Nie mogłem znaleźć nigdzie gotowego śmietniczka do łazienki co by pasował w to miejsce, to zrobiłem sam.
Całkiem pasuje do reszty aranżacji.
#druk3d

Nie mogłem znaleźć nigdzie gotowego śmietniczka do łazienki co by pasował w to miejsce, to zrobiłem sam.
Całkiem pasuje do reszty aranżacji.
#druk3d

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tu już nie ma co sprzątać. Prusa zamiata rynek jeśli chodzi o sprzęt i support.
#druk3d

Cały ten hype na super szybkie benchy można o d⁎⁎ę rozbić gdy chce się drukować coś wytrzymałego. Przy tych szybkościach druku kolejne warstwy nie mają szans się porządnie związać. Plus ustawienia slicera to często tylko jedna warstwa grubości. Prusy się nie czepiam bo to dobre drukarki do PLA / PETG, tylko kupując takową lepiej nie liczyć na 200mm/s druku do wszystkiego. Czasem lepiej jest trochę zwolnić.
Zaloguj się aby komentować
uwaga ogłoszenie, może kogoś zainteresuje 😁
dziś przyjdzie nowa drukarka do #druk3d i obiecuje wydrukować (i wysłać Tomkowi jeśli będzie chciał) rzecz co dostanie najwięcej piorunów z komentarzy, może ktoś będzie zainteresowany :-)
rozmiar max 20cm x20cm x 20cm
kolory mam różne, możecie pisać jaki byście chcieli może będę miał.
z tego możecie wybierać projekty https://www.thingiverse.com/
mogą być też inne projekty, byle były legalne i proste do ogarnięcia :-)
załączam zdjęcie mojego największego sukcesu w druku3d
powodzenia :-)
#rozdajo
! nie mieszkam w Polsce, więc ew wysyłka może trochę zająć :-)

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wrzuam model rakiety której zdjęcie dodałem kilka dni temu.
Mam nadzieję że wydruki wyjdą i nic nie popsułem po drodze.
https://www.thingiverse.com/thing:6213139
@LITE @ElektrolizatorDwuczlonowy
#druk3d #rakiety #hobby #modelarstwo #diy
Zaloguj się aby komentować
Dajcie pioruna żeby dobrze latało
#druk3d #rakiety #modelarstwo #hobby

Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję taniej drugiej zapasowej drukarki
Zastanawiam się nad Anycubic Kobra, Anucubic Kobra Neo i Artillery Hornet. Co polecacie?
#druk3d #drukowanie3d #modelarstwo

@KarolaG17 Mam Kobrę z promocji na pepperze. Jest spoko, po złożeniu zrobiłem autoleveling, dodałem do Cury profile z githuba i śmiga. Kupiłem za 514zł a teraz są nawet taniej. Mam ją miesiąc i póki co polecam.
https://www.pepper.pl/promocje/drukarka-3d-anycubic-kobra-neo-711826
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego #druk3d jest taki drogi?
Patrzyłem ceny to 300-12000zł za to.... łeh
https://www.thingiverse.com/thing:4570909#Print%20Settings
#ehhhhhhhhhhhhhhhhhh
No jest drogi. Żeby coś wydrukować to ktoś musi przejrzeć projekt, czasem trzeba coś poprawić, trzeba odpowiednio ustawić parametry druku, potem ręcznie to oczyścić. Czasami coś nie wyjdzie za pierwszym razem. Sam druk jednego elementu potrafi trwać kilka lub kilkanaście godzin. Potem to trzeba spakować, wysłać, ogarnąć płatności. Na koniec trzeba się użerać z niezadowolonymi klientami, ktorzy spodziewali się, że ich element będzie wyglądał jak z fabryki. Za 50zł nikt tego robić nie będzie. W przypadku niektórych technologii same materiały są drogie. Litr dobrej żywicy do SLA potrafi kosztować 1000zł.
Zaloguj się aby komentować
Stojak do płyt predatora gotowy. Dzięki za pomoc @KLH ,ale musiałem zostać przy samym napisie.
#druk3d #ksiazki #modelarstwo #alien #xenomorph #predator #filmy

Zaloguj się aby komentować
Mam prośbę do użytkownikow z tagu #druk3d bardzo mi zależy aby ten "text" był plikiem 3d stl. Czy potrafiłby ktoś zrobić z tego zdjęcia ten text w 3D? (Jest to czcionka znana z filmów o predatorze)
#drukowanie3d

Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do poprzedniego posta:
https://www.hejto.pl/wpis/buduje-drukuje-samolot-rc
Udałem się na łąkę porzucać skubańcem w wysoką trawę i sprawdzić czy jest sterowny, czy środek ciężkości tam gdzie powinien być, tak na luzie, bez silnika. Niestety wyszedł mój błąd - dwa fragmenty skrzydłem gównianie skleiłem
Oraz wołam z poprzedniego posta:
@myoniwy, @praufkow , @Odczuwam_Dysonans , @Basement-Chad
i tagi:
#chwalesie #druk3d #hobby #lotnictwo #katastrofylotnicze #modelarstwo
Zaloguj się aby komentować
TL;DR:
Stworzyłem 660 gramowego potwora z rozpiętością skrzydeł 140cm, który powinien mieć więcej ciągu niż sam waży. Czy to lata? Nie wiem, oblatam to w ciągu kolejnych kilku dni jak będzie dobra pogoda i syn wróci z wakacji, bo obawiam się że może to być jedyny lot tego potwora.
Czołem!
Jakieś 1.5 roku temu postanowiłem zrealizować swoje dziecięce marzenie zbudowania samolotu RC. Lekko problematyczny w całej historii jest fakt, że 1.5 roku temu nie miałem pojęcia o modelarstwie RC, nie miałem pojęcia o komponentach których się używa, nie umiałem cada, cury ani nawet nie miałem drukarki 3d
Postaram się opisać wiedzę którą...
Właśnie skończyłem drukować starą xenomorpha, bo sam stał na półce.
#druk3d #prusa #alien #xenomorph

