Zdjęcie w tle
kalimer

kalimer

Sum
  • 26wpisy
  • 515komentarzy
Hej świrusy. Dawno mnie tutaj nie było, ale postanowiłem, że wracam. Możecie mnie kojarzyć z #bieganie #biegajzhejto i na pewno wracam do postowania pod tym tagiem.

Ale mam pytanie. Bo wkręciłem się w inną rzecz i to już chyba nowa pasja. Robię torty Bylibyście zainteresowani, żeby od czasu do czasu napisać to i owo o samym procesie tworzenia. Ale nie w taki wypieszczony sposób, jak poradniki na YouTube. Bardziej tak z perspektywy amatora jakim jestem. Żebyście mogli zobrazować sobie mój poziom, to zostawiam link do instagrama (jeśli uważasz że to spam to nie klikaj). Nic tam za wiele nie ma, dosłownie 3 zdjęcia z moich ostatnich prac. Followować oczywiście też można https://www.instagram.com/torto_mat/

Zaloguj się aby komentować

W nawiązaniu do wpisu z przed 4 miesięcy, informuję, że dowiezione!
https://www.hejto.pl/wpis/hej-grzmoty-otrzymane-w-ostatnim-wpisie-148-nie-wstawiam-poprzednich-bo-bilans-b
Poniżej potwierdzenie wybiegania 300km. I zapraszam do grzmocenia. Im więcej grzmotów, tym dłużej będziecie mieli spokój ode mnie! Po drodze wpadła mała kontuzja i na tydzień byłem wyłączony. Na urlopie zluzowałem bo upały koszmarne. Ale ostatecznie jest.
Nie zwalniam, biegam dalej, dzięki za motywację.
Przypomnę zasady. Jeden grzmot = 1 kilometr do wybiegania
#bieganie #biegajzhejto #grzmockalimera
0cd6dd76-86e7-40e8-8ac7-369b6afea053
cd5a41f3-b777-48a3-8c4d-64270556dd3c
59358dfb-2967-4cd6-911f-0d754a28296a
b5cb4dc6-35e4-476f-a0c6-690b6865bcef

Zaloguj się aby komentować

Hej,
#bieganie #biegajzhejto
Mam takie pytanie do ekspertów. W niedzielę startuje na 10km na których planowałem złamać 50 minut (wiem, że śmiech na sali, ale dla mnie to byłby jakiś krok do przodu i tak założyłem na ten rok). I planowałem w treningach luźniejszy tydzień przed startem, ale dzieje się coś dziwnego. We poniedziałek zrobiłem 8 km z drobnymi fragmentami w tempie docelowym. Miał to być ostatni trochę mocniejszy trening (ale nie jakiś bardzo mocny). I od tego czasu nogi bolą, czuje że w niedzielę nic z tego nie będzie.
Miałem iść wczorak żeby lekko się rozbiegać, ale czułem taką kompletną niemoc i bałem się że pogorszę tylko sytuację i odpuściłem. Dzisiaj jest jakby trochę lepiej, ale nie jest idealnie. Ale dzisiaj musiałbym już iść, bo inaczej przerwa będzie za długa.
Co myślicie, jak to rozegrać? Odpuścić niedzielę i nie nastawiać się na cuda? Iść jeszcze dzisiaj i w sobotę na delikatne rozbieganie bez forsowania się? Dzisiaj trochę mocniejszy trening żeby sprawdzić jak jest a w sobotę lekki trucht kilka km? W niedzielę odpuścić plan i zacząć wolniej i zobaczyć jak będzie? Czy zacząć zgodnie z planem czyli 5min/km i zobaczę czy będę w stanie to utrzymać?
A może to tylko w mojej głowie siedzi? Jakieś 2 tygodnie temu czułem się pewnie i czułem że wynik jest osiągalny. W aktualnym momencie mam wątpliwości.
scorp

@kalimer Żadnych mocniejszych treningów! Już jest za późno na podnoszenie sprawności przed niedzielą Nic nie zyskasz już z treningów w tym tygodniu bo to za krótki czas żeby ciało zareagowało na bodziec treningowy, ani też dużo nie stracisz jak zluzujesz. Powiedziałbym żebyś odpoczął, przebiegnij sobie leciutko w sobotę jakieś 3-4km na rozruch nóg i tyle. A skoro o nogach mowa, to o jakim bólu nóg mówisz? Złapałeś kontuzję? Jak kontuzja to znasz odpowiedź co robić. Jak czujesz po prostu niemoc to jest to twoja głowa i wskazane jest zluzować. Jak łamałem 38 minut na 10k to miałem to samo, nie czułem się w ogóle na siłach że dam radę to zrobić - im bliżej wyścigu tym mniejsza wiara w siebie, ale to chyba normalne że człowiek się stresuje. A koniec końców się udało. A wszystko co zrobiłem to było to, że musiałem się bardzo mocno zmuszać do odpoczynku i nie tłuczenia kilometrów jak pojebany na tydzień przed wyścigiem

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Hej biegacze,
Jaką polecacie opaskę do mierzenia tętna, która będzie dobrze współpracowała FR 955?
#bieganie
Jason_Stafford

@kalimer a forerunner 955 Nie mierzy tętna?

smieszneobrazkijuzniesmiesza

@kalimer polecam taka jaka poleca producent wejdz na strone garmina tam bedzie.

Zioman

@kalimer używam HRM Pro Plus, śmiga z 955 i wieloma innymi, polecam

Zaloguj się aby komentować

Była mała (ale aktywna) przerwa. Tydzień na desce (dziennie po 6-7 godzin na stoku) to biegać się już do tego nie chciało. Ale wróciłem i dyszka wczoraj wieczorem wpadła.
Ale przerwy to zło. Mózg wymyślał największe fikołki, żeby tylko znaleźć argument i zostać w domu... Ale nie ze mną te numery.
6279,27 + 10,2 = 6289,47
#sztafeta #bieganie

Zaloguj się aby komentować

Hej!
Grzmoty otrzymane w ostatnim wpisie: 148. Nie wstawiam poprzednich, bo bilans biegania już był ujemny, więc wszystko było wybiegane.
Ostatnie biegi:
  • 5,41
  • 5,01
  • 10,55
  • 10,07
Więc każdy grzmot z ostatniego wpisu też został wybiegany.
Jako, że bez problemu mam wybiegane wszystkie grzmoty, które dostałem i nie spodziewam się większej ich ilości tutaj, to zmieniam zasady. Za każdy grzmot do tego wpisu przebiegnę 1km (!!). Nie obiecuję w jakim czasie to zrobię, ale dopóki nie będzie każdy wybiegany to zamilknę na tym tagu. Może będę potrzebował roku, ale zrobię to!.
Więc grzmoćcie i zmotywujcie mnie na solidne bieganie!
#grzmockalimera #bieganie
kalimer

@krokodil3 Tutaj chyba nie jest tak źle jak z audiofilami Ze swojego doświadczenia powiem tak. Na początek na pewno są lepsze jakiekolwiek do biegania niż halówki itp.


Na start pewnie nie będziesz robić dużych dystansów, więc nie zrobisz sobie krzywdy.


Ja aktualnie biegam około 100km miesięcznie i głównymi moimi butami do biegania są KIPRUNY KD500 z deca:

https://www.decathlon.pl/p/buty-do-biegania-meskie-kiprun-kd500/_/R-p-301507?mc=8666151


W czarnym kolorze można je kupić za 150zł więc nie są to jakieś wielkie pieniądze.


Te które wysłałeś też na start będą spoko. Najlepiej wybrać się do deca i założyć kilka par, przejść w nich trochę i zobaczyć, które dla Ciebie są najwygodniejsze. W cenie do 150zł masz kilka modeli do sprawdzenia.


Ja osobiście jestem cebulakiem i nie lubię wydawać kasy, więc raczej kupuję dość budżetowe buty i celuję w promocje. Pierwsze jakie miałem do biegania to były też takie z deca za 60zł i były spoko na start. Pewnie szybciej się zużyją, itp. ale żeby sprawdzić czy bieganie Ci podejdzie to nie warto przepłacać.


Ja ogólnie lubię mieć teraz już kilka par na zakładkę i wtedy też fajnie widać różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.


Dodam jeszcze, że znajomy w tych kiprunach co wysłałem zrobił już 1400km i twierdzi że do spokojnego klepania kilometrów dalej są spoko. To nie jest jego jedyna para, ale dalej dość często je używa.

Aya

@kalimer 297km już i tak jest sporym wyzwaniem, świadomość że dołożyłam kolejny km powoduje u mnie wyrzuty sumienia

kalimer

@Aya Będzie dobrze! Chwila minie, ale będzie wybiegane!

Zaloguj się aby komentować

4528,00 + 10,07 = 4538,07
Na szczęście szybko się uporałem z infekcją i wróciłem. Na start luźna dyszka bez szarżowania, ale biegło się dobrze więc chyba wiele przez krótką przerwę nie straciłem.
#sztafeta

Zaloguj się aby komentować

3691,87 + 5,4 + 5.0 + 10,5 = 3712,37
#sztafeta #bieganie
W tym tygodniu mało dorzucam. Dzisiejsze wybieganie miało być sporo dłuższe ale jakoś nogi nie chciały biec. Deszcz też nie pomagał. Wczoraj byliśmy u znajomych i trochę wypiłem, sen też był średni. Myślałem że to przez to. Ale przyszedł czas na śniadanie, apetyt odszedł, zimno... Termometr pokazuje 37,7. Wskoczyłem do łóżka i czekam na rozwój wydarzeń.
Kilka dni temu "chwaliłem się" tutaj, że chyba dobrą odporność zbudowałem. I chyba nie miałem tego mówić.

Zaloguj się aby komentować

Tak tylko przypomnę, że 1 pączek to tylko 30 minut biegania i jesteśmy na zero
#bieganie
scorp

@kalimer Wszystko pod kontrolą. Zamiast jednego long runa w weekend zrobi się trzy i szafa gra XD

nxo

@kalimer fajnie, to z moich obliczeń wynika, że jak wieczorem wyjde pobiegać, to żeby spalic paczki, będę musiał biegać co najmniej do kwietnia ¯\_(ツ)_/¯

kalimer

@nxo No i spoko, spokojnie zdąrzysz przed następnym tłustym czwartkiem. Mam nadzieję, ze ten najbliższy kwiecień miałeś na myśli?

Zaloguj się aby komentować

3110,43 + 7,52 + 5,27 + 16,02 = 3139,24
Dorzucam ostatni tydzień. W tym tygodniu luźno. Uczę się biegać wolniej, żeby się nie katować i też regenerować lepiej. Dwa w miarę spokojne biegi w tygodniu + długie bardzo luźne wybieganie 16km w sobotę, po którym czułem nawet mały niedosyt, że jeszcze kilka km bym zrobił gdybym miał trochę więcej czasu.
Na luźnym wybieganiu średnie tętno około 155bpm. Wciąż to chyba jest trochę za dużo, bo garmin uważa, że to dla mnie progowa... Ale jakoś tego nie czuje... Cały bieg czułem się mało obciążony, mógłbym swobodnie rozmawiać. Nie wiem jeszcze co o tym myśleć. Spróbuję następnym razem jeszcze bardziej zwolnić i zobaczymy.
#sztafeta

Zaloguj się aby komentować

Witam szanownych hejterów!
W ramach akcji #grzmockalimera spłacam kolejne grzmoty, które otrzymałem w ramach biegowego wsparcia. Kilka biegów wpadło, motywujecie mnie bardzo mocno!
Garść statystyk na początek:
Otrzymanych grzmotów (z podziałem na wpisy): 532 (+2) + 87 + 70 + 52 = 743
Wybiegane grzmoty: 287 + 91 + 114 + 75 + 52 + 160 = 779 (492 nowe)
Pozostało do wybiegania: -36
Bilans od ostatniego wpisu na tagu: -438
Wychodzi na to, że wybiegałem wszystkie grzmoty według zasady 1 grzmot = 100 metrów. Jeśli macie ochotę bawić się dalej, czekam na grzmoty! Niesamowicie mnie to motywuje i biega się jakoś lżej.
A na koniec garstka statystyk z biegów. Ogólnie nauczyłem się w ostatnim czasie, że warto biegać wolniej, szczególnie dłuższe wybiegania. Wcześniej katowałem się niemiłosiernie, tak jak przejrzę wcześniejsze statystyki. Teraz dłuższe wybiegania biegam w okolicach 6m/km. Po sobotnim 16 kilometrach czułem, że mógłbym jeszcze swobodnie pociągnąć kilka kilometrów, tylko zabrakło mi już czasu, bo byłem umówiony na konkretną godzinę.
Serdeczne dzięki!!! I sami grzmotami oceńcie, czy ciągniemy ten tag dalej, czy kończymy zabawę!
#grzmockalimera #bieganie
a7844a46-fbd4-4dc8-941b-3a72ee1659c6
ec16ede1-0695-4dbc-b5fa-5d428b36e4a9
28534baa-3f6d-4f87-a567-1fc7ce2d187d
e697731b-0b0c-42b7-b937-92d80e0eb2f3
3cddfbab-586b-4ca1-936f-2e5299f8b4ee
Karvalsky

@kalimer

ja też


Po dłuższej przerwie 5km siadło, aż poczułem, że żyję dzięki za motywację i powodzenia w wybieganiu tych wszystkich piorunów

kalimer

@Karvalsky Na razie niestety trochę mało Po sobotnim wybieganiu będzie wszystko wybiegane, a dzisiaj już większość.

