Zaloguj się aby komentować
Kanalizacja rozprowadzona, prawdopodobnie we wtorek zalewamy chudziakiem, wtedy też wrzucę obiecane podliczenie całego stanu zero.
#pandabudujedom #budujzhejto #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Ja to z takim pytaniem pisze bo głowa mnie już boli od tematu.
Chodzi o alarm w domu, automatyke i smarthome (na minimalu)
Raczej chodzi o jakieś proste rozwiązanie które będę mógł rozwijać w trakcie.
Są jakieś systemy fibaro, home asistant, tuya ale z drugiej strony są alarmy satel, genevo. Czy jestem w stanie to jakoś połączyć? A może są jakieś rozwiązania że nie muszę kupować centralki alarmu np genevo i wszystkie czujki ruchu i dymu podepnę z poziomu home asistant?
Jest tu jakis ekspert do takich działań? Mi to zależy na start żeby był jakiś alarm i rolety się automatycznie zamykały po godzinie 20.00 😁 instalacje mam z dużymi puszkami więc mogę tam pchać akcesoria natomiast alarm tylko bezprzewodowy wchodzi w grę.
Dziękuję za pomoc
#alarm #smarthome #budowadomu #budownictwo #homeassistant
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #nieruchomosci #budujzhejto #memy #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
No i powoli będę dołączał do gangu #budowadomu
myslimy o parterze 140m plus garaż, niedługo pierwsze spotkania z architektem

Zaloguj się aby komentować
Trudy to ma rodzina, ktorej nie stac na jedzenie czy ubranke dla dzieci, a nie k⁎⁎wa baba, ktora nie wie czy wybrac plytki biale czy bezowe.
Jak mnie irytuje ta debilna moda na robienie z siebie ofiary, bo ola boga, ciemszkie zycie, buduje dom. I to 99% oczywiscie autorkami sa baby, ktore gowno przy budowie robia (fizycznie).
#budownictwo #budowadomu #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Fundamenty ocieplone, folia kubełkowa przymocowana. W przyszłym tygodniu zasypujemy :D
Swoją drogą, lubię tabelki w excelu - czy po skończonym stanie zero ktoś tu byłby zainteresowany zestawieniem kosztów? Sam na etapie przygotowań do budowy szukałem informacji ile to ludzi kosztowało więc może komuś taka wiedza się tu przyda?
#budowadomu #budujzhejto #pandabudujedom

Zaloguj się aby komentować
Ale se pierdyklem #fotowoltaika #budowadomu #budowa
więcej się nie zmieściło
a teraz cyk po dotacje.

Zaloguj się aby komentować
#budowadomu #budujzhejto #pandabudujedom
Na pewno zastanawiacie się jak tam moje ściany fundamentowe, otóż melduję, że już wymurowane.

Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję porady, wykonawca mojego domu zamawiał więźbę dachową z tartaku z którym już dlugo współpracuje. Drzewo to świerk, miało być dodatkowo suszone i impregnowane. O ile co do jakości drewna nie mam zastrzeżeń to ta 'impregnacja' wydaje mi się oszukana. Drewno ma kolor mocnej zieleni i a sama substancja spenetrowała je tylko powierzchownie, dosłownie wystarczył ruch scyzorykiem by było widać surowe drewno. Ma ktoś doświadczenia z impregnowaniem drewna?
#dom #budowadomu #budownictwo

@epsilon_eridani Widać, że w Twoim wypadku bardzo się postarali, bo dali dużo barwnika
Rozumiem, że sprawdziłeś wilgotność? Bo to kwestia znacznie istotniejsza.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Komu domek 36 m² za 16000$ z Walmarta? Ściany 5 cm grube, izolowane. Dach 4 cm XD
#budownictwo #budowadomu #usa


Zaloguj się aby komentować
Szalunki ściągnięte, przyjechały też dzisiaj bloczki na ściany fundamentowe.
W tym tygodniu przerwa, za tydzień od poniedziałku murowanie!
#budowadomu #budujzhejto #pandabudujedom


Zaloguj się aby komentować
Było tu pytanie o suszarkę i jej zasadność. Ja jestem jak najbardziej za. Idąc dalej, z takich lifechacków przy budowie domu (jak plamujecie albo jesteście w trakcie), to polecam jeden pokój/pomieszczenie, przeznaczyć na pralnie/suszarnie. U mnie to akurat część garderoby. Garderoba i pralnia/suszarnia zostały zaaranżowane w największym pomieszczeniu na piętrze. Żadnego suszenia gaci w pokojach, nikt z ludzi, którzy wpadną nie musi oglądać barchanów, brak wilgoci i zapachu prania w innych pomieszczeniach, same plusy
Może się komuś taki tip przyda
#budowadomu

