NIC NEI ZARYBIAJO! TYLKO KRADNO!
#fanatykwedkarstwa #pzs #wedkarstwo

NIC NEI ZARYBIAJO! TYLKO KRADNO!
#fanatykwedkarstwa #pzs #wedkarstwo

Zaloguj się aby komentować
Taka była ¯\____( ͡° ͜ʖ ͡°)____/¯
W tej dyskusji chwalimy się swoimi okazami, największymi, najmniejszymi jak i tymi, które przysparzają nam największą radość z wędkowania.
#wedkarstwo #chwalesie #ryby i troszkę #pokazmorde
Zaloguj się aby komentować
Kupujecie w tym roku zezwolenie u tych złodziei z PZW? Według moich obliczeń Kraków to 385 zł, najtańsza składka bez zniżek. (Kilka stawów/jezior i większość rzek)
#wedkarstwo #ryby

Zaloguj się aby komentować
#wedkarstwo #pokazkosz
Na czym wędkujecie? Kosze/fotele/łóżka polowe czy siedziska zwykłe rozkładane i zajmujące najmniej miejsca?
Na drugiej fotce mój wyczyn w debiucie na Maślance, 36kg karpia, do 3 sektorowej zabrakło mi 1kg i zawodów wyjechałbym z nagrodą rzeczową
Łowie od prawie półtoraroku, wcześniej praktycznie nie mając do czynienia z wędką i rybami
Po miesiącu od rozpoczęcia kupiłem swoje pierwsze siedzisko - Cuzo F2, podnóżki itp (foto nr3), po drugich zawodach stwierdziłem że jezeli mam jechać na kolejne to tylko z koszem i tak kupiłem kosz mikadowski.
Chcę rozruszać trochę tag, chciałbym aby tu wszystko żyło



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć, interesuję się fotografią oraz wędkarstwem, głównie muchowym. Jeśli macie jakieś pytania co do wędkarstwa to chętnie pomogę przy doborze sprzętu oraz wytłumaczę co i jak. Na początek wstawiam fotkę z ostatniego wypadu nad rzekę oraz lipienia z grudnia.
#wedkarstwo #fotografia


@zryyytyyy ogólnie łowię i wypuszczam. 3 główne gatunki to pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy oraz lipień. Zabieram tylko pstrągi tęczowe bo to uciekinierzy z hodowli i są niepożądane w naszych rzekach. Co do Odry to myślę, że warto sobie ją odpuścić. Oławki nie znam. Jak byś dostał wędkę na spławik to na 95% byś złowił jakiegoś okonia lub plotkę. Na spinning czyli zwijając przynętę imitującą rybę to na jeziorach głównie szczupaki, okonie i czasem sandacze. Na rzekach dochodzi kilka gatunków ale też w zależności od typu rzeki, bo są nizinne i górskie. Jeśli chciałbyś spróbować wędkarstwa to warto obejrzeć sobie kilka filmów i z wiązaniem zestawów oraz postępowaniem z rybą po złowieniu. Myślę że spławik jest optymalny na początek do nauki wyrzutu i fajnie widać brania. Jakieś prywatne łowisko lub stawek i można fajnie spędzić dzień w ciszy. A nasze ryby raczej trujące nie są, co najwyżej niedobre.
Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Jak wyglądają u Was opłaty na PZW? Rozważacie wybór jakiegoś stowarzyszenia? Poważnie się zastanawiam nad tym czy warto płacić za PZW w tym roku. Niestety nie mam żadnej ciekawej komercji w pobliżu (albo o tym nie wiem).
#wedkarstwo
Zaloguj się aby komentować
Dziś ciekawostka biologiczna. Szczupak albinos.
Złowiony w Niemczech. Zdjęcie z grupy FB.
#biologia #ciekawostki #wedkarstwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jest tu już jakaś kijowa społeczność?
Zaloguj się aby komentować
Chciałem się przywitać na tagu i przy okazji pochwalić swoją pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykonałem ją na konkurs Mojsze pod tagiem #rzymskielego na wykopie. Szkoda, że część z Was jest tam zbanowana, bo z pewnością byłoby więcej ciekawych dioram dodanych.
Termin zgłaszania prac mija 23:59 w niedzielę 20 listopada, może ktoś się skusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.wykop.pl/wpis/68793749/szalom-termin-zglaszania-prac-na-rzymskielego-mija/

Zaloguj się aby komentować
@Frasad Gorąco polecam, są też oczywiście odpowiedniki dla pozostałych przeglądarek.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/clickbait-remover-for-youtube/
Zaloguj się aby komentować
Jakis sprzet dla tescia wedkarza? Mysle o scyzoryku/multitoolu/szczypcach dla wedkarzy. Mysle ze pewnie jest cos takiego na rynku ale nie znam marek dla wedkarzy ktore rabia dobre produkty nacelowane na wedkarzy.
@robertx pewnie dla siebie tak bym zrobil, ale chcialbym aby to byl bardziej spersonalizowany sprzet pod konkretne hobby. znalazlem cos takiego: https://www.decathlon.pl/p/szczypce-wedkarskie-caperlan-p-multi/_/R-p-329333?mc=8607167
ciekawe jak z jakoscia tego. szczypce sa jakies fikusne widac ze do ryb a nie do grzebania przy aucie czy elektronice
Zaloguj się aby komentować
Hej łowiące Tomki, ale się wczoraj zagotowałem i do teraz mnie trzyma. Aż żona nie nadąża z gotowaniem bigosu na uspokojenie
Wiecie ile w przyszłym roku ma kosztować zezwolenie PZW na połów w okręgu poznańskim?
490 złociszy plus zwyczajowa opłata na koło, kolejne 10-20 PLN. W tym roku płaciłem 330 złotych, też sporo, ale do przełknięcia jeszcze. Spodziewałem się wzrostu, no ale nie o 50%
Z czego na ochronę i zagospodarowanie wód 340 zł, a 150 zł opłaty członkowskiej za to tylko, że jest się członkiem, z czego nie ma absolutnie żadnych korzyści, a co jest konieczne, by u nich łowić.
Jeszcze żeby było mało: nasze super Wody Polskie wystosowały pismo do okręgu, że wprowadzają limit zanęt 1 kg na dzień (tu jeszcze w miarę, więcej nie używam raczej), ale w szczycie sezonu od 15. czerwca do 15. września całkowity zakaz nęcenia produktami spożywczymi. Nie mam pojęcia, jak mam iść na białoryb, takiego leszcza na przykład jak na łowisko zwabić i utrzymać bez zanęty. Są oczywiście jakieś zastępcze metody typu zmieszać ziemię z kretowiska z atraktorem i dużą ilością białych robaków i liczyć na farta, no ale to nie o to chodzi.
Oficjalny powód? Zanieczyszczenie wód, eutrofizacja, przyducha. Realny? Pamiętacie jak na wiosnę obiegła kraj informacja, że ma być według Wód Polskich jedna opłata 250 złotych na cały kraj za wędkowanie? No więc tych łowisk WP to jest kilka na całe województwo, musiałbym kilkadziesiąt kilometrów jeździć. Reszta jest w długoletnich dzierżawach u prywaciarzy i w PZW właśnie. No i teraz cwaniaki robią co mogą, by pod byle pretekstem te wody odebrać. Oczywiście, już się prezes wygadał w wywiadzie jakimś, że jak tych wód będzie więcej, to u nich też będzie 450 złotych xD
Teraz na dobicie: tych łowisk PZW poza Wartą i jakimiś stawkami to koło mnie wcale nie ma za dużo. Jest jeden zalew, a poza tym to wszędzie ponad 30 km trzeba jeździć. Dla osoby wychowanej na pojezierzu to jakiś absurd. Jeździłem więc na ten zalew, ale w tym roku znowu przyducha czy inne coś tam i masowy pomór ryb. W efekcie PZW wprowadziło tam strefę no-kill, czyli nawet rybki ze sobą nie można zabrać...
Podsumowując: płacisz absurdalne pieniądze żeby nic nie złowić (bo nie można nęcić), a jeśli jakimś cudem będziesz miał farta, to i tak sobie rybki na kolację nie zjesz.
To chyba po 10 latach koniec mojej przygody z PZW. Nie ma opcji, że tyle zapłacę. Siedziałem tam już chyba tylko z przyzwyczajenia i sentymentu do dziadka, który mnie w łowienie wprowadził i przez całe dorosłe życie w kole wędkarskim działał. I tak chodzę kilka razy do roku, na więcej nie mam czasu. Od wiosny idę do prywaciarza na dniówki. Można kupować przez Internet, nie ma żadnych głupich rejestrów połowów i zakazów nęcenia, jest kilka jezior do wyboru i to naprawdę blisko mojego domu, nawet rowerem spokojnie dojadę. Długo się przed tym opierałem, ale naprawdę nie mam wyboru. Jedynie na aktualizację cennika czekam.
A pamiętam, jak w zeszłym roku jakiś pisowski poseł się wypowiadał, że według niego to wędkarstwo powinno być elitarnym hobby z pozwoleniem za minimum 800 złotych. Wtedy gadanie wariata puściłem mimo uszu. Dzisiaj widzę, że skubani powoli dopinają swego. To jest kolejna piękna i dobra rzecz, którą ta władza w porozumieniu z UE i zielonymi szurami próbuje ludziom odebrać...
PZW to jedna wielka patologia. Mieszkam kilometr od jeziora i niby ludzie chodzą łowić, ale z tego co właśnie słyszałem, to ryb praktycznie nie ma, bo nikt nie zarybia, kasę biorą i nic nie robią.
Sam bardzo chętnie bym wykupił sobie kartę, ale wiem, że w roku pójdę z maksymalnie 5 razy, więc taka kasa jest absurdalnie duża.
To już wolę jechać ze szwagrem nad prywatny staw z ekipą, zrobić swoje zawody i fajnie spędzić czas.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Chyba najwyższy czas zadać kluczowe pytanie - czy mamy tu jakichś fanów wędkarstwa, a konkretniej C&R, bo mięsiarstwo razić prądem?
Na razie nie mogę założyć nowej społeczności, ale zastanawiam się, czy jest w ogóle na tym etapie z kim się powymieniać doświadczeniami

Zaloguj się aby komentować
Biorą?
Zaloguj się aby komentować
Jest ładna pogoda, aż by się chciało kija pomoczyć. Poniżej świetna metoda do nęcenia prawdziwych okazów. Powodzenia!
Zaloguj się aby komentować