Komentarze (30)

@Jim_Morrison zmieni się to, że Poczta pzestanie wysyłać staruszkom wezwania do zapłaty, bo z demencją zapomnieli odnowić zwolnienia z abo; albo przerejestrować po zmarłym

@Jim_Morrison Zmieni się to, że zamiast robić z Poczty Polskiej jakiś pseudo-urząd pobierający podatek telewizyjny, pieniądze będą zbierane w ramach powszechnego systemu podatkowego. Istnienie abonamentu RTV w obecnej formie to jakiś kuriozalny pomysł.
Mimo to uważam, że i tak abonament RTV nie powinien istnieć a TVP o ile chce być płatne, powinno finansować się jak wszystkie inne stacje premium. Z dobrowolnych umów z odbiorcami.

@Jim_Morrison Zmienia się dużo. Mojej teściowej z emeryturą 1900 zł wjechał komornik za zaległy przez kilka lat abonament i ponad 2 lata jej zabierali. A to był czas TVPIS, więc nie i tak nie oglądała tego g*wna. Krwiopijstwo. Czas najwyższy.

@Jim_Morrison No właśnie zmieni się bardzo dużo. Wiesz ilu urzędników jest potrzebnych żeby obsługiwać ten archaiczny podatek, obliczać, sprawdzać, ściągać, ścigać niepłacących? To są tysiące ludzi i tony papieru a płaci coraz mniej abonentów przez co stosunek przychodów do kosztów obsługi jest coraz gorszy. A przelew z budżetu na konto TVP to jest jedno kliknięcie myszką.

@Banan11 Niech lepiej powiedzą, kiedy zniknie Telewizja Polska. Ten dinozaur z PRL-u, na który płacimy 2,25 mld złotych rocznie. Wszystkie stacje utrzymują się z reklam, tylko nie TP.

Nic nie zniknie. Każdej władzy telewizja publiczna jest na rękę. Po tym co wyrabiał z nią PiS, to już dawno powinno być to sprzedane lub "zaorane" (zlikwidowane).

@Nexus6 Przecież nie mówią o likwidacji TVP a likwidacji abonamentu. Ładnie brzmi, abonament zlikwidują i będą utrzymywać TVP z budżetu.

@MrMarecki nie ma takiej potrzeby. Wbrew temu co mówiła pewna koleżanka Jaruzelskiego, to państwo ma swoje własne pieniądze. A finansuje dług w inny sposób -.- Anyway, ta farsa z finansowaniem specustawami trwała chyba od 5 lat, a ściągalność abonamentu żadna, więc obciążenie budżetu będzie nieistotne.

Jakby abonament na media publiczne były w cenie kablówki, telewizji satelitarnej i subskrypcji, gdzie są kanały TVP i PR to by mieli ściągalność. Tylko jako poczta by musieli wymagać o tych co mają telewzję naziemną. A w tym przypadku niech z reklam zrezygnują

https://www.wprost.pl/kraj/128832/tusk-abonament-rtv-to-haracz.html
18 lat temu to samo pierdolili na temat abonamentu RTV.
Co jakiś czas w onetach, interiach czy wp czytam nagłówki straszące ludzi, którzy nie zarejestrowali swoich odbiorników sankcjami, skarbówką etc.
Tak się składa, że macie obowiązek zarejestrować każde urządzenie umożliwiające odbiór treści TVP. Radio, TV, smartfon, laptop, PC z ekranem 4K czy tablet dziecka XD

Szybka matematyka:
329,40 PLN * liczna urządzeń = okrągła sumka XDDD

Co ciekawe, urzędnicy/kontrolerzy z Poczty Polskiej nie mają prawa wejść na chatę i naruszyć miru domowego w celu inspekcji. XD
- https://www.wirtualnemedia.pl/nie-musimy-wpuszczac-kontrolerow-poczty-polskiej-do-mieszkan-rpo-naruszaja-mir-domowy,7171850185492097a

Także ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

19c61e2c-4d73-4c23-ba40-60a01f54b7e2

Kwota bazowa została określona na poziomie 2,5 mld na szczujnię polityczną zamiast na szpitale, zlikwidujmy przedszkola i porodówki będzie na TVP. Dzielni obywatele i tak wybiorą PO-PIS

Zaloguj się aby komentować