Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
15% rocznej emisji szkodliwych cząsteczek produkowanych przez wszystkie samochody ciężarowe i osobowe razem wzięte dostaje się do powietrza w sylwestrową noc w związku z pokazami fajerwerków.
45% psów i 79% koni odczuwa stres w związku z fajerwerkami.
6% zwierząt domowych doznaje urazów na skutek stresu
50 tys. zwierząt umarło w sylwestrową noc w 2008 roku we Włoszech.
@To_Stan_Umyslu trzeba by się bardziej wysilić po bezpośrednie źródło, Stowarzyszenie Empatia rozpowszechniło tę informację:
Choć w Polsce oficjalnych statystyk na ten temat jeszcze nie ma, wiadomo, jak wygląda to w innych krajach europejskich. Katarzyna Biernacka ze Stowarzyszenia "Empatia" powiedziała kilka lat temu w rozmowie z Polskim Radiem, że m.in. we Włoszech każdego roku w sylwestra umiera ok. 50 tys. zwierząt. Przyczyny ich śmierci się najróżniejsze.
Zaloguj się aby komentować
Co robicie w sylwestra tomeczki?
Ja abstynent więc zanosi mi się zwykły weekend.
Zaloguj się aby komentować
Nowy rok lada moment. Macie jakieś postanowienia noworoczne? Moje to:
1. Przyłożyć się bardziej do nauki języka niemieckiego
2. Jeść zdrowiej
3. Więcej się ruszać i odwiedzić więcej ciekawych miejsc które mam w okolicy
Zaloguj się aby komentować
Przygotowania do sylwestra idą jak należy. Będzie taki delikatny klimacik z harrego pottera. Stroje w postaci peleryn, serwetki, dekoracje i moja działka czyli W C⁎⁎J PRZESKALOWANA ZADYMIARKA.
tak to jest, jak się czyta fora dla specjalistów a potem kupuje cos, co będzie użytkowane w domowych warunkach od wielkiego dzwona.
a jak tam wasze przygotowania?
Zaloguj się aby komentować
jak tam ludki? jutro sie nadudlacie? ja pewnie tak, kupilem sobie tequile i bede pil drineczki i szoty
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Jakie polecacie driny bez alko na sylwestra? Widziałem, że Martini wypuściło coś a'la vermuth 0%. Ktoś miał okazję spróbować? Z czym to można mieszać oprócz toniku? A może coś innego polecacie oprócz browarów 0%?

@frk zawartość alko <0,5% więc chyba banderoli nie ma. Z tego co wyczytałem to te <0,5% otrzymują poprzez dealkoholizację czyli po normalnej produkcji alkoholowej wchodzi dodatkowy proces co może podnosić koszt wytworzenia. Z drugiej strony nie płacą akcyzy więc tu dużo oszczędzają. Browary 0% też kosztują tyle co normalne a czasami nawet więcej. Może z czasem jak się pojawi więcej opcji to ceny spadną.
@skipper Koktajle bez alkoholi nazywają się "Mocktail", jest tego cała masa i są odpowiedniki normalnych standardów typu "Sex on the beach" - wszystko zależy od tego jaką bazę lubisz - na słodko, cytrusowo czy wytrawnie.
Tak jak już ktoś wyżej wspominał - wszelkie toniki z cytrusami lepiej zrobić na świeżo w domu niż przepłacać za butelkowane.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy będą odznaki za #sylwesterzhejto
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zbliża się koniec roku, więc warto pamiętać, że zwyczaj odpalania petard i fajerwerków podczas sylwestrowych imprez krzywdzi wiele zwierząt, zarówno domowych, jak i wolno żyjących. Mają one bardziej wyostrzone zmysły, zwłaszcza słuchu oraz zupełnie inną percepcję niż ludzie, przez co wystrzały powodują u nich ogromny stres. Podczas wybuchów sztucznych ogni i petard wpadają w panikę, tracą orientację i zachowują się nieprzewidywalnie.
Apeluję więc do wszystkich, żeby zrezygnowali z używania petard/fajerwerków. Już nawet pomijając kwestię zwierząt, jest to kompletna strata pieniędzy i zwyczaj, który powinien odejść w zapomnienie, bo świętować Nowy Rok można na mnóstwo lepszych sposobów.

@Rudolf oczywiście że nie mamy wpływu na użycie sonarów. Tak samo jak nie mamy wpływu na patozabawy na sylwestrze. Po prostu korzystając z nośności tematu fajerwerków chciałem sprzedać koncept problemu o którym się nie mówi a też dotyczy się zwierzaków. Tyle że nie puchatych więc każdy ma je w d⁎⁎ie, pozdrawiam.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować