A czasami udalo sie jakies artystyczne zdjecie zrobic.
Na morzu polnocnym na wiosne, szczegolnie w maju, jest bardzo mgliscie. Swiatla przeciwmglowe wskazane
#barteknamorzu #morze #marynarz

A czasami udalo sie jakies artystyczne zdjecie zrobic.
Na morzu polnocnym na wiosne, szczegolnie w maju, jest bardzo mgliscie. Swiatla przeciwmglowe wskazane
#barteknamorzu #morze #marynarz

Zaloguj się aby komentować
A to moi drodzy zeby megalodona. Skurczysyny zyly kilka ladnych milionow lat temu i mialy zeby dochodzace do kilkudziesieciu centymetrow. Ciekawostka jest to, ze boki zebow maja strukture pily.
Te zeby i tysiace innych razem z nimi zostaly zebrane z dna Oceanu Spokojnego na glebokosci ok. 4300m.
Wiecej info na wiki - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Megalodon
#barteknamorzu #marynarz

Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #morze
zakładam tag #bezpieczenstwonamorzu
żeby był współdzielony ze #statki #marynarz #offshore (bo oni wiedzą więcej od żeglarzy)
różnice między SART a EPIRB
posty po angielsku częściowo żeby się oswoić z językiem angielskim morskim
Difference between SART and EPIRB
SEARCH AND RESCUE TRANSPONDER
In standby condition, operational for 96 hours
In working condition, operational for 08 hours
Battery should be replaced every 2 to 5 years
Operable in temperature between -20 deg to 55 degrees.
EMERGENCY POSITION INDICATING RADIO BEACON
12 Volt battery
48 hours of transmitting capacity
Normally replaced every 2 to 5 years
Use proper replacement battery
Different vessels have different SART and EPIRB type, make sure to read your manuals onboard before you will use and test it.

Zaloguj się aby komentować
No co tu duzo mowic, lato w pelni :)
#morze #marynarz #pracbaza #statki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czesc, z tej strony wasz marynarz. Chcialem sie tylko pochwalic, ze dostalem staly kontrakt i podwyzke 50%. Zycze milego dzionka

Zaloguj się aby komentować
Zeby megalodona wydobyte z ponad 4km glebokosci i machniete lakierem.
Wiek od 2 do ponad 20 milionow lat.

Zaloguj się aby komentować
Tak wygladaja czlowieki w ladowni statkowej na gorce ponad 3000t konkrecji polimetalicznej.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Statek był w podróży z Florydy do Portoryko. Załoga nie zdobyła rzetelnych informacji pogodowych i znalazła się 40 km od oka cyklonu, statek nie został odpowiednio zabezpieczony przed zalaniem i nie uwzględniono skutków długotrwałego przechyłu na pracę silnika.
https://www.youtube.com/watch?v=rOfX-sqeZnI
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ktoś na AMA mnie pytał o ekstremalne warunki pogodowe, w których pracowałem. Ekstremalnych nie doświadczyłem, ale wygląda to mniej więcej tak:
Zaloguj się aby komentować
Witam na moim AMA.
Krótko o mnie: Jestem absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie. Pracuję jako kontraktowiec na stanowisku drugiego oficera wachtowego w żegludze międzynarodowej. Poważną pracę na morzu zacząłem w 2016 i łącznie spędziłem około 40 miesięcy na wodzie.
Zapraszam do zadawania pytań oraz dołączenia do społeczności https://www.hejto.pl/spolecznosc/marynarz Zaznaczę, że w odpowiedziach przedstawiam pracę ze swojej perspektywy i może się ona różnić od pozostałych ludzi morza.

@ellisha_231 Chrzest równikowy to ceremonia z okazji przecięcia równika i robi się ją dla załogantów, którzy jeszcze tego nie dokonali. Przypomina to "kocenie" w szkole i robi się różne rzeczy, np. rozsmarowuje się smar po ciele, oblewa wodą pod dużym ciśnieniem z węża pożarowego, daje się do wypicia whisky wymieszane z wodą morską (pychota), a na końcu dostaje się certyfikat, by ktoś nie musiał przez to przechodzić drugi raz. Oczywiście to, czy chrzest równikowy będzie miał miejsce, zależy od kapitana.
Prawie każdy mówi, że chciałby rzucić pracę na morzu, a jednak każdy wraca. Wszystko to kwestia zarobków, jeżeli moja praca na lądzie pozwalałaby mi żyć na podobnym poziomie jak obecnie, to nie wahałbym się.
Zaloguj się aby komentować