#steamdeck #emudeck #pytaniedohejto Wy też nie lubicie retroarch?Ciągle mi niszczy sejwy i jest w ogóle niestabilne
#steamdeck #emudeck #pytaniedohejto Wy też nie lubicie retroarch?Ciągle mi niszczy sejwy i jest w ogóle niestabilne
Zaloguj się aby komentować
Cześć, moze i glupie pytane ale czy jak kupię grę poza steamed, to mogę ja dodać do bibliotek i potem wgrać na Decka?
#steamdeck #pytanie #steam
Jesli chodzi o gry z innych platform typu blizzard epic games itp to tak. Dodajesz wtedy launcher klienta jako gre non steam instalka pobieranie potem tak samo gre zainstalowana jako non steam game i sie odpali. Gram tak np w diablo 2 ressurected na decku. Oczywisice trzeba manualnie sprawdzic na necie czy gra dzial itp.
Zaloguj się aby komentować
Przeglądam sobie subreddit steam decka i mam wrażenie że tam wszyscy to świeżo upieczeni rodzice xD Z ciekawości robię ankietę jak to wygląda tutaj
#steamdeck #gry #steam
@pawcio__ potwierdzam, dwójka dzieci na stanie, SD kupiłem przed przyjściem na świat drugiego, w sumie po narodzinach pierwszego nadrabiałem zaległości na PS Vita. Podsumowując najlepsza opcja dla zmęczonego ojca, walnąć się na łóżku i pograć, choć nie tylko, bo bąble lubią drzemać ze mną żeby się przytulić i w ciągu dnia też udaje się pograć. Także dla mnie sprzęt nr 1 do utrzymywania kontaktu z żywymi i branżą na tym etapie życia. Mam też mocnego laptopa i PS5(zakupione po pierwszych narodzinach), ale poszły w ostrą odstawkę, na szczęście na SD można grać zdalnie w gry z PS5. W sumie to wydaje mi się, że sumarycznie gram teraz więcej dzięki SD niż przed narodzinami dzieci. Człowiek nagina dobę i czerpie z danego medium ile może z pasją jak za dzieciaka, pomijam fakt, że jestem w stanie czytać książki, oglądać seriale/filmy z żoną i jeszcze pograć. Dzieci uczą dyscypliny i zorganizowanego zarządzania czasem.
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedohejto #gry #steamdeck
W co zagrać?Szukam jakiejś dobrej gry na pada z dużymi grafikami bo jestem niedowidzący
Zaloguj się aby komentować
Udało się odpalić emulator DSa w emuDecku, pytanie, czy melonDS to dobry emu, czy probowac Citry z 3DS? Może @NiosePrawde mi podpowiesz - jak używam melona to mam okazjonalne problemy z dźwiękiem, zaczyna harczeć, jakby jakiś sterownik nie dawał sobie rady
#emulacja #steamdeck #gry


Zaloguj się aby komentować
Jedzie do mnie olejowy skurwisynek
#steamdeck #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z #steamdeck grał w #battlebitremaster albo polygon? jak to działa na decku? w komciach na YT ludzie zgłaszają różne problemy związane ze sterowaniem.
Zaloguj się aby komentować
Szybkie pytanie hejterzy z tagu #steamdeck
Jak zainstalować #witcher 3 na decku? na Steamie nie potrafię znaleść.
@Zielczan & @SuperSzturmowiec dzięki, coś się kliknęło w kąkuter i Steam mi ograniczył wyniki wyszukiwania (możliwe, że takie były domyślne ustawienia)
Wyczyściłem ustawienia filtrowania i nagle się okazało, że są inne gry...aa chyba jeszcze język miał coś do znaczenia.
Jeszcze raz, dzięki za pomoc.
Zaloguj się aby komentować
#steam #gry #komputery #steamdeck #intel
Wyciekła specyfikacja najnowszego konkurenta SteamDecka i innych podobnych przenośnych komputerów. MSI Claw będzie chyba pierwszym który użyje komponentów od Intela a nie od AMD, a przynajmniej od czasu kiedy ten format komputerków jest popularny bo widziałem już wcześniej jakieś chińskie konstrukcje na Intelu ale to było dawno i od jakiś mało znanych producentów.
16 rdzeni oraz 32gb ramu brzmi na papierze fajnie, ale pytanie ile to na baterii wytrzyma skoro według specyfikacji ten procek ma działać przy poborze mocy od 28W do nawet 115W (choć nie ma szans żeby dobił do tej granicy w tym urządzeniu) ale nadal ciekawe jaką będzie mieć sekcje zasilania ten sprzęt i pojemność baterii.
Zastanawia też jaka będzie cena. Zgaduje, że będzie to jak dotąd najdroższa z tych konsolek, ale pewnie nie odejdzie cenowo od reszty jakoś aż tak bardzo. Domyślam się, że Intel musiał dać tajwańczykom jakiś bardzo dobry deal na te procki byleby tylko użyli ich zamiast popularnych i sprawdzonych już w tym formacie procków od AMD.
Oraz od siebie jeszcze dodam, że tych wszystkich nowych konstrukcji to ta wyglądem podoba mi się chyba najmniej. Nie wiem ale wygląda jakoś tak bardzo "chińsko" i tandetnie ale to może wina słabego rendera i na żywo będzie prezentować się lepiej.
Czy jest tu ktoś zainteresowany kupnem takiej konsolki? A może posiadacie jednego z innych konkurentów SteamDecka od firm takich jak Lenovo czy Asus i chcielibyście się wypowiedzieć czy jesteście zadowoleni czy może jednak żałujecie, że nie wybraliście tańszego i popularniejszego sprzętu od Valve?


Zaloguj się aby komentować
#gry #grykomputerowe #steam #steamdeck
Steam: lata przygotowań, własny sklep, własny system bazujący na unixie, miliony poprawek, ciągłe wsparcie, super design urządzenia, balans w mocy/baterii urządzenia żeby było można sobie pograć
Każdy: HURR ZRUPMY SWUJ PC-HANDHELD ALE NA INTEL KORE 2137 5 MILIARDUW RAM WRZUĆMY WINDOWSA I HEJA BANANA, MUWIE WAM W TYM SO PIENIONDZE
Jak wychodził rog Ally to uważałem że to już jest przerost formy nad tresciom ale przy tym co wypuszczają inni to wydaje się być nawet całkiem dopracowanym produktem. Tak czy siak valve ze swoim steam deckiem może spać spokojnie, prawdopodobnie do czasu switcha 2 albo Decka 2, jedynka nie będzie miała żadnej godnej konkurencji.
Zaloguj się aby komentować
Co ściągać do emulacji? EmuDecka? Potrzebuję głównie DSa, ale im więcej tym lepiej, może skorzystam też z innych
#steamdeck #gry #emulacja

Zaloguj się aby komentować
Polecam. Resident Evil Village
Ładnie śmiga na Deku.
10h na normalnym poziomie trudności.
spolszczenie https://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=3659
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Linux na steamie dobija do 2%. Oczywiście głównie dzięki steam deckowi ale to też może spowoduje zainteresowanie linuxem u posiadaczy steam decka, którzy będą chcieli spróbować go na swoich desktopach. Oby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #gry #steam #steamdeck

@pawcio__ niech tylko naprawią skalowanie i obsługę wielu monitorów (szczególnie, gdy mają różne rozdzielczości), a Wayland zagości defaultowo, to może będzie w końcu ten rok Linuxa.
Microsoft jest tak ułomny ze swoim produktem od kilku lat, że aż dziwne, że Linux więcej nie wyszarpał. Ale w sumie dopiero Valve pchnęło do przodu wine/protona, więc wszystko przed nami.
Edit: i żeby gierki na multi działały...
Zaloguj się aby komentować
Polecam
Condemned: Criminal Origins
Obowiązkowo w słuchawkach, co chwile można było się wystraszyć
Śmiga na #steamdeck , dostepne jest spolszczenie.
Bawiłem się świetnie choć gra ma 18 lat.
zajęło mi to 8,5h
13,50 na steamie

Zaloguj się aby komentować
We wcześniejszym wpisie uzyskałem jednoznaczną odpowiedź na pytanie Steam deck czy Switch (Steam deck)
No to teraz mam drugie pytanie :)
Stem Deck oled czy iphone 15 pro max?
-gram w pracy (taxi) i wieczorami na kanapie
-nie spędzam więcej niż 1-2h na graniu
-głównie fps
-gram obecnie na tel/laptopie używając Xbox cloud i kontroler od PS5
Szczerze? Kupię iPhone (eko system #apple Here) więc nic specjalnie nie ryzykuje. Ze steam deckiem, cóż za⁎⁎⁎⁎sty gadżet, ekran i biblioteka gier (+emulatory) ale boję się że największy projekt w moim życiu nie pozwoli mi się cieszyć tą zabawką.
A co to za projekt? Ano za 3 miesiące zostanę ojcem (oby)
I tak się zastanawiam czy warto się ładować w gadżet za który mógłbym kupić 2 siedzonka do samochodu dla dzieci (w sumie i tak bym je kupił) czy kupić coś co może wylądować w kącie…
#steamdeck #iphone #gry #problemypierwszegoswiata
U mnie steam devk sprawia że nawet dwudziestominutowe okienko jak np czekam aż się jedzenie zrobi zamiast poświęcać na social media poświęcam na granie w zaległe gierki. Steam decka możesz zapauzowac w dowolnym momencie więc jest dużo przystępniej niż przy jakimś graniu w chmurze. FPSy wymagają przyzwyczajenia, mi się na gyro gra dobrze ale dużo osób woli te takie śmieszne panele dotykowe, są mega precyzyjne wbrew pozorom
Zaloguj się aby komentować
Dżaki!!!
2 zaliczona. Jedna z najlepszych gier w mrocznych klimatach. Jeszcze pora zaliczyć jedynkę albo przez emulator PS3 albo za kilka $ na Xbox w wstecznej.
Na steam Deku chodzi jak złoto
#steamdeck


Zaloguj się aby komentować

Zdecydowałem się opuścić branżę gier po latach tworzenia prostych gier F2P dla wielu firm. Teraz, moja pierwsza gra indie jest już prawie gotowa. Jeśli lubisz eksplorację trudnego terenu, jazdę ciężkimi pojazdami lub odkrywać tajemnice, ta gra może być dla Ciebie.
#gry #steam #pcmasterrace...
720h z życia. A Wy jak zmarnowaliście czas w tym roku?
#gry #pcmasterrace #steam #steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Czy śnieżycy 3
Fabuła średnia ale filing z walki zarąbisty
Na #steamdeck śmiga na full w 60 klatkach

Zaloguj się aby komentować
Wreszcie po 13 latach udało mi się ukończyć.
Nie wiem czemu na premierę gdzieś w połowie odpuściłem.
Gra rewelacyjna. Pierwsza gra przygodowa którą ukończyłem.
Pora na następną z ich studia
Dosyć dobrze gra działa na Deku. Jedynie sterowanie trzeba było ogarnąć korzystając z układu społeczności. Raz się postać zacięła.
Madison zginęła wraz z agentem FBI.
#gry
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować