@371t3 Zgadzam się z kolegami, nie ma potrzeby wynajdować koła na nowo. Casio są zasadniczo dobre, tanie i porządnie zrobione; jak do trudnych warunków, to G-Shock. Weź sobie taki, jaki Ci się spodoba i na pewno będziesz zadowolony.
Tip 1: jeśli masz mały nadgarstek, to zwróć uwagę na rozmiar i wybierz jakiś mniejszy model.
Tip 2: jeśli masz budżet, to weź solara. Nie będziesz się kłopotał wymianą baterii ani otwierał w tym celu koperty. Będziesz wówczas całkowicie pewny jej wodoszczelności, a zegarek posłuży bezobsługowo przez jakieś dziesięć lat albo i dłużej.
Tip 3: pozytywne wyświetlacze (czarne cyferki na jasnym tle) są lepiej czytelne, niż negatywne.