O co chodzi z tym zbieraniem piorunów? Ja rozumiem, że się zdobywa rangi, ale czy to odblokowuje jakieś nowe funkcje/możliwości (oprócz możliwości zakładania społeczności) żeby faktycznie był sens żebrać jak o lajki na fb?
O co chodzi z tym zbieraniem piorunów? Ja rozumiem, że się zdobywa rangi, ale czy to odblokowuje jakieś nowe funkcje/możliwości (oprócz możliwości zakładania społeczności) żeby faktycznie był sens żebrać jak o lajki na fb?
Zaloguj się aby komentować
Witam witam, po 15 latach pora na zmianę. Jednym z noworocznych postanowień jest przejście na full kb, pozbywając się myszy przy codziennym użytkowaniu pc.
Krótkie pytanko z tym zwiazane, czy da się z poziomu klawiatury obsługiwać portal? #hejto #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #hejtopytanie
Na pierwszy rzut oka widzę, że muszę kliknąć kilka razy by dodać wpis, ze strony UX to trochę słabo
Zaloguj się aby komentować
Hej @hejto
Jeszcze przydałaby się funkcja wysyłania komentarza samym przyciskiem "enter" na klawiaturze, zamiast jedynie klikania w przycisk wysyłania.
Chyba, że już jest w ustawieniach, a nie widzę i/lub nie mogę znaleźć?
#pytanie #pytaniedoeksperta #hejto #ustawienia
Zaloguj się aby komentować
Gdzie znajdę listę tagów. Jestem tu nowy, sierota po wykopie
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Jak wrzucić video z YT?
#pytanie ie #hejto jto #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
k⁎⁎wa ten, co to za nowa moda gadanie typu "dla chłopa" "chłopowi" "chłopu". co to, skad to
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #ocochodzi
Zaloguj się aby komentować
Wypok - Hejto plusy exchange
400 plusów na Hejto to taki odpowiednik 4000 plusów na wypoku, czy trochę przesadzam? XD
#pytaniedoeksperta
@nie_tutaj z grubsza tak ale liczę, że się rozkręci. To chyba największa szansa dla tego portalu. Nie wiem kto tu jest w adminitracji ale polecam szybko zamówić 100 kubków,smyczek i zrobić jakieś rozdajo albo losowanie. Jeśli do końca miesiąca zostanie chociaż 10% z tego co zmigruje (bo zakładam, ze do tego czasu ogarną wypok) to jest spora szansa na rozwój .
Zaloguj się aby komentować
Jeśli dałem produkt na reklamacje i czy w ciągu 14 dni roboczych nie dostanę odpowiedzi, czy to oznacza, że reklamacja z automatu jest uznana?
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #konsumpcja
Zaloguj się aby komentować
Jak reagujecie jak ktoś starszy czyli na przykład w wieku 26-27 lat mieszka z rodzicami? Ogólnie ostatnio spotykam się z laseczkami z tindera i jak mówię że mieszkam ze starymi to jest takie mech z ich strony xD ja ogólnie to nie mam zamiaru wyprowadzać się od starszych dopóki nie odłożę siana na dom/mieszkanie lub nie znajdę sobie dziewczyny, bo nie mam zamiaru mieszkać zupełnie sam tylko po to żeby się "usamodzielniać". W szczególności że pracuję zdalnie więc w c⁎⁎j czasu spędzał bym w samotności... I to nie jest że nie mam siana tylko po co mam tracić 2k na wynajem jak mogę mieszkać sobie z rodzicami xd
#pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Jakie taxi polecacie w Poznaniu?
Może to być nawet na daleką odległość do 30 km.
#pytanie #pytaniedoeksperta #transport #samochody #poznan #taxi
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś pomysł jak zwiększyć tu tę pamięć?
Próbowałem w rejestrze, nic nie idzie.
W BIO-sie nie mogę tego znaleźć
karta intelcore 620
#pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #technologia #komputery

@PanDomostos
Nie da się bo jest to fizycznie niemożliwe. Możesz ustawić górną granice z tej fizycznie dostępnej, ale jej nie zwiększysz.
Górna granica jest zawsze dostepna w 100%
"Czy mogę kontrolować ilość pamięci graficznej używanej przez pojedynczą aplikację?
Nie. Ilość używanej pamięci graficznej jest przydzielana dynamicznie, aby zrównoważyć potrzeby systemu operacyjnego i wszystkich uruchomionych aplikacji."
Ta pamięć to >fizyczna< ilość tranzystorów. Nie da sie w żaden sposób trikami w rejestrze czy biosie zmaterializować fizycznych rzeczy. Możesz tylko kontrolować ile z tych fizycznych tranzystorów będzie używanych.
Pamięć to zbiór tranzystorów w ktorych jest napiecie czyli jest to 1 lub 0 gdy tranzystor nie jest naładowany ładunkiem elektrycznym. Czyli system dwójkowy. Tranzystor lub ich zbiór tworzą bramki logiczne czyli właśnie pamięć w której w systemie dwojkowym zapisuje się informacje ładunkiem elektrycznym lub jego brakiem i ten stan to jest informacja.
Masz 8GB i z tego 8GB OS w zaleznosci od potrzeb rezerwuje sobie i przydziela innym te tranzystory zeby zapisywac w nich informacje w systemie dwojkowym na temat grafiki.
Zaloguj się aby komentować
Co to oznacza? Oznacza, że laptop obsłuży zewnętrzną kartę graficzną?
Padł mi komputer, dokładnie płyta główna. Padła przed końcem gwarancji i teraz płyta pojechała na gwarancje.
Chciałbym lapka w jakiś sposób ulepszyć na jakiś czas. Zanim płyta dojedzie czy uzają reklamacje to jeszcze potrwa.
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #technologia #informatyka

@PanDomostos To znaczy, że masz kartę zintegrowaną w procesorze (w tym przypadku nadaje się do wyświetlania pulpitu) i że całkowicie ma dostęp do 8 GB pamięci, ale współdzielonej (czyli RAM). Jest ona sporo wolniejsza niż dedykowana pamięć dla grafiki.
Tak czy inaczej, zarezerwowanej sprzętowo jest 128 MB i więcej nie potrzeba, bo przy szybkości laptopowych RAM (i to być może single channel) i mocy integry i tak nie uciągnie wiele.
Zaloguj się aby komentować
Szanowne @hejto @lubieplackijohn mam takie pytanko. Kiedy tworzy się społeczność po prawej należy wybrać jakby "społeczność nadrzędną" czyli np tworzę "komputery" to nadrzędną wybiorę "technologia".
I idąc tą logiką zakładałem że potem przeglądając posty z "technologia" będą tam tez zawarte wpisy ze społeczności "komputery" a widzę że tak nie jest. Zatem jaki cel jest wybierania tej społeczności nadrzędnej?
#pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Pytanie za sto punktów.
Czy imbir wysuszony w proszku ma takie same wlasciwosci co sok wyciskany ze świeżego imbiru???
Na mój chłopski rozum ma takie same właściwości tylko jest w innej formie, ale ja się nie znam więc pytam.
#pytanie #kuchnia #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
jak macie rozmowę kwalifikacyjną to przygotowujecie się jakoś do niej czy idziecie na żywioł?
#praca #pracbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
@Legitymacja-Szkolna kiedyś się przygotowywałem, teraz mam wyjebane bo doświadczenie rozmawia za mnie, jak ktoś przesadza a rekrutacji i próbuje na siłę pytać mnie o jakieś pierdoły to odpowiadam do czasu, później po prostu mówię że to nie miejsce dla mnie skoro muszą przepytywać o takie durnoty w dobie szerokodostępnego internetu ale to #pracait
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób mogę dodać film do dyskusji/znaleziska itd? Trochę lipa jest w tym temacie, bo co nie spróbuję to pojawia się tylko link, zaniast np playera yt. Może dacie radę to uprościć w jakiś sposób w przyszłości @hejto Przydałaby się publiczna lista to-do w menu, wtedy nie będą Tomki zawracać gitary na tematy które macie już na tapecie.
#pytaniedoeksperta #hejto
Zaloguj się aby komentować
Takie pytanie.
Jaka platforma lepsza?
CDA czy netflix?
#pytanie #pytaniedoeksperta #filmnawieczor #filmy #technologia #internet #komputery
Zaloguj się aby komentować
Stworzyłem społeczność ale chcę zmienić jej nazwę lub ja usunąć i zrobić od nowa pod inną nazwą. Czy jest taka możliwość?
#hejto #pytaniedoeksperta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Podsumowania, postanowienia noworoczne itd. No właśnie. Pytanie do @hejto - jak przedstawilibyście genezę powstania portalu, skąd się wzięła nazwa i co reprezentuje logotyp?!
Mówię tu o przyszłości, bo patronite to początek, ale jeśli na poważnie myślicie o rozwoju i możliwym przejęciu rynku po wiadomyn portalu (oby
Z noworocznymi życzeniami rozwoju, kurlapejter

@hejto ja to wszystko pamiętam, nawet miałem się rejestrować, ale stwierdziłem, że skoro dla żartu to padnie prędzej czy później. Niemniej śledziłem do pewnego momentu postepy i apdejty. No dzisiaj jak widać jest progres, rozwój w którym postanowiłem pomóc od strony artykułów czy sugestii.
Pytanie nadal w mocy, jestem inwestorem i chcę coś o Was wiedzieć. Macie coś gotowego na odpowiedź? Czy odpowiecie tak jak tutaj, chociaż moje pytanie (nadal na poważnie) pozostaje bez odpowiedzi
Co znaczy "Hejto" bo kurła chyba nie powiecie, że ma związek ze starą babą na pasach xD
Zaloguj się aby komentować
Jakie są szanse na scenariusz chersoński 2.0- tj. oficjalnie front pod Swatowem/Kreminną stoi w miejscu, ciężkie walki, setki zabitych po obu stronach na dzień, sytuacja patowa zarówno dla RUS jak i dla UA, a tak naprawdę szojgu już szuka długopisu żeby podpisać akt dobrew woli, czyli wycofanie się do Ługandy?
Jak było z Chersoniem? Ukraińcy 20 km od miasta, nu haraszo spierdalamy na h⁎j, bo nie dało się utrzymać miasta dłużej niż tydzień xD
Zaloguj się aby komentować