Wygląda na to, że szyfrowanie zostaje z nami w UE.
"Europejski Trybunał Praw Człowieka zakazał wszelkich wysiłków prawnych mających na celu osłabienie szyfrowania bezpiecznej komunikacji w Europie." Alleluja!
Prokuratura w Katowicach przeprowadza migrację danych do chmury:
Pożar prokuratury w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza.
Ogień pojawił się na 10. piętrze. Pożar ugasili pracownicy.
Całe dziesiąte piętro budynku spowiły kłęby dymu, ale nikt nie wezwał straży pożarnej, nie zarządzono też ewakuacji. Wszyscy udają, że nic się nie stało.
Jak przekazali pracownicy, w jednym z pomieszczeń na 10. piętrze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej ukrytej pod podwieszonym sufitem.
Był żywy ogień, topił się plastik, całe piętro momentalnie spowiły kłęby gryzącego dymy. Nie było nic widać - mówili pracownicy prokuratury.
Powodem pożaru miał być "zapłon świetlówki".
Komunikat dla mediów: prokurator Marta Zawada-Dybek.
Na piętrze włączył się czujnik dymu, uruchomiony został alarm, a na miejsce zgodnie z procedurą udała się odpowiedzialna osoba, która skutecznie niezwłocznie stłumiła zapłon gaśnicą. Sposób postępowania był zgodny z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego. Ewakuowane zostały osoby przebywająca na piętrze, gdzie doszło do zdarzenia i gdzie mogło dojść do potencjalnego zagrożenia. Brak było natomiast podstaw do ewakuacji całego budynku, jak również brak było podstaw do wzywania Straży Pożarnej - przekazała "GW" prokurator Marta Zawada-Dybek.
ps. mając jako takie pojęcie o elektryce, uważam że pożar w wyniku zwarcia w instalacji czy "zapłonu świetlówki" jest wyjątkowo mało prawdopodobny. A w prawidłowo wykonanej instalacji, wręcz niemożliwy. Ładnie brzmi w mediach, a biegły przyklepie.
Wiecie może dlaczego blockery przepuszczają takie banery i potrzeba jest odświeżania strony, by załapały? Mam to na WP i na Hejto od jakiegoś czasu.
Używam AdGuarda i wmontowanej do przeglądarki blokady. Wcześniej nie było z tym problemów.
I druga kwestia. W operze przepuszcza mi też nieraz "motyw ciemny" i potrafi mi wyświetlić stronę na biało. Z reguły gdy wpisuję w pasek adresu do szukania, albo szukaj po zaznaczonym tekscie myszką. Jakieś rady?
@Fausto Jeszcze trochę i będziemy mogli generować filmy bezpośrednio z książek. Nie mogę się doczekać! Cholera, film 1:1 zgodny z materiałem źródłowym, to by był sztos!
Co to jest? Ja tylko płacę abonament za domenę, nie mam firmy, nie wykorzystuję domeny do celów finansowych... jaki znowu NIP? Co ja tam mam w takim razie wpisać? 123456? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Własny serwer na Dell Wyse DX0 to był dobry pomysł. Świetnie się z nim bawię i wszystko pięknie działa. Serwer streamuje filmy na aplikację z androidem, obsługuje klienta Torrenta w tle. Do tego zainstalowałem grafane, nextclouda, jellyfina i mam zaje fajny serwerek. Pobawiłem się trochę power managerem i zszedłem ze zużycia energii w idle z 20 do 10 Wat co będzie mnie kosztowało za prąd mniej niż 10 zł miesięcznie. Już 2 dyski po 500 GB w drodze, będą działały w macierzy i będę trzymał na nich zdjęcia z telefonu całej rodzinki. Idzie 4 TB. Na filmy. Dyski wychodzą 1zł za 10GB. Jeszcze zostało mi tylko poustawiać HTTPS na wystawionych serwisach co by mnie hakier zabawy nie popsuł. I ewentualnie ustawić czasowe wyłączanie serwera żeby nie chodził w nocy. Tylko zastanawiam się czy przy takim poborze energii warto bo żywotność dysków spada za każdym parkowaniem głowicy, więc jeszcze pomyśle.
@DexterFromLab bawisz się tym trochę jak ja. Nie chcę być mądrala ale ciekawe kiedy przejdziees na kontenery jak tu kilka osób wspomina ;-) Ja miałem takie Ubuntu na rpi4 i ile się z tym napierniczylem po drodze bez kontenerow to moje.
Ze swojej strony polecam - nie koniecznie w kontekście OP-a
1. Jako sprzęt lenovo m710 - bierze mi to jakieś 8w średnio ( Arch bez środowiska graficznego)
2. Do zdjęć PhotoPrism. Nextcloud w moim przypadku totalnie nie zdał próby czasu. Photoprism ma tylko jedna wadę obecnie - brak możliwości założenia wielu kont w wersji community.
3. Dodac reverse proxy (najbardziej polecane ngix proxy) i tam sobie dodawać certyfikaty ssl - szczególnie że automatyzuje darmowe letsenceypt
@bendyz właśnie ja zrezygnowałem z kontenerów świadomie. Ale w zasadzie ta konfiguracja jest taka prosta że żaden proxmox nie jest mi potrzebny. Zawodowo zawsze tworzę kontenery na swoje projekty. Tutaj nie widzę potrzeby.
@DexterFromLab kusisz, muszę pewnego dnia odkurzyć u siebie z87-deluxe (° ͜ʖ °) do jellyfina dorzuciłbym jakąś kartę co by wspomóc transcoding. Na github jest lista awesome selfhosted, calibre-web fajna sprawa jak ktoś lubi ebooki i ma jakiegoś kindle ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@rebe-szunis a to jest aż takie ważne? Bo z poziomu użytkownika zmiana WebP na JPG lub PNG to kilka kliknięć. Na telefonie jest Snapseed, gdzie konwersja to 4 kliknięcia, a na komputerze może 5, a jak masz dużo grafik to bodaj na Githubie jest program Riot, wrzucasz w batch mode, klikasz start i gotowe.
Myślę że chłopaki mają więcej ważnych zmian do implementacji, niż coś, co użytkownik może obejść sam w kilka sec.
bo poza bojowonastawionaowca lub @Oczk i tak pewnie nikt nie odpowie.
@rebe-szunis sorry bo mi gdzieś powiadomienie uciekło.
Odpowiadam: termin takiej zmiany nie jest znany. Nie jest to nic priorytetowego na ten moment, więc przyjdzie Ci i koledze pewnie trochę poczekać. Teraz na tapecie są inne rzeczy, ważniejsze dla ogólnego działania serwisu. A wiadomo jak to jest ze zmianami w "portalu po godzinach" - bo hejto dalej jest dokładnie tym
Ma ktoś jakieś doświadczenia z internetem mobilnym do domu? Warto? Obecny internet na umowie to 50, realnie 20 i mniej... na wój monitor 4K skoro mogę co najwyżej oglądać w 1080p... śmiech.
@gawafe1241 Mam 5g w DE i w Szczecinie. W obu przypadkach daje radę. W DE wprawdzie zdecydowanie szybciej: ale jak jestem w PL to nie mam powodów do narzekania. Plus, poniżej 100Mb/s raczej nie schodzi. Centrum miasta. Routery huawei cpe 2 pro.
@Fausto Nie ma wała że będzie można zrobić co się tylko chce przy użyciu sudo na Windowsie. Na bank MS wprowadzi jakieś swoje głupie ograniczenia bo oni wiedzą lepiej niż użytkownicy.