Zaloguj się aby komentować

Hej,
Macie też problem z luzującymi się śrubami od zapięć w waszym #snowboard lub #narty?
Ktoś używał kleju do gwintów w takiej sytuacji?
Olmac

@kalimer Hej. Powinno być na kleju. Są specjalne kleje do tego w serwisach. Ja kilka razy wymieniałem różne wiązania w swoich nartach i zwykły Wikol dawałem. Wszystko trzyma jak trzeba.

Stashqo

@kalimer U mnie zawsze po zdjęciu wiązań do woskowania po 1-2h jazdy robią się luźne, wtedy dokręcam już na stoku i spokój aż do następnego serwisu. Klej do gwintów myślę, że nie zaszkodzi, warto spróbować, daj znać jak się sprawuje.

kalimer

@Stashqo no właśnie u mnie problem nawraca i raz na dzień muszę poprawić śrubokrętem. Chyba spróbuję kleju do gwintów


@Olmac wikol nie jest do drewna?

Zaloguj się aby komentować

Witajcie hejterzy!
Dorzucam dwa kolejne biegi, żeby spłacić Wasze grzmoty. Jak obiecałem, każdy grzmot na tagu #grzmockalimera będzie wybiegany (1 grzmot = 100 metrów).
Wpadły dwa krótsze biegi. W czwartek easy, dla regeneracji a w sobotę na rozgrzewce poczułem moc, a miałem ograniczony czas więc postanowiłem zaatakować mój osobisty rekord na 5km. Udało się. Poprzedni rekord na 5km to 25:27, nowy 24:09, więc ponad minutę do przodu! Następny rekord do pobicia to na 10km (mam aktualnie jakoś 53 minuty i chciałbym zejść minimum poniżej 52, a idealnie by było zejść poniżej 50 minut).
Aktualne statystyki:
Otrzymanych grzmotów (z podziałem na wpisy): 530 + 87 (+2) + 70 = 689
Wybiegane grzmoty: 145 + 62 + 80 = 287
Pozostało do wybiegania: 402
Bilans od ostatniego wpisu na tagu: -68 (więc kilka ubyło)
Pięknie mnie motywujecie, dziękuję!
#grzmockalimera #bieganie
8bc84289-b70a-4a1d-a815-bc503a9cf145
d18c1cbc-6bcb-4bb0-a805-655739f2e75c
85c23baf-3f64-4081-a63a-c62418f1f02f
kalimer

@Mik dokładnie tak jest. Jedynie nie obiecuję że będę dodawał wpis po każdym bieganiu bo wtedy nie miałbym z wami żadnych szans. Ale jak dajesz piorun pod wpisem, będzie on wybiegany

kalimer

@czupki spoko nie grzmocisz więcej, nie będziesz wołany. Dużo zdrówka życzę

kalimer

@Foxington może Twoja kotka chce mnie też motywować do biegania

Zaloguj się aby komentować

Hej!
Miałem dzisiaj nie biegać, ale dostałem tyle grzmotów od Was, że musiałem choć trochę ich wybiegać!
Statystyki:
Otrzymanych grzmotów: 530 (1 wpis) + 85 (2 wpis) = 615
Wybiegane grzmoty: 105 + 40 = 145
Pozostało do wybiegania: 470
Szczegóły akcji: https://www.hejto.pl/wpis/hej-biegowe-swiry-nie-umialem-sie-dzisiaj-zmotywowac-zeby-isc-pobiegac-wiec-popr
Z Wami zwiększenie kilometrażu będzie dziecinnie proste! Dzięki
#grzmockalimera
#bieganie
286a7f3d-3434-4dcc-89f3-c3e5df5dde29
kalimer

@tududutududu co mogę zrobić, żeby zmotywować Ciebie?

tududutududu

@kalimer o stary, ja niestety team rowery także o bieganie trudno

kalimer

@tududutududu rower też spoko aktywność. Ja też trochę jeździłem ale według mojego fizjoterapeuty to nie jest idealna aktywność dla mnie. Praca siedząca a rower to jednak też siedzenie

Zaloguj się aby komentować

Następna