Zrobiłam mały eksperyment i narysowałam owieczkę na swoim czytniku.
Czytnik jest kolorowy, no to wniosek prosty: pokolorujemy i wyeksportujemy. Rysuję, rysuję, piękne przytłumione kolorki, pastelowo, wszystko się zgrywa...
...No i zapomniałam, że te ładne przytłumione kolorki to tylko na czytniku, a po wyeksportowaniu mamy kontrast razy 1000. xD Załączam dla porównania zdjęcie rysunku na czytniku. To tak miało wyglądać. Ech, ta elektronika. xD
Zawsze ulega się urokowi tajemnicy. Pomimo niedorzeczności sytuacji wyciągnąłem z kieszeni kartkę papieru i kredki. W tym momencie przypomniałem sobie, że przecież uczyłem się tylko geografii, historii, rachunków i gramatyki, więc zmartwiony powiedziałem Sowie, że nie umiem rysować. Ale on odrzekł:
- To nic nie szkodzi. Narysuj mi owieczkę.
Ponieważ nigdy w życiu nie rysowałem owieczki nabazgrałem ten obrazek i powiedziałem:
- To jest skrzynka. Owieczka, którą chciałeś mieć, jest w środku.
Byłem bardzo zdziwiony, widząc radość Sowy.
- To jest właśnie to, czego chciałem!
@bojowonastawionaowca nie rysuje bo administracja wysłała go na zasłużone wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aerthevist Podoba mi się prześwit drugiej owcy z drugiej strony kartki, jakby do nieba szła XDDD A tak swoją drogą ta mordka mi przypomina Władcy Móch xD
Bonus 1: @Wrzoo zaproponowała by kolorem dominującym był niebieski. Jeżeli ktoś używa ołówków, może po prostu jeden element zrobicie niebieski i starczy.
_ Bonus 2: Na obrazku musi być odpowiedź na pytanie, dlaczego owieczka nie chce rysować.
_
Czas rozpocząć I edycję prestiżowej zabawy #narysunki , w której motywujemy się nawzajem do rysowania, malowania i wielu innych technik, niezależnie od poziomu umiejętności. Temat będzie specjalny, bo na pytanie czy będzie rysował, @bojowonastawionaowca odpowiedział, że ni. Dlatego liczę na waszą pomysłowość. xD
W pierwszej edycji rysujemyOWIECZKĘ. Tak po prostu.
Bonus 1: @Wrzoo zaproponowała by kolorem dominującym był niebieski. Jeżeli ktoś używa ołówków, może po prostu jeden element zrobicie niebieski i starczy.
Bonus 2: Na obrazku musi być odpowiedź na pytanie, dlaczego owieczka nie chce rysować.
Bonusy są dodatkiem dla chętnych, gdyby samo zadanie główne było dla nich zbyt łatwe. Można wybrać dowolny z nich.
W zabawie może wziąć udział każdy użytkownik, niezależnie od poziomu umiejętności. Zasady znajdziecie TUTAJ.
Zwycięży osoba, która zdobędzie najwięcej piorunków, a czas mamy do przyszłej soboty, czyli do 28 lutego 2026.
Organizator wygrać nie może. Osoba, która wygra wybierze dla nas temat do kolejnej edycji, która rozpocznie się pewnie w przyszłą niedzielę.
Pamiętajcie: Mimo że nazwa odnosi się do rysunku, dozwolone są inne formy, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe.
Prace wrzucacie w dowolnej formie pod tagiem #narysunki i w społecznośći Pracownia "SPECJALNEJ TROSKI".
W razie czego, gdyby ktoś miał problemy, zawsze można znaleźć sobie jakiś prosty poradnik, np. szukając TUTAJ.
Lub coś bardziej wymagającego można znaleźć TUTAJ.
W przypadku technik malarskich najlepszy pozostaje YouTube.