Inspirowana słynnym Theme Park gra Arlasoft o tytule Funfair Inc na C64.
#gry #retrogaming #commodore #retrogry
Inspirowana słynnym Theme Park gra Arlasoft o tytule Funfair Inc na C64.
#gry #retrogaming #commodore #retrogry
Zaloguj się aby komentować
Pgrałbym sobie pijąc mirindę i szukając tazo w paczce z laysami paprykowymi...
Słyszę ten pisk w tle z dysku twardego albo napędu CD-ROM dosłownie.
#retrogaming #nostalgia




Zaloguj się aby komentować
The Making of Karateka, projekt poświęcony kultowej bijatyce Jordana Mechnera z 1984 roku. Zawierać będzie mnóstwo archiwalnych materiałów jej dotyczących, ponadto umożliwi zagranie zarówno w oryginalne wersje gier, jak i nigdy niewidziane wcześniej prototypy.
https://whynowgaming.com/the-making-of-karateka-interactive-documentary-out-this-summer/
https://store.steampowered.com/app/1163060/The_Making_of_Karateka/
#gry #retrogaming #retrogry
Zaloguj się aby komentować
Cześć, mamy może na sali jakiś starych graczy? Takich, którzy pamiętają czasy ZX Spectrum, Timex 2048 itp., maszyn? Ostatnio męczy mnie jedna gra z dawnych lat i nie jestem w stanie przypopmnieć sobie tytułu. Może ktoś będzie mógł poratować starszego pana
Tytuł, który szukam to platformówka. W grze poruszało się postacią, która musiała zebrać wszystkie elementy ciała monstrum (chyba dzieło dr Frankensteina). Te elementy ciała to na 100% były ręce i nogi, pewnie jeszcze była głowa i korpus, choć tego nie pamiętam. Na samym końcu należało jeszcze ożywić monstrum. Można to było zrobić przesyłając mu prąd za pomocą pociągnięcia dźwigni. Na każdy etap był przeznaczony czas.
Jeśli, ktoś coś kojarzy to proszę wrzucajcie tu swoje tropy.
#gry #zxspectrum #retrogaming #retrocomputing #commodore
Byłbyż to "Frankenstein" studia Zeppelin Games? Biegało się Igorem i zbierało kawałki ciał.
https://thekingofgrabs.com/2023/03/28/frankenstein-commodore-64-2/
Zaloguj się aby komentować
Zaprezentowany na demoscenowej imprezie Lost Party port Dooma na 8-bitowe Atari XL/XE. Jego autor Krzysztof Święcicki alias Święty / ZELAX przepisał, zoptymalizował i poprawił port oryginalnego Dooma na komputery Commodore VIC-20 przygotowany przez Steve'a McCrea.
https://www.youtube.com/watch?v=wGfXhZJqHbY&t=381s
#gry #doom #retrogaming #atari
Zaloguj się aby komentować
W roku 1991 ukazał się tytuł wydany przez Renegade Software zatytułowany Gods. W tej grze zręcznościowej autorstwa Bitmap Brothers kierujemy postacią gladiatora w jakieś żelaznej masce. Musimy przejść podzielone na cztery części miasto, by dorównać greckim bogom i zostać nieśmiertelnym. Przemierzamy więc kolejne poziomy, odnajdując nowe bronie, szlachtując napotkanych wrogów i rozwiązując zagadki. Podczas gry zbieramy kryształy, dzięki którym można kupić lepszą broń lub specjalne gadżety w sklepie. Ponadto za zebrane pieniądze możemy ulepszać nasz arsenał, zaś za zdobyte punkty możemy zwiększyć ilość życia.
Ilekroć ukończymy etap, pojawia się unikalny kod, dzięki któremu będzie można kontynuować grę od ostatniego momentu.
Sama szata graficzna robiła na mnie spore wrażenie - była bardzo estetyczna i po prostu cieszyła moje oko. Muzyki w trakcie gry nie ma, są natomiast różnorakie odgłosy, z których niektóre na długo zakotwiczyły w mojej głowie. Dużo czasu spędziłem przy tej produkcji, zwłaszcza, że sporo w niej było poukrywanych sekretów.
#gry #retrogry #retrogaming #amiga



Zaloguj się aby komentować
Reklama stworzonej przez SNK konsoli Neo Geo z początku lat 90tych.
#starereklamy #retrogaming

Zaloguj się aby komentować
Ależ ta gra napsuła mi krwi swego czasu! Rick Dangerous wydany przez Core Design Ltd. w roku 1989 niejeden raz ostro podniósł mi ciśnienie, gdy zapomniałem o jakieś pułapce i trzeba było zaczynać od nowa. Tytułowy archeolog poszukuje zaginionego plemienia Goolu, które rzekomo ma istnieć gdzieś w dorzeczu Amazonki. Samolot jednak rozbija się w środku dżungli, zaś poszukiwane plemię nie jest przyjaźnie nastawione.
Sama gra to platformówka inspirowana Indianą Jonesem. Bohater może się czołgać, strzelać z pistoletu, podkładać dynamit czy uderzać kijem. Jednak główny gwóźdź programu to unikanie ogromnej ilości pułapek, a to oznaczało wkuwanie poziomów na pamięć metodą prób i błędów. Tym bardziej, że twórcy nie oszczędzają nas, a pułapki przez nich zaimplementowane były niekiedy bardzo perfidne i wredne. Jednak pomimo tego i tak chciało się w to grać, więc próbowałem po raz enty w końcu ją ukończyć. Tym bardziej, że wyglądała naprawdę przyjemnie dla oka.
#gry #retrogaming #amiga #retrogry


Zaloguj się aby komentować
Jak dobrze wspominacie GTA Vice City? Macie moje krótkie fleszbeki tej epickiej gierki.
https://www.youtube.com/watch?v=0xDZaVWzphk
#retrogaming #retrogry
Zaloguj się aby komentować
Przyszedł wczoraj
#retrogaming #anbernic #rg35xx

Zaloguj się aby komentować
Kolejna konwersja gry z automatów na Amigę się szykuje. Tym razem padło na Rastan, grę wydaną przez Taito w 1987. Demo z wersji alpha na filmiku.
#gry #retrogaming #amiga
Zaloguj się aby komentować
Klasyk znany, ale sesje przy tej gierce mam w głowie do dziś. Znana skądinąd firma Blizzard pod nazwą Silicon & Synapse, stworzyła w 1993 roku (wersja na Amigę) The Lost Vikings. Był to tytuł łączący grę platformową z elementami gry logicznej. Trzej wikingowie o imionach Baleog, Olaf i Eryk zostali porwani ze swej wioski przez kosmitę Tomatora i uwięzieni na jego statku kosmicznym. Muszą zatem pokonać pięć światów, by z powrotem zobaczyć swoją wioskę.
Każdy z bohaterów ma inne umiejętności - Eryk potrafi skakać i rozbijać głową mur, Olaf używać tarczy, zaś Baleog machać mieczem. Bardzo dobra szata graficzna, ciekawa rozgrywka oraz i przyjemna muzyka sprawiała, że godziny przy tej gierce zlatywały migiem.
#gry #retrogry #retrogaming



Zaloguj się aby komentować
Nowa recenzja na kanale: Retrokonsola MIYOO Mini Plus
https://www.youtube.com/watch?v=g-2547IJPxQ
#lowcychin #gry #retrogaming
Zaloguj się aby komentować
Apropo bijatyk, to inny tytuł, w jaki młóciłem, był Body Blows Galactic wydanay w 1993 roku przez Team17. W pierwszą część nie grałem, a mieszane opinie nie zachęciły mnie do nadrobienia braków w tej kwestii. No i co mogę tu napisać - bijatyka ta była typowym przedstawicielem tego gatunku. Do wyboru mieliśmy 12 wojowników, którzy reprezentują 6 planet (a więc po dwóch na jedną) w międzygalaktycznym turnieju. Każdą z postaci gra się inaczej, ponieważ mają swój styl oraz mocne i słabe strony. W gierkę młóciło mi się naprawdę przyjemnie, zwłaszcza, że samo sterowanie było intuicyjne.
Body Blows Galactic prócz trybu jednoosobowego oferował także tryb wieloosobowy - można było sobie nawet pyknąć turniej. Graficznie także gierka dawała radę, do muzyki także nie można było się przyczepić. Tak więc pomimo tego, że nie był to jakiś złożony tytuł, to bardzo dobrze mi się w niego łoiło.
#gry #retrogry #amiga #retrogaming


Zaloguj się aby komentować
Pierwsze demko debiutanckiego projektu Remiego Veilleux na Amigę, Hamulet.
https://eab.abime.net/showthread.php?t=113501
#gry #amiga #retrogaming
Zaloguj się aby komentować
27 czerwca 1972 roku powstało amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne ATARI. Założone przez dwójkę przyjaciół: Nolana Bushnella i Teda Dabneya, początkowo miała nosić nazwę Syzygy.
#gry #atari #retrogaming

Zaloguj się aby komentować
Gremlin Interactive Limited wypuściło w 1994 roku bijatykę Shadow Fighter, która swego czasu była moim ulubionym tytułem, w jaki łoiłem. Było to w czasie, gdy pierwszy raz zetknąłem się z filmami akcjami ze Schwarzeneggerem czy Van Dammem. Gra oferowała stosunkowo sporą ilość trybów: mistrzostwa, trening, pojedynczy pojedynek i grę na dwóch graczy. Pamiętam, że można było modyfikować niektóre elementy rozgrywki, w tym brutalność, niestety do mortala sporo brakowało w tym względzie.
Natomiast Shadow Fighter zachwycał mnie innymi elementami. Oprawa graficzna jest super, bardzo podobały mi się zwłaszcza areny, na których walczyliśmy. Postaci grywalnych było 16 i zostały ciekawie zaprojektowane. Są tu na przykład niemiecki wąsaty gliniarz Jurgen, koszykarz Slamdunk z Danii czy samuraj Okura. Każdą z nich walczy się inaczej i ma swoje unikatowe ciosy, a część z nich ma swoje słabości, na które musimy uważać, gdy nimi gramy.
Rewelacyjna jest także ścieżka dźwiękowa, które doskonale pasuje do mordobicia.
#gry #retrogaming #retrogry


Zaloguj się aby komentować
30 lat kończy dziś Dragon's Lair, oparta na Quick Time Eventsach produkcja o rycerzu Dirku chcącego uratować księżniczkę Daphne z łap złego smoka.
Troszkę historycznych rzeczy:
https://ultimatehistoryvideogames.jimdofree.com/dragon-s-lair/
#gry #retrogaming #retrogry
Zaloguj się aby komentować
Witojcie
Dziś przedstawiam białego kruka polskich przygodówek lat 90'. "Jack Orlando" klasyczna przygodówka point and click z klimatyczną muzyką wykonana przez Harolda Faltermeyer'a. Nie wiem jak gość to zrobił, ale muzyka to majstersztyk tej gry. Fabuła opiera się na wzrobieniu naszego protagonisty Jacka Orlando prywatnego detektywa w zabójstwo majora armi stanów zjedniczonych.Jak to zwykle bywa znajdujemy sie w złym miejscu i czasie i mamy 48 godzin na oczyszczenie się z zarzutów. Zawartość pudełka z grą to 2 płyty w formacie Cd 650Mb i czarno biala instrukcja.
Małe #coolstrorybro here.. za małolata w 90' latach latałem co sobotę do komputerowego "poogladać" pudełka z grami. Pewnego dnia zauważylem Jacka Orlando i powziąłem zbierać wszytskie oszczędniości by zakupić ową pozycję. Zgadujecie co się powyrabiało jak już skompletowałem kwotę na Jacka :/. Świat mi się załamał. Gre ktoś kupił a ja po latach znalazłem gościa na olx, który ją wtedy kupił :] FART niesamowity!! Oczywiscie odkupilem :]
#gry #ocalicodzapomnienia #retrogaming #staregry




Zaloguj się aby komentować