#mojezdjecie
Wiem, że mało oddechu na lewo od bociana ale za to sam bocian słabo wyszedł.

#mojezdjecie
Wiem, że mało oddechu na lewo od bociana ale za to sam bocian słabo wyszedł.

Zaloguj się aby komentować
Droga mleczna nad Castlerigg stone circle w Lake District UK.
Warunki nie byly idealne ale mialem czyste niebo (oprocz tej jednej chmurki
Strzelone na: Viltrox 16mm na F5.6 i iso 1000 + sony aIV.
Niestety sezon na Droge Mleczna w UK juz sie konczy, moze uda sie jeszcze raz wyskoczyc w bezksiezycowa noc.
Dla zainteresowanych Castlerigg:
Jest to krag zbudowany okolo 3000 BC, czyli starszy od Stonehenge i jeden z najstarszych w UK, wyroznia sie piekna lokacja z panoramicznym widokiem na Lake District. Nie wiadomo do konca w jakim celu byl zbudowany, ale prawdopodobnie byl to punkt handlu dla pobliskiej fabryki toporkow/siekier w Langdale. Ze wzgledu na dosyc ciemne niebo jest to popularne miejsce, zeby obserwowac nocne niebo, a podczas zapowiadanej zorzy polarnej potrafi tu byc sporo osob, na szczescie mialem je dla siebie i dopiero na wschod Slonca zaczely pojawiac sie pierwsze osoby
#fotografia #astronomia #astrofotografia #uk #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować
#warszawa
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Piegża

Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#fotografia
#zwierzaczki
#mojezdjecie
#pentax
Tryptyk "Rogacze nieoczywiste" z fotograficznego archiwum



Dooobre skradankowe zdjęcia! Zastanowiłem się nad pewną kwestią... bo jeszcze dwadzieścia lat temu taki dziki obiekt, widząc człowieka, myślał: on chce mnie za⁎⁎⁎ać na obiad. Dziś - pomimo odjechanych kółek łowieckich, prezentujących na FB ołtarzyki z martwych
Zaloguj się aby komentować
Smieszny ten gdansk xD
Niby ciemno a niebiesko
#gdansk #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Pokląskwa


Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Rudzik


Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Zniczek

Zaloguj się aby komentować
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
#warszawa
Perkozek karmiący perkozunia

Zaloguj się aby komentować
Ok, wrzucam dalej jak już się rozpędziłem
#mojezdjecie #fotografia #kenijskiesafari





Zaloguj się aby komentować
HAKUNA MATATA!
Pumba się postarzał
#fotografia #mojezdjecie #kenijskiesafari





@Vakarian jak będziesz miał za mało wrażeń, to zawsze możesz wpaść na safari w Nairobi.
Jest to jedyne na świecie miasto (a na pewno stolica kraju), które w granicach administracyjnych ma park narodowy.
Tylko nie ruszaj tam w porze obiadowej, bo wszystko co interesujące (Big 5) chowa się przed upałem.
@Vakarian Ja 3-4h pojeździłem po tym parku. Bawół, lew - odhaczone. Słaby czas miałem na safari bo właśnie pora lunchu ale... Było to na koszt firmy więc who cares.
Na wyprawę to służbowo się wybrałem w 2022 na największą farmę wiatrową pod względem ilość turbin I siedziałem tam jakieś 4-5 miesięcy.
Ten rejon miejscowi nazywają Po prostu Turkana, bo władze kenijskie praktycznie nie mają jak egzekwować prawa. Oprócz tej farmy wiatrowej to inna oznaką panstwowosci kenijskiej byla baza lotnicza, W której stacjonowal SAS.
Co do safari tam, to krajobraz w niczym nie przypomina Mombasy czy innych rejonów, które jak masz przed oczami to słyszysz Attenborough.
Ja miałem godzinę policyjną bo safari z bronią urządziły sobie dwa plemiona I strzelali do siebie podkradajac nawzajem kozy, wielbłądy I wodę.
Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
@maximilianan dajesz
@maximilianan a teraz?



Zaloguj się aby komentować
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#gore
Na wieczór coś dla widzów o mocnych nerwach. Niestety bywa i tak, natura jest okrutna. Mewa białogłowa (chyba, bo od srebrzystej idzie ją odróżnić tylko po kolorze nóg) pożera pisklę łyski. Nie znam historii tej sytuacji, natknąłem się na nią w momencie, gdy szarpała ofiarą niczym pies/wilk upolowanym zającem.





@InstytutKonserwacjiMaryliRodowicz trudno wyrokować. Jak miałbym obstawiać, to pisklę zanadto oddaliło się od rodziców a mewa wykorzystała sytuację. Trochę dziwi, bo łyski są bardzo bojowe w okresie lęgowym i wrony atakują przede wszystkim lęgi krzyżówek. Mewy polującej na pisklęta jeszcze nie widziałem, wrony owszem.
Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Raniuszek



Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Rokitniczka


Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Dudek, niestety z daleka i ze złożonym czubkiem




Zaloguj się aby komentować
Takie małpki śmigały po terenie hotelu w którym byłem w Kenii. Były też większe badassy ale to może następnym razem jak mi się przypomni o moim tagu #kenijskiesafari xD
#fotografia #mojezdjecie #malpki #sutyjakwentyleodjelcza





Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Brodziec śniady (chyba), poproszę @okim o konsultację



Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Łęczak



Zaloguj się aby komentować
#warminskomazurskie
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#majowka
Kania czarna


Zaloguj się aby komentować