#polityka #nieruchomosci #mhkradniezx

#polityka #nieruchomosci #mhkradniezx

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #deweloperuch #mhkradniezx

Zaloguj się aby komentować
#polityka #nieruchomosci #mhkradniezx

Zaloguj się aby komentować
#deweloperuch #nieruchomosci #polityka #mhkradniezx

Zaloguj się aby komentować
Edit: dla niewtajemniczonych, grupa ludzi (deweloperuch), zebrała 50k na skupienie danych z rejestru cen nieruchomości z Warszawy i największych miast w Polsce za ostatni rok.
Te dane zawierają ceny transakcyjne i wykorzystywane są przez banki i duże firmy do badań rynku. Również firmy pośredniczące te dane sprzedają. Jako, że nie ma żadnego uzasadnienia to kiszenia tych danych w zamknięciu, ci ludzie chcą po prostu te dane kupić o wrzucić do internetu.
Zbiórka na deweloperuch.pl.
Animozje polityczne tego tematu pominę, bo nie chcę dodawać tagu.
#nieruchomosci #deweloperuch #mhkradniezx

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No ciekawe. Politycy też mają mieszkania, zależy kto jest przy władzy i jak bardzo deweleperuchy posmarowały kampanię.
Podtrzymuję zdanie, że przed kolejnym programem w stylu BK2% uchroniło nas to, że rządzi koalicja złożona aż z tylu partii.
#nieruchomosci #podatki #katastralny #polityka

Byłoby to ciekawa sprawa, pomijając fakt, że to nie wejdzie, bo to obciążenie urzędników i urzędów co do wycen nieruchomości i obsługi ich podważania.
Swoją drogą wątpię, że któryś z tumanów pomyślał, co w sytuacji, w której mam kilka mieszkan, gdzie w jednym mieszka mój ojciec, w drugim matka, w trzecim teściowie, a w czwartym ja z rodziną.
Zaloguj się aby komentować
A to bezczelne k⁎⁎wy niemyte XDD pierdoleni nawet się nie kryją XD
https://atal.pl/atal-nie-zamierza-odpuscic-bardzo-wysokich-marz/
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Na pocztątku chciałem kupić dom, trafiłem nawet fajny w ok cenie (stary ale zadbany, dobra lokalizacja) u os prywatnej. Dzień przed podpisywaniem umowy przyszedł ktoś i wyłożył więcej kasy xD
Teraz myślę nad kupnem działki (bo resztki z domów się ostały) i jedyne co wchodzi w grę to jakieś gówno w polu na zadupiu. Inaczej ceny od 200k w górę, a z ceny nikt nie zejdzie bo przyjdzie ktoś inny i weźmie.
Ja mam swoje zasady i nie kupię czegoś po chorej cenie, ale tych wszystkich ludzi co przychodzą do pośrednika i płacą tyle ile im się powie to się powinno j⁎⁎ać. Tak samo ludzi co mają chaty i lecą do tych mend żeby im bulić 10k za otwarcie drzwi.
Wszystko jest warte dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić, ludzie sami na siebie baty kręcą k⁎⁎wa xD
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
jeszcze jak
#nieruchomosci #bekazlandlordow

@festiwal_otwartego_parasola Z flipperami i ludźmi co po prostu trzymają mieszkanie puste jako inwestycję to w pełni się zgadzam ale sam jako ktoś kto wyprowadził się młodo z domu pomimo znacznie niższych cen nie byłem w stanie mieszkać na swoim i musiałem wiele lat wynajmować. Gdyby nikt nie wynajmował mieszkania to nie mógłbym się przeprowadzić do większego miasta ani usamodzielnić się. Także nie chcę obrażać ludzi za to, że wynajmują mieszkania bo to nie jest nic złego bo to mieszkanie nadal służy do mieszkania.
Zaloguj się aby komentować
Podatkiem w pustostany. Katowice poszły "na wojnę z deweloperami" i wymuszają szybsza sprzedaż mieszkań.
#podatki #gospodarka #nieruchomosci #cenymieszkan #katowice #krakow
Zaloguj się aby komentować
Skoro przerzucą koszty to czemu mówią, że to afera?
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Kanał gówno znowu w formie
#polityka #bekazpodludzi #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
#polityka #nieruchomosci #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu czy mieszkania (pomimo zachowania wymaganej formy aktu notarialnego), można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości (lub odpowiednie zabezpieczenie...
Zaloguj się aby komentować
Tak się zastanawiam, czy ktoś kupuje udziały w nieruchomościach? Często szczególnie komornicy wystawiają np 1/2 1/16 itd. część nieruchomości. Czyli co, kupuje sobie jakąś część domu/mieszkania gdzie żyje sobie rodzina i co?
#pytanie #nieruchomosci
@cebulaZrosolu to zależy, jeśli nieruchomością jest np. pole uprawne to tak, można później wydzielić na odrębne działki - tak samo teoretycznie da się zrobić z domem - o ile są możliwości techniczne. Egzekucje komornicze z udziałów często są ukierunkowane na uzyskanie efektu psychologicznego.
W szczególnych warunkach może to mieć sens.
Co do takiej 1/16 to może być sytuacja że ta 1/16 doprowadzi do przejęcia ponad połowy udziałów w nieruchomości przez jednego członka rodziny itp. - patrz punkt o aspekcie psychologicznym.
Nieruchomość to jest małe miki, znam ludzi którzy kupują 1/2 udziałów w pojeździe, to jest dopiero zabawa. Zwłaszcza jak drugim współwłaścicielem jest instytucja finansowa.
Zaloguj się aby komentować