Kiedy za bardzo wkręciłeś się w kryminały i filmy detektywistyczne (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)|
#memy #heheszki


"Powiedziałem wejdź, nie stój tam"
Kiedy za bardzo wkręciłeś się w kryminały i filmy detektywistyczne (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)|
#memy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaczynamy kolejny, piękny, listopadowy tydzień! #memy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo! Przedstawiam moją ulubioną pastę w historii! Enjoy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z zapisków wiejskiego stróża
15.05. Przewodniczący zaproponował mi, żebym został stróżem kołchozowych upraw. Podumałem i się zgodziłem.
16.05. Skontrolowałem powierzony teren. Ustaliłem, gdzie co rośnie. Niedaleko od upraw rzodkiewki i cebuli zostawiłem kilka butelek wódki z silnym środkiem przeczyszczającym.
18.05. Na terenie upraw pojawiło się dużo nadprogramowego nawozu organicznego.
20.05. Flaszek już nikt nie rusza. Warzyw, póki co, też nie.
21.05. Wydrukowałem i rozwiesiłem obwieszczenia, że rzodkiewki będą badane na radioaktywność. Kilkanaście losowych pomalowałem fosforyzującą farbą.
23.05. W miejscowej knajpie rozkoszowałem się słuchaniem, że tu kiedyś było składowisko odpadów nuklearnych. Wtrąciłem się do rozmowy i dodałem, że tu się też widuje złe duchy.
25.05. Zaszedłem z flaszką do naszego batiuszki. Odniósł się ze zrozumieniem do moich postulatów i na kolejnej mszy obiecał poruszyć temat, jak się zachować napotkawszy siłę nieczystą.
28.05. Zakończył się rok szkolny. Poszedłem do szkoły i pożyczyłem szkielet. Co ma się kurzyć przez wakacje...
29.05. Szkielet z podpiętą syreną zainstalowałem na naszym polu truskawek.
30.05. Ustrojstwo zadziałało. Złodziej zwiał na trzydziestometrowe drzewo, na które nikt przedtem nie dał rady wejść. Kategorycznie odmawia zejścia.
03.06. Przyjechał przewodniczący. Odmawia ścięcia drzewa, bo jest najwyższe w okolicy. Kijami i kamieniami do złodzieja nie daję rady dorzucić. Myślę, co robić dalej.
06.06. Uprzedziłem złodzieja, że najbliższej nocy będzie pełnia i wilkołaki wyjdą na polowanie. Nadal nie chce zleźć. Nu, nu...
06.06 (noc). Pomalowałem owczarka kaukaskiego sąsiadów farbą fosforyzującą i puściłem w truskawki koło drzewa. Złodziej powinien iść do drużyny olimpijskiej. Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś trójskokiem zlazł z 30-metrowego drzewa.
13.06. Tydzień już nie ma gości. Staruszki idące na mszę żarliwie się żegnają, przechodząc koło kołchozowych pól. Wpadł pop i dyrektor szkoły; przy flaszce długo dyskutowaliśmy o pożytkach i szkodliwości przesądów i zabobonów.
16.06. Ktoś podiwanił kapustę i marchew. Na gotowanie mu się zebrało czy jak?
17.06. W opuszczonym domu na końcu wsi osiedlili bezdomnych. Pożyczam od żony perukę...
18.06. Nałożyłem perukę i pożyczyłem ciuchy od stracha na wróble. Pogadałem z bezdomnymi. Opowiedziałem, że tu jest niebezpiecznie, licho działa, ludzie przepadają. Udałem, że zasypiam, poczekałem, aż pójdą kraść, zrzuciłem perukę, dorzuciłem trochę kości baranich i całość zalałem trzema litrami świeżej juchy prosto z rzeźni.
19.06. Pogadałem z dzielnicowym. Mówił, że wstąpił rano do bezdomnych sprawdzić ich papiery, ale ci na jego widok tak zwiewali, że motocyklem nie dał rady ich dogonić.
23.06. Pożyczyłem z ciucholandu manekiny i rozwiesiłem je między wiśniami a morelami.
24.06. Staruszki na rynku twierdzą, że na polach działają sataniści i odprawiają rytualne mordy. Nawiasem mówiąc, nikt nie sprzedawał wiśni i moreli. Ciekawe, dlaczego?
25.06. Kumpel z wojska przywiózł obiecaną maskę p-gaz. Na razie wysmarowałem ją farbą fosforyzującą.
03.07. Patrolowałem nocą teren w masce i w rogatym hełmie. Miejscowi mówią, że na polach sam szatan grasuje.
08.07. Nie sądziłem, że człowiek może wspiąć się na otynkowaną, gładką ścianę na wysokość drugiego piętra. Zdybałem podczas patrolu złodzieja pod samym moim domem.
12.07. Za wiadro bimbru pożyczyłem od miejscowego kozopasa jego stadko. Kolejne dwie godziny przykręcałem kozom pentagramy do rogów.
20.07. Jakieś bydlaki przyjechały ciężarówką kraść ogórki. Drogę im przebiegł ucharakteryzowany kozioł-przewodnik. Jak wrzucili wsteczny, to przyładowali w zgniłą śliwę. Na piechotę poszli do popa prosić o egzorcyzmy. Ten kazał im się wyspowiadać, a jako pokutę zadał przyznanie się dzielnicowemu. Ja dostałem parę flaszek wódki jako premię, a złodzieje - wyroki w zawieszeniu. Oddałem stadko.
24.07. W osiemnaście dżipów zjechał do naszej wsi jakiś Nowy Ruski z kumplami i obstawą. Do tej pory nie wiem, kto zacz. Odgrodzili się od ludzi i odpoczywają.
03.08. Do Nowego Ruskiego przyjechali kolejni kumple. Co dziwne, piramida pustych flaszek wciąż rośnie, ale wrażenie mam takie, że oni wcale nie jedzą. Za to mój pies ma brzuch większy, niż nogi.
04.08. Nowy Ruski odjechał. Za kierownicą jednego z dżipów siedział dog. Biorąc pod uwagę stopień zamarynowania właściciela i jego kumpli, w tym samochodzie, z tym kierowcą było najbezpieczniej.
12.08. Miejscowi zarzucili chwilowo złodziejstwo i żyją z butelek po Nowym Ruskim, które oddali do skupu.
13.08. Wycyganiłem od popa kilka gromnic.
14.08. Cały wieczór instalowałem gromnice przy pomidorach. Razem z lontem zapalającym, bateryjką i włącznikiem.
15.08. Widziałem w oddali kogoś uciekającego na ślepo. A rano na bazarze ludzie opowiadali, że bratanka Pietrowny próbowała porwać siła nieczysta. Najpierw zwabiła do pomidorów, a potem próbowała okrążyć ścianą ognia piekielnego. Na rynku nikt nie sprzedaje pomidorów.
17.08. Przyszedł dyrektor szkoły. Zabrał szkielet, napiliśmy się. Podobno przychodził do niego jakiś mechanizator, pytał, gdzie można dyskretnie przefarbować włosy z powrotem na rudo, bo jednej nocy osiwiał i teraz musi w środku lata popylać w czapce narciarskiej.
20.08. Dogadałem się z popem, żeby wyprawił się z wiernymi na nasze pola przegnać siłę nieczystą. Kupiłem trochę fajerwerków.
23.08. Pop poprowadził lud zabobonny przez pola. Kiedy przechodzili koło góry kompostu, odpaliłem lont. Staruszki rozbiegły się z pierwszą prędkością dychawiczną. Pop, uprzedzony o moich zamiarach, został na miejscu. Potem we wsi mówiono, że sam walczył ze złym.
29.08. Dogadałem się z dowódcą pobliskiego Specnazu, że jego żołnierze mogą przeprowadzić ćwiczenia na naszych polach.
31.08. Dwa dni żołnierze kopali i maskowali doły (przy okazji: kwestię składowania kompostu na kolejny sezon mamy rozwiązaną). Warzyw i owoców zjedli tyle, ile było ustalone i nawet za bardzo upraw nie podeptali. Kiedy nocą przyszli nieproszeni goście, czekała ich niespodzianka. Żołnierze mieli sporo ślepaków, zatem brygada złodziejska została powitana silnym ogniem broni automatycznej. Jak biegli na oślep, to jeden w biegu wpadł na zamaskowany czołg.
04.09. Wojskowi przysłali pismo z podziękowaniem i dodali, że nigdy się tak dobrze nie bawili na ćwiczeniach. Odpisałem, zaprosiłem na pomoc przy zbiorze ziemniaków.
15.09. Złodziei ani widu. Nuda. Pułkownik odpowiedział. Zgodził się pomóc za dziesiątą część zbiorów.
24.09. Specnaz dyskretnie wyzbierał wszystkie ziemniaki. Dodatkowo żołnierze postarali się zamaskować teren, że niby nic tam się nie działo. Przestałem patrolować teren.
28.09. We wsi mówią, że ziemniaki w tym roku zdrożeją, bo zbiory coś ponoć wyjątkowo marne. Rozkoszuję się widokiem świeżo skopanych nieużytków po ziemniakach.
30.09. Przewodniczący zaproponował podpisanie umowy na kolejny rok.
#pasta #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Jestem na końcówce procesu zakupu mieszkania i zastanawiam się nad jedną rzeczą.
Klucze dostanę dopiero w lipcu 2027 więc jest sporo czasu na zakup wyposażenia i polowanie na okazje.
Co z waszego doświadczenia warto sobie zawczasu kupować jak się nadarzy okazja aby czekało spokojnie na swój moment?
AGD i RTV nie ma co bo ucieka gwarancja ale już mogę powoli gromadzić pierdoły typu garnki, naczynia itp.
Może coś co przyda się się podczas remontu? Miejsce do składowania mam.
#dom #mieszkanie #remont
Nawet AGD i RTV kupowałem zawczasu, jak w lipcu były promocje (martwy sezon na takie zakupy, więc faktycznie bywało ciut taniej, a nie "black frajer" i podnoszenie o trzy stówy, żeby obniżyć łaskawie o stówę i nazwać to "okazją"), co trochę skróciło okres gwarancyjny, ale i tak na szczęście musiałem skorzystać z tego tylko raz, kiedy padła płyta główna w lodówce.
Meble też można by kupić wcześniej, ale to czasami może się zemścić, bo po ułożeniu paneli i listew przypodłogowych okaże się, że te nocne szafki jednak za cholerę nie pasują deseniem albo wielkością.
ogólnie to odłożyłbym na Twoim miejscu gotówkę i najlepiej kupować rzeczy w lipcu/sierpniu. nie zalecałbym kupowania płytek bo nie masz dokładnych pomiarów pomieszczeń a niech majstry się machnia o kilka cm ze ścianą i braknie ci płytek i już producent takich nie robi a nie mówiąc już że z innej partii jak dokupisz to się będzie różnić. oprócz tego że część materiału się może przeterminować to nie wspomnę. Jak będziesz mieć kasę to wykończenie jesteś w stanie zrobić w 3-6mc i święta mieć w nowym mieszkaniu. Ekipy szukaj rok przed bo możesz czekać, meble do kuchni to zależnie od wykonawcy od 6mc do nawet roku oczekiwania. Ale do tego wszystkiego musi być coś więcej niż dziura w ziemi
Zaloguj się aby komentować
Sobota vibes ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) Raz na jakiś czas chłop sobie dogodzić musi. Ktoś zgadnie skąd pochodzi motyw na kubku? #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Kawałek który wrzucił @lukmar przypomniał mi tego klasyka od Dema xD
#heheszki #komiksy

Zaloguj się aby komentować
Nowe wydanie niewolnictwa ekonomicznego dropnęło u Amerykanów xD Panie Boże dziękuję że urodziłem się w Europie. #usa #ekonomia

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem nowe glany i właśnie je rozpakowałem. Mój mózg uznał że to idealny moment na przypomnienie tego klasyka xD
https://www.youtube.com/watch?v=jX04-caPIkA \ #hiphop #polskirap
Zaloguj się aby komentować
Mam taką rozkminę i zastanawiam się czy to ma sens.
Obecnie mam konto w MBanku jednak zaraz będę brał kredyt hipoteczny w PKO(na 80% w BP, 20% że w SA).
W obu tych przypadkach wymagany jest stały wpływ wynagrodzenia z powodu marży.
Jako że MBank i tak jest obecnie średni to zamknę wtedy u nich konto skoro i tak wypłata musi iść do PKO.
Zastanawiam się jednak czy dla uporządkowania finansów i okazjonalnych transakcji walutowych(ewentualnie również inwestycji) nie założyć sobie Revoluta do kompletu.
Wyglądało by to następująco:
1. PKO - konto dla stałych miesięcznych wydatków takich jak kredyt, opłaty, subskrypcje itp.
2. Revolut - pozostałe wydatki, zakupy w innych walutach, wypłata gotówki bez prowizji i ewentualne inwestycje
Wydaje mi się że taki podział na konta dla osobnych rodzajów wydatków pozwolił by w miarę uporządkować mi finanse i obniżyłby koszty przy niektórych transakcjach. Uważacie że ma to sens?
#banki #bankowosc #revolut #finanse
Zaloguj się aby komentować
Zawsze lubiłem takie porównania więc uznałem że sam zrobię i może zaspokoję czyjąś ciekawość.
Od lewej:
22 LR
9mm
7,62x25mm Tokariew
7,62x39mm
7,5x55mm Swiss
12/70
#bron #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Halo panie @bojowonastawionaowca!
Kiedy będzie coś wiadomo o nowej edycji #hejtopaka? Jutro wypłata i przyda się zaplanować budżet na prezenty [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
Zaloguj się aby komentować
Dzięki dobrodziejstwu PS Plus zagrywam się właśnie w Alan Wake 2. Remedy kocham was
Jedynka byłaś świetna i dwójka podobnie mnie kupiła. Określenie "batshit crazy" idealnie pasuje do tej fabuły.
Szczerze chciałbym aby obie części Stephen King przerobił na pełnoprawne powieści, to byłby ideał szaleństwa I abstrakcji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#gry #horror #alanwake

Zaloguj się aby komentować
Sosik bardzo dobry do mięs ale ostrożnie z nim trzeba.
"Welcome to the worcestershire sauce customer service hotline.
If worcestershire sauce has been used for embalming, press 3."
#southpark #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Kochani moi mam sprawę i potrzebuję porady. Chciałbym ocieplić sypialnię obecnością roślinnego przyjaciela, najlepiej takiego który będzie miał duże i rozłożyste liście(obrazek poglądowy nieprzypadkowy). Jedyny problem jest taki że pokój jest zacieniony i mało nasłoneczniony poza porannym godzinami. Macie jakieś propozycje roślinek? #rosliny #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Zdarzyło się, nie powiem że nie.
https://streamable.com/0f4w10
#heheszki #chrzescijanstwo #studia #studbaza
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli miałbym wskazać jedną dobrą rzecz która wyszła z USA to byłaby to ta pieśń.
Niewiele znam utworów skomponowanych w tak piękny sposób, obrazuje on Chwałę Bożę, pragnienie sprawiedliwości i pokorę.
Szczerze przyznaję że to utwór który mnie wzrusza.
Nic lepie nie oddaje jego charakteru jak poniższy wers:
"As He died to make men holy, let us die to make men free"
#muzyka #chrzescijanstwo #historia #usa
https://www.youtube.com/watch?v=sfuLrny00t4
Zaloguj się aby komentować
Wiecie że taka fuszka zdarza się raz na 15 lat? A minęło już 14 odkąd ktoś wykosił te chaszcze tak że wyglądały jak murawa(na orliku w Buczku).
#heheszki #walaszek

Zaloguj się aby komentować
Mam wrażenie że od pewnego wieku i przebiegu samochodu każdy serwis zmienia się w nekromancję.
Nadwozie powoli przemija, lakier odchodzi, rysy znaczą szlak bitew, korozja pochłania zdrowy metal.
Mechanika poddaje się, sprężyny pękają, tuleje i łożyska wydają jęk agonii, przewody i zawory tracą szczelność.
Maszyna kropla po kropli traci życiodajne płyny.
ALE TO JESZCZE NIE KONIEC!
Świeży olej 5W40 w układzie przezwycięża opory i schładza serce.
Przez nowe filtry wpływa życiodajny tlen i drogocenny diesel.
Nowe tarcze i klocki przywracają żelazny uścisk na kołach.
Nowe żarówki H7 rozświetlają na nowo noc.
Maszyna ożyje ponownie, w cylindrach znów zapłonie ogień, setki litrów znów przepłynie przewodami.
Pokona kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów. I tak było po 300, 400 i będzie 500 tysiącach przybytych latami kilometrów.
#motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Kocham God of War! Przeszedłem obie części jedna po drugiej i dawno przy żadnej grze się tak nie bawiłem!
Satysfakcjonująca walka, barwni bohaterowie, wciągająca fabuła, mapy i eksploracja która jest faktycznie zajmująca i nagradza gracza. Wiele nowych gier zawiodło moje oczekiwania ale takie perełki przywracają wiarę w to że nie wszystko jest robione na jedno kopyto i tylko dla zysku. Szczerze jeżeli będę musiał kupić nowe Playstation aby zagrać w kolejną część to zrobię to bez mrugnięcia okiem.
#gry #playstation #godofwar

Zaloguj się aby komentować