Żabka wprowadza subskrypcje na browary
#zabka #alkohol

Żabka wprowadza subskrypcje na browary
#zabka #alkohol

@smierdakow Słuszna uwaga. Teraz musimy tylko znaleźć sposób, jak te kalorie od piwa oddzielić i możemy się delektować zupełnie bezkarnie
Tak przy okazji, ostatnio się zdziwiłem, bo bezalko mają tych kalorii 3-4 razy mniej, więc chętnie bym dodał do lodówy kilka (Żateckie mi naprawdę smakuje, muszę jeszcze Guinessa Zero spróbować), ale, skoro nie ma alko, ani kalorii, to czemu ceny so takie wysokie?? Chyba zostanę przy Kwasie.
@krokietowy
Nie słyszalem by w Polsce było prawo zakazujące reklamy piwa
Zakazujące - nie, ale są zapisy mocno ograniczające:
2. Reklama i promocja piwa, o której mowa w ust. 1, nie może być prowadzona:
1)w telewizji, radiu, kinie i teatrze między godziną 600 a 2000, z wyjątkiem reklamy prowadzonej przez organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego w trakcie trwania tej imprezy;
2)na kasetach wideo i innych nośnikach;
3)w prasie młodzieżowej i dziecięcej;
4)na okładkach dzienników i czasopism;
5)na słupach i tablicach reklamowych i innych stałych i ruchomych powierzchniach wykorzystywanych do reklamy, chyba że 20% powierzchni reklamy zajmować będą widoczne i czytelne napisy informujące o szkodliwości spożycia alkoholu lub o zakazie sprzedaży alkoholu małoletnim;
6)przy udziale małoletnich.
@krokietowy Bo podpada pod promowanie spożywania alko, a to jest nielegalne. UOKiK to za dużo powiedziane, bo nielegalne w oczywisty sposób, to nie jest. Zostaje to jednak na tyle szare, że politycy się raz dwa wezmą za to. To co Żabka zrobiła to dopiero macanie rynku, jak się sprzedawcy rozkręcą, to dopiero będzie ciekawie.
Wspomnij me słowa!
Ostatnie zmiany w żabce to typowy cykl korpo które stało się monopolistom i zaczęło powolne podkręcanie śruby (to tak od 1,5 roku?).
Teraz praktycznie 90% produktów jest z aplikacją a zaraz będzie subskrypcja na masło orzeszki i papier do d⁎⁎y xD takie budowanie przekonania u klienta że przecież nie opłąca się bez bo ceny kosmiczne w innym wypadku.
Do tego codziennie zmieniają karteczki z cennikiem, raz cena z appką srapką, raz w dwupaku raz czerwona bo przecena 5% (OKAZJAAA!!). I wszystko po to żebyś się sk⁎⁎⁎⁎synu nie przyzwyczaił.
Ostatnio robiłem zakupy na stacji i myślę sobie, "o cholera jak tanio", a potem skojarzyłem że przecież to są takie same ceny jak w żabce XD (tak, to nie było tanio)
@cyber_biker do pewnego stopnia. Coś takiego jak tu, albo 6+6 12+12 zbyt wpływa na ludzi i utrudnia podjęcie własnej decyzji. Generalnie nie lubię szkodliwych reklam. Że ktoś pije to jego wybór, sama też czasem wypiję. Ale uważam że nie powinno być promocji na alkohol, podobnie jak na słodycze. Tytoniu nie powinno się nawet reklamować a papierosy, e-papierosy, heatsy itd powinny być stopniowo zakazywane w coraz większej liczbie miejsc. Zaczynając od parków skwerów i ogólnie pojętych terenów zielonych.
Zaloguj się aby komentować