Stambuł nocą sfotografowany z pokładu ISS 10 maja 2021 roku.
#kosmos #fotografia

Stambuł nocą sfotografowany z pokładu ISS 10 maja 2021 roku.
#kosmos #fotografia

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #tworczoscwlasna #gdynia
Z bulwaru w Gdyni.

Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #papiez #fotografia
Papież Leon XIV przyłapany w Nike'ach
Spodobała mi się wczorajsza historia w prasie o tym, jak papież Leon XIV zadzwonił do swojego amerykańskiego banku w południowym Chicago, żeby zmienić numer telefonu. Kiedy powiedziano mu, że musi osobiście stawić się w banku, przyznał się i powiedział urzędnikowi, że jest papieżem Leonem. Pracownica banku rozłączyła się.

Zaloguj się aby komentować
Dzien doberek, zapraszam (3 rok pod rzad) na zachod Slonca w rezerwacie Bluebells (Hiacyntowiec, badz Endymion) w dolinie Rannerdale w Lake District. Piekne warunki w tym roku sie trafily. Musze jeszcze sprawdzic fazy ksiezyca, czy uda sie zlapac jakies nocne zdjecie, zanim przekwitna. Prosze spodziewac sie wiecej zdjec xD
#fotografia #uk #mojezdjecie #podroze


Zaloguj się aby komentować
#fotografia #gdynia #tworczoscwlasna
Widok na Sea Tower w Gdyni z bulwaru.

Zaloguj się aby komentować
Pokaz fontanny multimedialnej za Halą.
#wroclaw #fotografia #tworczoscwlasna #architektura




Zaloguj się aby komentować
A pochwalę się, co mi tam...
Często rano, jadąc do pracy, specjalnie wydłużam sobie trasę i zahaczam o zalew w Rzeszowie.
Wczorajszy wyjazd od początku zapowiadał się wyjątkowo. Praktycznie w jednym miejscu spotkałem kozła sarny, bażanta, sójkę (jeśli ktoś zastanawia się, czy jest na zdjęciu — warto się dobrze wpatrzeć
Rower zostawiłem przy ścieżce rowerowej i poszedłem na słuch przez krzaczory. Im dalej szedłem, tym bardziej czułem, że jest blisko. W końcu wyszedłem na małą polankę…
I wtedy ją zobaczyłem!
Jakość zdjęć może nie jest rewelacyjna, a nawet dobra, ale są — i to się liczy
#ptaki #zwierzaczki #chwalesie #fotografia #ornitologia





Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam cienie o wschodzie.
#fotografia #tworczoscwlasna #zamki

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Nocna eskapada z tatą. Zapraszam na #piechurwedruje
---------
Szczyty: Luboń Wielki (Beskid Wyspowy), Polczakówka (Pogórze Orawsko-Jordanowskie)
Data: 23/24 kwietnia 2026 (czwartek/piątek)
Staty: 17.3km, 4h30, 855m przewyższeń
Trasa zrobiona w celu odhaczenia potencjalnie nieciekawych fragmentów szlaków, ostatecznie momentami zaskoczyła raczej na plus.
Informacje praktyczne:
W Rabce-Zdrój można zostawić samochód np. tutaj , jednak jeśli ktoś planuje wyjść tylko na Luboń Wielki lub Polczakówkę, to lepiej zaparkować gdzieś tutaj .
Część zielonego szlaku prowadzącego przez Rabkę została już na mapach zaktualizowana (uwzględniono nowopowstałą linię kolejową), natomiast my szliśmy jeszcze "po staremu" i jak barany skakaliśmy przez barierki. Zalinkowana wyżej trasa jest już tą aktualną.
Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim było zamknięte w nocy, nie wiem jak by było w przypadku wcześniejszego kontaktu, żeby zostawić drzwi otwarte (w niektórych schroniskach spełniają taką prośbę).
Co było fajne:
Zielony szlak, już po wkroczeniu w las, wydał się całkiem przyjemny - nie było gwałtownych przewyższeń i wysokość zdobywało się w miarę równo. Według mnie jest lepszy niż niebieski, ale w dalszym ciągu gorszy od żółtego, który bije obydwa na głowę pod względem atrakcyjności.
Na Polczakówce jest pełnoprawna wieża widokowa - spodziewałem się jakiejś platformy, albo czegoś lichego, a tu wieża z prawdziwego zdarzenia.
Co było mniej fajne:
Długie odcinki asfaltowe.
Niebieski szlak z Lubonia momentami był dość kamienisty, co odczuła moja kostka.
Mogę polecić fragmenty tej trasy, natomiast nie całą. Polczakówka wydaje się fajną opcją na wyjście z dzieciakami - spróbuję w tym roku wypróbować taką opcję i dać znać jak poszło.
#gory #wedrujzhejto #fotografia #beskidwyspowy #pogorzeorawskojordanowskie





