Dziś wieczór filmowy, 10 minut i już się świetnie zapowiada ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) #filmy


"Powiedziałem wejdź, nie stój tam"
Dziś wieczór filmowy, 10 minut i już się świetnie zapowiada ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) #filmy

Zaloguj się aby komentować
Widząc co ludzie piszą na temat tego komunikatu na X odnoszę wrażenie że większość mylnie go interpretuje.
W mojej opinii Iran, po dotkliwym uderzeniu w ekonomię państw zatoki, liczy że kraje te będą wywierać znaczące naciski na administrację amerykańską w celu przerwania walk.
Interpretacja mówiąca o tym że Iran ma zbyt małe zdolności do dalszych ataków jest według mnie błędna, w szczególności dlatego że wykorzystywane są drony i rakiety krótkiego zasięgu. Środki te, w przeciwieństwie do rakiet średniego i dalekiego zasięgu, nie były wykorzystywane intensywnie podczas ostatniej wojny oraz są znacząco prostsze i tańsze w produkcji.
#iran #usa #izrael #polityka

Zaloguj się aby komentować
Na początek weekendu chciałbym polecić bardzo dobry artykuł Eugena Rogana w Financial Times.
Bardzo dobrze opisał dotychczasowe wydarzenia oraz chaos tej wojny, w szczególności zwrócił uwagę na wrażliwość państw zatoki w tym konflikcie.
https://www.ft.com/content/ddb4a3fd-2f99-43a4-8ae6-330c6d29c14a (artykuł)
https://giftarticle.ft.com/giftarticle/actions/redeem/5be2bda3-2293-4c0f-a268-def60f89acb4 (link z mojej subskrypcji FT, pierwsza osoba ma dostęp do całego artykułu)
#iran #izrael #usa #polityka

Zaloguj się aby komentować
Opinia na temat działań Kuleszy w sprawie meczu Wisła-Śląsk.
#ekstraklasa #1liga #pilkanozna

Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo,
Jestem bogaty! A właściwie co tam bogaty, średniozamożny nawet!
#podatki #czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Kochani moi,
Chodzi za mną od dłuższego czasu chęć na zabawę z fotografią analogową.
Kluczowym problemem jest oczywiście wybór apartu i tu liczę na waszą pomoc, w szczególności liczę że @Klamra i @adamszuba się wypowiedzą.
Trafiłem na takie ładne sztuki na OLX:
Olympus OM-2:
https://www.olx.pl/d/oferta/olympus-om-2-aparat-analogowy-CID99-ID19yV4U.html?search_reason=search%7Cpromoted
Pentax MV:
https://www.olx.pl/d/oferta/pentax-mv-tokina-rmc-35-105-mm-f-3-5-4-3-pasek-CID99-ID18XMGC.html?reason=seller_listing
Minolta X300s:
https://www.olx.pl/d/oferta/minolta-x300s-minolta-md-28-mm-f-2-8-pasek-CID99-ID192BlY.html?reason=seller_listing
Doradzicie? Ewentualnie jak ktoś ma na handel aparat to też z chęcią rozważę.
Zdjęcie dla uwagi.
#fotografia #fotografiaanalogowa

Wszystko co pokazujesz to mocne analogi, wszystkie jak widzę bez autofocusa.
Minolta z obiektywem 28mm, na dzień dobry trzeba by dokupić coś z węższym kątem.
Z przedstawionych tutaj wziąłbym Olympus, bo to klasa sama w sobie, do tego w zestawie z takim w miarę ,,uniwersalnym" obiektywem 50mm.
Jak Ci się znudzi, to masz inwestycje, bo to sprzęt legenda.
Zaloguj się aby komentować
Dlatego kocham Allegro, na Amazonie takich opinii się nie znajdzie(produktu zresztą też).
#heheszki #allegro #gothic

Zaloguj się aby komentować
Dzieło stworzone 2 lata temu stało się teraz wyjątkowo aktualne.
Kocham ten montaż, czyste złoto
https://www.youtube.com/watch?v=0cc0k3CETiY
#muzyka #meksyk
Zaloguj się aby komentować
Jako że szanowny zwycięstwa rzekł się wygranej(tłum z pochodniami nie wywierał presji) ruleta ponownie została zakręcona.
I to kolejnym szczęśliwcem jest @Augustyn_Benc-Walski
Gratulujemy!
#hejtozeszyt

Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo, Kochani moi,
Losowanie się dokonało i wychodzi na to że @splash545 ma szczęście i po raz kolejny dostanie zeszyt w swoje szczękoczułku(czy co tam innego pająki mają). Gratuluję zwycięzcy i współczuję pozostałym uczestnikom którzy wciąż czekają.
#hejtozeszyt

Zaloguj się aby komentować
Jeżeli chodzi o seriale detektywistyczne to Columbo jest bezdyskusyjnie moim ulubionym.
Relacje porucznika ze sprawcą zawsze są wyjątkowe. Jedną z moich ulubionych jest scena w zrujnowanym domu z Trish Van Devere w roli głównej.
Wyjątkowo prosta w środkach przekazu i obrazie, a jednocześnie przepełniona emocjami.
Podczas gdy dzisiejsze filmy są pełne wszelakich efektów ten minimalizm urzeka jeszcze bardziej.
#kino #seriale

