500 ms wolniejsze logowanie? Imba 10/10
Koszulka też fajna.
https://youtu.be/44HSTVBvAO4?feature=shared
#it #ciekawostki #cyberbezpieczenstwo
500 ms wolniejsze logowanie? Imba 10/10
Koszulka też fajna.
https://youtu.be/44HSTVBvAO4?feature=shared
#it #ciekawostki #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
W najnowszym odcinku „ICD Weekend” opowiadamy o problemach ze skanowaniem twarzy, zwodniczych praktykach wielkich korporacji i o nowościach w świecie bezpieczeństwa. Zapraszamy do słuchania!
https://www.internet-czas-dzialac.pl/weekend-19
#prywatnosc #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #podcast #icd #internet #internetczasdzialac #technologie
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #sekurak #scam #oszukujo #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Bardzo dobre wyjaśnienie co Apple spi@#%@% w procesorach m1, m2 i m3
#apple #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #hacking #macos
Zaloguj się aby komentować
Tak się jeszcze zastanawiam odnośnie tego, że zabrali im kompy, telefony. Czy z tych urządzeń w ogóle da się coś wyciągnąć jeżeli są zaszyfrowane? Teraz chyba jest to standard. W Windowsie jest wbudowany BitLocker, Android też ma swój mechanizm. Apple pewnie podobnie. Domniemam, że haseł nie wydadzą. Chyba, że są tak głupi, że nie mają tego zaszyfrowanego?
#polityka #cyberbezpieczenstwo

@evilonep szyfrowanie-sranie. Znam przypadek (i cała Polska też) gdzie komukinkacja nie była prowadzona służbowymi ścieżkami tylko na kontach WP.pl (lub dowolnym innym np gmail) i wystarczy zmienić hasło do poczty z dowolnego innego komputera i już nie ma dostępu do komunikacji (szczególnie jak ktoś korzysta z przeglądarki).
Co do szyfrowania: teoretycznie służbowe sprzęty są zabezpieczone MDM i dział it (a to są partacze jakich mało) powinien je odblokować. Chyba że MDM nie było tylko ktoś sobie sam skonfigurował, w takim przypadku pozostaje już tylko akumulator i symbol świąt wielkanocnych #pdk
Zaloguj się aby komentować
#cyberbezpieczenstwo #heheszki
Niesamowite, jacy mili są użytkownicy Marketplace z FB. WSZYSCY chcą mi zaoszczędzić kłopotu i deklarują, że sami załatwią wszystkie formalności związane z przesyłką i ja nic kompletnie nie będę musiał robić. Podam tylko kilka danych potrzebnych do tego, żeby kurier odebrał ode mnie paczkę spod drzwi i tyle.
Przywrócono mi dziś wiarę w ludzi!
Zaloguj się aby komentować
https://www.telepolis.pl/fintech/bezpieczenstwo/blik-oszustwo-falszywa-strona-2024
Bądźcie czujni!
#blik #cyberbezpieczenstwo #pieniadze

Zaloguj się aby komentować
Windscribe VPN na 12 miesięcy za mniej niż 100PLN ($19) z kodem-AGIVEYOU.
#cyberbezpieczenstwo #vpn #technologia #prywatnosc #internet

Zaloguj się aby komentować

Atakujący wykorzystali podatności w VPN Ivanti (dawniej Pulse Secure), w ostatnim czasie było dość głośno o całej serii podatności w tym rozwiązaniu – w tym o lukach umożliwiających dość prosty, zdalny i nieautoryzowany dostęp na system operacyjny urządzenia.
Mowa jest o dwóch zaatakowanych...
#cyberbezpieczenstwo #wiadomoscipolska #zaufanatrzeciastrona

Zaloguj się aby komentować
#cyberbezpieczenstwo #hips #spyshelter #komputery #windows
No długo czekałem ale jest nowa wersje SpyShelter 15
Fajnie że dodali podgląd logu zdarzeń w pierwszym oknie głównym a nie pobocznej zakładce dzięki czemu wszystko to co najważniejsze jest w pierwszym panelu.




Zaloguj się aby komentować
Czy taki dodatek:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/bing-search-engine-/
jest legitny?
Chyba że znacie inny sposób na dodanie BING'a jako domyślną szukajkę.
#komputery #firefox #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity
Zaloguj się aby komentować
Jesteśmy najbardziej atakowanym krajem na świecie pod kątem ataków DDOS i zaangażowania ruskich farm troli.
Bardzo ciekawy materiał z kanału didaskalia. Polecam obejrzeć/posłuchać, by poznać kulisy.
Tutaj na hejto też są bardzo aktywni.
https://youtu.be/rwDbiKutDbc?si=Pzob7AEnq-dHgkl9
#cyberbezpieczenstwo #wojna
Dobry wywiad, interesujacy byl fragment, gdzie general mowil, ze jakis rok mu zajelo, zeby jego podwladni mieli porzadne krzesla ergonomiczne, bo jakies tam standardy w wojsku takich nie przewidywaly... To teraz pomyslcie jak taka podstawowa rzecz i w sumie blahostka zajela rok to co moze sie dziac w innych obszarach naszego wojska, strach pomyslec.
Albo jak dopiero w 2019 MFA wprowadzali 🤣 to tam sluzby innych panstw musialy sobie niezle hasac. Jak to mowi slawny geopolityk: "pazdzierz".
Ale widac ze general ma glowe na karku i mam nadzieje, ze przynajmniej w jego obszarze pazdzierz sie skonczyl.
Zaloguj się aby komentować
X k⁎⁎wa D
co za po⁎⁎⁎⁎na akcja
tl;dr mam dostęp do poczty byłego pracodawcy
Zanim się przebranżowiłem pracowałem w różnych działach obsługi klienta różnych firm.
Raczej duże korporacje. Z największych na rynku w danych branżach, którymi się zajmowały.
W ostatniej mojej takiej gówno-robocie, mimo, że też firma jest liderem rynku, miałem mało do roboty, dosłownie parę maili i kilka telefonów dziennie.
Oczywiście jak to w korpo wszystko poblokowane, nic nie zainstalujesz, a człowiek by pograł w gierki jak ma tyle wolnego czasu.
No ale kombinowałem i kombinowałem, aż w końcu wykombinowałem wtyczkę do chrome, do której wystarczyło zainstalować klienta tylko po 1 stronie, na prywatnym kompie, zalogować się w pracy na to samo konto google które miałem w domu i aktywować wtyczkę.
I cyk, pulpit zdalny. A były to początki gwinta (rip 3 rzędy), gdzie tyle napierdalałem, że nawet przez moment byłem w top 50 w rankingu światowym
No i tyle wstępu, żeby wytłumaczyć o co chodzi xD
Do sedna.
Odpaliłem dysk, którego nie używałem z 5 lat. Jak się domyślacie miałem na nim tamto konto google o którym pisałem powyżej.
Oczywiście przez tyle lat całkowicie utraciłem dostęp do tamtego konta, ale przez to, że było ono zsynchronizowane z pracą, zsynchronizowało mi się na kompa to co robiłem w pracy.
I teraz: jak odpala się chrome to są najczęściej używane skróty, w takich kafelkach. Jednym z tych linków jest poczta działu obsługi klienta tej firmy. Jak dodatkowo się okazuje, mimo że nie mam już tego konta google, to cały czas mam zapisane w przeglądarce... hasła!
I oni k⁎⁎wa przez ponad 7 lat nie zmienili hasła do tej poczty XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Po tym jak odpaliłem link i zobaczyłem 15 nieprzeczytanych maili miałem przez chwilę ochotę popracować xD, ale jednak powstrzymałem się i się wylogowałem.
Najlepsze jest to, że to firma zajmująca się poniekąd bezpieczeństwem, ale nie mogę sprecyzować bardziej jak bardzo, bo mogłaby być z tego serio gruba inba xD Jeżeli dalej to działa tak jak działało - a z tym hasłem podejrzewam, że tak - to tam są przesyłane maile korporacyjne, które mogłaby wykorzystać bardzo mocno konkurencja, dane wrażliwe klientów, bazy danych w excelach, zgłoszenia o tym, że coś co wpływa na to bezpieczeństwo nie działa, co z kolei można wykorzystać ze szkodą dla klienta itp. itd.
W każdym razie usuwam te gówno, ale jestem k⁎⁎wa w szoku krótko mówiąc i dobrze, że wybrałem inną ścieżkę rozwoju XDDDD
#pracbaza #korposwiat #takbylo #cyberbezpieczenstwo #cotusieodpierdala #heheszki
#niewiemjaktootagowac
Zaloguj się aby komentować
Trochę skuszony przez #hejtoswatki i niepowodzeniem w dobraniu pary (statystyki post-zawodowe tu ) założyłem konto na sympatii, bo w sumie co mi tam, najwyżej stracę trochę czasu. Post jest ku przestrodze.
Sympatia w moim przekonaniu była (może wciąż jest) portalem dla ludzi "normalnych", szukających czegoś innego niż tryb wystosunkuj-i-rzuć.
Profil wypełniłem, poczekałem aż moderator zaakceptuje i za dwa dni miałem "mrugnięcie", czyli ktoś mnie znalazł i dał znać o zainteresowaniu, ale standardową, narzuconą, wiadomością. Tu warto wspomnieć, że bez premium można wysłać jedną wiadomość na dobę.
Popełniłem jeden błąd - kupiłem premium sądząc, że jedna wiadomość na dobę to jednak trochę mało, a jak już coś się ruszyło, to jest _jakaś_ szansa na fajną znajomość i nie będę później na szybko kombinować premium. 45 zł, od razu na trzy miesiące wychodzi taniej. Wiadomość napisałem i wysłałem, po czym dla pewności jeszcze jedną, zagajającą bezpośrednio.
Niewiasta odpisała, ale coś składnia, treść nienawiązująca i ogólny styl nie odpowiadały mi, cuchnęły translatorem. Panna niby pracownik naukowy/nauczyciel, języków dodatkowych nie wpisała, a w jednej wiadomości dużo było jakiejś sztuczności. Do tego od razu niemal żąda mojego maila dodając manipulację emocjonalną ("spiesz się, bo mnie tu zaraz nie będzie").
Wrzuciłem jej zdjęcie profilowe w images.google, nie dostałem żadnego wyniku, ale z doświadczenia wiem, tzn. kolega opowiadał : ), że images.yandex radzi sobie o wiele lepiej. Tu już coś znalazło, nawet duże coś. Julia Duarez, to jest prawdziwe imię tej kobiety ze zdjęcia. Na swoim profilu pejsbukowym ma wstawione obrazki z napisami po hiszpańsku, więc to na pewno nie ona.
Dla pewności jednak spróbowałem pociągnąć rozmowę jakby nigdy nic, po czym zamiast normalnej odpowiedzi dostałem kolejną manipulację. Temat zakończyłem w prosty sposób, przesłałem im (to pewnie pajeety) link do profilu z oryginalnym zdjęciem. Efektem tego było zablokowanie mnie. Sprawdziłem sobie przy okazji kto odwiedzał mój profil i okazało się, że minuta po minucie, z zegarkiem w ręku pojawiły się na nim tego samego dnia jeszcze dwie "osoby".
Zdjęcia jako dowód.
Strzeżcie się zatem, bo i na nasze serca czychają kocmołuchy z zamiarem oczyszczenia konta. Sprawdzajcie zdjęcia profilowe, dokładnie czytajcie chociaż początkowe wiadomości żeby zobaczyć czy są tam jakieś nieścisłości i czy to człowiek pisze czy scammer. Nie przesyłajcie swoich danych/pieniędzy/bla bla bla.
Ja już wiem, że na pewno do neta swoich zdjęć z twarzą nie wstawię. Nie chcę później nazywać się Hernandez Byggdygg z Wenezueli i służyć do wyłudzeń.
@moll
Dla indeksowania: Lewiasta95 na sympatia.pl to scammer.
#internet #sympatia #zwiazki #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #randkujzhejto



@macgajster hehe do dzisiaj pamietam jakiegos pieknego chlopaka z sympatii, do ktorego nie moglam napisac bo cos tam bylo zjebane z tym wysylaniem tych wiadomosci, nie wiem wlasnie czy jedna raz na ruski rok, czy o co chodzilo, w kazdym razie chyba po jednej wiadomosci sie znajomosc zakonczyla
A co do scamerow to jest tego od zajebania teraz - ja czesto odrzucalam juz po pewnym czasie „zbyt” profesjonalne zdjecia, zdjecia typu do dokumentow (generowane przez AI). I wszystko co sugerowalo, ze ktos byl „too good to be true”.
@macgajster powiem Ci, ze nie wiem czy korpo cokolwiek daje, w moim są proporcje 90:10 kobiety. Ci faceci, ktorzy sa to albo starzy/zonaci, albo jak cos kolo mojego wieku to nie widzialam ich na oczy bo wszyscy pracujemy zdalnie. Nawet nie mamy czesto w pgole kontaktu ze soba, co jest akurat ok, bo sie czlowiek mniej wkurza. Mam kolezanke co poszla jakis czas do nowego korpo, wiekszego, gdzie ludzie chodza do biura 1-2 dni w tygodniu i u niej jest wiecej mlodych ludzi, ale nawet jak jej sie ktos podoba to ten gosciu xyz nigdy nie zagada tylko sie usmiechnie, spojrzy i ucieka, a zarywaja do niej na bezczela sami zonaci/starzy/ruchacze. A fajni kolesie nigdy. Plus tam dochodzi do takich sytuacji, ze sa wyjazdy, imprezy i ludzie po slubach non stop zdradzaja swoich partnerow z ludzmi z pracy, co mnie lekko szokuje, bo w zadnej z moich prac nic sie takiego nigdy nie dzialo.
Tak czy siak mysle, ze nalezy wrocic do starych metod - poznawanie kogos przez znajomych, hobby, prace, gdzie masz czas kogos poznac jako osobe, w niezobowiazujacy sposob.
Samo randkowanie jest dzisiaj super zobowiazujace. 90% facetow co sie z nimi spotykalam, liczylo na „jazde probna” na drugim spotkaniu, co mnie osobiscie odrzuca jako zachowanie i odechcialo mi sie w ogole na te randki chodzic, szczegolnie w kombinacji co kolesie pisza na necie i jak sie zachowuja. 10 lat temu byla jakas kultura, mezczyzna sie staral i wiadomo, na cos liczyl, ale nigdy w sposob oczywisty, czy napastliwy. Znajomosci sie rozwijaly powoli - kazdy probowal poznac drugiego czlowieka, a dzisiaj mam wrazenie ludzie probuja sprowadzic wszystko do wygladu, a to tak nie dziala. Mozesz miec laske 10/10, twoj ideal, podniecajaca i seksowna, ale jak ma cos z psycha, nie dogadujecie sie, to chocby nie wiem co - wyladujesz w co najwyazej toksycznym zwiazku eskalujacym do przemocy, a nie w zdrowej, cieplej, dobrej relacji.
Na sympati już lata temu roiło się od scammerów. Wtedy już przeskoczyłem na Tinder. W sumie z czasem to stały się to farmy dla naciągaczy i dla lasek co szukają kogoś do pogadania po prostu.
Dlatego miałem regułę, że szybko jak rozmowa się kleiła to wskakiwałem na telefon, potem pogadać 40 minut i spotkanie.
Jeśli nie chce to przeważnie albo jest scamem albo tak zamknięta, że po pół roku może się otworzy żeby wyjść, a nawet w tym drugim wypadku to strata czasu.
Szkoda generalnie czasu tygodniami pisać żeby się przekonać finalnie, że laska ukrywa kaszalata, męża czy coś innego wyskakuje co sprawia, że kończę randkę.
Zaloguj się aby komentować
Funkcjonariusze CBZC zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie pieniędzy oraz liczne oszustwa internetowe.
Zatrzymani, przejmowali konta profili społecznościowych należących do innych osób. A następnie pod wyłudzali kody BLIK. Pieniądze wypłacali w różnych bankomatów.
Dodatkowo wystawiali na sprzedaż podrabiane towary w postaci ubrań znanych marek oraz sprzętu RTV, wprowadzając w błąd kupujących co do faktu ich autentyczności.
W trakcie czynności zabezpieczono sprzęt w postaci telefonów komórkowych, komputerów i innych cyfrowych nośników danych, a także środki psychoaktywne w postaci marihuany oraz materiały o charakterze pedofilskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kryptowalutę, którą podejrzani kupowali za środki pochodzące z czynów zabronionych.
Wstępnie, ustalono ponad 50 pokrzywdzonych, zaś straty szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zasadne jest jednak podkreślenie, iż postępowanie znajduje się na wstępnym etapie i wysoce prawdopodobne jest ustalenie kolejnych osób, które utraciły pieniądze w przestępczym procederze.
źródło:
#cbzc #policja #cyberbezpieczenstwo #przestepczosc
Zaloguj się aby komentować

Aż 68 proc. przedsiębiorstw zgłasza niedobór wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa w swoich zespołach – według raportu Fortinetu. Szacuje się, że aby wypełnić tę lukę, na całym świecie potrzebnych jest 3,4 mln nowych fachowców. [...]
Największy problem jest ze znalezieniem...
O prze chuje na płaskie dachy, takich fikołków to jeszcze nie widziałem #hasla #cyberbezpieczenstwo #cotusieodpierdala

Zaloguj się aby komentować
„Jesteśmy codziennie atakowani” - gen. dyw. Karol Molenda - didaskalia#52
W jaki sposób Polska broni się w sieci przed zagrożeniem z zewnątrz?
Jak często jesteśmy atakowani?
Ile można zarobić w WOC?
Czy jesteśmy gotowi na wojnę w cyberprzestrzeni?
#didaskalia #informatyka #cyberbezpieczenstwo#wojskopolskie
Zaloguj się aby komentować