Pierwsza poselska interpelacja Michała Kołodziejczaka

#polityka #agrounia
cbb005c9-2340-4f05-befe-c1bdd8b28795
keborgan

Jaka propozycja rozwiązania?

smierdakow

@keborgan nie pochwalił się, ale to chyba prosta sprawa

M_B_A

@keborgan Nie wiem jakie są obecne regulacje, ale jak o tym myślę to jeśli nie chcemy zbytnio komplikować to wystarczyłoby żeby cenę promocyjna nie mogła mieć większej czcionki od ceny regularnej. Od razu te etykiety stałyby się czytelniejsze.

keborgan

@M_B_A Ja bym po prostu napisał, że najbardziej widoczna ma być cena jednostkowa i 1000zł kary za każde jednostkowe uchybienie. Powinno wystarczyć, żeby wyleczyć sklepy z walenia głupa

Prezes_Kozlowski

likwidacja wielosztuk?

Przecież to uderza w ludzi którzy najwięcej pracują i nie mają jak szlajać się godzinami po "bazarkach". Karty lojalnościowe - spoko, woelosztuki na produkty spożywcze niskogramaturowe - zdzierstwo.

TheLikatesy

@smierdakow sam się na to gówno wczoraj nabrałem.... niech jedzie z tematem

kubex_to_ja

@smierdakow kurwa dwie sztuki za 6,99 po sztuce¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ niech ich chuj. Panie Michale, jedziesz Pan z tymi kurwami


edit: teraz zobaczyłem tam jeszcze cenę za kg (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻

libertarianin

I się okaże że Kołodziejczak dobrze zrobił, i ma coś do powiedzenia i będzie aktywny teraz. A miało być że zdrajca polskiej wsi - proszę, chłop zapierdziela ostro i dalej utrzymuje aktywnie agrounię.

Kocurowy

Nawet wybaczę mu chaos jaki wprowadził na początku wojny z rzekomą benzyna po 15 zł. Niezapomne, ale wybaczę.

ciri0x5a

@libertarianin oceniajmy nie po sloganach a po czynach. mam ambiwalentny stosunek do tej postaci. jesli za haslami pojda zmiany-chwala mu za to. mam takie samo podejscie do kazdego polityka przyszlego, nowego rzadu ale mieszane uczucia maja pierwszenstwo przed czysta nienawiscia do pisu i tego, co zrobil w naszym kraju.

loginnahejto.pl

@libertarianin ziom nie chcę nic mówić, ale w nicku masz libertarianin a jakbym miał wskazać w tym Sejmie osobę najbardziej lewicową gospodarczo to jest to właśnie Kołodziejczak xd

libertarianin

@loginnahejto.pl wszystko co nie jest konfederacjo to lewica


a tak na poważnie to nie głosowałem na niego, stwierdzam fakt że nie poszedł do KO żeby porzucić agro unię, praw rolników też trzeba bronić - nie wiem co widzisz tu lewicowego. Są jakieś elementy że proszą o wsparcie od państwa, ale wynika to z tego jak zjebany jest rynek produktów rolnych.


To są ciężko pracujący przedsiębiorcy, którzy produkują wiele kluczowych produktów dla gospodarki.

loginnahejto.pl

@libertarianin ja nie przeczę, ale liberalne czy tam libertariańskie podejście do gospodarki to raczej polega na wpuszczeniu do PL ukraińskich (czy tam "ukraińskich") oligarchów z "gospodarstwem" o powierzchni połowy województwa i niech se polski rolnik radzi jak chce. Czyli generalnie zupełnie odwrotnie niż mówi Kołodziejczak

libertarianin

@loginnahejto.pl kołodziejczak staje w obronie polskich rolników a nie ukrainskich z tego co mi wiadomo

KosciuszkoWyklety

@libertarianin Czyli wolny rynek ma być tylko dla Polaków? Dla Ukraińców protekcjonizm?

szajza231

W większych dyskontach za granicą są wózki z czytnikami. Co poniekąd rozwiązuje takie problemy. Ale w dyskontach, żabkach i innych mniejszych sklepach to powinni lupę dawać na wejściu

wedge-antilles

@szajza231 Niestety w większości czytniki są nieczynne. Ostatnio nie znalazłem zbyt wielu czytników cen w okolicznych sklepach. W wielu biedrach nawet zerwali ze ścian i zostały puste miejsca. W Kauflandzie został jeden na środku i często stoi tam kolejka. Chyba tylko w Lidlu nadal jest tak jak na początku, czyli sprawny.

szajza231

@wedge-antilles Tak tak, ale mi chodzi o taki ręczny. Wyglądający jak przenośny termometr z ery Covida. Są dość popularne poza Polską. O dziwo, pierwszy raz spotkałem się z tym w Kauflandzie w Rumunii.

92cfad18-44a5-41a8-86b0-8c7650f29710
bishop

@smierdakow ujednolicony wzór cenówki. Niestety po raz kolejny wolny rynek zamiast pomagać to wykorzystuje ludzi.

PrezesKlubuTecza

@bishop bo to nie jest 'prawdziwy' wolny rynek. Prawda jest taka, że kapitalizm zaciska nam pętlę na szyi

matips

@PrezesKlubuTecza Im dłużej żyję i czytuję takie newsy, tym bardziej zaczynam mieć w dupie taki wolny rynek.

