Detoks od kofeiny. Warto zrobić czy nie, jeśli nie czuje już pobudzenia po większych dawkach kofeiny? Ile powinien trwać? Jakie macie doświadczenia?
#kawa #hejtokoksy #silownia #dieta #zdrowie
Detoks od kofeiny. Warto zrobić czy nie, jeśli nie czuje już pobudzenia po większych dawkach kofeiny? Ile powinien trwać? Jakie macie doświadczenia?
#kawa #hejtokoksy #silownia #dieta #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Cześć i czołem kawosze
Szukam ekspresu ciśnieniowego do kawy sypanej do 3k ewentualnie dołożę.
Nie musi mieć młynka wbudowanego
Będzie używany tylko w domu do codziennego picia
Zależy mi na jakości sprzętu i smacznej kawie
Macie jakieś typy lub wiecie jaki sprzęt w świecie kawoszy aktualnie uchodzi za znośny?
Nie chcę kapsułek, bo to *****
Czy jeszcze coś powinienem określić w swoich preferencjach?
#kawa #kawatime #ekspresdokawy
Zaloguj się aby komentować
Klitoria ternateńska
Sproszkowana
Blue matcha
specyficzny wygląd
Smak średni
Raczej dobrze wyglądające niż smakowe doświadczenie
#matcha #kawa #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ekspresem, głównie cappuccino i zależy mi na smaku kawy i jakości pianki. Przeglądająć różne top X ekspresów do cappuccino mam z tyłu głowy, że każdy może być sponsorowany.
Czy można bez problemu zamówić i zwrócić ekspres, jeśli nie będzie spełniał moich oczekiwań?
#kawa #agd #prawo
Zaloguj się aby komentować
Trochę kawiarnia, trochę gra logiczna.
#kawa #fotografia

Zaloguj się aby komentować
#ekspresdokawy z oddzielnym spieniaczem czy tym w wylewce do kawy? #kawa
Zaloguj się aby komentować
Ej, ciekawe jakby zaparzyć tak kawę wykorzystując kawę
#przemyslenia #kawa #srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niby #codziennakawusia, a jednak już parę dni nie było xD
Dzisiaj mam sporo rzeczy na głowie, sporo tez już zrobiłam, a czas leci baaardzo powoli
Smacznej kawusi lub herbatki!
#gownowpis #kawa

Zaloguj się aby komentować
- Słuchaj, ty musisz iść, bo jedna z nich to moja żona, a druga to moja kochanka! Nie mogę się z nimi równocześnie zobaczyć!
- Ok, rozumiem, jasne.
Lejb podszedł do połowy, zatrzymał się i też wraca. Aron pyta go:
- No, co jest?
- Jaki ten świat mały!
#zydzi #humor #kawały
@Pawulon heh, przeczytawszy ten dowcip pomyślałem sobie - wspaniały! Tego kawału najprawdopodobniej chatgpt ani inna sztuczna inteligencja nie będzie potrafiła zrozumieć ani wytłumaczyć, bo wszystko jest między wierszami
Podpowiadając, ale nie wykładając na tacy wszystkiego - najwyraźniej Lejb mocno się nie różnił od Arona
Łatwiej już?
Zaloguj się aby komentować

Powodem fałszowania żywności są przede wszystkim względy ekonomiczne. Niektórzy producenci szukając oszczędności posuwają się do oszustw, chociaż produkcja i etykietowanie środków spożywczych regulowane są odpowiednimi przepisami prawa krajowego i unijnego. Nowoczesne metody analityczne pozwolą na...
Nigdy nie piłem dobrej kawy (tbh próbowałem jakąś ekspresową 20 lat temu i odrzuciło mnie skutecznie) i wydaje mi się, że nie lubię tego konkretnego naparu. Gdzie w Warszawie znajdę kawiarnię w której spróbuje jakieś super-ekstra kraftowe kawy zaparzane w fajny sposób, żeby ostatecznie zweryfikować, czy kawa to coś dla mnie?
Najbardziej lubię aromaty kwiatowo-owocowe i stosunkowo rześkie napary. Raczej nie przepadam za bardzo karmelowymi/słodowymi/czekoladowymi smakami.
#warszawa #kawa
@TheLastOfPierogi z twojego opisu wynika że szukasz metod alternatywnych czyli drip, aeropress, chemex, nitro albo syfon.
Jeżeli kawiarnia ma metody alternatywne to z reguły jest raczej nastawiona na klienta który coś wie więc szansa że kawa będzie dobra jest wyższa niż w przypadku znalezienia dobrego espresso.
W warunkach domowych w przypadku metod alternatywnych urządzenia do metod są raczej tanie. Największym i najważniejszym wydatkiem będzie młynek do tego drip albo aeropress i już masz wszystko.
Pozdrawiam jestem wielkim smakoszem kawy próbowałem wielu metod i uważam ,że jak czegoś próbujesz to trzeba zacząć od lepszej jakości żeby się nie zniechęcić.
Zaloguj się aby komentować
Czas rozpocząć dzień od #codziennakawusia
Jak tam humorki? Zmalały? Urosły?
Ja jestem dziś pełna energii, chociaż to dziwne skoro poszłam bardzo późno spać i wstałam mocno niewyspana xD
#kawa #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Będzie dzisiaj sporo pite xD
#kawa #kawusia #palarnie

Zaloguj się aby komentować
Dzień doberek, czas na #codziennakawusia
Dzisiaj jestem trochę trupek, bo wczoraj nie dość, że miałam dużo psychicznego wysiłku w pracy, to jeszcze po pracy zrobiłam krótki trening cardio, a potem jeszcze usiadłam do biurka i malowałam przez ponad 2h obraz po numerkach. O 23:30 położyłam się do łóżka to wszedł mi dobry humorek i kisnęłam z przyjaciółką ze śmiesznych filmików i nawet nie wiem kiedy na zegarku wybiła 1:30. Oczywiście byłam tak wybudzona, ze nie umiałam zasnąć, a w nocy 3 razy budziłam się na siku, bo zwiększyłam dawkę przyjmowanych płynów.
Ot taka historia, chyba bedzie dziś ciężki dzień XDD
Smacznej kawusi!
#kawa #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Gratulacje! Jeżeli to czytasz to znaczy, że przeżyłeś w kouchozie do tego cudownego dnia. Odsiedź swoje i korzystaj z weekendu. ⚡☕💪
#pracbaza #hejto #kawa

Zaloguj się aby komentować
Zycze kazdemu smacznej kawusi i pozdrawiam
#kawa #kawatime #starwars #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Znowu cebula mi wyszła xD
#kawa #kawatime

Zaloguj się aby komentować
Kawa: Java Classic Espresso Blend 001
Dawka: 19g
Czas ekstrakcji: 27 s
Jak dla mnie 9/10
#kawatime #kawa

@KIJU87 regulowałeś jakoś przepływ wody? Ja mam od niedawna Sage, tylko mniejszy w powodu niewielkiej ilości miejsca (Sage SES500BSS). Nie wiem do końca jeszcze jak go dobrze używać. Które sitko? Pojedyncze czy podwójne dno? Jaki powinien być czas ekstrakcji i od czego to zależy? Od ubicia? Ilości kawy? Poziomu zmielenia?
Kawa wychodzi generalnie dobra, ale nie jestem smakoszem i ciężko mi to ocenić. Może powinna wyjść jeszcze lepsza
@tegie Nie regulowałem w żaden sposób przepływu wody. Z tego co wiem to nawet nie ma jak. Ja używam sitka do podwójnej porcji z pojedynczym dnem. W moim przypadku zalecany czas ekstrakcji to 27 sekund. Czas ekstrakcji zależy właśnie od tego co wymieniłeś czyli: od ilości kawy, ubicia i poziomu zmielenia
Zaloguj się aby komentować