Zdjęcie w tle
Kultura

Społeczność

Kultura

71
Do przeczytania Problemu 3 ciał zbierałem się już chwilę. Ale że ostatnio wyszedł serial to się w końcu zmotywowałem. I tu pytanie.
Pierwszy sezon serialu obejmuje pierwszą książkę czy dalej?
#ksiazki #netflix
entropy_

@Pstronk więcej niż pierwsza książka.

Jak oglądałeś the expanse i czytałeś książki to mniej więcej tak samo pomieszane. Koniec serialu to początek trzeciej książki, ale pominęli trochę z drugiej.

Pstronk

@entropy_

Czyli nie oglądać przed skończeniem książek 👍

entropy_

@Pstronk tu robiłem recenzję. UWAGA SPOILERY

https://www.hejto.pl/wpis/recenzja-quot-problemu-trzech-cial-quot-all-in-one-ksiazka-druga-ksiazka-quot-ci

Bez spoilerów, cytat z posta:

Ogólnie pomysł fajny, ale ja pier*olę jakie wykonanie. Fabuła miejscami ciągnie się jak cierpienia młodego wertera. Nie wiesz czy prędzej w końcu skończy się absolutnie nieistotny dla fabuły spacer głównych bohaterów nad jeziorem wspominając jakieś zdarzenia z przeszłości czy Twoja cierpliwość.

Mnie się kończyła cierpliwość i przewijałem kartki tak długo do przodu aż trafiłem na coś związanego z fabułą główną. Tak szczerze to z 1/3 każdej książki przekartkowałem bo nie mogłem zdzierżyć jak autor mnie zaznajamia z bohaterami.

I uważam że nic nie straciłem.

Zaloguj się aby komentować

#muzyka #kultura

A wy jak się bawicie? Też dobrze? No.



https://streamable.com/a40aqf
wykopany

Ej, ale taguj ten striptiz dla gejów

KLH2

@wykopany Bez tagu musiałeś się naszukać? Najważniejsze, że znalazłeś

wykopany

@KLH2 hahaha. Spierdalaj.

Zaloguj się aby komentować

Najpierw kradli cenne przedmioty z całego świata a teraz okradają sami siebie. Do dziś mnie zadziwia że nie powstało jakieś międzynarodowe porozumienie aby zwracać zrabowane rzeczy o wartości kulturalno historycznej do prawowitych państw.
Polskie eksponaty też można spotkać w wielu państwach które nas napadły i nie mówię tu o rosji, która wiadomo że nic nie odda ale np. o Szwecji.
59d6e2d3-445c-4d31-8d7d-0eb5a5835c4a
Daewoo_Esperal

No niech oddadzą np do Afganistanu gdzie talibowie wezmą i je zniszczą...


Głupota

Enzo

@Daewoo_Esperal Bardziej skrajnego przykładu nie mogłeś podać? Przecież wiadomo że chodzi o cywilizowane kraje.

Daewoo_Esperal

@Enzo może mnie już pamięć mylić, bo byłem tam 9-10 lat temu, ale najwięcej eksponatów było właśnie od ciapatych.

sssabae

@Enzo kiedyś chadzałem tymi samymi ścieżkami 'sprawiedliwości' myśląc, że trzeba wyrównywać krzywdy. Teraz traktuję te zbiory jako dorobek całej ludzkości i wiem, że powinny one być przetrzymywane w cywilizowanych krajach, inaczej kultorowi talibowie je zniszczą, albo wykorzystają do niecnych celów


https://www.rp.pl/historia/art35692881-rzad-obiecal-wegrom-cenny-manuskrypt-z-xv-wieku-rosnie-liczba-protestow

Enzo

@sssabae Ale ja nie miałem na myśli talibów tylko normalne kraje gdzie jest gwarancja bezpieczeństwa dla eksponatów.

HolenderskiWafel

To pomijając nawet przykład Afganistanu, weźmy Grecję. Narzekają np. że gdzieś tam mieli 4 posągi a Brytyjczycy im jeden ukradli. No i dobrze, mają jeszcze trzy posagi, a w muzeum brytyjskim miliony turystów będą sobie mogli obejrzeć ten jeden - tak jest nawet bardziej sprawiedliwie.

A odnośnie potopu, to ci królowie lamusy którzy rządzili Polską mogli w odwecie zaatakować Szwecję i odebrać swoje rzeczy a nie plakac ze Szwedzi ich ograbili

Enzo

@HolenderskiWafel Nie podzielam twojego toku myślenia.

Zaloguj się aby komentować

Byłam na avatarze dwójce z dziesięcioletnią córką. Te 13+ to raczej przesadzone. Sporo jej koleżanek już było (z rodzicami). Jeśli chodzi o poziom "przemocy", to bardziej lajtowa niż jedynka. No ogólne mordobicie tu i tam jest, wiadomo, ale bez przesady. To po prostu piękny film.
I to nawet bez feministycznych wstawek, więc tym przyjemniej się oglądało. Silni faceci, wrażliwe kobiety, relacje rodzinne, ogólnie rzecz biorąc fajne kino. Dubbing - bez zarzutu.
#kino #avatar
eb63addd-cf64-4272-923e-599bd34d89cf
AdelbertVonBimberstein

@lavinka ja za to na pierwszym Avatarze to 3d nie widziałem ni huhu. Ktoś się tam zachwycał, że tak super, a ja starałem sobie wmówić, "o w tej scenie coś widzę".

XD

hellgihad

@lavinka Byłem przed nowym rokiem i bawiłem się dobrze, miejscami dłużyzny i fabuła taka ło, ale nie spodziewałem się dramatu psychologicznego Poszedłem dla efektów i nie zawiodłem się chociaż mózg szybko się przyzwyczaja do 3D i po 20 minutach już tego efektu wow prawie nie widać.

lavinka

@hellgihad Czyli dobrze, że nie przepłaciłam. Fajna scena z fruwającą ręką, prawie jak na Szczęki 4

Zaloguj się aby komentować

już po pracy i oglądam jezioro Łabędzie w wykonaniu Rosyjskiego Baletu Moskwy, coś wspaniałego. Trzeba przyznać ze wysoka kultura ma się w Rosji znakomicie. A na dobranoc Czajkowski pod poduszkę, żyć nie umierać!
Mikry_Mike

@muskutanin @dywagacja @Pouek @PanHeniek baczność, panowie - dyskutujecie z ruskim trollem. Już tutaj ten kacapski syf przywiało.

muskutanin

@Mikry_Mike wiem, ale lubię sobie pogadać z idiotami

Nebthtet

@Mikry_Mike ja się zastanawiam, czemu to coś nie ma jeszcze bana.

@TatiankaZPerejaslawia - na front, kacapku, tam takich wołają.

wpisz Wołyń na przykład - gwalty, morderstwa, piłowanie dzieci piłą na pol. Dużo od ruskich się nie różnią, zreszta to ten sam naród tylko 30 lat temu sztucznie wydzielony.

873cffe5-f426-4226-bbb4-c682ddac536e

Zaloguj się aby komentować

"Solaris" - nielubiane dziecko Lema i Tarkowskiego
20 marca 1972 roku odbyła się premiera filmu "Solaris" w reżyserii Andrieja Tarkowskiego, na podstawie powieści Stanisława Lema. Współpraca Polaka i Rosjanina jednak do łatwych nie należała i nie chodziło tu jedynie o odwieczne napięcie, które w tym czasie szczególnie dzieliło oba narody, choć o to również.
Solaris
Wydana w 1961 roku powieść Lema opowiada o Krisie Kelwinie (Donatas Banionis) kosmonaucie przyszłości, który zostaje wysłany z ziemi na odległą stację kosmiczną. Na miejscu orientuje się jednak, że kosmiczny ocean, którego badaniem zajmują się naukowcy pracujący na stacji, ma bardzo specyficzne właściwości. Będąc czymś w rodzaju inteligentnej istoty, być może figury Boga, próbuje "porozumiewać" się z ludźmi wytwarzając istoty przypominające postaci, z którymi naukowcy zetknęli się w przeszłości na ziemi, a nawet byli z nimi w bliskich relacjach.
Więćej na ten temat [+audycja]: https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2477541,Solaris-nielubiane-dziecko-Lema-i-Tarkowskiego
5a09cfa2-5a5b-46e4-ae24-ddb236a0b28a

Zaloguj się aby komentować

Matejko
"Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki", 1862
Olej na płótnie, 98 x 122 cm
Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki – obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm – studium do obrazu.
Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli. Poeta, pochylając się nad zwłokami dziewczynki, troskliwie obejmuje i całuje jej główkę. Na twarzy poety widnieje smutek, ból i rozpacz, wynikające ze śmierci najbliższej mu córki. Sama Urszula ubrana jest w białą sukienkę, w rękach trzyma krzyż. Postacie ojca i dziecka namalowane są wyrazistymi kolorami, natomiast pozostała część obrazu jest niewyraźna. Tło obrazu to ciemny pokój, w kącie którego mieści się zarys sprzętów domowych. Po lewej stronie wisi obraz Matki Bożej z Jezusem. Obok stoi paląca się świeca.
Oryginał obrazu – olej na płótnie – zaginął. Zachował się natomiast ten szkic do obrazu – akwarela na papierze
Znana jest również drzeworytowa kopia, wykonana według rysunku Matejki przez drzeworytnika Jana Styfiego (załączona fotografia)
Załączyłem także fotografię oryginału wykonaną przez Walerego Rzewuskiego zaraz po namalowaniu obrazu. Matejko dokumentował swoje obrazy zlecając wykonanie fotografii słynnym krakowskim fotografom, na początku wyłącznie Waleremu Rzewuskiemu, później Awitowi Szubertowi bądź Juliuszowi Mienowi
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kochanowski_nad_zw%C5%82okami_Urszulki
567de2e5-ef32-4d84-9d92-88781de8e4ec
e1df9e72-394f-41d7-8df5-2fa9a29bb9cf
c362a93e-de7a-4289-9492-02096b641bfb

Zaloguj się aby komentować

Dawno nie było #sztukanacodzien więc zmieniam to, a dzisiaj...
"Wędrowiec nad morzem mgły" Caspara Davida Friedricha
Obraz pełen romantyzmu i tajemniczości. Odwrócona postać umiejscowiona w centrum intryguje, a mgłą wzbudza w nas chęć poznania tego świata, pełnego różnych niejasności.
Lepsza jakość: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Caspar_David_Friedrich_-_Wanderer_above_the_sea_of_fog.jpg
7c0f0b80-0262-49b8-81b7-92f3890eba92
Popkulturnik_Kulturnik

@Admiral Może gdzieś wepchnięte pomiędzy strony podręcznika od polskiego

Admiral

@Popkulturnik_Kulturnik bardzo możliwe

Mechaniczna_Kulturacja

Klasyczne malarstwo bardzo często jest wykorzystywane na okładkach książek z uwagi na wygasające prawa do wykorzystywania tych materiałów, więc spokojnie mogło się na jakiejś lekturze znaleźć. Ale prędzej po prostu widywany obraz w podręcznikach do polskiego, jako ilustracja gdzieś przy tematach romantycznych. U mnie, tak jak inne obrazy, na pewno się w podręczniku poajawiał, ale to było lata temu

Zaloguj się aby komentować

Następna