Historia Darta... Inny kanał na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=QZMFJmIXeHY
Historia Darta... Inny kanał na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=QZMFJmIXeHY
Zaloguj się aby komentować
Pesa Dart (ED161-004) jako IC5130 w stronę Warszawy na dworcu w Iławie. Zdjęcie wykonano 7 października o 7:26

@Walerin Pesa reklamowała to jako "polskie Pendolino", a w rzeczywistości jest to zwykły pociąg klasy Intercity, czyli szybki międzyregionalny. Pendolino to klasa pociągów premium, nie tylko jeśli chodzi o szybkość (typowa konstrukcja KDP), ale również i standardu wnętrza. Jeśli przełożyć to na samoloty, to Pendolino jest klasą biznes
Zaloguj się aby komentować
Drugi "nurek", na stacji Strzelce Krajeńskie Wschód, która jak sama nazwa wskazuje znajduje się w miejscowości Zwierzyn.
24.04.2022

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czechosłowacka lokomotywa spalinowa serii 754 zwana "nurkiem" na stacji Nowe Drezdenko w województwie lubuskim. Potężny skład IC Zamoyski zaraz ruszy w stronę Gorzowa Wielkopolskiego.
23.04.2022

Zaloguj się aby komentować
Podwójne zestawienie Flirtów 3: ED160-015 i 019 na warszawskiej centralnej. Pierwszy z nich jest pociągiem IC1524 z Warszawy do Bydgoszczy, a drugi oddzieli się w Iławie i pojedzie do Olsztyna jako IC1520. 7 października 2022, godz. 5:20

Zaloguj się aby komentować
Tę pracę nazwałem "Zbombiony Kibel". Czeka grzecznie na odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście w kierunku Wschodniej.

Zaloguj się aby komentować
"Babcia", czyli najstarszy EN57-038 na służbie
Spotkać go można na linii Tłuszcz - Ostrołęka.

@Miedzyzdroje2005 coś w tym jest, jadąc dało się odczuć że linię 29 przydałoby się "odświeżyć". O ile walory turystyczne są tutaj niepodważalne, to jednak utrzymanie i poprawa funkcjonalności to konieczność.
Zwłaszcza że słyszałem o planach bezpośredniego (choć tylko weekendowego) połączenia Ostrołęka - Warszawa, ciekawe jaki skład będzie to obsługiwał
Zaloguj się aby komentować
Historia Darta (ED161). Pociągu Pesy, który stał się memem zanim jeszcze wyjechał na tory. Kanał Węzeł przesiadkowy >>> https://www.youtube.com/watch?v=DMtgy-fgobo
fot. Wikipedia, transinfo.pl


Zaloguj się aby komentować
Pesa Bydgoszcz pokazała swoją koncepcję pociągów KDP na 250 km/h, które wykorzystane zostaną w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, który umożliwi powstanie sieci połączeń kolei dużych prędkości


Zaloguj się aby komentować
ED250-011 jedzie w kierunku Warszawy Centralnej przez wielki plac budowy. Od strony zachodniej, na Odolanach trwa przebudowa układu torowego w związku z budową nowego dworca Zachodniego oraz torów kolei dużych prędkości. Nad pociągiem widzimy nowy wiadukt, którym poruszać się będą pociągi jadące na południe, w kierunku Radomia

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio stałem się dumnym posiadaczem gry "Wsiąść do pociągu - Europa". W dużym skrócie, celem rozgrywki jest zbudowanie połączeń między wylosowanymi trasami. Oczywiście, inni gracze nie będą nam w tym pomagać, więc rywalizacja z każdą kolejną turą staje się coraz bardziej zacięta.
Imo, świetna rozrywka dla 3-5 osób na wieczór przy piwku
Polecam! Koszt to ok 130 pln.

Zaloguj się aby komentować
Ciekawy pomysł, aczkolwiek jak wiele ciekawych pomysłów pozostał na etapie prototypu.
https://www.youtube.com/watch?v=N7ZvfO-99dc&ab_channel=BritishPath%C3%A9

Zaloguj się aby komentować