Dzień XXXII - #codziennydzbanek wrócił do pionu w płaszczyźnie bocznej, ale nadal pochyla się do przodu. Niedługo powinien zacząć "odwracać się tyłem" do wąsa.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Dzień XXXII - #codziennydzbanek wrócił do pionu w płaszczyźnie bocznej, ale nadal pochyla się do przodu. Niedługo powinien zacząć "odwracać się tyłem" do wąsa.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Kolejne dokładnie przemyślane zakupy.
#ogrodnictwo #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dzień XXXI - #codziennydzbanek wygina się w tę i we w tę.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Dzień XXX. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Polecacie jakiś cyfrowy miernik pH? Mam teraz analogowy 3w1 ale wierzę mu tyle ile rządowi.
Widzę że "musi być za 100+zł!!" ale ten sam model (identycznie wygląda) jest sprzedawany za 20-40zł. W 4 wersjach kolorystycznych. Ergo - chińskie gunwo.
Idzie coś sensownego kupić czy jak się chce wierzyć pomiarom to trzeba sprzęt za 500+ zł kupować?
Podlałem teraz zakwaszaczem siarkowym paprocie i chciałbym mierzyć co tydzień pH i jak osiągnie dobry poziom to ewentualnie zahamować czy nawet odkwasić.
#ogrodnictwo #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Dzień XXIX – #codziennydzbanek wraca do pionu. Gdyby się wyprostował, to byłoby spokojnie 5 cm.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

@TerazMnieWidac Tu nie chodzi o światło tylko chodzi o to, że rośliny owadożerne, mimo że są ,,tropikalne'' też mają okres zimowania. Mam dzbanecznik, trzy rodzaje kapturnic, rosiczkę i muchołówki i wszystkie one w podobnym okresie są ,,zmarniałe'' a najbardziej rozkwitają w lato na parapecie na balkonie.
Zaloguj się aby komentować
Coś sie powoli zaczyna rodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ogrodnictwo #chilihead #rosliny #domowasuszarnia

Zaloguj się aby komentować
Teraz już moge sie nazwać prawdziwym Polakiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) #ogrodnictwo #rosliny #domowasuszarnia

@justypl No nie działają ani troche, dopiero teraz zaczeły. Cebule mam zimową wysadzaną jeszcze w listopadzie i już od jakiegoś czasu wychodzi z ziemi
Zaloguj się aby komentować
Dzień XXVIII – #codziennydzbanek już w nowym pojemniku, gdzie ma sporo miejsca na wzrost. Dzisiaj fotki z zewnątrz, bo tak mi było wygodniej.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.


Zaloguj się aby komentować
Dzień XXVII – #codziennydzbanek staje się coraz trudniejszy do sfotografowania, przesuwając się w gąszcz liści, gdzie trudno wcisnąć smartfona tak, żeby czegoś przy okazji nie uszkodzić. W ogóle to biorąc pod uwagę wzrost dzbanka, muszę zacząć myśleć o większym pojemniku, bo robi się ciasno.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.



Zaloguj się aby komentować
Dzień XXVI – stało się coś dziwnego, #codziennydzbanek przestał trzymać pion. Nie przykładałem miary, bo nie było sensu.
#botanika #rosliny
O co tu chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Zaczynamy z tykwami ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ogrodnictwo #rosliny #domowasuszarnia

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj o olejku Neem i w skrócie po co on jest:
Roztwór stosuję do mycia przecierania liści z kurzu, dzięki czemu ładnie się świecą, a potencjalne szkodniki nie atakują mi roślin. Przy okazji ładnie pachnie, lecz nie wszystkim zapach odpowiada.
Tu dobry artykuł, nie będę drugi raz to samo pisać, bo po co.
Przepis na roztwór, który starcza mi na kilka razy
250ml wody
1,25ml olejku Neem
1-2 krople płynu do naczyń
Gdzie kupić?
Allegro https://allegro.pl/oferta/etja-100-naturalny-olej-neem-miodla-indyjska-50ml-10247937961
#rosliny
Zaloguj się aby komentować
No, jak tam? Urus? Zmalau? Chyba urus. Dzień XXV. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda kminek na dzień 03.03.23
#ciekawostki #ogrodnictwo #jebackminek #rosliny #pdk

Zaloguj się aby komentować
Dzień XXIV. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować
Cześć, czy prażenie ziemii jest konieczne przy przesadzaniu kaktusa? Xd chciałem po prostu wymieszać ziemię uniwersalną że żwirkiem, a tu szukając porad na google coś takiego trafiłem xd jestem botanicznym debilem jakby co, pozdrawiam
#rosliny
Zaloguj się aby komentować
1 marca. Wszystkie nasiona papryk na ten sezon już podkiełkowane i wsadzone w ziemie. Miało być na spokojnie i dużo mniej niż w poprzednim sezonie, wyszło jak zwykle, 7 tacek po 54 rośliny + jedna mniejsza
Pełna lista papryk
Nagalah Red Calyx
Habanero Red
Habanero Limon
Bhut Jolokia Red
Zing
Habanero Bianco
Habanero Black
Habanero Orange
7 Pot Brain Strain
Bhut Jolokia Yellow
BBG Choco 1.2
Bishops Crown
Nagalah
Nagalah Orange
Nagalah Red
Poblano
Birdseye
Piri Piri
Hot Apple
Medusa
Tabasco
Gohugaru
Serrano
Anaheim
Boldog
Jalapeno
Nielonghorn - prawdopodobnie krzyżówka Longhorna z czymś cayennopodobnym
Pimento Del Piquillo
Jalapeno Purple
Aji Habanero
Peperoncino Lombardo
Corno Di Torro Rosso
Rokita
Rocoto Red

@Niewiemja Ciekawego w sumie nic bo skupiłem się głównie na takich bardziej "jadalnych". Z ciekawostek to mam Sugar Rush Peach, Douglah x CR Yellow i polskie Cyklony które miałem w zeszłym roku i są bardzo plenne. A tak to klasyki, jalapeno, serrano i takie duże słodkie papryki co nie wiem dokładnie jaka odmiana bo to dostałem od znajomego, ale rosną gargantuiczne, soczyste i cała kuchnia pachnie po przekrojeniu. Do tego pomidory lima czerwona i malinowa, black cherry. Teraz będę wysiewał jeszcze pomidory bawole serca i jakieś tam jeszcze nie pamiętam. Dam znać jak wysieje. No i jakieś tam sałaty, rzepy, rodzkiewki, rzodkiew red meat i czarna, skorzonera. Kapusty nie sądzę bo mi wpierdolą sarny albo dziki xD
Zaloguj się aby komentować
Ogrodowe świry, wysiewacie już coś ciekawego? Jak tak to na co już pora?
#rosliny #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
Dzień XXIII. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny
O co chodzi? Info w pierwszym poście.

Zaloguj się aby komentować