Przyszedl dzisiaj zmiekczacz wody. Kurde nie sadzilem, ze to takie bydle xD instalacja w przyszlym tygodniu. Musze jeszcze sol kupic.
#architektura #budujzhejto

Przyszedl dzisiaj zmiekczacz wody. Kurde nie sadzilem, ze to takie bydle xD instalacja w przyszlym tygodniu. Musze jeszcze sol kupic.
#architektura #budujzhejto

@Arlekin Generalnie wszystko co myjesz jest czystsze, dotyczy też prania. Herbatę jak zrobisz w miękkiej wodzie to jest ładna przeźroczysta a nie mętna. Podlewanie roślin nie zmienia tak mocno pH + niektóre rośliny podlewane twardą wodą mają biały osad wytrącająćy się na liściach.
No i armatura działa dłużej i płynnie. Normalnie z czasem chodzi coraz ciężej.
@bartek555 mam nadzieję, że nie. Bo to nowy blok (tzn 2 letni) i nie ma jeszcze za dużo kasy na funduszu remontowym, więc se wymyślili, że albo zwiększa składkę i kupią za rok albo jednorazowo będzie trzeba po coś koło tysiaku wydać...
Ale patrząc na ich zapal do montowania kamer (z półtora roku temu zajebali komuś samochód z garażu podziemnego i wtedy zdecydowaliśmy o montażu kamer) to się nie spieszą xD kamer nie ma do dziś
@moll Jak co to w zmiękczaczu najważniejsze jest złoże, sama konstrukcja urządzenia jest prosta jak budowa cepa, tylko kwestia z czego samo złoże zostało zrobione (Chińczyki kiedyś były słabe. może obecnie coś się zmieniło). Od 7 lat posiadam zmiękczacz w domu nowo budowanym domu bankowo też będzie. Dodatkowo filtry cząstek stałych to must have.
@pigoku Wyjściową mineralizację ustawiasz sobie na urządzeniu. Zmiękczacz montuje się już standardowo w każdym nowym domu. Przedłuża żywotność baterii (nawet najtańsze działają po 4 latach gładko jak nówki), mechanizmów spłuczek, zmniejsza częstotliwość czyszczenia armatury w łazienkach, nie ma potrzeby odkamieniania czajnika, sypania calgonu do pralki, soli do zmywarki.
Praktycznie każda w wodociagach woda z ujęć podziemnych zawiera dużo wapnia.
@moll IMO to OP przepłacił, istnieją tańsze, a równie dobre zmiękczacze: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-premium-22-monosferyczny-10716712951 . Temat zmiękczaczy na forach to elektroda 2.0, ludzie sobie skaczą do gardeł xd
@bartek555 bo masz serwisanta 100m dalej
A tak serio, to ja się nie znam (piękno sytuacji polega na tym, że ja nie muszę się znać), wybierał będzie mój chłop, ma jakieś swoje kryteria wyboru, więc cokolwiek mu nie podeślę, to on sobie to i tak sprawdzi pod kątem założonych wymagań.
Na razie ma upatrzone coś jeszcze innego
@bartek555 wszystko się rozbija o to że tam praktycznie nie trzeba serwisanta, jedynie po czasie trzeba złoże wymienić i tyle.
@pigoku ja mam zamontowane bo u mnie woda jest tak twarda, że jak stoisz pod prysznicem to się dostaje wpierd*l :), jak robiłem test kropelkowy to se mogłem kropić pół roku, chyba wyszło prawie 40. Problem mają wszyscy w Gminie, wszyscy zgłaszają a gmina ma to w dupie, tak samo sanepid do którego też to było zgłaszane. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ witamy w kraju kartonu.
@moll filtry pomagają tylko żeby jakiś gruby syf nie poszedł do instalacji, jak np gdzieś remontują część ciągów wodnych to zawsze jakieś kawałki piasku itp się mogą zdarzyć.
@Artic odsylam do specjalistow - https://www.filtry-wody.pl/poradnik/jak-dziala-zmiekczacz-wody-art56/
@Artic żywice jonowymienne pochłaniają jony odpowiedzialne za twardość i zamieniają je na sód. Muszą być cyklicznie płukane solanką, żeby pozbyć się jonów odpowiedzialnych za twardość. Ciekawe jest to, że kulki żywicy są mega pofałdowane, nie widać tego nawet tak gołym okiem, ale gdyby je rozprostować to w takim centymetrze sześciennym kulek okazuje się, że powierzchnia styku z wodą to jakieś grube setki jak nie tysiące metrów kwadratowych
@bartek555 Patrzcie Państwo, nawet wodę dosala, bo do pracy pewnie tęskno, prawdziwy wilk morski.
Jak to jest z piciem tej wody, czytałeś coś? Jedni mówią że jałowa i zasodowana, wiec niezdrowa, inni że sodu tyle co kot napłakał. Bije się z myślami czy nie robić oddzielnej nitki do kuchni pod odwróconą osmoze czy niewarto i ten zmiękczacz zapewni też wodę do picia i pod złącze do dystrybutora/kostkarkę w lodówce.
@bartek555 zmiękczacze to właśnie wbrew pozorom nie są małe rzeczy. Aczkolwiek Twój i tak wygląda na jakieś 110 cm wysokości, więc i tak dość mały. Chyba, że po prostu piecyk (to duże to piecyk, prawda?) wziąłeś ogromny... Jak masz miejsce to soli weź na zapas, uzupełniaj jak tylko się skończy, u mnie przy naprawdę twardej wodzie nie było to robione regularnie (kończyło się i czasem po 2 tygodniach dopiero kupowało się nowy worek i wysypywało), efekt: po 4 latach na kranach są postrącane zielone minerały i nawet kret niespecjalnie je rusza. Tak więc od razu uzupełniaj i warto mieć soli w zapasie jeśli tylko masz na takowy miejsce w piwnicy/kotłowni.
Wiesz jak zainstalować? Ja kupiłem taki parę lat temu https://lazienkarium.pl/p/cosmowater-home-22-zmiekczacz-wody-conc2h22
Z minusów to zużywa 200l wody na okresowe płukanie
Zaloguj się aby komentować