Jakiś czas temu ktoś wrzucił tutaj link do takie strny, gdzie można testować gry planoszowe w przeglądarce. Było tam omówienie zasad też. Poratuje ktoś linkiem?
#gryplanszowe #pytanie

<
Jakiś czas temu ktoś wrzucił tutaj link do takie strny, gdzie można testować gry planoszowe w przeglądarce. Było tam omówienie zasad też. Poratuje ktoś linkiem?
#gryplanszowe #pytanie
@Alky Ok, już znalazłem. Chodziło mi o to - https://en.boardgamearena.com/gamelist
Zaloguj się aby komentować
Czemu rząd światowy miałby być gorszy niż rządy suwerennych państw?
Tak się zastanawiam, bo teraz rosja napada na Ukraine, a z kim by walczyl rząd swiatowy? Z Marsem?
#pytanie #teoriespiskowe #nwo
@Kubilaj_Khan Ludzie na pewnym etapie nie będą potrzebni. Tak jak dinozaury będą tylko artefaktem przeszłości, który można zobaczyć w jakiś rezerwatach. Dla nas to brzmi okrutnie i absurdalnie. Ale kwestia, że świadomość człowieka da się przelać z aktualnego ciała do bardziej zaawanowanego to kwestia ok. 100 lat.
Niewolnikami nie będą bo nie ma potrzeby. Już teraz w boston dynamics mają roboty, które są wstanie zrobić fizycznie więcej niż przeciętny człowiek.
@Chriss-Rezner w sensie chodzi ci o roboli a nie ludzi.
To co niby mielibyśmy istnieć w tych sztucznych ciałach /umysłach?
Obecnie wykorzystuje się niewolniczą pracę ludzi. Człowieka taniej zrobić niż robota.
Elity nie przejmują się nami, nikt nam nie chce "zrobić dobrze". Jesteśmy zasobem.
Jak będziemy niepotrzebni to się nas pozbędą tak jak mówili w Georgia guidestones. Trujemy planetę i trzeba nas się pozbyć.
500 milionów max i im będzie się żyli nieźle.
Pytaniem jest jaki miało by to obraz, myślę że idea by była jedna flaga, jedna nazwa itd nie ma sensu bo nawet kraje o dużym terytorium mają swoje podziały i wewnętrzne waśnie.
Żyjemy w takim naszym pierdolniku i oby się to nie zmieniło bo albo będziemy się nawalać z inną cywilizacją albo nasze życie będzie nie lepsze niż niewolników.
@371t3 Oczywiście że rząd światowy byłby lepszy. Wojsko nie jest potrzebne to pierwsza narzucająca się korzyść.
Ale są tacy co się przed taką myślą trzęsą. Są to przede wszystkim ci co spierdalają do rajów podatkowych - to nie będzie możliwe. Dodatkowo, najbogatsze kraje świata przestaną być takie bogate, a biedne takie biedne. No więc - tym wszystkim Szwajcarom, Arabom leżącym na ropie ect. to nie jest korzystne. Czyli bogate kraje + bogaci ludzie. Ci tego nie chcą. No i oczywiście ci podatni na nich debile czyli kuce.
Rząd światowy mógłby np. skutecznie zwalczać zanieczyszczenia ogólnoświatowe, a świat nie byłby tak nierówny - oazy bogactwa i oazy skrajnej biedy, jak również wylęgarnie chorób i wojen.
Ekonomicznie również lepiej - nie byłoby bezsensownego wożenia towarów z jednego końca świata na drugi, podczas gdy możnaby to na miejscu produkować. Przestępcy by nie spierdalali do krajów bez ekstradycji.
Tylko że gdyby był taki rząd i demokracja. To szybko wygrałaby lewica. Po prostu tą siłą która utrzymała świat w kapitalizmie są USA z ich armią i CIA. Amerykanie to jako tako akceptują, gdyż wyzysk amerykański jest przeniesiony do innych krajów, ameryki południowej, ale też trochę arabskich i azjatyckich. Także amerykanie nie najgorzej wychodzą na tym kapitalizmie. Szybko by zostali przegłosowani przez nienawidzących ich południowców, szybko by się okazało że taka Kuba bez emarga radzi sobie świetnie itd.
Innymi słowy - rząd światowy już sam w sobie jest lewicowy (brak wojen, większa równość) a do tego jest potężną szansą na jeszcze większe lewicowe rządy. Coś czego nie chcą bogaci, no a wraz z nimi kuce.
Zaloguj się aby komentować
Chcialem pograc w xcoma ktoregos na telefonie.
xcom1 - nie moge kupic gry bo gra byla robiona na starsze androidy
xcom2 - nie moge kupic bo moj telefon nie jest wspierany
(╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#zalesie #gry
Granie na androidzie to żart niestety. Brak dobrych tytułów a jak jakieś są to najczęściej brak aktualizacji pod nowsze wersje androida. A dobre gry wychodzą raz na kilka lat więc szukając czegoś do po grania po kupieniu nowego smartfona na listach najlepszych gier nadal są gry sprzed ponad 5 lat bo nic lepszego nie powstało.
Oddzielnym tematem jeszcze usprawnienia prywatności i bezpieczeństwa na które google kładzie nacisk w nowszych wersjach co ogólnie jest mocno na plus, tu nawet jak czasami jakaś gra działa, instaluje się i uruchamia to nie potrafi sobie przyznać np. dostępu do katalogu obb itd...
Lepiej grać na jakimś switchu, steam decku czy nawet starszej vicie na której jest trochę indyków.
@pawcio__ Dokładnie. Uważam ze ekrany dotykowe nadaja sie wspaniale do gier turowych (a i tak najpopularniejsze na google play sa call of duty i fortite i inne takie xD). Druga rzecz, mobilne granie, dla mnie, to okazja do nadrabiania starszych gier ktore wyszly na pc (np: baldurs gate). Troche mnie wkurza to granie na androidzie, zastanawiam sie nad zakupem steam decka, ale nie wiem czy wygodnie sie bedzie na nim gralo wlasnie w civ v, xcom, eu iv itd.
ps najlesze gry na androida to szachy i port gta san andreas xD
Na switchu Civ vi ma wsparcie dla dotykowego ekranu, steam deck też ma dotykowy ekran plus te swoje zamienniki myszki. Najlepiej zobaczyć chyba sobie na YT jak to wygląda. Ja przez chwilę zastanawiałem się nad zakupem ipada do takich gierek ale jednak boję się że będzie podobnie jak na androidzie a cenowo jak jest jak steam deck.
https://www.thegamer.com/best-switch-games-touch-screen/#civilization-vi

Zaloguj się aby komentować
Czy morawiecki oprocz rozjebania sporej czesci kraju, moze sobie dopisac do zaslug rozjebanie reprezentacji?
#mecz #pilkanozna #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Mój wujek pracuje w PZPN. Sytuacja jest tragiczna, wieczorem podeśle więcej info
#mecz
Zaloguj się aby komentować
Na c⁎⁎j my to ogladamy
#mecz
Zaloguj się aby komentować
Wiara to najostrzejszy ołówek w piurbiku #pdk #mecz
Zaloguj się aby komentować
@Kwasny_konfident jest zbiórka na żelki - https://zrzutka.pl/w5tws3 , prowadzona przez Marcina Strzyżewskiego.
Polecam raz zamiast robić rozdaju na portalu biaukova, wspomóc taki cel.
#ukraina

Zaloguj się aby komentować
Jakie hexedytory używacie i polecacie? Szukam czegoś co ma opcje dodawania komentarzy/notatek/zaznaczania kolorem i diffowania.
#it #linux #hacking #cyberbezpieczenstwo #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Chcialbym miec zegarek do trudnych warunkow, ale jestem zielony. Z wymaganych funkcji - zeby pokazywal godzine, reszta to mile dodatki + zeby byl tani. Nigdy wczesniej nie mialem zegarka, znam tylko gshocki. Sa jakies inne marki godne polecenia? #zegarki #pytanie
@371t3 Jak tani i wytrzymały to g-shock. Oprócz wspomnianego kaktusa dobrym sklepem z oryginalnymi casio jest crazytime. Na aledrogo trzeba być bardzo ostrożnym (albo se odpuścić od razu) ze względu na to, że mają wyjebane na podróbki. Jeżeli wolisz wskazówki od wyświetlacza cyfrowego to popatrz na serię ga-2100/ga-b2100.
@371t3 Zgadzam się z kolegami, nie ma potrzeby wynajdować koła na nowo. Casio są zasadniczo dobre, tanie i porządnie zrobione; jak do trudnych warunków, to G-Shock. Weź sobie taki, jaki Ci się spodoba i na pewno będziesz zadowolony.
Tip 1: jeśli masz mały nadgarstek, to zwróć uwagę na rozmiar i wybierz jakiś mniejszy model.
Tip 2: jeśli masz budżet, to weź solara. Nie będziesz się kłopotał wymianą baterii ani otwierał w tym celu koperty. Będziesz wówczas całkowicie pewny jej wodoszczelności, a zegarek posłuży bezobsługowo przez jakieś dziesięć lat albo i dłużej.
Tip 3: pozytywne wyświetlacze (czarne cyferki na jasnym tle) są lepiej czytelne, niż negatywne.
Zaloguj się aby komentować
Mi nie przeszkadza fakt ze hejto jest mniejsze niz wykop i ma mniej uzytkowników. Jest fajnie i kameralnie, duzo więcej ciekawszych wspisów. Chyba tylko dwie osoby ktore obserowalem na wykopie sie tutaj nie zmigrowaly. W kazdym razie #dziendobry #hejto

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pragnę tylko przypomnieć że
#russiahateclub #ukraina

Zaloguj się aby komentować
Ciesze się że społeczność Hejto.pl, Tomki i Kasie (czy Tosie?), wchodzą w interacje z innymi użytkownikami. W przerwie między wykopem, a Hejto byłem na różnych instancjach mastodona (angielskojęzycznych). Tam praktycznie nie było dialogu, może to wynikało z *twitterowej* formy, ale tutaj jest supcio. Zawsze ktoś da piorunka, albo napisze komenarz (◕ω◕✿)
Zaloguj się aby komentować
Czy tylko mi nie działają powiadomienia?
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ja już wczoraj przewidziałem aferę
#przegryw #hejto

Zaloguj się aby komentować
ktoś tutaj gra w #ctf y? Chcialby ktos pograc razem, poczytac writeupy albo wymieniac sie trickami?
#cybersecurity

Zaloguj się aby komentować
Hejto musi mieć własną tożsamość, inną niż #jebacwykop
Dlatego proponuje poniższe opcje:
Krwawa walka użytkowników z moderacją
Użytkownicy Hejto obalają polski rząd
Użytkownicy Hejto eliminują olej palmowy z wszystkich produktów na świecie
TOMKU WYBIERZ MĄDRZE
Zaloguj się aby komentować
Czy wiecie że jak moderacja wykopu usunie znalezisko, to wyświetla się grób, który sami sobie kopią?
#jebacwykop

Zaloguj się aby komentować
Czy Was też Hejto raz na jakiś czas (30/40 minut) samo wylogowywuje?
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować