
Merkury
- 383wpisów
- 653komentarzy
"Powiedziałem wejdź, nie stój tam"

"Powiedziałem wejdź, nie stój tam"
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@Wrzoo moment #mecz #mundial
Zaloguj się aby komentować
Kocham meksykanów ❤️ Za muzykę mariachi po bramce wieczny szacunek ( ͡o ͜ʖ ͡o) #mundial #mecz
Zaloguj się aby komentować
Muszę przyznać że to jeden z ładniej wykonanych hymnów jakie słyszałem na mistrzostwach, gratki dla RPA.
#mundial #mecz
Zaloguj się aby komentować
Efektem moich poszukiwań pracy w obszarach techniki/mechaniki/przemysłu jest taki odzew że ja pi⁎⁎⁎⁎le xD
Tylko we wtorek siedząc w wannie w ciągu 15 minut dostałem 3 telefony z zaproszeniami na rozmowę(akurat telefon miałem obok bo podcastu słuchałem). Gadałem też ostatnio ze znajomymi ze środowisk przemysłowych i wygląda na to że znaleźć osoby z umiejętnościami manualnymi i doświadczeniem w sprawach technicznych jest na tyle trudno że chyba niedługo się jak w WH40K kasta tech-kapłanów wytworzy.
#pracbaza #praca #bezrobocie

@Lubiepatrzec U mnie na przykład przy naprawach trzeba dorabiać niektóre części. Konieczna jest więc wprawna obsługa krawędziarek, walców itp. poza tym trzeba wiedzieć jak metal ściągać i rozciągać, przetłaczać oraz hartować.
A już o podstawach takich jak obsługa narzędzi ręcznych i umiejętność czytania rysunków technicznych/złożeniowych nie wspominam bo i z tym u niektórych ciężko.
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do ekspertów,
Czy możecie polecić jakiś filmy na YT gdzie jest opisane z czego składa się i jak działają nowoczesne pasażerskie zespoły trakcyjne? Naszła mnie żądza wiedzy z zakresu kolei.
#pociagi #kolej

Zaloguj się aby komentować
Resident Evil 3 skończone! Dobrze się bawiłem i mam nadzieję że jeszcze zobaczymy Jill(należy jej się zemsta na tych mendach). Czuję jednak pewien niedosyt i zgodzę się z opinią że ta część powinna mieć więcej treści.
Ale na szczęście RE4 już się pobiera na PS5 więc jutro może zabiorę się za dalsze losy Leona ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#residentevil #gry

@Zielczan Sekwencja początkowa była świetna, potem jak pojawił się z miotaczem ognia też dobrze to wyglądało.
Ogólnie design 10/10(humanoidalnej wersji) ale brakowało trochę bardziej otwartych konfrontacji i dynamicznej ucieczki.
PS: Nikolaja chciałbym gołymi rękami rozerwać. Wredny skurwiel im się wyjątkowo udał.
Zaloguj się aby komentować
Według GUS średnia krajowa za pierwszy kwartał tego roku wyniosła 9 562,88 zł brutto.
W opinii wielu średnia krajowa jest sporo zawyżona i ważniejszym wskaźnikiem jest mediana która wynosi 7907,20 zł brutto. A jak to wygląda u was?
#zarobki #ekonomia #praca
@Merkury mam powyżej średniej ale to głównie dlatego, że mam 2 prace, sporo nadgodzin i bonusów. Gdyby wziąć gołą wypłatę to pewnie plasowałbym się w okolicach mediany.
Inna sprawa, że ta średnia krajowa gówno jest warta przy obecnej metodzie liczenia. 3/4 kraju patrzy na to i tylko się frustruje zastanawiając się czemu zarabiają tak mało.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zawsze cieszy mnie jak jest opcja posłuchania merytorycznej dyskusji dwóch stron spektrum politycznego. Uważam że panowie poruszają kilku ciekawych kwestii w temacie obecnie zachodzących zmian politycznych i oczekiwań wyborców względem nich.
Przy okazji dodam że dziwi mnie jak Bosak, którego nie darzę zbytnią sympatią ale uważam za ciekawego rozmówcę, jest w stanie wytrzymać z Mentzenem i jego pseudo-wolnorynkowym pierdzieleniem.
https://www.youtube.com/watch?v=YvzbdJDCqeA&t=12s
#polityka #prawica #lewica
Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo, Kochani moi,
Ukazał się zwiastun Alien Isolation 2! Pierwsza część była grą która przełamała moją niechęć do horrorów, więc jak tylko wleci dwójka to znowu zmierzę się z ksenomorfem po bożemu czyli na najwyższym poziomie trudności!
Widać że tym razem zaznamy trochę przestrzeni ale raczej nie będzie miłego zaznajamiania się z lokalną przyrodą
https://www.youtube.com/watch?v=mi2dJHeCAh0
#alien #gry

Zaloguj się aby komentować
Ogólnie to w skali epickości na dzień dobry daję 11/10. Naprawdę bardzo mi się ta zapowiedź spodobała i mam szczerą nadzieję że efekt finalny nie będzie odbiegać od tego co zobaczyliśmy.
Z mniej typowych rzeczy to Fey zaskarbiła sobie moją sympatię przez swoje żywe reakcje oraz ekspresję, ciekawa odmiana od "rozmownego" Kratosa.
Dziwi mnie jeszcze stosunek lików do dislików 2 do 1 pod filmem. Ja naprawdę rozumiem że Kratos jest super ale odmiana nie zaszkodzi, w szczególności że fabuła z pewnością będzie mocno powiązana z wydarzeniami z części poprzednich.
#godofwar #gry #playstation
@Merkury nie podoba mi się trochę styl i "klimat" tej gry. Okrutnie przesaturowane kolory, jakieś skaczące żelki, przegadana historia. Już w ostatniej części gadający wiewiór był krindżowy w c⁎⁎j a tutaj zapowiada się jeszcze gorsza dziecinada.
Milczący Kratos to akurat dla mnie ogromna zaleta tej (niegdyś) serii slasherów.
Imo twórcy powielają znany w branży schemat - próbują zmieniać grę tak aby przyciągnąć nowych graczy a jednocześnie liczą, że starzy i tak kupią. Zmiany idą jednak za daleko, starzy gracze odpuszczają zakup a ich utrata nie jest bilansowana przez napływ nowych.
Stawiam dolary przeciw orzechom, że gra nie sprzeda się zbyt dobrze.
@Stashqo Wiadomo że Kratos jest świetnym protagonistą. Natomiast uważam że taka odskocznia nie zaszkodzi, w końcu dobrego bohatera również można zajechać kolejnymi częściami.
A co do przerysowania to przypominam że w GoW poznaliśmy takiego śmiesznego, strachliwego krasnoluda który w komiczny sposób bał się zarazków, na koniec jednak już nie było tak wesoło...

@Merkury właśnie zastanawialem się czy o braciach krasnoludach nie wspomnieć. Wiadomo, żeby historia nie była nadęta i nużąca jakiś comic relief jest potrzebny. Krasnoludy, pomimo powierzchownej groteski miały jednak za sobą jakąś ciekawą, głębszą historię i w jakiś sposób przebywały swoją przemianę wraz z głównymi bohaterami. Wiewiór, to juz jednak zagranie w stylu pierdzącej poduszki albo "ahahaha gacie babie spadły", leniwe pisarstwo imo.
W przypadku żelka czuję podobny vibe.
Żeby nie było, nie hejtuję gry, będzie dobra to kupię i zagram. Póki co średnio podoba mi się jej koncept.
Zaloguj się aby komentować
Szczęśliwy piesek(rozmiar XL premium). Morda jak wiadro, za to cała uśmiechnięta. #psy #zwierzaczki


Zaloguj się aby komentować
Taki oto artefakt wciąż leży u dziadka w szafce. #pilkanozna #reprezentacja

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj skończyłem pierwsze podejście do Resident Evil 2 grając Clair. Bawiłem się świetnie więc dziś pora zacząć Leonem.
W ogóle to przy okazji sobie uświadomiłem że ta gra nie jest sprzed 2-3 lat tylko z 2019 (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#gry #residentevil

Zaloguj się aby komentować
Stało się. Jestem w Radomiu. Przyjechałem do tego przeklętego miasta 2 godziny temu na wymianę szyby w BMW. Muszę jeszcze spędzić tu 2, w najgorszym wypadku prawie 3 godziny. Jako że nie mam pomysłu co robić, a lampa jak sk⁎⁎⁎⁎syn, to kupiłem w galerii książkę i czytam na ławce w parku. Całkiem ciekawe się ten tytuł zapowiada, mix science fiction z fantasy utrzymany w satyrycznym tonie.
#książki #radom

Zaloguj się aby komentować
Zakochałem się w tej pile! Tnie blyskawicznie i nie trzeba siły przykład. Całkiem fajnie to japończycy wymyślili. #ogrodnictwo #narzędzia

Zaloguj się aby komentować
Wadą posiadania ziemi jest konieczność wycinki wszelakiego cholerstwa które postanowi sobie wyrosnąć. #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Czy jest właśnie pierwsza w nocy, a ja robię maraton Smiling Friends?
Możliwe...
#seriale #smilingfriends

Zaloguj się aby komentować