Mając 50IQ i 21 lat opłaca się iść w naukę SQL i powerBI,oraz wszystkiego dookoła? Od jakich kursów zacząć naukę?
#pracbaza #business #it #bussinesinteligence

Społeczność
Mając 50IQ i 21 lat opłaca się iść w naukę SQL i powerBI,oraz wszystkiego dookoła? Od jakich kursów zacząć naukę?
#pracbaza #business #it #bussinesinteligence
@Dudlontko Wszędzie pełno ludzi zupełnie nieznających tematu i pieprzących o tym, jak bardzo AI zagraża różnym zawodom, ale analitykom danych to naprawdę zagraża, bo już potrafi przeanalizować dane (np. tekst) i wyciągnąć wnioski. A kilka dni temu dodano nowe opcje właśnie analizy danych do Chata GPT 4. Nie wiadomo, gdzie jest granica możliwości AI w danej dziedzinie, ale aktualnie w analizę danych bym nie szedł.
@Dudlontko No jakbym wiedział na 100% co będzie, to bym na giełdzie siedział. Pytasz ogólnie, czy o IT? Praca wykwalifikowanego robotnika wydaje się być na dziś niezagrożona, stolarstwo, elektryka, hydraulika. Kilka lat temu wydawało się, że dziś zawód kierowcy już będzie zastąpiony, a tymczasem AI wzięło się za grafików, więc może ten kierowca. Jeśli masz problemy z nauką, to nie pchałbym się do IT na Twoim miejscu.
Zaloguj się aby komentować
Jak wyłączyć autokwarantanne w tym je⁎⁎⁎ym #defender na #windows?
Wyłączenie opcji korygowania w rejestrze/grupie "DisableRoutinelyTakingAction " k⁎⁎wa nie działa. Gdzie to gówno jeszcze trzeba wyłączyć? Nie chce wywalac samego Defendera i skanowania, tylko żeby to gówno nie wywalało mi plików...
Zaloguj się aby komentować
Przestańcie mi fortigate prześladować chińczyki wredne!
#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
No to chłopaki z www.home.pl mają cieplutko.
Jak nie działa wam poczta, albo ktoś nie odpisuje na ważnego maila to właśnie leży sobie cała infrastruktura #homepl
#internet #hosting #tangodown
@lexico Najlepsze, że zero komunikatu co się też mogło stać, żeby chociaż oszacować tę przerwę..
"Informujemy, że od godzin porannych obserwujemy utrudnienia w dostępie do strony home.pl (w tym - poczty i panelu), a także usług klientów. Przepraszamy za powstałe problemy. Nasi administratorzy dokładają starań, aby dostęp do usług został przywrócony jak najszybciej."
"Utrudnienia" czyli NIE DZIAŁA TOTALNIE NIC.
"Jak najszybciej" czyli JAK WRÓCI TO BĘDZIE
Zaloguj się aby komentować
Na #epicgames dostępny jest miesiąc nitro #discord za frajer. Przy odbieraniu darmowego miesiąca trzeba podać kartę z której będzie ściągnięta płatność na kolejny miesiąc jeżeli nie anulujemy subskrypcji. Orientuje się ktoś czy można zakładać wiele kont z przypiętą tą samą kartą? #cebuladeals #pcmasterrace

Zaloguj się aby komentować
Ile % to dla was typowa podwyżka, ile dobra, a ile duża podwyżka?
Pomijając takie ekstremalne przypadki że ktoś zarabia 5zl/h i dostaje podwyżkę na 10 i to jest 100%
duża podwyżka to dla mnie taka, która nie dotyczy pracowników którzy po prostu robią swoją robotę, tylko dla tego jednego gościa który ciągnie pół firmy
@panek
tylko dla tego jednego gościa który ciągnie pół firmy
nikt nie daje podwyżek za dobrze wykonaną pracę sam z siebie, przynajmniej nie w polsce. Większość tych gości co "ciągnie pół firmy" zapewne można zastąpić jakimś randomem z ulicy który będzie pracował jeszcze taniej po kilku miesięcznym wdrożeniu. Zawsze mnie rozwala jak widzę jakiegoś typa co pracuje 10 lat w jednym miejscu zarabia gówno pieniądze i sobie wmawia że ta firma bez niego by upadła albo coś XD jak nie jesteś jakimś top 1% iteligetnych ludzi na świecie w stylu elon musk to można cię z łatwością zastąpić inną osobą.
@Legitymacja-Szkolna Przecież Piżmina wyjebali z roboty Pay Pal. Cały kod musieli przepisać. Pełno kasy zarobił bo wchodził do firmy jako jeden z pierwszych to miał duże udziały. Teslę kupił i wyjebał założycieli, ogłosił się sam założycielem. Co jest publicznymi informacjami. Teraz twierdzi, że AI wymyślił, a też tylko udział miał 10%. 1% to jest w talencie do wciskania wałków.
Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się w firmie nad zakupem Cisco Firepower 1140 x2 do HA. Domyślnie chcemy tym zarządzać z clouda, więc będziemy potrzebowali też Cisco Defense Orchestrator. Moje pytanie brzmi - czy do samego Firepower'a będę potrzebował jeszcze jakieś dodatkowe licencje, czy samo urządzenie wystarczy?
#cisco #sieci #siecikomputerowe #informatyka
Zaloguj się aby komentować
da się jakoś zalogować w witrynie która została usunięta? xd Na web.archive.org znajduje tą stronę ale nie moge sie zalogować. da sie to jakoś obejść?
Nie. Web archive robi tylko kopie strony, takimi, jakimi są widoczne na pierwszy rzut oka (tj. przeglądarki). Wszelkie interakcje (typu logowanie, wypełnianie formularzy, czy jakiekolwiek "działanie" strony inne niż jej wyświetlenie), nie będą archiwizowane.
Jeśli to czego szukałeś nie ma bezpośredniego linka, który mógł zostać zarchiwizowany, i nie miał żadnych ograniczeń dostępu (takich jak wymaganie zalogowania), to niestety "po ptokach". Ewentualnie możesz szukać autora/właściciela serwisu, i spróbować go prosić o pomoc.
Zaloguj się aby komentować
Cześć. Dostałem w robocie bojowe zadanie aby się rozeznać w potencjalnych rozwiązaniach dla firmowego VPNa i podmiany firewalli (to dwa osobne tematy ale mogą się zazębiać). Co do VPNa zacząłem testować Cloudflare Zeto Trust i fajnie to działa, bo VPN to tylko jeden z featureów. Co do firewalla to pewnie zacznę się rozglądać za czymś od Meraki, bo miałem z tym w przeszłości do czynienia i bylem zadowolony.
Moje pytanie do was brzmi - na jakie inne rozwiązania powinienem zwrócić uwagę?
Ważna jest niezawodność i fajnie gdyby dalo się tym zarządzać z chmury.
#informatyka #it #linux #komputery #siecikomputerowe #vpn
Zaloguj się aby komentować

Windows 10 to obecnie najpopularniejszy system operacyjny z rodziny Windows na rynku, co powoli zaczyna przeszkadzać Microsoftowi. Firma chciałaby, żeby użytkownicy przenieśli się na Windows 11 i ma plan, jak ich do tego zachęcić. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Windows 10 nie otrzyma już żadnych...
Ile byście policzyli za wdrożenie Baselinkera w istniejącym sklepie? Łącznie na wszystkich kanałach eBay, Amazon jest 50k aukcji i trzeba przypisać unikalny SKU do każdego przedmiotu, żeby stworzyć katalog i wszystko zautomatyzować?
Do tego dochodzi postawienie, a raczej doporowdzenie do stanu użyteczności sklepu.
Ponadto dochodzą pomniejsze tematy, jak wizytówka google i wrzucenie katalogu do Adsow, w celu remarketingu?
No i pośrednio też wymyślenie strategii marketingowej.
A więc na ile mogę takie coś wycenić?
#it #ecommerce

Zaloguj się aby komentować
Windows 10 zwykły stacjonarny
Wróciłem po pół roku odpaliłem śmigał
Dzisiaj działają na klawiaturze tylko klawisze 1234567890 spacja bacspace nie mogę wpisać hasla żeby się zalogować , taki sam problem na klawiaturze ekranowej , podłączyłem druga klawiaturę i ten sam problem , zmieniałem porty USB włączałem wyłączałem resetowałem i nic nie pomaga jakieś pomysły ? #komputery #pomocy #programowanie
#programista15k
Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Kojarzycie może jakąś apkę na Iphona, która będzie przerabiać przychodzące SMSy na maile i wysyłać pod podany adres?
Muszę coś takiego zastosować dla jednego z telefonów w firmie i nie za bardzo widzę rozwiązanie
#it #komputery #iphone #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Korzystacie z uptimerobot? Niestety, ale za darmo umiera, sprawdźcie skrzynki @. Za kilka dni darmowy plan przestaje istnieć [*]
#informatyka #administracja #sysadmin

Zaloguj się aby komentować
Dziś szkolenie z hackowania na żywo od sekurak.pl !
O 19:30 rozpocznie się DARMOWE szkolenie. Byłem uczestnikiem innych szkoleń i jestem pozytywnie zaskoczony ich poziomem merytorycznym. Gratka dla każdego, kto się interesuje tematem bezpieczeństwa it.
Twórcom można zapłacić ile się chce, albo uczestniczyć za friko.
Link do zapisów:
https://sklep.securitum.pl/dlaczego-hackowanie-sieci-jest-proste
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe ile to potrwa..
Synchro inicjacyjne 3:1 dysków na raid5, razem 9+3 TB po usb 2.0 na raspberry xD
od 45 minut mam 0%
#it #diy


Zaloguj się aby komentować