Jakiś czas temu ktoś przytarł mi auto na parkingu, nic wielkiego, lekkie zarysowanie zderzaka. Niestety nie zostawił żadnego kontaktu, a dzisiaj dowiedziałem się, że typiara wyraźnie zauważyła (przy świadkach) co zrobiła, mąż kazał jej przestawić auto i następnego dnia pojechał wymienić zderzak. Trochę mnie to wkurzyło.

No to ruszyłem machinę dochodzeniową, napisałem do landlorda czy są nagrania z kamer, napiszę do ubezpieczyciela i zgłoszę sprawę na policję. Pal licho ten zderzak, ale takiego chamskiego cwaniactwa nie zniosę. Sprawca powinien poczekać na właściciela i samemu zgłosić się na policję. Kurna gdyby chociaż poczekali i przeprosili to bym miał to w dupie. A teraz ewentualną kara dla cwaniaka to zwrot kosztów naprawy z własnej kieszeni, grzywna lub nawet 3 lata w pierdlu (no ale umówmy się, tutaj raczej tylko grzywna).

Darował bym to, ale teraz nie daruję.

#samochody #prawo
PaczamTylko

Powodzenia i raportuj o postępach śledztwa.

maximilianan

@PaczamTylko pewnie skończy się umorzeniem, ale chcę cokolwiek machnąć. Wiem jakie to auto (biały VW) i końcówkę numeru rejestracyjnego. Dzisiaj po pracy się pokręcę i spróbuję zrobić zdjęcia podejrzanego auta.

Ten_typ_sie_patrzy

@maximilianan Sprawca chyba nie wie co to regres ( ͡° ͜ʖ ͡°)

maximilianan

@Ten_typ_sie_patrzy sprawca najwidoczniej myślał, że mu się uda...

cebulion

@maximilianan sprawca to jebany cwaniaczek, jak ja takich nienawidze. Jechać z nim!

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Bo to takie właśnie jebane cwaniaczki- hihi NO TO PRZECIEŻ NIC WIELKIEGO PO CO W OGÓLE O TO SIĘ KŁÓCIĆ.


... No chyba że to ty im przetrzesz auto, nawet jakby to był 30-letni gruz z nieistniejącymi progami i podłogą jak sito, to się zesrają, że im auto zniszczyłeś

redve123

Jak wiesz że zauważyła i uciekła, to dojedź ją. Ciekawe jak jej mąż zareaguje

DziwnaSowa

@maximilianan ty zdajesz sobie sprawę z tego, że każde podejrzenie hit and runa musisz w Niemczech zgłosić własnej ubezpieczalni niezależnie od tego, czy masz to w dupie, czy nie? Nie chcę być niemiły, ale te ostatnie linijki też mocno życzeniowe. Co najwyżej będą musieli zapłacić za naprawę i dostaną punkty, ale tylko w przypadku, gdy dostarczysz dowody, bo samo to, że ktoś ma nowy zderzak i końcówka rejestracji to mało.


O swoje trzeba walczyć, ale też z realistycznymi oczekiwaniami. Te 3 lata to jest za duży wypadek, a nie obcierkę.


I mała porada, korzystając z tematu. Jak macie normalny wypadek w Niemczech, a nie parkingową obcierkę, to zawsze po nim idziecie sami na badania. W przeciwnym wypadku, gdy sprawca pójdzie, a wy nie, ubezpieczyciel może uznać waszą częściową współwinę. To tak w kwestii widzenia różnic w prawie odnośnie do wypadków drogowych w różnych krajach.

maximilianan

@DziwnaSowa no czaję. Ogólnie chciałem to olać i dopiero dzisiaj się dowiedziałem o szczegółach. Co do kary to najbardziej mi zależy żeby cwaniak zobaczył, że nie jest tak cwany.


Świadków mam (pytanie czy będą chcieli złożyć zeznania) i poprosiłem o nagrania z kamer. Jeśli jeszcze istnieją to sprawa załatwiona (chyba), a jak nie to cóż - zjebałem i muszę się z tym pogodzić.


Co do ubezpieczalni to póki co mam zagraniczne blachy, więc chociaż niemiecka ubezpieczalnia nie będzie mnie męczyła.


Dzięki za info!

DziwnaSowa

@maximilianan rozumiem i też pewnie bym tego chciał na twoim miejscu, zwyczajnie czasem to może kosztować więcej energii i realnych swoich pieniędzy, niż to warte. W twoim przypadku to śmierdzi dość mocno sprawą sądową, a namówienie kogoś, żeby nie tylko złożył zeznania na policji, ale i ewentualnie poszedł do sądu, będzie niesamowicie trudne. O ile w ogóle szkoda nie zostanie uznana za zbyt małą, by się w to bawić. Tak bez szydery, zadzwoń na komisariat i zapytaj jak to wygląda. Przynajmniej w moim przypadku policjanci często byli bardzo pomocni, a do tego większość zna język angielski.

maximilianan

@DziwnaSowa może się przejadę na lokalny komisariat, tylko się martwię że na wsi mogą nie szprechac po angielsku

DziwnaSowa

@maximilianan w najgorszym przypadku dadzą ci numer do kogoś, kto mówi po angielsku.

maximilianan

@DziwnaSowa dzięki!

oneoneone

@maximilianan wołaj jak się sprawa rozwiąże.


Mojemu tacie koleś zarysował auto na parkingu swego czasu. Akurat kamera nagrała ten proceder, tablice rejestracyjne i gościa we własnej osobie. Tata z nagraniem poszedł na policję, a ci umożyli z powodu braku dowodów (kek), a sam koleś się nie przyznał i już zdążył wymienić części.

Nikomu nie życzę żadnych kontaktów z polską policją.

maximilianan

@oneoneone mam nadzieję, że niemiecka jest bardziej skrupulatna

konrad1

@maximilianan daj znac potem jak sie rozwinie:=))

maximilianan

@konrad1 dam znać. Póki co czekam na info czy są nagrania. Bez tego chuja mogę

utede

@oneoneone to się zaskarża takie umorzenie. Niestety tych imbecyli trzeba zmusić do pracy

Knur

@maximilianan i bardzo urwa dobrze. protip: jak tylko policja potwierdzi ci szkodę i dostaniesz możliwość likwidacji z jego OC to odstawiasz auto do ASO. głupie lakierowanie zderzaka z wynajmem auta zastępczego na koszt sprawcy potrafi wygenerować nawet 5k kosztów. oczywiście sprawcę czeka regres i pokrycie całości kosztów

maximilianan

@Knur dokładnie taki mam plan. Jebać leszcza

Rafau

@Knur z jakiego tytułu regres miałby czekać sprawcę?

maximilianan

@Rafau Bo uciekł z miejsca zdarzenia, nie zostawił kontaktu i nie zgłosił tego ja policję samemu.

Rafau

@maximilianan obawiam się że to może być arcytrudne do udowodnienia, wbrew pozorom.

maximilianan

@Rafau to jak najbardziej. Bez nagrania mogę się cmoknąć

Rafau

@maximilianan nawet z nagraniem jest to w wykonaniu naszej policji zbyt skompliwana sprawa.

maximilianan

@Rafau to niemce akurat

green-greq

@maximilianan miałem kiedyś podobna sytuację. Koleś pod blokiem przytarła zderzak, na szczęście był świadek który zostawił mi kartkę za wycieraczką z modelem i kolorem samochodu i nr rejestracyjnym, niestety bez nr kontaktowego do swiadka. No nic, pojechałem, zgłosiłem na komende, porobili zdjęcia zderzaka, powiedziałem im że obok jest galeria i kamery powinny sięgać miejsca pod blokiem i przez 2 tyg cisza, choć powiedzieli że w ciągu tygodnia się odezwą. Wkurwiłem się, zgłosiłem do ubezpieczyciela auta z kartki, przedstawiciel pojechał obejrzał auto klienta, zgadzały się uszkodzenia, tamten się w końcu przyznał a ja dostałem odszkodowanie. Z Policji do tej pory nie dostałem pisma nawet o umorzeniu

Orzech

@green-greq przez przypadek napisało Ci się "policja" wielką literą;)

Sweet_acc_pr0sa

@maximilianan siedzisz w dojczu dobrse pamiętam? Stawiam dychr że polaczki xD

maximilianan

@Sweet_acc_pr0sa ukrainka z mężem Hindusem. To on był taki bystry

Sweet_acc_pr0sa

@maximilianan to nawet gorzej xD

UbogiKrewny

@maximilianan powodzenia! Daj znać jak się sprawą rozwinie, ja właśnie zamawiam lampy bo mi walnął sąsiad, ale zostawił numer więc ten plus

Neq

@maximilianan dla sprawcy jest od razu 1500 zł. mandat.

maximilianan

@Neq w Niemczech mieszkam

Half_NEET_Half_Amazing

@maximilianan 

czy sprawca jest oryginalnym niemcem?

maximilianan

@Half_NEET_Half_Amazing sprawczynią jest Ukrainka, geniuszem zła hindus

maximilianan

@Half_NEET_Half_Amazing no flip i flap XD

Zaloguj się aby komentować