Zaloguj się aby komentować
Stało się, była promocja i kupiłem drukarkę 3d. Mam w planach zrobić kilka projektów ze sterowaniem. Jakie mikrokontrolery albo procesory są obecnie najtańsze? Mam jeszcze ESP32 do projektów z wifi i at89s52 do prostego offline. Może jest coś lepszego za mniejsze pieniądze?
#elektronika #druk3d #diy

zalezy co rozumiesz przez sterowanie, bo podejscia sa dwa (popularne). Zastapic kontroler drukarki czy go "rozszerzyc"? Zakladam, ze rozszerzyc bo inaczej nie mialbys po co szukac taniego kontrollera. Zobacz sobie temat klippera, chlopaki zrobili swietna robote, ktora znaczaca wplywa na jakosc wydruku. Tam tez jest lista kontrollerow z ktorymi pracuje bez problemow. Mysle, ze nawet jesli nie zdecydujesz sie na klippera to bedzie to zrodlo informacji, ktore Cie interesuja.
@Vuaaas ach to w takim razie zostalbym przy esp32 na poczatek, to przeciez ze 20zl kosztuje. A jak cos "mocniejszego" to rpi pico albo alternatywy jak orange pi zero. Tansze opcje juz wymagaja przemyslenia precyzyjnie co chcesz uzyskac. Mozesz tez zrobic opcje kombinowane typu logika dzieje sie na serwerze (np laptop) i instrukcje leca do esp, odczyty leca spowrotem tylko oczywiscie to bedzie wrazliwe na sile sygnalu.
@Vuaaas Tutaj zdecydowanie polecałbym kupić dedykowaną płytę do drukarki 3D i zainstalować na niej dedykowany firmware (np. Marlin). Chyba że masz akurat taką fantazję, żeby zbudować swoją własną płytę, a później samodzielnie portować na nią jakiś firmware. Kilka lat wyrwanych z życia i cała masa dobrej, do niczego nikomu niepotrzebnej roboty
Zaloguj się aby komentować
Budowa pięknej dioramy morskiej z cumującą łodzią.
Wstyd by mi było się nie podzielić, po obejrzeniu aż chce się uciekać znów nad basen morza śródziemnego...
https://www.youtube.com/watch?v=wGQ9LfoNxR0
#modelarstwo #druk3d #ciekawostki i trochę #zeglarstwo
Zaloguj się aby komentować
da radę zacząć wydruk od konkretnej warstwy?
znalazłem info jak wznowić wydruk przez modyfikowanie gcodu ale nie oto cho
#druk3d
Zaloguj się aby komentować
czyścik do filamentu z wkładem z gąbki kuchennej
hot or not?
używacie?
ewentualne drobne pyłki z gąbki są w stanie zatykać dyszę?
#druk3d
@Half_NEET_Half_Amazing Użytkownicy drukarek dzielą się na dwie grupy.
Grupa pierwsza to ci, którym "ciągle się coś zatyka" bo mają np. źle złożoną głowicę i wymyślają durnoty o pyłkach, wilgoci, śmiercionośnych zmianach średnicy filamentu, zanieczyszczeniach zatykających dyszę i takich tam.
Druga grupa ma sprawne drukarki
@kapustaglowapusta przez prawie dwa lata używania miałem dyszę zatkaną dwa razy i za każdym razem faktycznie jakieś gówno było w środku a drukuje dużo. Ale będę szczery - nie dbam o to i używam różnych materiałów co też pewnie się do tego przyłożyło.
Inna sprawa że za każdym razem robiłem po prostu pulla na stygnącej głowicy i po problemie xD
Zaloguj się aby komentować
Potrzbuje pomocy w delikatnej edycji małego modelu. Chodzi mi o zmniejszenie wymiaru jednego obszaru tego modelu a nie całość. Ktoś potrafi i mógłby pomóc?
#druk3d #drukowanie3d #prusa
Zaloguj się aby komentować
Drukowanego napędu nie da się dobrze zrobić, przełożenie z silnika jest na tyle mocne że rozszarpuje półosie, albo coś innego, jeśli dojdzie do blokady kół np wjedzie w wyższą trawę. Wymieniłem na metalowe fabryczne. Ale potem jak znowu się zablokował to rozerwało zębatkę na ośi widocznej po środku od mostu do mostu. Teraz to nieco przerobiłem i zmniejszyłem przełożenie, może nieco lepiej będzie znosił przeciążenie. Ale odpukać zawieszenie jest dobre, pomimo wyskakania się na wydmach nic nie urwało.
Także nie polecam drukować elementów napędu, ale da się wydrukować elementy zawieszenia i ramy, ale tylko do modeli torowych i takich które nie latają ani nie skaczą po metrowych wydmach, po prostu nie do szaleństw i agresywnych zakrętów.
#modelarstwo #druk3d

Zaloguj się aby komentować