Zaloguj się aby komentować
I oto jest! #hejtozeszyt dotarł i do mnie!
Odbierałem go z paczkomatu razem z częściami od Volkswagena i zdziwiłem się co jest w tej ciężkiej paczce jak już lampę i luterko odebrałem xD
A paczka ciężka była od dobroci przeróżnych, takiego bogactwa się nie spodziewałem ( ͡o ͜ʖ ͡o)
Niestety w podróży Dziwen stracił nogi, a kosmonauta 2 palce. Biorąc jednak pod uwagę ilość przebytych do tej pory paczkomatów i kilometrów straty nie dziwią.
Losowanie kolejnego szczęśliwca będzie w poniedziałek wieczorem przez hejtolos więc zapraszam do piorunowania.
Szczegółowe zasady zabawy poniżej:
https://www.hejto.pl/wpis/czesc-wszystkim-oficjalnie-rusza-pierwsza-edycja-hejtozeszyt-zap-zap-zap-o-co-z-
W SKRÓCIE:
- piszesz w zeszycie cokolwiek, za wyjątkiem treści obraźliwych
- nie ma limitu stron na wpis
- jeśli nie masz weny twórczej, przeczytaj i przekaż dalej
- zeszyt można losować wielokrotnie i wielokrotnie się wpisywać
- aby wylosować kolejną osobę, zamieść wpis pod tagiem #hejtozeszyt i wylosuj z plusujących kolejną osobę
- po wylosowaniu kolejnej osoby, upewnij się, że chce wziąć udział w zabawie, aby zeszyt nie przepadł u kogoś kto nie będzie miał potem motywacji aby przekazać go dalej
- staraj się nie trzymać zeszytu dłużej niż tydzień
- nie bierz udziału w zabawie, jeśli nie jesteś w stanie wywiązać się z przekazania zeszytu dalej
- preferowana wysyłka paczkomatem na koszt wysyłającego, chyba że umówicie się inaczej

Zaloguj się aby komentować
Jak się ciepło zrobi to planuję ogarnąć parę tematów garażowo-warsztatowych i przydałaby mi się lutownica.
Możecie polecić coś solidnego czym od czasu do czasu ogarnę amatorsko parę kabelków?
#elektryka #majsterkowanie

@starszy_mechanik @Merkury
No to tak:
Sam mam taką jako mobilna w skrzynce narzędziowej:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005291695011.html ?
W połączeniu z baterią makity i modułem power delivery.
Kiedyś woziłem taką:
https://www.zdz-lodz.pl/lutownice-transformatorowa-lt-100-zdz-p-75.html
Zaloguj się aby komentować
Właśnie oglądam sobie SmackDown WWE i przyznam że całkiem fajny ten wrestling ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
Odkąd zobaczyłem dokument o historii wrestlingu zacząłem rozumieć jego fenomen w USA, a teraz oglądając na żywo się w pełni przekonałem.
Bardzo fajne widowisko.
#wrestling #wwe
Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo, Kochani moi,
Właśnie skończyłem piąty tom One Piece i o matko jakie to jest ZA⁎⁎⁎⁎STE!
Wciągnąłem się błyskawicznie i co strona to lepiej. Akcja w morskiej restauracji to już w ogóle majstersztyk w kategorii chamskiego humoru xD.
Kupiłem na początek 12 tomów(cała East Blue saga) ale uznałem że nie ma co się powstrzymać i już tomy 13-26 zamówione.
#onepiece #manga

Zaloguj się aby komentować
Pora dla odmiany poczytać mangę, a że One Piece mnie zaciekawił to zamówiłem 12 tomów na dobry początek. #manga #onepiece

Zaloguj się aby komentować
Weekend zaczynamy od prerelease eventu Lorwyn Eclipsed. To moja pierwsza rozgrywka na żywo więc się jaram! #grybezpradu #magicthegathering #mtg

Zaloguj się aby komentować
Jej! Kupiłem swoją pierwszą talię do Commandera i będę sobie grał w MTG niedługo. Przyznam jednak że użycie podwójnych koszulek pokazuje że 100 kart to jednak duża liczba. #grybezpradu #mtg #magicthegathering

Gratki, talie z FF są całkiem fajne! PS Jeśli interesuje cię MTG trochę bardziej, zapraszam na mój kanał: https://www.youtube.com/channel/UC5inEnFB_gEfOe800ohXU5Q
Zaloguj się aby komentować
Jako że mrozy to zapraszam do piorunowania wojskowego bydlaka do zasilania centrali telefonicznych. #prostownik #elektryka

Zaloguj się aby komentować
Bankomat mi nie wypłacił piniędzy i muszę czekać na zwrot (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#bankomaty #zalesie

Zaloguj się aby komentować