Problemem przegranulowanej gospodarki są koncesje, niejasne podatki , skomplikowane prawo patentowe i wiele innych problemów systemowych. Nie to, czy Żabka będzie albo nie będzie mogła napisać prawdziwą cenę produktu małą czcionką i czy uda jej się "uczciwe" zwieść konsumenta. Jeśli to jest cała innowacyjność na jaką stać polski biznes, to możemy równie dobrze nie być innowacyjni.

ColonelWalterKurtz

Kwestia słuszna i dorzucił bym jeszcze do niej obowiązek podawania cen jednostkowych większą czcionka. Trzeba pamiętać że interpelacja to takie coś gdzie się zadaje pytanie a jakiś minister/wiceminister odpowiada i na tym sprawa się kończy. Fajnie że jest inicjatywa ale bez projektu ustawy nic z tego nie będzie tylko bicie piany.

Stashqo

@ColonelWalterKurtz nie no, spokojnie, do zmiany czytelności etykietek nie potrzeba pisać ustawy ani nawet zmieniać konstytucji, podejrzewam, że ministerstwo może to ogarnąć zwykłym rozporządzeniem.

ColonelWalterKurtz

@Stashqo Nie chce mi się szukać ale wydaje mi się, że np. takie coś jak obowiązek podawania ceny jednostkowej jest uregulowany w którejś z ustaw dot. ochrony konsumentów więc rozporządzenie to może być za mało.

conradowl

W zasadzie to jest coś, co dotyczy niemal wszystkich (robiących zakupy) w przeciwieństwie do około tysiąca aborcji rocznie robionych zanim PiS się za to wziął.

To jest straszne, że jest taki bałagan z podstawami w kraju, ale problemy dotyczące faktycznie ułamka promila społeczeństwa są rozdmuchiwane od lat.

GazelkaFarelka

@conradowl abstrahując od samego Kołodziejczaka, więcej warte jest w polityku zrobienie takiej pozornie głupotki niż rok pierdolenia o wartościach, Bogu i ojczyźnie.

conradowl

@GazelkaFarelka właśnie o to mi chodzi, że to nie głupotka, tylko coś co dotyka wszystkich - kobiety wymagające aborcji, te nie wymagające, mężczyzn, starych, młodych, turystów zagranicznych - wszystkich. I takie sprawy powinny być uregulowane zanim komuś przyjdzie filozofować na temat niedzieli handlowej czy aborcji.

Niech chłop działa, będę stary to może będę jakoś mógł zakupy zrobić bez zastanowienia się co i ile kosztuje.

KosciuszkoWyklety

@conradowl "I takie sprawy powinny być uregulowane zanim komuś przyjdzie filozofować na temat niedzieli handlowej" Ta kwestia też dotyka wszystkich.

conradowl

@KosciuszkoWyklety racja, przykład zły... Chociaż... Mimo wszystko prezentacja cen powinna być uregulowana zanim się zacznie centralnie decydować, kiedy w ogóle sklepy mają być czynne. Ale masz rację, tak to jest jak ciąg myśli się przelewa na ekran.

Sweet_acc_pr0sa

@smierdakow przypominam że kolodziejczak to człowiek który wchodzi do marketów


Podchodzi do lodówek "eko" zaczyna wyzywać, rzucać produktami później grozi kasjerką jeszcze trochę drse pizde i przeklina po czym wychodzi xD


Odjebal taka akcje 3 krotnie na biedronce mojej zony, aż jej powiedziałem że jak znowu przyjdzie to żeby zadzwoniła to poprostu dam mu w mordę

Wrrr

@Sweet_acc_pr0sa historia nadaje się na dobrą pastę w stylu "Kołodziejczak kupuje kartofle w Biedronce mojej żony"

Fingal

@Sweet_acc_pr0sa potwierdzam, byłem tą lodówką.

Prezes_Kozlowski

O jak mnie to wkurza w Żabce.

Wejście po głupi napój zamienia się w mistyczne doświadczenie na które czasu nie mam, ale 3/4 sklepy w okolicy to właśnie Płazy tak że wychodząc z jednej widzisz już kolejną, normalne sklepy czynne dłużej niż do 18 wyparli i żrą na tym monopolu ile wlezie. Wbijasz po ten napój i wychodzisz z torbą pełną gówna "bo nie opłaca się inaczej". Wstydzę się i płacę.

KosciuszkoWyklety

@Prezes_Kozlowski Czego się wstydzisz i co Ci się nie opłaca?

festiwal_otwartego_parasola

@smierdakow z tego co kojarzę w Danii takie promocje (tzn kup więcej za taniej za sztukę) są całkowicie nielegalne

Mor

@festiwal_otwartego_parasola Z tego co kojarzę w Kenii nie są

festiwal_otwartego_parasola

@Mor co konkretnie miało to wnieść do tematu?

Mor

@festiwal_otwartego_parasola o ironio xD

festiwal_otwartego_parasola

@Mor Dania jest prawie naszym sąsiadem, razem żyjemy we wspólnocie europejskiej i mamy częściowo wspolne europejskie prawo, czerpiemy ze wspólnych europejskich rozwiązań na wspólnym europejskim rynku, związku z tym pytam co miało wnieść do tego tematu prawo w Kenii?

Zaloguj się aby komentować