Zaloguj się aby komentować
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
#fotografia #wroclaw


Zaloguj się aby komentować
#fotografia #natura #tworczoscwlasna #trojmiasto
Wyschnięte bagno.

Zaloguj się aby komentować
Tegoroczny festiwal kwiatów, który właśnie się skończył. Zamek Książ.
#zamki #fotografia #tworczoscwlasna #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Strasznie dużo na głowie ostatnio mam, więc tylko szybko wrzucam sójkę i lecę robić dalej rzeczy. #fotografia #ptaki

Zaloguj się aby komentować
Władimir i Ludmiła Putinowie z córkami w lesie w Finlandii, lata 90. XX wieku
Putin powrócił do Leningradu – obecnie Sankt Petersburga – w 1990 roku po pięciu latach spędzonych jako oficer wywiadu KGB w Dreźnie, wschodnioniemieckim mieście. Dołączył do zespołu Anatolija Sobczaka, ówczesnego mera Petersburga, i został szefem komisji stosunków zewnętrznych, odpowiedzialnej za umowy handlowe i inwestycje zagraniczne.
Pierwsze zarzuty korupcyjne wobec Putina pochodzą z tego okresu. Putin twierdzi, że zrezygnował z pracy w KGB w sierpniu 1991 roku w proteście przeciwko nieudanemu zamachowi stanu przeciwko Michaiłowi Gorbaczowowi.
W latach 90. Putin często odwiedzał Finlandię.
Wizyty te byly organizowane przez fińskich biznesmenów, którzy dążyli do poprawy stosunków handlowych z Rosją. Zgodnie z duchem czasu, wizyta ta wiązała się z hojną gościnnością wobec zagranicznych gości.
„Nie dało się zbliżyć do Putina, na przykład napić się razem trochę alkoholu i porozmawiać o kobietach i życiu – nic z tych rzeczy. Był bardzo restrykcyjny w kwestii alkoholu i nie palił papierosów” – wspomina jeden z fińskich dziennikarzy.
Opisał też żonę Putina jako „bardzo miłą”.
#rosja #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotografia #historiajednejfotografii

Link do filmu z lat 90. Z podróży do Finlandii. Na nagraniu Putin gra w tenisa stołowego z Sobczakiem. Następne nagranie z biesiady - gdzie Putin je i pije - rzadki widok.
Później, jako prezydenta, Putina często widywano stukającego kieliszkami po toastach, ale prawie nigdy nie widziano go jedzącego.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#architektura #fotografia #mojezdjecie #ciekawostki #katowice

Zaloguj się aby komentować
Zdjęcia drewnianego Dworca PKS w Sokołowie Podlaskim. Zrobiłem je w czerwcu 2021 roku. Niestety obiekt wyburzono.
#fotografia #fotografiaanalogowa #klisza #sokolowpodlaski


Zaloguj się aby komentować
Poranne dronowanie w okolicach Karpacza. Czasem warto wstać wcześniej 😁 Oczywiście miałem robić landszafty, ale bardziej pociągająca była abstrakcja (pierwsze zdjęcie). Dziś chyba pierwszy raz "wylatałem" całe baterie (aż trzy) szukając kadrów i obserwując zmiany światła. Na jednej baterii lata się niby 32 minuty, realnie 25. No, ale to i tak ponad godzina w powietrzu. Dji Mini 3 (bez pro). #fotografia #fotografiadronowa #drony #karkonosze





Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować