Agencja Uzbrojenia podpisała umowę wykonawczą z MBDA na dostawę 44 wyrzutni rakiet przeciwlotniczych wraz z rakietami CAMM na kwotę prawie 2 mld funtów oraz z PGZ na pozostałe elementy dla 22 baterii Pilica+ na kwotę 3 mld złotych. Wraz z podpisaną niedawno umową na radary Bystra oznacza to zamówienie na wszystkie wybrane już elementy tego systemu, został jeszcze niewybrany system antydronowy i opracowanie amunicji rozcalanej/programowalnej dla armat 23mm.
Samochód opancerzony Crossley Chevrolet z lat 20-tych zeszłego wieku - używany przez armię brytyjską w Indiach i stamtąd eksportowany do innych krajów. Nowshera to miastow Indiach.
@Towarzysz_Moskvin tez wrzuce ale sherman obstawiony byl stanowiskiem z modelami do sklejania a t34 odbija sie czesciowo w lustrze na zdjeciu ze skrzynia biegow
Kilka zdjęć z Tiger Day w Tank Museum w Bovington. Atrakcją dnia było odpalanie Tygrysa i myslałem, że będzie to tylko odpalenie, przejażdżka przed publicznością i zjazd do hangaru. Okazało się jednak, że odgrywa się tutaj z pomocą grup rekonstrukcyjnych zdobycie tegoż czołgu w 1943r w Tunezji. Więc było głośno, były wystrzały, dym i angielska pogoda. Bardzo polecam wizytę w muzeum, niekoniecznie w Tiger Day ktory jest dwa razy w roku, naprawdę warto. Zdjęcia innych eksponatów będę wrzucał stopniowo, jesli ktoś jest zainteresowany to proszę obserwować tagi.
@Sahelantrop Też ładne, ale trochę bym rozjaśnił, nie widać detali na ziemi, patyków, grudek etc. W obu przypadkach piękny materiał na okładkę filmu albo książki.
Samolot był opóźniony o pół godziny więc nie zdążyłem na cały pokaz ale i tak było warto odwiedzić Tank Museum w Bovington w Tiger Day. Na zdjęciu hala ze sprzętem do rekonstrukcji, na tygodniu postaram się wrzucić więcej zdjęć.
Długo zastanawiałem się nad założeniem konta na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Jako, że specyfika użytkowników nie pozwalała mi tego dokonać, ostatecznie zadecydowałem zrobić to na Hejto. Po pewnym czasie śmigania tutaj zauważyłem, że nie ma większego problemu ze społeczością Tomków i Tosiek :).
Ale do rzecy. Chiałbym przedstawić czy też pochwalic się swoją twórczością/hobby na YouTubie polegajacą na budowaniu poszczególnych zestawów klocków ze skupieniem wokół niszy militarnej. Nigdy wcześniej nie zajmowałem się produkcją wideo, YouTubem itd. Wszystko działa w oparciu o metodę prób i błędów. Na przykład pierwsze filmiki mają problem z efektem migotania, szumem oraz pewnym opóźnieniem dźwięku wraz z upływem czasu. Staram się ulepszyć każdy nowy materiał eleminując wspomniane błędy jednocześnie nie spoczywając na laurach.
Co charakteryzuje moje filmiki w przeciwieństwie do pozostałych kanałów?
1. Minimalizm + wysoka jakość - brak muzyki, efektów dźwiękowych, dużego kontrastu, ilość pop-upów zachęcająca do subskrypcji sprowadzona do minimum (początek/koniec) przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości ---> 4K/60fps.
2. Jakość, nie ilość. Czas produkcji jednego wideo jest pracochłonny i nie jest to kwestia jednego wolnego wieczoru. Staram się przywiązywać wagę do detali na ile jest to możliwe.
3. Budowanie zestawów w czasie rzeczywistym czyli de facto bez użycia efektu przyśpieszenia.
4. Początkowo skupiałem się na LEGO, mimo to zauważyłem, że zestawy militarne cieszą się większą popularnością. Póki co wrzucam zestawy COBI. Warto promować polską markę.
Pewnie zastanawiacie się czemu miniaturki oraz opisy filmików są po angielsku. Chciałbym aby były one zauważone również przez odbiorców nie polsko-języcznych. Oglądanie budowanych zestawów nie wymaga jakichkolwiek umiejętności językowych (jedynie poza detalami w opisie).
Na pierwszy rzut leci zestaw COBI Armed Forces | 5829 --- F-35B Lightning II:
W przypadku budowania tego zestawu muszę się przyzać do jednego błędu który popełniłem nieświadomie. W około 130 budujac panel sterowania w kokpicie zapomiałem o jednym klocku co czyni panel odrobinę mniejszym. Mam nadzieję że nie zostanę zmieszany z błotem za ten drobny fakt
Jeżeli podoba się wam ten wpis bedę wrzucał regulanie pozostałe wraz z pojawieniem się nowych filmików.
@nosacz_creator Miałeś okazję składać zestaw MiG-29 Duch Kijowa? Niektóre elementy trzymają się na słowo honoru i wystarczy lekko dotknąć/przekrzywić model żeby odpadły, zawsze się zastanawiałam czy wszystkie tak mają czy mój egzemplarz taki felerny, ale nie udało mi się nic w necie znaleźć.
@saffes Nie. Jeszcze nie miałem okazji składać tego zetawu. Pewnie teraz trudno go złowić w rozsądnej cenie. Podejrzewam, że problemy z trałością wynikają z projektowaniem tego na szybko wraz z wybuchem wojny.
@slime-mold Dzięki. Jedynie co to fakt, że jestem niskociśnieniowcem. Nie stanowi to dla mnie większego problemu póki co. Jeśli chodzi o szlugi to fuj fuj. Nigdy nie byłem palaczem i nie zamierzam.
Boże jak ja kocham internet. Za dzieciaka składałem modele samolotów. Zazwyczaj były to zimnowojenne modele Revell, albo Italeri w skali 1:72. Teraz, po latach naszła mnie ochota na złożenie jednego modelu, żeby sobie przypomnieć szczenięce lata i dumnie wystawić na półce.
Upatrzyłem sobie stary myśliwiec Mirage F.1 i zacząłem szukać jakichś zestawów. Bez wielkiej nadziei, bo samolot stary, niszowy i nie spodziewałem się cudów. Tymczasem nie dość, że są różne dostępne zestawy, to jeszcze na youtube jest pierdyliard recenzji świetnej jakości żeby sobie dokładnie porównać zestawy, malowania, kalkomanie i wersje samolotu różnych producentów i wszystko w dobrej jakości i z profesjonalnym komentarzem. W dodatku skończone modele tych panów wyglądają jak milion dolarów, a istnieją aktywne strony internetowe katalogujące wszystkie te modele i ich detale, instrukcje i wersje. Jestem w szoku, ale i szczęśliwy. Będzie składane
@michal-g-1 no nie da się ukryć, że miałem dwudziestoletnią przerwę. Wszystko poszło do przodu. Drukowanie 3d, żywice, srice, widać, że te plastiki dużo lepszej jakości i detale dopracowane.
@Budo Teraz jest chyba łatwiej. Masa magicznych substancji która robi połowę roboty za nas (tamyia panel liner). Rdza, przebarwienia i masa fajnych szpachlówek. Do tego jak masz kasę na aerograf to jest już extra. (Chociaż to narzędzie akurat wymaga cierpliwości)
Już kiedy byłem dzieciaczkiem, wujek prowadził sklepy z modelami(prowadzi sprzedaż do dziś), no i jako jego chrześniak miałem zawsze sporo takich modeli, czy to na urki czy inne okazje:D