@jaczyliktoo ja mam osobne pomieszczenie przeznaczone na suszarnie i garderobe ale do glowy by mi nie przyszlo zeby wpierdalac tam pralke. Boze drogi, pralke mam na dole, w lazience, dzieki czemu nie musze gaci ani skarpet zdjetych przed prysznicem nosic na gore zeby wrzucic do brudnika/pralki, nie musialem dodawac przylaczy wody ani kanalizy i nie musze sluchac odglosow idac spac xD
Suszarki nie uznaje poki co. Wszystko mi pieknie schnie w garderobie rozwieszone jak pan buk przykazal. O 10 rano rozwiesilem, o 19 juz bylo suche
Zaloguj się aby komentować
Wybierając technologie w jakiej wybudujcie dom rozważał ktoś Izodom 2000?
Jeżeli tak to dlaczego go wybraliście lub co zdecydowało, że wybraliście inna technologię np. phoroterm, keramzyt itp.
Izodom jest droższy niż tradycyjna metoda ale od razu mamy ocieplenie plus montujemy okna w warstwie cieplnej. Łatwiej też poprowadzić instalację elektryczną bo wycinamy korytka w wewnętrznej warstwie ocieplenia. Tak z grubsza co pamiętam o tej technologii.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu
nie wybrałem żadnej
niemniej jednak pierwsze słyszę o tej technologii i dopóki to się nie upowszechni to skazywanie się na usługi jednego producenta i jednocześnie wykonawcy to bardzo ryzykowna sprawa. Nikt poza tą firmą i zatrudnionymi pracownikami nie zna tych materiałów, nie zna ich zachowań i właściwości a tym samym nie wie czym na nich pracować.
A bajki o liderstwie czy długości istnienia klepane na stronkach producentów to sobie można zasadzić.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#budowadomu #budujzhejto #pandabudujedom
Wczoraj chłopaki dokańczali szalunki a jak byłem dziś rano to już zaczynali wkładać zbrojenie do środka. Muszą je dzisiaj odpowiednio poustawiać, pospawać bednarkę pod skrzynkę elektryczną oraz pod instalacje odgromową i już jutro LEJEMY BETON ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ



@Panda niech chłopaki jeszcze obsypią piachem te szalunki, żeby nie wyszło przy laniu betonu że fundament wyjdzie grubszy przez napór betonu na OSB (wygląda to jak OSB). Chociaż widziałem już efekty kiedy nawet obsypane deski się ciut wyginały.
Na 3 zdjęciu widać że nie ma "elki" łączacej oba zbrojenia. Chociaż pewnie zdjęcie zrobione w trakcie robót ;)
Poza tym legancko :)
Zaloguj się aby komentować
#budowadomu #budujzhejto #chwalesie
Ej pochwalę się Wam, że ruszyliśmy z budową domu i strasznie się jaram :D teraz na jesień stan zero a jak pogoda pozwoli to w styczniu lecimy dalej ze ścianami.



@Panda To ja od razu dam ci kilka dobrych rad:
-Uziom fundamentowy. Albo wprowadzasz stalowy płaskownik między zbrojenie, albo samo zbrojenie musi być spawane.
-Przepusty przez fundamenty. Potrzebujesz ich dosyć sporo, woda (2 przepusty min fi75), kanalizacja (wg potrzeb), prąd (przynajmniej 3x50, a najlepiej to z 5-6x35mm), media (2x35mm lub mikrorurki)
-wg aktualnych przepisów musisz mieć rekuperację, to rób od razu wymiennik gruntowy. Poprawia sprawność. No i IMO tylko i wyłącznie wymiennik obrotowy.
Czym grzane?
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanko.
Mamy upatrzony z żoną projekt domu, około 4 tysięcy kosztuje.
Na grupie fb żona znalazła osobę,.która chce sprzedać taki sam projekt. Osoba ta kupiła i się rozmyśliła z budowy domu,. proponuje atrakcyjną cene sprzedaży.
Możemy kupić taki projekt bez obaw jakichkolwiek ?
#architektura #budowadomu #projekt
@zpierford architekci gadają, że taki projekt gotowy to jest książeczka z obrazkami. Projektem jest to dopiero jak zostanie wyrysowane na twojej działce i dostanie pieczątki odpowiednich projektantów (proces nazywa się adaptacją). Jeżeli projekt-ksiazeczka z obrazkami jest czysty, nie jest już adaptowany na jakąś działkę to możesz kupować.
Zaloguj się aby komentować
Chciałem zapytać Was o wiedzę (lub źródła/metody sprawdzenia samemu) na temat zmian cen działek w ostatnich latach. To, że mieszkania odleciały w kosmos to wie każdy. Nie wiem czy wierzyć w nagły krach, pęknięcie bańki, i mieszkania za półdarmo, czy w ciągłe dopłaty od rzadu do deweloperów tak żeby rosło "w nieskończonośc" bo sie nie znam ¯\_(ツ)_/¯
Ale niewątpliwie wchodzenie teraz w mieszkanie w celach inwestycyjnych jest raczej dla ludzi o mocnych nerwach.
A jak to wygląda z działkami? Czy też te które dzisiaj kosztują 700k kosztowały 300k jeszcze 4 lata temu? Jak kryzys mieszkaniowy wpływał na nie? Nie chodzi mi o działki w mieście, tylko jakieś takie podmiejskie.
#dzialka #nieruchomosci #budowadomu #pytanie
Teraz nie obserwuje, ale działki podskoczyły ostro w pandemii i chyba trzymają cenę albo rosną.
Jeśli chodzi o inwestycje w mieszkania to jeśli chcesz to robić to zawsze jest dobry czas na to. Mieszkania mogą nawet tanieć ale prawie zawsze jest to pewne miejsce na lokalizowanie kapitału. Po prostu nie będziesz mieć takiej stopy zwrotu.
Zaloguj się aby komentować