Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Halo halo? Czy nas słyszycie? Oto pierwszy komunikat w społeczności! Serdecznie zapraszam wszystkich do dołączenia!
Post nie ma większego celu, dlatego wstawiam fotkę wątpliwej jakości z ostatniej zimy w UK.
Miłego piąteczku!
Lancashire, okolice Pendle Hill.
Z drogi normalnie rozpościera się świetny widok na okoliczne wioski który przyćmiewa niepokojąca mistyczna mgła.

Zaloguj się aby komentować
wkrótce meme stanie się ciałem

Zaloguj się aby komentować
Opady śniegu przypadły w tym roku na ostatnie dni kalendarzowego lata. Na Kasprowym Wierchu spadło ponad 12 cm białego puchu, a temperatura na szczycie wynosiła w nocy -3 stopnie Celsjusza. W nocy z niedzieli na poniedziałek zaczęło sypać również w Karkonoszach - na Śnieżce pokrywa śniegu ma już kilka cm grubości.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć ludzie, jaka u Was panuje pogoda? U mnie dziś sypie śnieg. W sumie mnie to cieszy, stęskniłem się za zimą. Na pomorzu zachodnim w minionych latach zamiast zimy mieliśmy jesień, zero śniegu sporadycznie mórz. W ogóle miałem wrażenie, że zamiast czterech pór roku mamy wyłączni dwie: jesień i wiosnę. A tu proszę śnieg... W tym roku kilka razy już padał, pierwszego dnia miałem ochotę się nim natrzeć i wytarzać xd
Zaloguj się aby komentować
Ode mnie jeszcze komunikat IMGW na temat sytuacji hydrologicznej na Wiśle, poniżej ujścia Narwi
-Warto zwrócić uwagę na sytuację w której nadal koło Włocławka utrzymują się pokrywa lodowa, która powoduje znaczne podpiętrzanie się stanów wody. W Wyszogrodzie i Kępie Polskiej przekroczony jest stan alarmowy, w Wyszogrodzie aż o 40 cm.
-Trudna sytuacja panuje na większości rzek w Polsce. Topnienie pokrywy lodowej, odwilż powoduje wzrost poziomu wody w rzekach.
link do komunikatu: https://imgw.pl/wydarzenia/sytuacja-hydrologiczna-na-wisle-ponizej-ujscia-narwi-20-02-2021?fbclid=IwAR32wILmRyQRm6xtOh8EgEmAQIEcAMgA_aUoDWJ153M9TpGUYiWkPDcOnm8

Zaloguj się aby komentować
Nienawidzę zimy.
Chyba, że w górach - wtedy kocham

Zaloguj się aby komentować
Jest zima, więc może jakiś sport zimowy? Proponuję łyżwy. Ale, żebyście przypadkiem nie zmarzli, towarzyszyć wam będzie ta oto młoda panienka.
Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy,
Na zdjęciu SAAB 92B z 1953 roku.
Prawda, że prezentuję się obłędnie w tej zimowej kolorystyce?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć wszystkim. Nie ma to jak wrócić z pracy w końcu. I spojrzeć jak społeczność nasza się rozwija. Tęskniłem za wami !
A o to zdjęcie mej wędrówki zima zaatakowała -13 stopni ,ale git żyjem ,przeżyłem. Kon najedzony, cieplutko ubrany byłem choróbsko mnie jeszcze nie dobiło.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Lubię taką zimę, może i jestem wariat, ale lubię.
Pl. Konstytucji we w naszej Stolycy dziś kilka minut przed godziną 14.


Zaloguj się aby komentować
Zagarnąłem kawałek śniegu z parapetu chwilę temu i już tą dziurę zasypało. xd
Zaloguj się aby komentować
Jako, że za oknem znów mamy atak zimy, a ja uwielbiam grzebać na stronach NASA, oraz ESA, to łapcie zdjęcie satelitarne zaśnieżonej Alaski.
Zdjęcie wykonał MODIS na początku stycznia 2017 roku. Fotografia obejmuje południowo wschodni obszar od Anchorage, gdzie zanotowano wtedy 50-cio centymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.
MODIS (Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer) - to spektroradiometr, który bada właściwości chmur, strumieniowy przepływ energii oraz stężenie i właściwości aerozoli w atmosferze, pochodzące z pożarów lub wybuchów wulkanów.
To urządzenie zostało zainstalowane na pokładzie satelity Aqua (oraz Terra). W tym wypadku zwracamy uwagę na satelitę Aqua, ponieważ MODIS umiejscowiony na jej pokładzie zrobił tak ciekawe zdjęcie.
Satelita Aqua została wystrzelona na orbitę 4 maja 2002, na pokładzie rakiety nośnej Delta II z bazy sił powietrznych Vandenberg.
Źródło: earthobservatory.nasa.gov

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować