Kolega @Pieron nie wrzucił, a nie mogłem się powstrzymać jak tylko to zobaczyłem w sklepie.
#codziennydailystar #uk #heheszki


Kolega @Pieron nie wrzucił, a nie mogłem się powstrzymać jak tylko to zobaczyłem w sklepie.
#codziennydailystar #uk #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Najnowszy nabytek - Gustav. Pół pers-pół Ragdoll. Ma około roku i kupiliśmy go za 70£. Niestety w poprzednim domu 2 inne koty go trochę za mocno gonily i było 2vs1.
A gnojek jest totalnym nielojalnym puszkiem, który domaga sie smyrania od każdego, nawet nieznajomego.
Na szczęście po tygodniu już dogaduje się z naszymi kotami bez problemu, choć jeszcze trzymają dystans.
Poza tym jest złodziejem legowisk i leży tam gdzid mu się podoba, co wprawia w szok nasze starsze koty.
#pokazkota




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Koledzy powiedzcie, że nie będzie tak źle. Pierwszy raz w życiu się zabrałem za hodowlę warzyw. I z tymi pomidorami to się strasznie stresuję, bo ludzie w internetach piszą o jakimś przycinaniu pędów, kwiatów itp. I z tego wszystkiego postanowiłem nie kombinować i tylko troszkę boczne odrosty odrywałem. Teraz mam j⁎⁎⁎ną dżunglę, bo w dodatku posadzilem wcześniej sadzonki za blisko siebie.
Co teraz będzie? Miałem na początku kilka żółtych liści, ale je usuwałem na bieżąco i poki co jedt spokój.
#ogrodnictwo #pomidory

Czy to jest odmiana wysoka? Jeżeli tak to pourywaj liście, które dotykają ziemi, obejrzyj filmik jak prowadzić pomidor na jeden pęd (usuwasz wszystkie "wilki", czyli pędy które wyrastają bezpośrednio nad liściem).
Usuwanie pędów i liści najlepiej robić wieczorem jak słońce zachodzi wtedy pomidor nie utraci tyle wody ale też nie jak jest zbyt wilgotno bo może się jakiś grzyb widać
Kwiatów nie rusz, to już dla profesjonalistów
Jak zaczną się zawiązywać mlode pomidorki podlewaj nawozem NPK z dużą zawartością potasu
Obserwuj czy są mszyce
Kolego pooglądaj sobie o prowadzeniu na 2-3 pędy. W skrócie: Rośnie sobie mały krzaczek, nagle pomiędzy pędem (łodygą) a gałązką rośnie kolejna gałązka - to tak zwany wilk. Jeżeli go pozostawimy to z niego wyrośnie kolejny pęd. Ja zostawiam tak dwa pędy (wtedy mamy 1 pęd główny i 2 dodatkowe). Kolejne wilki usuwam na bieżąco. Jeżeli tego nie będziesz robił to będą małe owoce

Zaloguj się aby komentować
Update odnośnie moich kaczek.
Przez pierwsze 3 dni bały się wyjść z szopy.
Teraz same biegną na dwór jak tylko otworzę im drzwi.
Po 9 dniach od ich kupna i 3 dniach od zaczęcia karmienia granulkami dla niosek pojawiły się 2 jajka (° ͜ʖ °)
No a teraz dziewczyny dają mi 3 jajka codziennie!
A są to jaja większe i cięższe od kurzych (porównanie na zdjeciu). Więcej żółtka niż białka.
Jesli chodzi o zachowanie to są za⁎⁎⁎⁎ste. O wiele bardziej inteligentne od kur i smieszne. Napisze więcej innym razem.
Moimi sadzonkami na ogrodzie się nie interesują, ale nie mogę ich do nich dopuszczac, bo je zadepczą i przeryją ziemię szukając robaków.
Widać, że są szczęśliwe, szczególnie jak się taplają w wodzie.
#kaczki #ogrodnictwo


Zaloguj się aby komentować
Protip dla kociarzy: dajcie sierść waszych kotów ptakom. Ptaki uwielbiają budować z niej gniazda. Szczególnie wczesną wiosną, oczywiście. Ja wsadzam ją do takiej klateczki i bruble czy tam inne kosy sobie pobierają jak potrzebują.
#koty #ptaki #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Chłop w spokoju wysrać się nie może, bo koty chcą atencji.
#pokazkota

Zaloguj się aby komentować
Pojebalo mnie i kupilem 3 kaczki Indian Runner. Mieszkam w mieście, ale mam duzy ogrod jak na #uk
Sąsiedzi mają bekę, ale i tak im się podobają.
Jest śmiesznie, a kaczki są za⁎⁎⁎⁎ste.
Ślimaki wpieprzają jak świnia trufle, a dżdżownice jak spaghetti.


Zaloguj się aby komentować
Po lewej rukola organiczna, a po prawej zwykła. Zasiane równocześnie. Nie ogarniam.
#ogrod

@Sveg Nasiona mogą być w otoczce nawozowej, azot, potas fosfor i mikroelementy (w świecie idealnym), oraz dodatki. To może być ta kluczowa różnica. Zauważ proszę, że jakoś na zachodzie ludzie byli znacznie są wyżsi niż u nas - sterydy i inne rzeczy zostają w śladowych ilościach i w mięsie i w roślinach. Zbiory kiedyś były mniejsze...
Zaloguj się aby komentować
Uważajcie na siebie w tym jukeju. 5G jest mordercze.
#uk #5g #szury

Zaloguj się aby komentować
Idziesz do kibla a tu skarbiec. Hsbc przerobiony na pub.
#uk #liverpool

Zaloguj się aby komentować
Hej, mam problem z routerem i wifi.
Jesli ustawie go na obie częstotliwości to nie mogę podłączyć do niego pralki i dzwonka, które używają tylko 2.4gHz. Po prostu nie nawiazuja połączenia.
Natomiast gdy wyłączę 5gHz w ustawieniach to jest ok, ale prędkość wifi spada. Co mnie nie zadowala raczej.
Jak to rozwiązać?
#it #internet #smarthome #komputery
@Sveg Na Deco mam taki sam sid dla obu częstotliwości, i czasami trafi się jakieś urządzenie które nie potrafi się za pierwszym razem połączyć, ale wtedy pomaga wyłączenie 5ghz tylko na czas parowania/inicjalizacji - jak już zadziała to włączam z powrotem 5ghz i wszystko śmiga - co potrafi to po 5ghz, reszta po 2,4
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Perełka angielskiej hydrauliki. Dźwignie i kołowrotki do spuszczania wody w kiblu.
#uk #hydraulika

Zaloguj się aby komentować