Jakby ktoś zastanawiał się, co by tu porobić 11.11 - to jak co roku sugeruję:
https://m.facebook.com/events/1191271455066702
Foto dla atencji.

Jakby ktoś zastanawiał się, co by tu porobić 11.11 - to jak co roku sugeruję:
https://m.facebook.com/events/1191271455066702
Foto dla atencji.

@Caesium
10 strzałów z okazji Dnia Niepodległości!
Szczegółowe informacje
UWAGA! Tak jak w zeszłym roku tak i w tym wielkie wydarzenie dla każdego!
10 strzałów za 0 zł dla pierwszych 200 uczestników!
Kolejni zawodnicy koszt jedynie 20 zł.
Przyjdź między 12:00 a 21:00 11 listopada na strzelnicę Klubu Strzelających Inaczej ul. Zawodników 1 w Gdańsku. Wystrzel 10 strzałów z pistoletu na zawodach strzeleckich i wygraj nagrody!
Do tego poczęstunek, możliwość zobaczenia wielu typów różnej broni, nauka bezpiecznego posługiwania się pistoletem oraz poznanie podstaw pierwszej pomocy.
Impreza organizowana przez Klub Strzelających Inaczej we współpracy z Pomorskim Stowarzyszeniem Aktywności Terenowej PSAT.
Zawody są dofinansowane programem Pro defensione, pro historia - wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski - II edycja na lata 2022-23 ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-30.

Zaloguj się aby komentować

Ciekawy materiał od Komputer Świat.
W odniesieniu do działań wojennych w Ukrainie, coraz częściej mówi się o możliwości użycia przez Rosję taktycznej broni atomowej. Nie każdy jednak wie, czym te taktyczne ładunki są. Wyjaśniamy!
Gdyby ktoś wolał artykuł:...
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jakby ktoś zastanawiał się, co się dzieje z pociskiem, którym strzela się do metalowych celów.
Na foto widać - rozpadają się na drobne kawałki, które poruszają się równolegle z powierzchnią płyty, z dość dużą prędkością. Płyta ze zdjęcia przyjęła około 1k strzałów w ciągu 2h, pod nią odłamki wyryły parocentymetrowej wielkości rowek w ziemi.
Dlatego też pomysł, żeby zrobić kamizelkę kuloodporną z samej blachy jest złym pomysłem - odłamki rozoraja szyję, dlatego jeśli stosuje się metalowe płyty - wkładki muszą być w jakiejś kamizelce, która wyłapie odłamki.

@Pouek to wiadomo. Mi bardziej chodziło o pomysły typu Marty McFly - ktoś w razie awaryjnej bierze blachę, przyczepia ją na klatę i myśli, że to styknie. Czyli sytuacja, że ochrona balistyczna polega na przejęciu energii pocisku na blachę a nie np na zrywaniu kolejnych włókien kevlaru czy kruszeniu warstw wkładów ceramicznych.
Zaloguj się aby komentować
A wiecie, że ta książka to nie fejk?
Ale jest marna, poza memiczną okładką nie reprezentuje sobą nic ciekawego.

Zaloguj się aby komentować
Witajcie ponownie, oto drugi, pochodzący z portalu o fruwających kosmonautach i kontrowersyjnych zbiorach zboża tekst testowy. Tym razem chciałem sprawdzić ukrywanie linków za konkretnymi słowami czy zdaniami, w poprzednim tekście mi nie wyszło, bo skończył mi się czas na edycję xD Obiecuję, że to już ostatni "recyklingowany" tekst, kolejny będzie zupełnie nowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Red Dead Redemption 2 to gra ogromna, jednocześnie w sposób wręcz maniakalny podchodząca do najdrobniejszych szczegółów swojego świata przedstawionego. Chyba każdy pamięta słynne już kurczące się na mrozie końskie jądra. Jak więc wypada w grze broń? Zapewne...
Broniarze pomocy! Mam chińską biegówkę, Fire Wolf 1-4x20 (xD) z tubusem 1", została mi po ASG i w sumie w ramach zabawy posadziłbym ją na AR, ale montaż jaki do niej miałem jest nieodpowiedni, więc zamówiłem sobie nowy od majfrienda (xD). Ponieważ ze mnie piekielnie inteligentny i spostrzegawczy gość to zamówiłem montaż jednoczęściowy na tubus 30mm. No i teraz pytanie z mojej strony: czy plastikowe reduktory z 30mm na 25,4mm sprawdzą się przy montażu i podczas strzelania, czy od razu to wszystko wy⁎⁎⁎⁎⁎olić i kupić np jakiegoś vectora z tubusem 30mm?
@Ganiu Ale warto w Vortex Strike Eagle. Chwilę boli, ale będziesz miał spokój na lata, dopóki nie będzie cię stać na Vortex HD albo coś innego lepszego. Też mam astygmatyzm, też widzę słoneczko na zamkniętych strzelnicach, ale warto dopłacić, HS 510C i problem jest minimalny, a w świetle dziennym jest kropka widoczna zamiast gwiazdy. Pryzmatyczny jak dla mnie to porażka całkowicie - nie dla mnie to. Lunetki nie chcę, strzelam rzadko i nie dalej niż 100 m.
Btw. ta ASG luneta szybko się rozleci albo w najlepszym przypadku nie będzie trzymać zera.
@Olo-Kr Musiałem się z tym przespać no i przekonałeś mnie. Spróbuję przy okazji black frajera kupić coś u wujka sama i ściągnąć do nas.
@libertarianin nie wiem, czy utrzyma. Właśnie to chciałbym sprawdzić. Tutaj kolega https://www.youtube.com/user/thepanwiewiorka testuje chińskie wynalazki na broni palnej i niektóre dają radę
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich ponownie, wrzucam ten wpis po raz drugi, bo ogarnąłem, że opcja "artykuł" daje więcej możliwości formatowania wpisu XD Wybaczcie, testuję, takich fuckupów będzie pewnie więcej, bo dopiero uczę się funkcji tego portalu xD
Jeśli macie ochotę na więcej przekonwertowanych wpisów z portalu na "W" dajcie znać w komentarzach, bo bardzo, naprawdę bardzo polubiłem funkcję artykułu, wrzucę wtedy jakieś najciekawsze, nie będę robić spamu wszystkimi xD
Mój autorski tag na hejto to "AnimalOBroni" więc jeśli macie ochotę na śledzenie moich wpisów, zaobserwujcie go. Nie przedłużając, zapraszam na (odgrzewany)...
Cześć wszystkim, przybyłem tu z portalu o kosmonautach na literę "W" złakniony kontentu od @aryo i bardzo mi się podoba to co widzę, chyba zostanę tu na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem jego apel i pomyślałem, że nowe wpisy dotyczące (zazwyczaj wirtualnej) broni będę publikować również tutaj. Na razie w ramach testu wrzucę swój niedawny wpis o broni z Kapitana Bomby, bo jeszcze nie do końca ogarniam co i jak, czego ewidentnym dowodem jest fakt, że dopiero przed chwilą odkryłem opcję utworzenia artykułu XD Zbawienna funkcja ciągłego edytowania pozwala mi odesłać was do właściwego wpisu, o tutaj ->
https://www.hejto.pl/artykul/bron-palna-w-serii-kapitan-bomba
A ten wpis potraktować jaką swoistą formę przywitania się. Nie będę usuwać tego wpisu, gdyż chciałbym szybciej wbić rangę żeby założyć społeczność. Bardzo was przepraszam za śmiecenie, odsyłam do głównego artykułu, życzę miłego dnia
Zaloguj się aby komentować
Dobry dzień, są tutaj jacyś broniarze? Pokażcie swoje lufy.
To jest niegdyś moja, obecnie zaś ciesząca kogoś innego alfa 2261, bardzo fajny rewolwer, nieco żałuję że ja sprzedałem. Wyglądała jakby miała rzucić złolem na 5 metrów w tył jak w Brudnym Harrym a można było nią co najwyżej wkurwić jamnika xD

Rozebrany TOZ 17-01, miałem go sprzedać, ale został jednak ze mną i raczej szafy już nie opuści w celu innym niż wypad na strzelnicę. Bron średnia w każdym możliwym aspekcie, jednak jej największą zaletą była niska cena oraz to że mogłem popracować trochę z drewnem w celu odnowienia kolby, więc dla porównania również zdjęcie przed.


Zaloguj się aby komentować
Czy parasolka może okazać się skuteczną bronią? No jasne
Zaloguj się aby komentować
Ale katują ten biedny plecak xD BMG 50 przeszło jak przez kartkę papieru, ale z takiego kalibru to można czołgi rozwalać. Chcę taki plecak kurde faja xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Brytyjski żołnierz z eksperymentalnym karabinem szturmowym Enfield EM-2 w trakcie testów polowych, lata 50. XX wieku.

Zaloguj się aby komentować
Amnestia, więc Czech zgłosił policji czołg i haubicę
Korzystając z amnestii dla posiadaczy nielegalnej broni mieszkaniec Czech zgłosił policji czołg oraz samobieżną haubicę. Mężczyzna liczy, że będzie mógł zachować oba pojazdy.
Piąta amnestia obowiązuje w Czechach od początku roku, potrwa do 31 lipca. Poprzednio Czesi przekazywali służbom głównie broń strzelecką i myśliwską oraz granaty.
Teraz funkcjonariuszom w mieście Hradec Králové na północy Czech zgłoszono samobieżną haubicę oraz czołg.
Więcej na ten temat: https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/210409496-Amnestia-wiec-Czech-zglosil-policji-czolg-i-haubice.html
Zaloguj się aby komentować
Liczba broni w Polsce bije kolejne rekordy
W ciągu pięciu lat liczba egzemplarzy broni w prywatnych rękach wzrosła o połowę. To głównie pistolety – podaje w piątek "Rzeczpospolita".
Gazeta informuje, że na koniec 2020 r. w prywatnych rękach Polaków było 587,9 tys. sztuk broni palnej.
Najwięcej sztuk broni przybywa do celów, w których najłatwiej uzyskać pozwolenie, czyli sportowych i kolekcjonerskich.
Więcej na ten temat: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba-broni-w-Polsce-bije-kolejne-rekordy-8086600.html
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Biden wzywa Kongres do ograniczenia dostępu do broni
Po strzelaninie w supermarkecie w stanie Kolorado prezydent USA Joe Biden wezwał we wtorek Kongres do natychmiastowego przegłosowania prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej w Stanach Zjednoczonych.
"Nie potrzebuję czekać kolejnej minuty, kolejnej godziny, by podjąć zdroworozsądkowe działania, które ocalą życia" - oświadczył Biden w Białym Domu.
Prezydent USA wezwał Senat do "natychmiastowego przyjęcia" ustaw likwidujących luki prawne, które pozwalają ominąć przepisy ograniczające dostęp do broni. "To nie jest i nie powinna być sprawa partyjna. To sprawa dotycząca Ameryki. To ocali ludzkie istnienia" - argumentował.
Więcej na ten temat: https://www.infosecurity24.pl/biden-wzywa-kongres-do-ograniczenia-dostepu-do-broni

Zaloguj się aby komentować
Biały Dom ostrzega przed zakupami broni w Rosji
Stany Zjednoczone wezwały swoich sojuszników do rezygnacji z zakupów rosyjskiej broni. Wszystkim, którzy się nie podporządkują, Waszyngton grozi sankcjami.
Na temat zakupu przez Indie rosyjskich systemów rakietowych S-400 rozmawiali w sobotę 20 marca ministrowie obrony USA i Indii - Lloyd Austin i Rajnath Singh podczas spotkania w New Delhi - informuje DW.com. Stany Zjednoczone wzywają swoich sojuszników i partnerów do powstrzymania się od zakupów, które mogą wiązać się z sankcjami ze strony Waszyngtonu, powiedział dziennikarzom szef Pentagonu.
Więcej na ten temat: https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/210329958-Bialy-Dom-ostrzega-przed-zakupami-broni-w-Rosji.html

Zaloguj się aby komentować