Co z językiem śląskim? Prezydent odmówił podpisania ustawy.

Co z językiem śląskim? Prezydent odmówił podpisania ustawy.

Interia
Prezydent RP Andrzej Duda, na podstawie art. 122 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r., odmówił podpisania ustawy z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym oraz niektórych innych ustaw i w dniu 29 maja 2024 r. przekazał Sejmowi ustawę do ponownego rozpatrzenia" - podała Kancelaria Prezydenta.

#polityka

Komentarze (14)

SirkkaAurinko

Żulczyk nie doszacował ...

SirkkaAurinko

Trzeba czekać na kogoś normalnego na fotelu prezydenta bolandy.

Czekalimy tyla, że poradzymy jeszcze trocha wyczimać. Ślōnzoki som cierpliwe.

JakTamCoTam

No oczywiście, że nie jest to osobny język, ale gwara. Trzeba dusić wszystkie ruchy separatystyczne w Polsce, bo to zdecydowanie jest nie na rękę Polsce.

Sahelantrop

@JakTamCoTam Język utożsamiasz z separatyzmem? To jest taki poziom skretynienia, który właściwie wyklucza jakakolwiek dyskusję.

JakTamCoTam

@Sahelantrop tak bo od tego się to zaczyna. Radziłbym poczytać jakie są propozycje tych najbardziej radykalnych Ślązaków. To jest ekstremalnie na rękę Chinom i super pole do niszczenia kraju.


Dzisiaj każdy region co ma inne słówko chciałby mieć własny język a potem najlepiej własny kraj. Był wysyp tego gówna po upadku ZSRR i drugiej wojny światowej a później ciągle wojny są.

Trawienny

O ciulu zloty jaka odklejka. Srogie piguły..


I to etnolekt a nie gwara.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Radziłbym poczytać jakie są propozycje tych najbardziej radykalnych Ślązaków.

@JakTamCoTam tak dla przypomnienia, że te odklejone zjeby z RAŚ są mniej więcej tak samo poważnie traktowane, jak dzieciak w piaskownicy, który zaczyna sypać innym piach do oczu, bo mu się nie spodobało, że nie dostał swojej zabawki. Nawet przez Ślązaków. Ale dobra, skoro powinno się to dusić, bo cośtam cośtam nacjololo, to czemu w 2005 roku kaszubski został uznany przez polskie prawo za język regionalny i tu już prezydent-mem nie myśli, żeby i to cofnąć?

kodyak

To widać prosty człowiek. Pierw wszystko na tak a teraz wszystko na nie

bartek555

Przeciez juz jest jezyk niemiecki

dolchus

@Rashan Jebać tą interię - super pilne w chuj ważny temat..... zlać to ciepłym moczem, są ważniejsze sprawy. Piedrolone tanie mainstreamowe pismaki.

Macer

i bardzo dobrze. czy sluzby nie powinny sie zainteresowac, czy raśistów nie sponsoruje czasem Putin, zeby dzielić i destabilizowac polske?

AmbrozyKalarepa

@Macer RAŚistów akurat sponsoruje land Bawaria i jest to fakt.

Zaloguj się aby komentować