Amauti, kobiece okrycie ślubne Indian kanadyjskich, muzeum w Houston.
#usa #podroze #indianie #muzeum

Amauti, kobiece okrycie ślubne Indian kanadyjskich, muzeum w Houston.
#usa #podroze #indianie #muzeum

Zaloguj się aby komentować
Robię drugie podejście do Dnia Tygrysa w Tank Museum w Bovington. Bilety kupione, oby nikt nic nie odwinął...
#uk #historia #muzeum #zwiedzanie #czolgi #iiwojnaswiatowa
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj zrobiłem sobie mały "Tour de Kraków" odwiedzając cztery niesamowite muzea.
Na pierwszy ogień poszło Muzeum Fotografii na ul. Rakowickiej. Jest to punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika fotografii. W tym miejscu znajdziemy setki historycznych aparatów fotograficznych, a także przedstawiona jest tu przeszłość i przyszłość fotografii, a także historyczne, jak i współczesne metody jej wykonywania.
Kolejne było Muzeum Nowej Huty. Nie jest ono wielkie, bo przedstawia wnętrze schronu i pokazuje jak on funkcjonował. Na miejscu są także liczne materiały propagandowe z czasów PRL przekazane przez ASP.
Numer 3 to dom jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. Jest to pierwsze na ziemiach polskich muzeum biograficzne i pokazuje ono życie, twórczość i kolekcje artysty.
Ostatni punkt wycieczki to Pałac Krzysztofory. Powiedzieć, że byłem zachwycony tym miejscem to jak nic nie powiedzieć. Jest tu dosłownie wszystko, od początku istnienia miasta do dnia dzisiejszego. Przedstawiona jest tu życie dawnych krakowian, życiorysy i portrety najwybitniejszych jego mieszkańców, eksponaty, które można dotknąć.
#kultura #muzeum #ciekawostki #historia #krakow #fotografia




Zaloguj się aby komentować
Zapraszam Was do Katowic, gdzie powstało Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
To interaktywne muzeum opowiada o trudnej historii Kopalni Wujek i pacyfikacji protestujących, która miała miejsce w 1981 roku.
Więcej informacji na naszym blogu
Muzeum czynne jest:
wt, czw 10.00-18.00
sr, pt, sb 9.00-16.00
Wizytę należy wcześniej zarezerwować:
tel. 32/ 438-79-66
Cena:
15 zł normalny
10 zł ulgowy
#podroze #podrozujzhejto #polska #historia #muzeum #katowice

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kto lubi małe podróże? Mam tydzień wolnego i wypadałoby wreszcie ruszyć się z domu. Szukam miejsc wartych odwiedzenia w województwach ościennych dla świętokrzyskiego tak do 100km w głąb. Najlepiej kilku obok siebie tak aby można je zobaczyć podczas jednodniowego wypadu. Zamki, muzeum, pałace, bunkry, klasztory a także mało oczywiste miejsca, wszystko biorę pod uwagę.
@pol-scot to możesz sobie na kiedyś zapisać, bo teraz widzę, że zamknięte http://grotynagorzyckie.pl/ . Może coś koło Lublina, Nałęczów na przykład?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj zapraszam Was do Tarnowa (małopolskie), na jedyną w Polsce wystawę muzealną poświęconą Romom!
Tekst czeka na Was
A w międzyczasie rzućcie oko na kilka zdjęć!
Byliście kiedyś w Tarnowie, a może też w tym muzeum?





Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry!
Museu Marítim de Barcelona czyli Muzeum Morskie to znajdująca się w XIII wiecznej Stoczni Królewskiej placówka
Rewelacyjny budynek, w którym się znajduje i ciekawa ekspozycja sprawiają, że można tam spędzić dużo czasu.
W środku oprócz ogromnej ilości eksponatów i ciekawostek, czeka na Was także rekonstrukcja Galery Real z 1568 roku, która była w tym miejscu wybudowana!
Spójrzcie na zdjęcia i zapraszam Was do tekstu!
https://tymrazem.pl/muzeum-morskie-w-barcelonie-rewelacyjne-miejsce-z-ciekawa-historia/
Jak Wam się podoba?





Zaloguj się aby komentować
Podróżując odwiedzamy różne miejsca. Jedne są atrakcyjne przyrodniczo, inne ciekawe architektonicznie, a jeszcze inne przypominają o jakimś okresie historii.
Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Stutthof, które należy do tej ostatniej grupy.
To miejsce, pokazujące życie i śmierć w dawnym obozie KL Stutthof. Zawsze takie miejsca robią na mnie ogromne wrażenie!
Odwiedzacie podobne obiekty? Jak Wasze wrażenia?
Więcej o dawnym obozie Stutthof przeczytacie w tekście





Zaloguj się aby komentować
Co sądzicie na temat działania rządu dot. obostrzeń? Serio oni muszą korzystać ze stronki https://koronawirus.lol/ . Kilka razy mnie cofnięto ze sklepu przez godziny dla seniorów teraz mówią, że w sumie nie mają żadnego wpływu na pandemię i w sumie nie miały sensu XD a co z przedsiębiorcami, teraz otworzyli muzea to ludzie zachowują się tak jakby nigdy w nim nie byli. A siłownie, restauracje, kina z wysokimi czynszami? Po co otwierać lepiej ogłosić zakaz aborcji, przez którego jak wiadomo ludzie wyjdą na ulice, ale chociaż będzie na kogo zwalić wzrost zachorowań bo na świecie trzecia fala.
Obecne działanie wyglądają tak zakażemy wszystkiego a potem damy jedną rzecz i ludzie będą zachwyceni. Taka komuna. Przykład(jeden z wielu): nie pozwolili osobom poniżej 16 roku życia wychodzić samemu z domu a potem wchodzi pan minister i mówi tyle próśb napłynęło, że chcą wyjść z domu więc dobry rząd pozwala!
Więcej o bohaterskim odblokowaniu muzeów:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-kolejka-do-muzeum-narodowego-5006945

Zaloguj się aby komentować