18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Opancerzony miotacz ognia M132 (Pseudonim „Zippo”)
"...Zbiornik paliwa o pojemności 750 litrow umożliwiał prowadzenie ognia przez 32 sekundy, a jednostka ciśnieniowa umożliwiała dotarcie do celów na odległość 170 metrów..."
https://en.wikipedia.org/wiki/M132\_Armored\_Flamethrower
#bron
Zaloguj się aby komentować
Jakiś trans rozwalił paru nauczycieli i dzieciaczków w szkole.
Szykujcie popcorn, już się zaczął shit show o to żeby używać poprawnych zaimków.
https://abc7.com/nashville-shooting-audrey-hale-tennessee-school/13033349/
https://talk.tv/news/8222/julia-hartley-brewer-why-i-will-not-apologise-for-misgendering-audrey-hale
#bekazlewactwa #polityka #trans #usa #bron



Zaloguj się aby komentować
Co piszą wszystkie mainstreamowe media o zamachu w Nashville ? Że niby broń winna i z tej okazji Joe Bidet chce rozbrajać Amerykanów.
Jakie są fakty ? Ataku dokonał transseksualista a ofiarami są uczniowie i nauczyciele z chrześcijańskiej szkoły.
#usa #bron #terroryzm #nashville #falseflag #spiseg #bekazlewactwa
Jak jest te pareset seryjnych morderstw rocznie z udziałem broni i sprawcy byli fanami prawicowych influencerów, filozofii. Nie nieee to nie ma wpływu, to nie ma powiązania. Jedno morderstwo z osobą trans. To prawicowe media sssają tą pałę aż będzie sucha jak sachara. Trochę komiczne jak mam być szczery.

Jak się patrzy na ta mape https://usa.liveuamap.com/
To wyglada to tak, jakby USA było jakimś meksykańskim regionem
Zaloguj się aby komentować
Demontujemy następny mit czyli słynne powiedzenie zwolenników totalnie swobodnego dostępu do broni palnej - że jedyną osobą, która powstrzymuje złego typa z bronią jest dobry typ z bronią.
Cóż, zrobili research i okazało się, że tylko 12 przypadków z 433 incydentów zostało zakończonych przez randomowego cywila z bronią (poprzez zastrzelenie sprawcy). To nie jest zbyt duży odsetek, ledwo przekraczający 2,5%. O rząd wielkości mniej, niż sprawca aplikujący karę śmierci samemu sobie (łącznie 110 przypadków z 433)
Także wasz heros wyciągający klamkę i kończący atak jakiegoś pojeba z bronią to coś, co w świecie rzeczywistym zdarza się naprawdę rzadko. Dziesięć razy rzadziej, niż samobójstwo sprawcy. Ale proponenci łatwego dostępu do broni tak nas mamią i manipulują, że WYDAJE NAM SIĘ, że większosć masakr będzie tak zatrzymywana.
Cóż, nie będzie.
#bron #bekazprawakow #ciekawostki

@grappas @eazy Problem polega na tym, że przy swobodnym dosępie do broni gość jadący na pocztę z karabinem popełnia przestępstwo dopiero strzelając, wcześniej go sobie legalnie kupuje, trzyma w domu i pisze manifest publikując wszędzie zdjęcia z karabinem - legalnie. Przy braku tego dostępu może zostać zauważony i ujęty zaraz po tym jak dostanie broń do ręki.
Nie oczekuję, że zrozumiesz: wszystkie statystki i zdrowy rozsądek mówią, że ograniczenie dostępu do broni poprawia bezpieczeństwo. Nie ma ANI JEDNEJ racjonalnej przesłanki na całym świecie, by myśleć inaczej. Dlatego spokojnie można zakładać, że każdy zwolennik swobodnego dostępu do broni albo jest niepiśmienny albo po prostu jest idiotą i tak należy ich traktować.
To jest sprawa bezdyskusyjna.
@Esubane po pierwsze, to może byś najpierw zrozumiał ilustrację którą wklejasz, bo ja tam widzę zupełnie inne dane i inne statystyki. Z tego co prezentujesz wynika, że w ok. 25% przypadków napastnik został obezwładniony, co stanowi 1 na 4 przypadki i jest całkiem sensowną statystyką. Nie jest niestety powiedziane czym i w jaki sposób został obezwładniony, więc cała ta statystyka i twoje wyliczania są gówno warte (przy tym nie umiesz nawet przepisać cyfr z obrazka, bo wyraźnie czytam, że przypadków było 22 i nie ma znaczenia funkcja jaką ci ludzie mieli, bez powszechnego dostępu do broni security guard czy off-duty oficer nie ma zazwyczaj broni przy sobie, wystarczy popatrzeć jak jest w Polsce). Nie ma to jak interpretować dane tak, żeby pasowały się tezy.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawy sposób na przeładowanie pistoletu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/shorts/N2EJbpcyoqg
#bron #heheszki #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
mam #pytanie do ekspertów od broni. Jak nazywa się karabin przedstawiony na zdjęciu?
#bron #militaris

Zaloguj się aby komentować
Wybaczcie, musiałem zrobić reupload, bo wycięło mi wszystkie filmy, teraz już jest okej. Zapraszam.
Wierzcie lub nie, ale obecnie Battlefield 2042 radzi sobie nie najgorzej. Jest najpopularniejszą odsłoną na steamie, został stosunkowo sprawnie połatany i teraz jest... Eee, no całkiem kompletną grą. Wybrakowanym i biednym Battlefieldem, ale nie najgorszą grą, która gdyby tylko wyszła w takim, w jakim teraz znajduje się stanie stanie, pewnie nie zostałaby okrzyknięta jedną z najgorszych gier w historii, może co najwyżej jedną z najgorszych gier w serii.
No tak, szkoda w c⁎⁎j, ale wystarczyło tylko zrobić dobrą grę.
Ale jak już się pewnie...
Wierzcie lub nie, ale obecnie Battlefield 2042 radzi sobie nie najgorzej. Jest najpopularniejszą odsłoną na steamie, został stosunkowo sprawnie połatany i teraz jest... Eee, no całkiem kompletną grą. Wybrakowanym i biednym Battlefieldem, ale nienajgorszą grą, która gdyby tylko wyszła w takim, w jakim teraz znajduje się stanie stanie, pewnie nie zostałaby okrzyknięta jedną z najgorszych gier w historii, może co najwyżej jedną z najgorszych gier w serii.
No tak, szkoda w c⁎⁎j, ale wystarczyło tylko zrobić dobrą grę.
Ale jak już się pewnie domyślacie, dziś nie będziemy skupiać się na stanie gry. Zapraszam.
Kel-Tec P50 (w grze PF51)
Zapewne...
Dzień dobry.
Panowie z Podcast Wojenne Historie poruszają ciekawy temat produkcji czołgów. Jak takie państwa jak Polska, Jugosławia, Grecja, Rumunia radziła sobie z wytwarzaniem ciężkiego uzbrojenia.
https://www.youtube.com/watch?v=ho5wtnidsHs
#historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #bron
Zaloguj się aby komentować
@KasiaJ oesss ale mnie wkurwia to pierdolenie o palcu na spuście xD może jeszcze powinien drugi paluszek trzymać w komorze xD przecież to jest wystawa, jak chce to moze sobie i celować do ludzi i naciskać ten spust, egzemplarze wystawowe nie maja iglicy
@radoslaw-m strzelałeś kiedyś z subcompacta? Bo właśnie tak się trzyma małe pistolety jeseli ma się relatywnie duże dłonie, kciuk jest na wysokości zamka ale go nie dotyka
Zaloguj się aby komentować
O skurwesyn ale wysryw xD Oczywiście w 'artykule' cytowany jest 'specjalista' Moszner xD NaTemat trzyma poziom widzę.
https://natemat.pl/475121,zbigniew-ziobro-nosi-przy-sobie-bron-nie-jest-jedyny
#bronpalna #bron #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
Cześć, tym razem przychodzę do was z pytaniem o literaturę, artykuły, magazyny (ponownie) odnośnie działania (oraz ewentualnego porównania) systemu Kałasznikowa oraz systemu Stonera. Mam dostęp do instrukcji poszczególnych karabinków, ale opisy są dość szczątkowe.
Wskazówki gdzie szukać takich informacji również jest na wagę złota.
Wielkie dzięki!
#pytanie #pytaniedoeksperta #bron #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
Wybór nieduży ale to tylko sklep sportowy.
#usa #podroze #bron



Zaloguj się aby komentować
Ktoś rozpoznaje co tam pan zero nosi w kaburze? Ciekaw jestem.
https://tvn24.pl/polska/zbigniew-ziobro-na-konferencji-prasowej-w-rogowcu-z-bronia-6822375
#bronpalna #bron
Zaloguj się aby komentować
Boją się narodu więc chodzą uzbrojeni po zęby:
#wiadomoscipolska #ziobro #pis #bron
Zaloguj się aby komentować
Kompilacja najgorzej zmodyfikowaych broni palnych... Ever.
#ciekawostki #heheszki #bron #fail #forgottenweapons
Zaloguj się aby komentować
haha udało się +80pkt
@Majster_z_nocnej_zmiany
#bron #strzelectwo


Zaloguj się aby komentować