klamki, korbki do szyb już za mną więc będzie ino basic.
#modelarstwo I trochę mini #offroad bo jak pewnie ktoś zdążył zauważyć sklejam same terenówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@michal-g-1 te nowe pewnie się pojawią za 4-5 lat
Na pewno jest 1/24 diecast do waloryzacji. Kupiłem tak landrovera freepandera bburago którego chce przerobić w wolnej chwili:)
@Zly_Tonari
Rzeczywiście, hmmmmm....
https://m.pl.aliexpress.com/item/4000900075405.html?gatewayAdapt=gloPc2polMsite
Zaloguj się aby komentować
Dziś toyota rav4 dostała 2 kolor nadwozia
To wersja lux posiadająca lakierowane zderzaki.
Jutro biorę się na wnętrze co zawsze sprawia mi dziką przyjemność.
#modelarstwo I mini #offroad

Zaloguj się aby komentować