9316,51 + 8,01 = 9324,52
#sztafeta #bieganie
Na dobre rozpoczęcie weekendu. Trochę mi się zegarek nie zgrywa z bieżnią, ale już nie mam siły na kalibracje.


9316,51 + 8,01 = 9324,52
#sztafeta #bieganie
Na dobre rozpoczęcie weekendu. Trochę mi się zegarek nie zgrywa z bieżnią, ale już nie mam siły na kalibracje.

Zaloguj się aby komentować
8598,71 + 10,06 = 8 608,77
To i ja dołączę do zabawy. Pierwsza dyszka od nie pamiętam kiedy 😃
#sztafeta #bieganie

Zaloguj się aby komentować
382 + 1 = 383
Tytuł: Zawisza. Czarne krzyże
Autor: Jacek Komuda
Kategoria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: Fabryka słów
Format: audiobook
ISBN: 978-83-7964-459-9
Liczba stron: 450
Ocena: 6/10
Książka opisuje przygody Zawiszy Czarnego na Żmudzi zakończone Bitwą pod Grunwaldem. Jacek Komuda w bardzo wciągający sposób opisuje sceny walki średniowiecznych rycerzy ze szczególnym uwzględnieniem opisów elementów uzbrojenia, ubioru i wyposażenia.
Książka w pierwszej fazie dość męcząca ze względu na dużą ilość nieznanych mi nazw przedmiotów. Można się jednak do tego przyzwyczaić - a w zasadzie bardziej zmusić wyobraźnię do działania. Dodatkowo ostatni rozdział zawiera przypisy wyjaśniające niektóre kwestie i kontekst historyczny wydarzeń.
Ogólnie książkę oceniam jako dobrą. Miałem jednak większe oczekiwania. Duży plus, że autorem jest historyk, który powołuje się na źródła i jest mocno obeznany w temacie.
Opublikowano za pomocą https://bookmeter.xyz\
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto

Zaloguj się aby komentować
261 + 1 = 262
Tytuł: Hubal
Autor: Jacek Komuda
Kategoria: Powieść historyczna
Format: audiobook
ISBN: 978-83-7964-136-9
Liczba stron: 760
Ocena: 7/10
Henryk Hubal-Dobrzański to legenda.
Ostatni żołnierz września. Zbuntowany duch gnębiący Niemców w dawno już okupowanym kraju.
Poprzez bagna i zawieruchę wojny, zasadzki i obławy prowadził Wydzielony Oddział Wojska Polskiego.
Dzięki niemu, symbolicznie , Rzeczpospolita nie poddała się nigdy.
Jacek Komuda przeszedł w wyobraźni, na mapach, trochę konno, trochę samochodem cały szlak bojowy majora Hubala. Powieść w całości oparta jest na faktach, pamiętnikach i najnowszych opracowaniach. Występujące w niej postacie i większość wydarzeń jest prawdziwych.
Opublikowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#piorawieczne
Po wymianie atramentu notorycznie wypływa on przez szczelinę stalówki. Macie pomysł jaka może być przyczyna? Stalówka uszkodzona przy czyszczeniu? Jakiś za rzadki atrament?

@mahoney @moll @Cybulion @fonfi to się nazywa nib creep i jest całkowicie normalne i nieszkodliwe, jeśli nie leje się do skuwki czy coś.
Niektóre atramenty mają mniejsze napięcie powierzchniowe niż inne, więc sobie skuteczniej kapilarnie spierdalają na stalówkę. Też niektóre stalówki są na to bardziej podatne niż inne.
Nawet więcej, potrafi to całkiem wyglądać, patrz zafioletowiony sailor ze zdjęcia nr 2 ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Zaloguj się aby komentować
#kryptowaluty
Jak myślicie, trzymać to czy spieniężyć?
Niby miałem trzymać jeszcze troche czasu, ale jak patrzę na te zielone procenty to trochę kusi.

