Walnąłem parę fotek. Czysta woda robi robotę #stepujacybudowlaniec





Społeczność
Społeczność poświęcona architekturze
Walnąłem parę fotek. Czysta woda robi robotę #stepujacybudowlaniec




Zaloguj się aby komentować
Woda w oczku delikatnie mętna ale jest już ponad metr widoczności. Rozwielitki cały czas pracują i woda z każdym dniem jest coraz czyściejsza. #stepujacybudowlaniec





Zaloguj się aby komentować
Jedziemy do domu #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Z takich ciekawostek to rozwielitki oczyściły wodę w oczkach i na ten moment jest krystalicznie czysta #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Taką miałem przygodę wczoraj #stepujacybudowlaniec
Jak oceniacie ten kamyk? Nada się do ogródka?



Zaloguj się aby komentować
Jak się dobrze przyjrzycie to w kilku miejscach widać mech który przywiozłem dwa dni temu. Ciekawe czy się przyjmie. Fajny byłby taki kożuch z mchu między roślinkami. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Rozdzielnia już prawie gotowa (brakuje jeszcze Arduino i kabelków). W wodzie po raz pierwszy jest gęsto od rozwielitek dzięki czemu jest coraz bardziej przejrzysta. Muszę dokończyć rozdzielnie żeby uruchomić dużą pompę która będzie mieszać wodę i rozdrabniać zanieczyszczenia na pokarm dla rozwielitek. Sumik nauczył się wyżerać wpadające do oczka robaki z powierzchni wody. W nocy przerwał się Live z kamery na wodospad prawdopodobnie z powodu zalania niezabezpieczonej wtyczki ethernetowej przez deszcz. Na razie nie uruchamiam nowego Live bo będę wymieniał kamerę na taką z dźwiękiem. Biała lilia pięknie kwitnie (co ciekawe pierwszy z kwiatów zakwitł pod wodą).
P.S.
Ta czarna rura pójdzie na dach na kolektor który będzie rozprowadzał wodę po całej południowej połaci dachu i ją podgrzewał a z dachu woda spływa rynnami do oczka (codziennie wybieram wodę z oczka na nawadnianie trawnika więc trzeba też codziennie dolewać a nie chcę dolewać zimnej).
#stepujacybudowlaniec





Zaloguj się aby komentować
Złapałem pierwszego ptaszka na Live #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Sebastian zasugerował, że najlepszą opcją będzie stream na YT więc kazałem AI przygotować mi poradnik jak to zrobić na YT i poszło całkiem gładko https://www.youtube.com/live/H6BrkYddpKM
Podpiąłem nową kamerkę, będę obserwował ptaszki z bliska #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Musiało mocno padać w nocy bo aż z oczek woda zaczęła się przelewać. A może to zasługa tego sprytnego (i prowizorycznemu) rozwiązaniu woda z obu stron dachu spływa teraz do oczek wodnych (wcześniej tylko północna część była podpięta). #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować
Ta niebieska rura to taki prowizoryczny sposób na dolewanie wody do oczek. Niedługo się to zmieni bo właśnie dziś pogadałem z panem GrokAI i ustaliliśmy, że do sterownika nawodnienia dodamy przekaźnik OR który będzie sterował stycznikiem od pompy hydroforowej, która pobiera wodę z oczek na nawodnienie i na wodospad w oczku od strony ulicy (czyli dwie sekcje - 1 i 2) a do 3 sekcji dopnie się elektrozawór który będzie otwierał wodę z hydroforu i będzie w ten sposób automatycznie dolewał wody. Podsumowując: sekcja nr 1 pobiera wodą na nawodnienie, sekcja nr 2 odpala wodospad, sekcja nr 3 dolewa wody (też przez wodospad ale w oczku od strony domu). Sekcje 1 i 2 uruchamiają pompę hydroforową podpiętą pod studnię w filtrze biologicznym, sekcja nr 3 będzie podpięta pod instalację hydroforową w domu i będzie zasilana ze studni i pompy hydroforowej zasilających dom. Cała elektronika znajdzie się oczywiście w skrzyneczce na środku ogrodu (muszę jeszcze wymyślić jak ją ładnie zamaskować). #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Przerobiłem wylewkę/wodospad tak, że wylatująca woda wprowadza w ruch okrężny śmieci pływające po powierzchni dzięki czemu po jakimś czasie wpadają pod wodospad i toną. Dzięki temu rozwiązaniu nie mam kożucha i piany na powierzchni oczka. Fontanną odpala się automatycznie codziennie o tej samej porze i na ten sam odstęp czasu (w tym momencie jest ustawione 10 minut ale dzisiaj cała instalacja pracowała dłużej ze względu na testy wodospadu) #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda liść dużego Hosta z bliska - ręka dla skali #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Jeden z Irysów dzisiaj zakwitł (przynajmniej dopiero dzisiaj zauważyłem). Przywiozłem też trochę roślinek od mamy ale większości nie widać z tej kamery. Są za to dwa nowe Hosty które posadziłem przy innych Hostach (dwie nowe odmiany, mam już w sumie sześc różnych odmian). #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Stałem się kolekcjonerem Hostów (takie roślinki). Mam już 4 rodzaje - jeden zwykły zielony, drugi też zielony ale z olbrzymimi liśćmi, trzeci długie łodygi i liście z jasną obwódką a wczoraj wszedł czwarty rodzaj z jasnymi liśćmi z zieloną obwódką (co ciekawe znalazłem go na stercie gruzie który przywieźli mi jakiś miesiąc temu). Bardzo się cieszę z mojej kolekcji, będę ją powiększał. #stepujacybudowlaniec
P.S. Na razie to słabo wygląda bo jednak w gruzie nie dość, że sucho to jeszcze ciemno ale teraz będzie miał sprzyjające warunki więc powinien ładnie rosnąć i ślicznie wyglądać.

Zaloguj się aby komentować
Iryski będą niedługo kwitły #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować