Felonious_Gru

@CoryTrevor

Dziś skupimy się na designie.

Chyba jego braku ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)


Im dłużej patrzę, tym jest gorzej, jakby to było dzieło ai

m-q

@Felonious_Gru brakiem designu bym tego nie nazwał, ktoś się nad tym napracował, a że jest kiczowate... jak całe lata 90

Felonious_Gru

@m-q

jak całe lata 90

A wypluj te słowa

m-q

@Felonious_Gru a w życiu, wychowywałem się wtedy, więc swoje wiem

Felonious_Gru

@m-q przykra sprawa, odniosę się do tego po 16

m-q

@Felonious_Gru koniecznie zawiadom media

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Chyba jego braku ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)

@Felonious_Gru to jest właśnie całe clue. Wtedy wcale nie chodziło o żaden design, ani tym bardziej jakiś smak. Tam chodziło czysto o narzganie jak największej ilości dupereli, jakichś wystających chujstewek, pokręteł i zrobienie z tego właśnie takiego "kosmicznego" dizajnu, gdzie nieważne gdzie spojrzysz, tam zawsze coś się "dzieje". Definicja boomboxa na mecie. Pamiętam że te 20 lat temu nie było sklepu z elektroniką, żeby co najmniej 1 taki okaz nie występował na półce, a częściej był ich cały regał, wszystkie grały i się świeciły. I kto tego nie chciał za dzieciaka mieć Teraz nikt się w coś takiego nie chce już bawić, bo raz, że ten plastik fantastik to już nie jest taki szał jak 25 lat temu, dwa że "może to jest duże i w cholerę nieustawne ale za to nie gra dobrze", a trzy... że to wygląda jak jakaś wieża z FASem i estetycznie to się z niczym nie zgrywa, a ludzie odkąd przestali być na wiecznym dorobku, to zaczęli zwracać uwagę nie tylko na to, żeby coś kupić i żeby było, ale żeby też to estetycznie wyglądało i pasowało do wystroju. Takie coś to można dziś spotkać już co najwyżej albo w pokoju nastolatka (a i to coraz rzadziej, bo po co takie coś jak jest spotify), albo w jakimś warsztacie samochodowym, gdzie pod warstwą kurzu będzie pierdzieć z siebie jakiegoś rmfa, zetkę albo innego cdka opisanego jako "hity nocy disco polo 2005".

Bystrygrzes

@Felonious_Gru meczy sie catrzenie na GIGA tube? XD

emdet

@CoryTrevor kierwa, ależ potworek.

Zjedzon

@CoryTrevor wy i Wasze wieżyczki xD

Ja to mam discmana jeszcze dyszącego na zasilaczu, podłączam do wzmacniacza gitarowego i elegancko muzyka gra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LordWader

@Zjedzon A propo discmenów ... byłem kiedyś na koncercie Decapitated we wrocławskim Rockerze. Przed nimi grał jakiś support z takim discmenem jako perkusista. Niestety w połowie ich występu 'perkusista' wyzionął ducha

roadie

@CoryTrevor ale bydlak. Pamiętam że thomsony miały dużo światełek i bajerów, ja miałem sony i tam tylko się świeciło na czerwono pokrętło od głośności

CoryTrevor

@roadie Sony było dość zachowawcze stylistycznie. Ale JVC, Philips i Aiwa lubiły popuścić wodze fantazji.

Odczuwam_Dysonans

@CoryTrevor BTW moja siostra dalej używa wieży Sony którą dostała na komunię w 1994. Poza laserem wszystko działa, nawet kolumny i gałka z motorkiem.

To był astronomicznie drogi sprzęt wtedy. Był do kompletu jeszcze gramofon, ale on w zasadzie nigdy nie działał. Rodzice jakiś na samym początku wrzucili na niego płytę z patefonu i igła umarła... Sony rozkładało ręce, mieli ściągnąć zza granicy ale chyba koszt był taki że rodzice sobie darowali.

Przez parę pierwszych lat mieliśmy tylko płytę MC Hammera, bo CDki były mega drogie a nikt jeszcze ich nie piracił. Potem jakieś pojedyńcze, a koło dwutysięcznego to już normalnie były podróby na giełdzie. Gdzieś też w tamtym okresie wieże zaczęły się pojawiać powszechnie jako komunijne prezenty, w tym takie piękne potworki jak na zdjęciach Sony fakt, zawsze były zachowawcze.

Teraz wieże widuję praktycznie tylko na warsztatach, ale każdy kumpel z warsztatem jakąś ma, ja też xD jedną jak kupowaliśmy za chyba 5 dych, to ziomek sprzedawał z takim żalem bo też miał ją od komunii z 20 lat, tylko już nie pasowała do niczego i żona ubłagała żeby ją sprzedał xD nie pamiętam jaka marka, srebrna z podświetlanymi przyciskami typu bass boost, ale nie tak kosmiczna jak te z wątku.

SuperSzturmowiec

nigdy nie miałem takiej czy innej miniwieży.

kubex_to_ja

@CoryTrevor Mam Panasonica AK40 od komunii i dalej gra już 25 lat

pierdonauta_kosmolony

@CoryTrevor

Te głośniki wyglądają jakby miały zaraz zaśpiewać "mahna mahna"

f8534dc6-0916-42da-be07-e1ea5ce1fe28
Ten_typ_sie_patrzy

@CoryTrevor futurystyczny design wczesnych lat dwutysięcznych był bardziej futurystyczny niż to co mamy teraz.

Hasti

@CoryTrevor Jaki kicz, tutaj nie ma czym się zachwycać.

Westfield

@CoryTrevor Super temat! Ja też od czasu do czasu sobie kupuję jakaś wieżę, poczyszczę, pobawię się i sprzedaję. Żona jak słyszy, że jadę odebrać wieże, to się puka w czoło XD.

07febe17-fef3-42ad-a846-144532d243df
a24bab03-7f0d-4e7f-8aca-e357f83b1539
bb03985d-c932-461b-a59d-0e4dc2c153d0
e46396e8-e7b6-4fb1-bac1-4fd086cbc262
CoryTrevor

@Westfield Philips 717 to też przykład projektowania po LSD, bardzo mi się podoba ten model. Jak grał?

m_balazy

@Westfield daewoo nawet lanosa przypomina 

ColonelWalterKurtz

@Westfield Woooo miałem tego philipsa z pierwszego zdjęcia! Ten mój miał system głośników 4+1 więc już w ogóle był to sprzęt najwyższej klasy. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale gdzieś w okolicy 2002 kosztowała ta maszyna 2k PLN co wtedy było kosmiczną kwotą

splash545

@Westfield tę 2 philipsa, na której zrobiłeś #pokazmorde kiedyś miałem

PanNiepoprawny

@Westfield baby jak zwykle nie mają własnych pasji tylko ich pasją jest krytyka pasji innych

Westfield

@CoryTrevor Rzeczywiście, wzornictwo 717 jest dyskusyjne :). Ale gra dobrze. Zestawiłem ją kiedyś z M589 i grały tak samo dobrze. Ale nie młócę na niej jakoś specjalnie, bo mam ją w pracy.

@PanNiepoprawny Żona ogólnie nie ma nic przeciwko moim pasjom takim, jak modelarstwo, czy dłubanie w drewnie, albo zbieranie resoraków, ale w zbieraniu wież nie widzi większego sensu. No i zagraca to mieszkanie XD.

@splash545 Myślałem, że nikt nie zauważy, a tak nie jestem już anonimowy w necie

Dorzucam jeszcze inne, które znalazłem w galerii. A tego Soniacza z głośnikami nadal mam, bo jest W PYTĘ.

068c7895-7ffb-4534-a1df-d45f7e7b34f6
0d2127cc-dc34-4bcc-af4e-d522598f323b
MESSIAH

@Westfield Kto to kupuje?

Westfield

@MESSIAH Kto chce. Nie ma kryteriów ¯\_(ツ)_/¯.

Schatzu

@Westfield Nadal mam wersję c700. Głośniki z basem robiły największe wrażenie.

fcb2c64d-5f87-41ab-a722-783e415f1f55
Westfield

@Schatzu Tak, tam są głośniki Super WOOX i dają radę.

Westfield

@CoryTrevor A od jakiegoś czasu poluję na 850C w wersji 5.1. Kolega miał taką w podstawówce i miała 2x260W, ale do tej pory wyrwałem jedynie zwykłą 2.0. Ale i tak dźwięk jest świetny.

092ed405-dda4-41f7-965f-e3d5ac1f6932
ortalionowyNinja

JVC piękne sprzęty robiło

bbec7569-c5fa-48bd-9938-58f57afde0e7
CoryTrevor

@ortalionowyNinja znalazłeś godnego rywala. Wygląda jak broń z filmu science fiction.

Odczuwam_Dysonans

@CoryTrevor dokładnie tak wygląda xDD

SwiatlaMiasta

@CoryTrevor pamiętam te wieże. Był to wymarzony prezent na komunię zaraz obok roweru górskiego. Ten na obrazku niezły potwór:)

JonesMajoness

Piękna. Jak bym miał 12 lat to było by to moje marzenie

starszy_mechanik

Same bananowe dzieci xD ja na komunię dostałem jakiegoś czarnego philipsa bez żadnych światełek. Jeszcze stary jak pierwszy raz pojechał kupić to przepił xD

Odczuwam_Dysonans

@starszy_mechanik ja nie miałem ale doceniam, w kombinacji ze świeżą meblościanką takie sprzęty robiły wrażenie

voy.Wu

@starszy_mechanik a ja chciałem takiego philipsa bez światełek bo mnie wkurwiały, a dostałem zwykłą, czyli mrygającą we wszystkich kolorach, ze zmieniarką która się odrazu zjebała. ale i tak się nie mogłem z nią rozstać i dumnie gra dalej w garażu

c29cf3df-7eb5-4dad-a651-2a9d613dbd32
MarianTonczyk

Po rodzinie u mnie się zbiera trochę bardziej retro-kolekcja xd

b3b31670-099c-47c6-b46d-14e613d4b739

Zaloguj się aby komentować