Zaloguj się aby komentować
Kilka razy wspominaliśmy już o LineageOS, czy GrapheneOS. Są to systemy bazujące na Androidzie, które mogą zastąpić twój domyślny, błogosławiony przez Google i naszpikowany trackerami system. Systemy te są uważane za bezpieczne i nastawione na prywatność użytkowników. Próżno w nich szukać preinstalowanych usług skryptów śledzących Google'a. Na rynku oprócz Androida i jego pochodnych, istnieje wiele alternatywnych i otwartych mobilnych systemów operacyjnych. W niniejszym materiale skupiamy się na jednym z nich. Będzie nim prawdziwie linuksowy system operacyjny dla smartfonów — postmarketOS.

Zaloguj się aby komentować

LineageOS, czy GrapheneOS to systemy bazujące na Androidzie, które mogą zastąpić twój domyślny i naszpikowany trackerami system. Istnieje wiele alternatywnych i otwartych mobilnych systemów operacyjnych. Jednym z nich jest prawdziwie linuksowy system operacyjny dla smartfonów — postmarketOS.
Miui 13 jest śliczne.
Zaloguj się aby komentować
Internetowy preppers — jak się przygotować na wypadek braku internetu?
W obliczu ostatnich wydarzeń, które dzieją się za naszą wschodnią granicą, problemów w dostawie prądu, czy katastrof naturalnych, skłaniamy się ku pytaniu: czy jesteśmy wystarczająco przygotowani na wypadek, w którym zabrakłoby Internetu lub łączności GSM? W tym artykule wymieniam technologie i aplikacje, które mogą nam pomóc w takich sytuacjach.
https://www.internet-czas-dzialac.pl/odcinek-32-internetowy-preppers/

Zaloguj się aby komentować
Spotify premium bez reklam na PC, Android i iOS
Pobrać, zainstalować i słuchać bez reklam
Zapraszam na kanał Telegram: https://t.me/zobaczto

Zaloguj się aby komentować
Czy to jest ten etap, kiedy powinniśmy zacząć się bać?
Konstruktorem androida jest student mechaniki i budowy maszyn PWr Łukasz Koźlik.
https://www.youtube.com/watch?v=guDIwspRGJ8&ab_channel=AutomatonRobotics
Zaloguj się aby komentować
pytanie. Używam do backupowania telefonu apki FolderSync, jest absolutnie genialna i jedna z 4 jakie kupiłem. Polecam każdemu. Każdej nocy gdy wykryje że jest pod wifi i na ładowaniu robi backupy na moje własne sftp. (obsługuje masę webowych serwisów - naprawde szwajcarski scyzoryk).
Jedno ALE nie obsługuje kopii lokalnych a dla własnego bezpieczeństwa chciałbym jeszcze pchać na karte SD w telefonie którą mam sporą. (wiem to nie zabezpieczy mnie w razie kradzieży / zgubienia fona).
Czy znacie może takie aplikacje z schedulerem do archiwizacji lokalnej ?
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj moja gra (Yerba Mate Tycoon) została wypuszczona na platformy mobilne (Android + IOS), gra na urządzeniach mobilnych jest w 100% darmowa, bez reklam i zakupów w aplikacji:
Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DonislawDev.YerbaMateTycoon
IOS:
https://apps.apple.com/us/app/yerba-mate-tycoon/id1582325458
Wcześniej pisałem, iż wersja na platformy mobilne będzie też płatna, jednakże ze względów podatkowych (mam dość indywidualny przypadek, nie chce się zagłębiać w szczegóły, wydawanie wersji mobilnej by trwało kilka miesięcy). Zdecydowałem, iż wersja mobilna będzie darmowa, nie chciałem też spamować użytkowników reklamami, dlatego gra jest też bez reklam. Oczywiście, jeśli komuś spodoba się gra w wersji mobilnej, to można rozważyć Donacje, są różne formy:
https://donislawdev.com/wsparcie/?lang=pl
albo zakup wersji Steam:
https://store.steampowered.com/app/1404560/Yerba_Mate_Tycoon/
Jednakże nie jest to wymagane( ͡° ͜ʖ ͡°). A i zapraszam do śledzenia autorskiego tagu #donislawdev Niedługo (1-2-3 miesiące) na tagu pojawi się podsumowanie z gry na PC + urządzeniach mobilnych. Będzie z tym sporo roboty.
A i jest też trailer gry:
Mam też jeden kluczyk do wersji Steam (płatnej):
6CH44-JY9P3-BKTL? --> Zamieniamy "?" na "B"
@Ksero Mocne: La Rubia, Fede Rico
Dobre w smaku: La Merced Barbacua, Meta Mate 23
No i w sumie dawno nie piłem, ale Pajarito zawsze w sercu, tak samo Amanda (wersja ziołowa szczególnie) + Rosamonte. Z chimarrao, to jakoś dużo nie piłem (UWAGA! Do chimy potrzebny jest dobry sprzęt). To Mate Nativo mi smakowało.Ogólnie co człowiek to gust, ktoś inny może polecić Kurupi, jakieś inne yerby
Zaloguj się aby komentować
Kolejna (11) częśc listy aplikacji z katalogu Wolnego i Otwartego Oprogramowania dla systemu Android.





Zaloguj się aby komentować
Jak tam postępy w tworzeniu Apki? Kiedy jakieś testy alfa beta (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
Zaloguj się aby komentować
czy jedynym sposobem na tworzenie natywnych apek na telefon za pomoca technologii webowych teraz jest cordova? znacie cos podobnego? nie mam czasu na nauke kotlina jak na razie, a musze cos na szybko zrobic
znalazlem tylko to https://github.com/nidium/Nidium ale nie da sie jak na razie kompilowac do .apk
Zaloguj się aby komentować
Daję jako ciekawostkę i zarazem pytam: Co myślicie o alternatywnych aplikacjach służących przeglądaniu stron www itd? To, że często łamią one regulamin to inna bajka.
Twórca aplikacji na system Android został zmuszony przez Facebooka (kilka dni temu), do usunięcia apki Barinsta oraz do zaprzestania jej dalszego rozwoju. Kanał na platformie Reddit, strona internetowa jak i kod programu zostały usunięte. Z tego co na szybko znalazłem ma on również poinformować ich, w jaki sposób aplikacja pobierała dane z Instagrama.
Sama apka służyła do przeglądania platformy Instagram bez tworzenia na niej konta.
Poniżej prawdopodobny link do pliku z pozwem, którego nie czytałem, bo nie widzę powodu. Otwieracie na własne ryzyko.
Jest to kolejna aplikacja, której rozwój został zatrzymany poprzez pozew sądowy (czy co to tam jest) wysłany przez korporacje, którym są one nie na rękę.
Aplikacja jest jeszcze dostępna w bazie F-droid (chociaż może się to zmienić)
https://f-droid.org/en/packages/me.austinhuang.instagrabber/

@Kubeusz aplikacja żyje - gorzej z użytkownikami, którzy losowo co pewien czas zaliczają bana.
Poczytaj komentarze
https://www.reddit.com/r/Android/comments/dud2wa/youtubes_terms_of_service_are_changing_and_i/
Zaloguj się aby komentować
Doszły mnie słuchy, że są rzeczy ważniejsze niż shitpostowanie na hejto...SKANDAL.
Żeby nie wypaść z obiegu w dziale nudnych postów, to wrzucam kolejną część (10) aplikacji z katalogu Wolnego i Otwartego Oprogramowania dla systemu Android.
Gratisowo jak to mam w zwyczaju program na komputery. Tym razem potężny edytor, itd. plików audio.





Zaloguj się aby komentować
Czy wie ktos jak w chrome na androida wylaczyc to nowe grupowanie kart? Strasznie mnie to wkurza a nawet sposoby wujka google nie dzialaja.
Pozdro 600
Zaloguj się aby komentować
Dziewiąta (SŁOWNIE dziewią... a nie to już było) część listy aplikacji z katalogu Wolnego i Otwartego Oprogramowania dla systemu Android.
Nie miałem tego dzisiaj robić ale...
MUSZĘ SPRAWDZIĆ, może jest jeszcze dla mnie jakaś szansa
Bonusowo jak to zwykle bywa coś na komputery ale również na androida.





Zaloguj się aby komentować
Dawno nie było postu z apkami ze sklepu F-droid. Musicie wybaczyć ale nie sądziłem, że ten miesiąc( i co gorsza przyszły też) będę miał aż tak wypchany obowiązkami. Widzicie czasami nie trzeba mieć dzieci by mieć przeje... ciężko
Oficjalnie ogłaszam kolejna część aplikacji wartych polecenia z katalogu Wolnego i Otwartego Oprogramowania dla systemu Android.
Dzisiaj na łatwiznę pójdę i dodam grę "Super tux cart". Takie mario cart ale z pingwinem. Działa chyba na wszystkim. Może się pościgamy? :DDD





Zaloguj się aby komentować
Hejo
Jest tu ktoś kto może mnie zaprosić na clubhouse?
Zaloguj się aby komentować