Oddam Amouage Purpose w dobre ręce. Pojemność 5 ml minus parę psików (jak na zdjęciu).
Jedyny warunek to własny kod nadania (inpost, paczka mała - gabaryt A).
Pierwszy komentarz z deklaracją wygrywa 🙂
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
Kolejne 450 ml przekazane. Łącznie na liczniku 22150 ml
Lubię oddawać we wtorki - równo godzina minęła od wejścia do wyjścia z oddziału 🙂
Poniedziałków i czwartków praktycznie unikam.
#krwiodawstwo #krew #barylkakrwi

Zaloguj się aby komentować
#zegarki
Poszukuję jakiegoś zegarka lub opaskę do pływania, który ma opcję powiadamiania o połączeniu przychodzącym. Z pozostałych opcji to wystarczy jedynie stoper (ale i to niekoniecznie 😁).
Najlepiej jakieś budżetowe opcje - nie potrzebuję rozbudowanego komputera.
Jakieś pomysły?
Zaloguj się aby komentować
#krwiodawstwo #barylkakrwi #chwalesie
Dzisiaj donacja wyjątkowa z dwóch powodów:
1. Odebrałem odznaczenie
2. Oddałem krew w rekordowo krótkim czasie - od momentu wjazdu na parking do skończenia donacji minęło 35 minut 😁
Na liczniku łącznie 21 250 ml.

Zaloguj się aby komentować
Nurtuje mnie jedno pytanie w temacie majówki. Jaki procent z Was wywiesza flagę narodową na święta majowe? A ci, co wywieszają - w jaki dzień to robią?
Wiem, że wielu z Was aktualnie przeszlo lub przechodzi w tryb urlopowy, niemniej zapraszam do udziału w ankiecie. Mile widziane uzasadnienia w komentarzach
#rozkminy #pytanie #majowka #dzienflagi
Zaloguj się aby komentować
#tvp #1930
Koniec promocji na "czystą wodę". Teraz trzeba bulić albo oglądać reklamy, żeby obejrzeć podstawowy program informacyjny.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polityka #tvpis
Zwolennicy pis już zwołują się na grupach do udziału w manifestacji.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#zegarki #kontrolanadgarstkow
Ogłaszam kontrolę nadgarstków na pokaz mody cmentarnej

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #logikarozowychpaskow
Byłem dzisiaj świadkiem ciekawie przeprowadzonej transakcji dwóch pań w sklepie.
Klientka kupuje towar za 49.99. Kładzie na ladzie stówę i pyta się ekspedientki, czy przyda się 9 zł drobnymi. Ekspedientka mówi, że oczywiście poproszę. Klientka dokłada więc 9 zł w monetach.
Mnie w tym momencie zaciekawił sposób rozumowania tych pań, więc obserwuje dalej
Ekspedientka zabrała wszystkie pieniądze, pomyślała dłużej i wydaje 50 zł, 1 grosz i te 9 zł z powrotem.
Klientka na to że zdziwieniem:
-O, jednak udało się pani wydać bez tych drobnych,
na co ekspedientka:
-tak, bo jednak miałam 50 zł w kasie
Najważniejsze, że obie wiedziały o co chodzi i się dogadały
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
Byłem dzisiaj w rosmanie i brutal w promocji za 18 zł. Nie mogłem się oprzeć
Żona oczywiście - delikatnie mówiąc - do najszczęśliwszych nie należy.
A Wy co sądzicie o klasyku PRL?

Zaloguj się aby komentować
Polecicie jakąś dobrą kawiarkę na kuchenkę gazową? Budżet tak powiedzmy do dwóch stów.
#kawa
@mahoney Będziesz zadowolony. Moja ma 8lat, poza ryskami to wygląda jak nowa. Zamawiajac przy okazji weź komplet uszczelek do niej. Średnio co roku, gdy uszczelka wygląda jak gówno i nie da się domyć ją wymieniam. Co jakiś czas usuwaj kamień, co by zawór bezpieczeństwa się nie uszkodził, bowiem ratuje on życie
Zaloguj się aby komentować